Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Prezentace - Rostlinné neonkárium

 

Nádrže » Majka » Rostlinné neonkárium » Hlavní stránka prezentaceNápověda 

Hlavní fotka
1.9
Rostlinné neonkárium
*
*
*
*

Water world IAPLC 2017 # 504 :-)
Majitel: Majka   Kategorie: Rostlinné akvárium
Zapsáno: 11. 7. 2016   Poslední aktualizace: 28. 2. 2018 Nové fotografie 
Počet návštěv: 4947   Hodnocení: 99.45 %
Založení: 12. 8. 2016   Oblíbenost: 107 uživatelů
Kategorie: maxi akvária   Rozměry: 151 cm x 51 cm x 66 cm
Objem: 508 litrů   Čistý objem: 381 litrů
Fotek a videí: 340+36   Komentářů: 361


Popis: Vodní svět hlavně pro neonky :) . !!! 17.9 2017 - Pár základních pravidel akvaristiky ala Blanka Krásová :-) .
Co nejméně hrabat do akvária, každé zbytečné přesazování narušuje rovnováhu a stresuje ryby. Dodržujte pravidelnou údržbu, pravidelné svícení . Zbytečně často nečistit filtr, vždycky to nějakou dobu trvá, než začne pořádně plnit svojí funkci a každé zbytečné a důkladné čištění tuto dobu oddaluje. Pokud je přerybněno, není na místě šetřit na filtraci - na velikosti filtrační hmoty. Řasy vadí hlavně nám, rybám ani krevetám nevadí, ba naopak. Není potřeba se děsit a drasticky zbavovat hned každé řasy která se objeví. Stačí upravit světlo, živiny pro dobře zvolené rostliny, ošklivé a hnijící listy pryč a někdy to chce jen vydržet , nezanedbávat údržbu a zmizí sami. Když jich není moc, dokáží být i pěkné a akváriu dodají přirozenost. Mnohdy přehnaná péče a neustálé zasahování nadělá nejvíce škody a žádný užitek. Šnek není pohroma, ale pomocník, který do akvária patří a jeho přemnožení by mělo sloužit jako varování, většinou na přemíru krmení. Nedávat do akvária všechno, co kde vidím, lepší je mít svůj rozum, hlavně jako naprostý začátečník je dobré se zdržet různých pokusů . Akvaristika je hlavně o trpělivosti ..... a víte jaké zkušenosti jsou ty nejcennější? Ty vlastní, ty jsou totiž k nezaplacení. :)

Biotop: Amazonie . Obyvatelé budou neonky, hodně, hodně neonek :) . Budou to neonky obecné (200 ks) , pancéřníček Sterbův ( 12 ks) a krevetky z Neratovic www.krasneakvarijnirybicky.cz a Otíci

CO2: Ano. CO2 set s nočním vypínáním s 6kg (8l) lahví - od 24.9.2016 jedu nonstop , čeřím hladinu

Dekorace: kořen-y , kameny

Dno: Lávová drť ( kterou dám do filtračních sáčků a na dno ) , 3x ADA Aqua Soil Amazonia 9 l , 1x ADA Aqua Soil Amazonia Powder 9 l

Filtrace: Vnitřní JUWEL , jsem za něj ráda, v plánu možná rampa ( na tu litráž v budoucnu možná i druhý venkovní, uvidím ) - od 13.9.2016 přidaný druhý filtr JBL CristalProfi e1501 greenline a na oba filtry připojeny rampy- každý má svou .... nakonec tu od října 2016 jako druhý filtr bude JBL CristalProfi e1901 greenline .

Hnojení: PMDD Plus bez KNO3, MikroMix Plus , fosfor a draslík . Přidávám tekutý uhlík - tekuté CO2 - jak kdy . Od června 2017 jsem přešla z PMDD na Easy-Life Profito , přijde mi to lepší .

Krmení: Pro ryby

Osvětlení: Juwel rampa s 4x54 W ( zářivky Juwel T5 ) s reflektory bude pro začátek snad stačit . Od 6.10 2016 přidáno LED teplá bílá 1350 lm

Pozadí: Černé - nástřik matný plast

Stojan: Svařený , 60 cm výška !!! a musím říct, že jsem ráda za těch 60 cm. Originál skříňka má 80 cm a při mých 166cm si nedovedu představit, jak bych si se sázením ( 66cm výša akvária) poradila. Tohle bylo akorát , občas na špičky :)

Topení: Juwel 300W

Údržba: Bude jako vždy pravidelná , ale určitě ne týdenní :D . .....změna cca od 5 měsíce !!! Nejspíš mi nezbude nic jiného , než najet na údržbu týdenní , kdy budu měnit 100-150 l vody . Časem bych ráda , kdyby to bylo aspoň 14 denní a prodlužovalo se to, ale zatím to vážně nejde a na akvárku je ta týdenní moc pěkně znát. Uvidím jak to bude dál ;)

Voda: Studna

Vzduchování: Původně NE , ale cca od sedmého měsíce ANO . Přivzdušňuju v rohu u vnitřní filtrace od té doby, co mi do akvárka uteklo 3/4 8l bomby CO2 .

NahoruSložky fotek
Fotky z reprezentativní složky: Ostatní

11.08.17

11.08.17
Water world - IAPLC 2017 # 504
Water world - IAPLC 2017 # 504
10.08.17

03.07.17

03.07.17

03.07.17
 
Nejnovější fotky v dalších složkách

Rok 2017
28.02.18

Rok 2017
28.02.18

Rok 2017
28.02.18

Rok 2017
16.02.18

Rok 2017
21.12.17

Rok 2017
21.12.17
Videa - přístupná pouze přihlášeným uživatelům Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele
NahoruDeníček
1
2.2018
Zakládáme akvárium - Nechtěla bych se nijak moc rozepisovat, nic lepšího než už napsáno je, nesesmolím, ale chtěla bych jen zkráceně napsat jak založit dobře fungující akvárium a každému doporučit, aby si před založením přečetl a vyhledal co nejvíce informací. ( surpanblog.cz/… , www.horacovoakvarium.cz .... )
Na nákup setů se názory liší. Valná většina akvaristů doporučuje si akvárium sestavit z jednotlivě zakoupených komponentů sám. Můj názor je jiný, ale samozřejmě nemám vůbec nic proti tomu, když někdo, kdo už od začátku o akvaristice něco ví, si svůj podvodní svět sestaví dle svých potřeb a požadavků.
Vyvarovala bych se levných setů, kdy nejen filtrace a světlo není dostatečné a ani kvalitní, ale i spoje těchto akvárií bývají velmi špatně lepeny. Pokud set, tak kvalitní značky např. Juwel, Eheim, Aquatlantis . Sama jsem majitel dvou akvárií Juwel Rio a jejich koupě nelituji. Před koupí Juwel Ria 400 jsem už jako zkušenější akvarista zvažovala, zda jít do setu a nebo do sestavení, ale když jsem si všechno propočítala, chtěla jsem kryt bez otevřené hladiny a věděla jsem, že budu stejně potřebovat druhou, k zabudované vnitřní filtraci ještě i vnější , dostala jsem se na cenu dost podobnou a navíc, ty sety jsou nejen hodně kvalitní, ale i velmi pěkné .... a do Juwel skla se mi navíc moc hezky kouká :) .
Jako rostlinkář a neprofesiál přes odchovy ryb, budu psát o rostlinných akvárií, takže budu počítat s tím, že bych ráda akvárium rostlinné, kde by se dařilo nejen rostlinám, ale i běžným, né nijak náročným rybkám.
Koupě dna, substrátu , by měla být promyšlená. Mně se osvědčil výživný substrát JBL AquaBasis PLUS a na něm říční, nebo dekorační písek bez ostrých hran vhodný pro akvária i terária ( malá akvária nejlépe s hrubostí 1-2 mm , větší akvária s hrubostí 2-4 mm , barva nejlépe přírodní, černá a nebo hnědá) . Když použiji výživný substrát, musím počítat s tím, že je vhodné se vyvarovat zbytečnému zasahování do dna. Neodkaluji, beru s každou údržbou povrchově co jde a sázení i přesazování dělám opatrně. Žádná věda to není a žádné problémy mi to nedělá. Použití výživného substrátu se dá nahradit různými hnojivy do dna, nejlépe tablety NPK + mikroprvky . Různé jílové kuličky jsou schopné při neopatrném zasahování do dna nadělat stejnou paseku, jako výživný substrát.
Koupě rostlin. Před jejich nákupem bych si měla uvědomit, jaké podmínky těmto rostlinám můžu nabídnout ( jaké světlo, živiny a případně CO2) a co vlastně od toho očekávám. Rostlinné akvárium nemusí být pěkné pouze s náročnými rostlinami. Chce to jen vybrat rostliny, kterým se bude dařit a nebudou strádat. Je spousta pěkných a nenáročných rostlin surpanblog.cz/… .. a většině stačí jen dobré světlo, malá podpora v podobě tekutého hnojiva a nebo hnojiva ke kořenům. Osvědčilo se mi nekupovat rostliny podle vzhledu, ale podle dohledaných informací k jejich nárokům pro zdárný růst a s ohledem na jejich budoucí velikost ( rybicky.net/atlasrostlin/ ) . Pod kvalitními sety které jsem zmiňovala výše, rostou i náročnější rostliny s ohledem k živinám a pro některé nezbytností přidávaného plynného CO2 . Většina rostlin se pěstuje emerzně, tzn. že jsou pěstované nad vodou a na nabízených fotografiích většinou vypadají jinak než v reálu a po přelistění pod vodou, na rostliny submerzní. Obavy, kdy po zasazení pod vodu začnou odcházet tyto listy jsou unáhlené a úplně zbytečné. I rostlina potřebuje čas, aby se aklimatizovala a začala zdravě růst . Při zakládání je velmi dobré zasadit rostlin co nejvíc ( nenáročných, plovoucích a rychlerostoucích ). Pomáhají akvárium nejlépe nastartovat, odbourávají dusíkaté látky a později se dají případně odstranit.
Dekorace je nejlepší přírodní. Kořeny a kameny. Nějaké plastové kýče, můžou vypadat hezky v akváriu pro děti, ale pokud chci pěkné přírodní rostlinné akvárium, není nic lepšího než parádní kořen, doplněný případně nějakými kameny.
Koupě ryb by neměla být unáhlená. Všechno má svůj čas a pokud mám v úmyslu mít funkční a zdravé akvárium, není na místě se koupí ryb unáhlovat. Využijte tuto dobu na zvážený výběr ryb, s ohledem na jejich potřeby, velikost akvária a vhodné druhy. Voda i filtrace prochází stádii, kdy je plné nasazení ryb jejich zdraví a životu nebezpečné. Nejlepší je, když je možnost naočkování filtrace již funkčními bakteriemi a vpuštění pár zajížděcích šneků, případně živorodých, nenáročných ryb. Max. po měsíci by měly být hodnoty v pořádku a nic nebrání vpuštění osádky. Nejlepší je kontrola pomocí papírkových testů ( sama jiné nepoužívám ), kdy hodnoty NO2 by měly být vždy nulové a NO3 s ohledem k rybám a k rostlinám max 50, optimálně kolem 25 .
P.S- ještě dodám , že každé další přidání ryb je riziko zavlečení si problémů, nemocí. Má rada je, vyvarovat se náhodnému pořizování pár rybek různě v akvaristikách. Koupě je nejlepší s rozvahou , u osvědčených a doporučovaných chovatelů, případně dávat nové rybky do karantény. Například krupička je velmi častá právě s přidáním nových ryb a není lepší lék než PREVENCE . A nezapomeňte, akvaristika je hlavně o trpělivosti. Přeji ať se daří a ať to plave .:) Blanka K.
31
10.2017
Ještě nikdy to nebylo hezčí, daří se , všemu :-) . Údržba přesunuta po 14 dnech a možná zkusím nechat i déle. ahoj
17
9.2017
Tak po delší době zase něco napíšu . Došla jsem do stadia , že to začínám moc neřešit . Né že bych to někdy přehnaně řešila , ale přeci jen .... Je mi jedno chaos v rostlinkách , je mi jedno, do jaké to zaroste džungle ( vždycky jsem měla ráda chaos i džungle a i když jsem se snažila jinak, nic jiného se mi stejně nepovedlo, asi to jsem prostě já stydim ... a vždycky jsem měla ráda neonky :-) ) a ani nezačnu přehnaně řešit řasu . Když mám náladu , trhnu, škubnu a nebo střihnu . Ryby si to vysloveně užívají. Odpolední dovádění, tření pancéřníčků byla pro mě parádní podívaná. Možná, možná se podařilo i něco vykulit a to , že jsou ryby spokojené , je pro mě hlavní . Údržbu dělám stále každý týden , vyjímečně jí protáhnu na max 10 dní . Neonkárium jede do druhého roku . Přijde mi, že všechno důležité , počátek cesty tohoto akvárka jsem napsala a přijde mi nesmysl sem psát to samé, jako v druhé prezentaci ,, nuda, všechno šlape , nuda, všechno funguje jak má, nuda " :-) , takže budu psát až když bude něco důležitého, zajímavého a sem tam , občas vložím fotku . Budu ráda , když moje cesta všech třech prezentací někomu pomůže , někoho inspiruje a někoho třeba postrčí trošku dál . Přeji všem hodně štěstí , akvárium , které bude dělat radost a přeji všem spokojené a zdravé ryby . Ať to plave pivo ahoj
9
8.2017
Náhled
Dneska - vlastně včera , se mi vyplnilo něco , v co jsem nedoufala . Umístila jsem se v IAPLC 2017 na krásném 504 místě a vím velmi dobře, jaký je to úspěch . Navíc , tohle akvárko nebylo dělané jako soutěžní , bylo dělané hlavně s láskou k akvaristice , bylo dělané hlavně pro inspiraci , že to vážně jde , když se chce :-), je dělané pro mě , k mé radosti a bylo dělané pro rybky . Rozhodla jsem se ze dne na den , že nakonec tu fotku, která byla původně jen albíčková , do soutěže pošlu . Videa která jsou nahraná na youtube 3.6. jsou ze dne focení :-) . V sobotu 12.8. , to bude přesně 1 rok od založení Neonkária - Water world , mého vodního světa dělaného hlavně pro neonky . ahoj
3
7.2017
Včera údržba. Všechno ok , spokojenost :-) ahoj
NahoruHodnocení návštěvníků

Ohodnotit nádrž Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživateleHodnocení: 99.45 %

NahoruKomentáře návštěvníků

přidat komentář

Majka
9.5.18 7:30
Děkuji :-) , jsem moc ráda že se líbí. Přeji ať se daří a ať to plave . ahoj
vrbovap
19.4.18 11:12
Od začátku toho co vás sleduju je ta nádrž naprostá bomba,..... potlesk
dury
1.3.18 15:01
Veľmi pekná nádrž :) 100%
4Sima
28.2.18 22:32
Moc hezké! Krásné videa palec
Majka
28.2.18 22:22
Děkuji :-) ahoj
milhauscz
1.2.18 14:30
Krása střídá nádheru, poslední video super palec
rossolio
21.1.18 11:18
palec palec potlesk
Majka
20.1.18 22:42
Moc děkuji :-) . Pepan, s tím seznamem to bude složitější, protože spousta rostlin která tam psaná je, už tam za ten rok a půl není a mám dojem, že jediné ty dvě, které jsi vyjmenoval, byly přidané. Jinak co se druhů rostlin týče, moc jich tam nezbylo. Vlastně nechávám co roste a co chcípně, chcípne :-) . Jedná se Tiger Lotus Red a ta kryptoška je Kryptokoryna 'Flamingo'
rybicky.net/atlasrostlin/cryptocoryne_flamingo , do seznamu doplním ahoj ......doplněno a upraveno, nakonec jich chybělo víc, než jsem si myslela :-) ahoj
pupa
13.1.18 19:14
Krásná nádrž palec a velká gratulace ano potlesk
Pepan
21.12.17 22:26
Můžu poprosit o aktualizaci seznamu rostlin. Ta kryptoška a leknín (a možná i ledacos jiného) v něm nefigurují. Jinak se mi to moc líbí.
Majka
21.12.17 22:10
Díky :-) , daří se a snad bude i nadále stydim . ahoj
Angus68
21.12.17 22:06
No coment palec palec potlesk
Majka
21.12.17 21:54
Moc děkuji :-) . ahoj
Lucasxx
4.12.17 7:14
Luxus! potlesk
 
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/nadrze/25498-rostlinne-neonkarium-