Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Prezentace - Sulawesi v pracovně

 

Nádrže » Jarry » Sulawesi v pracovně » Hlavní stránka prezentaceNápověda 

Hlavní fotka
3.7
Sulawesi v pracovně
*
*
*
*

Majitel: Jarry   Kategorie: Krevetkárium
Zapsáno: 22. 2. 2016   Poslední aktualizace: 12. 8. 2019 Nový záznam v deníku 
Počet návštěv: 1096   Hodnocení: 100 %
Založení: 16. 1. 2016   Oblíbenost: 11 uživatelů
Kategorie: malá akvária   Rozměry: 50 cm x 25 cm x 30 cm
Objem: 38 litrů   Čistý objem: 0 litrů
Tloušťka skla: 4 mm   Objem bez skla: 35 litrů
Fotek a videí: 69+4   Komentářů: 54


Popis: Připravuje se pro krevetky ze Sulawesi.

Biotop: Asi bych si netroufl nazvat to biotopem, rostliny rozhodně ze Sulawesi jezer nejsou, ale původní druhy není možné u nás sehnat.

CO2: -

Dekorace: Černé lávové kameny, kořeny

Dno: Filtrační písek, černá láva

Filtrace: Hlava Atman 200 + biomolitan 10x10x16cm

Hnojení: -

Chemie: -

Osvětlení: LED pásek se stmívačem

Pozadí: Světle modrá tapeta

Topení: Ano

Údržba: Plánuji výměnu 10% vody týdně.

Voda: Čistá RO + Sulawesi Salt 8,5

Vzduchování: -

NahoruSložky fotek
Fotky z reprezentativní složky: Ostatní

30.12.18

30.12.18

30.12.18

30.12.18

04.10.18

25.10.18
 
Nejnovější fotky v dalších složkách
Rodiče
Ryby
29.09.18

Ryby
29.09.18

Ryby
29.09.18

Ryby
29.09.18

Ryby
29.09.18
12. den od rozplavání
Ryby
03.09.18
Videa - přístupná pouze přihlášeným uživatelům Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele
NahoruDeníček
12
8.2019
Přemýšlím, co s tímhle akváriem:-) Vyndal jsem z něj kýbl mechu a část nalepil zpátky, takže už to není kostka vyplněná zeleným mechem a přemýšlím nad osazenstvem. Přiznám se, že po předchozím neúspěchu a poměrně častých problémech chovatelů Dennerli krevetek začínám uvažovat nad tím, že vyměním vodu za měkkou a nasadím tam nějaké Caridina cantonensis. Popravdě se mi moc nechce udržovat další akvárium s náročným osazenstvem a obyčejné měkké vody vyrábím každý týden spoustu + mám i zásoby olšových šištiček atd., ještě z odchovu cichlidek (který mimochodem proběhl právě zde:-))
2
2.2019
Po dlouhé době výměna vody, vyměnil jsem 13l, lehce jsem v jednom místě ostříhal mech, jinak už akvárium asi více připravené nebude, začnu zase trochu sledovat nabídku krevetek:-)
30
12.2018
Akvárium je 2 měsíce bez zásahu, za tu dobu jsem asi 3x vyměnil 10% vody, jinak nic. A roste to tam jako blázen, nechápu z čeho. Žádné ošklivé řasy, jen docela pěkná zelená vláknitá, kterou tam chci. Svítí se dost, navíc 12h denně. Akvárium podporuje mou teorii, že rostliny dokáží vyžít opravdu s málem, ale nesmí to narušovat organický odpad z krmení. Už jsem toto akvárium jednou v podobném stavu měl, rostlinám se přestalo dařit v okamžiku, kdy jsem tam dal čtverzubce a krmil je patentkami. Tenkrát jsem to přikládal tomu, že čtverzubci sežrali krevetky a nebyl tam žádný konzument řas, ale teď vidím, že absencí krevetek to s největší pravděpodobností nebylo. No nechám to ještě nějaký měsíc ležet a uvidím:-)
1
11.2018
Výměna 4l vody, v akváriu klid. Z krevetek toho moc nezbylo, současnou situaci bych označil jako čekání na zázrak:-) Ještě ale není vše ztraceno, osádku akvária aktuálně tvoří (alespoň co jsem schopen odhalit):
- 1ks Dennerli, schovávající se od začátku vedle filtru, v noci vyřáží za potravou, celý den je pak na molitanu
- 2ks BLP, menší kusy z původní skupiny, z toho jedna samice nosící vajíčka, pohlaví druhého kusu neznám
- min. 2 ks mladých krevetek, mají tak 2-3mm, může jich tam být i více, od jakého jsou druhu nevím:-)

Je možné, že jsou ještě někde schované další živé Dennerli, ale koukám do akvária i v noci, kdy jsou krevetky aktivnější a kromě té jedné jsem už 2 dny jinou neviděl. On se ten vývoj moc neliší od zkušeností jiných chovatelů, pokud by se podařilo udržet alespoň jeden druh, pořád bych to považoval celkem za úspěch. Možných kombinací je stále dost, samice s vajíčky může mít mladé, pokud by obě dospělé BLP přežily a náhodou by to byl pár, tak by se mohly dále množit, přeživší Dennerli by také mohla být samice s vajíčky, případně ty mladé krevetky by mohly být Dennerli - jsou sice prakticky průhledné, ale tečky na horní části těla vidět jsou. No když už nic jiného, tak bude zajímavé sledovat další vývoj, i když si myslím, že nejpravděpodobnější varianta je stále ta, že to popadá všechno. Pokud by se opravdu nepodařilo udržet nic, nechal bych akvárium delší dobu odpočívat a pro další várku bych asi zajel někam osobně - pravděpodobně pouze jeden druh.
30
10.2018
Jedna padlá BLP po ránu, ale mladé v akváriu pořád vidím a BLP s vajíčky je stále ok, šance na urdžení chovu se snad pomalu zvyšují. V noci je v akváriu o poznání více rušno, to jsem viděl venku několik Dennerli (teď jsem schopen najít 2), třeba se nějak udrží oba druhy:-) Na sklech je pro krevetky určitě dostatek řas, nebudu zatím nijak dokrmovat, v tomto počtu si myslím, že je to zbytečné. Asi posílím světlo, LED pásek od cichlidek už bych neměl brzy potřebovat, tady teď svítím 2ma profily, rozšířím to na 4, abych ještě více podpořil růst řas.
NahoruHodnocení návštěvníků

Ohodnotit nádrž Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživateleHodnocení: 100 %

NahoruKomentáře návštěvníků

přidat komentář Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele

ZDRI Re
13.8.19 9:28
Neblázni, Kantonky má kdekdo, to by bylo pod Tvou úroveň :-)
Teď je tato nádrž konečně opravdu zajetá, stabilní, byla by škoda Sulawesi ještě jednou nezkusit.
Když tak se ozvi, pošlu pár tipů, kdo je tu aktuálně má i na prodej.
Jarry Re
23.5.19 9:55
Já vím, máš pravdu:-) Přiznám se, že se tomuhle akváriu teď v podstatě nevěnuju, stala se z toho totální džungle mechů:-) Budu to muset ostříhat, udělat několik větších výměn vody a začnu zase shánět - asi nakonec zkusím jenom Dennerli, když jsem tu měl i BLP, tak Dennerli se mi líbily mnohem víc a zůstal bych u jednoho druhu. Kdybys měl nějaký tip na chovatele v okolí Ústí - Praha, tak prosím pošli:-)
ZDRI Re
23.5.19 9:30
Tož jak?
Privátní koupaliště už máš, mořský útes už máš, zaběhnutou nádrž také máš, je na čase dokončit zde rozdělanou práci :-)
Jsou to potvory náročný a rozmarný, ale když pak večer pozoruješ vlastní 15 mm mladé, ten pocit za tu práci stojí!
Jarry Re
2.1.19 14:04
:-)ještě s další vlnou počkám, hlavně asi na to, až budu mít cestu kolem nějakého chovatele. S tím přebytkem / nedostatkem - bude to o rovnováze, v akváriu, kde se nekrmí a je tam minimum dusíku asi stačí minimum všeho ostatního. Ale tam, kde krmím mraženým ve velkém a NO3 se pohybuje kolem 20mg/l, musím mít v odpovídajících koncentracích i vše ostatní, jinak rostliny strádají.
Sulawesi sůl jinak doplňuji jen s výměnami vody, parametry moc neměřím, občas pH (pohybuje se kolem 8), až se bude blížit nákup krevetek, tak prověřím, co půjde - a případné nedostatky vyřeším větší výměnou vody.
ZDRI Re
2.1.19 13:29
Krásně Ti to zarostlo a stabilizovalo se palec
Řekl bych, že je ideální doba na druhou výsadkovou vlnu :-).
Jinak s růstem kytek mám úplně stejné zkušenosti, čím méně hnojení a bordelu, tím lépe to roste.
Já mám teorii, že kytkám spíše škodí přebytek všeho než nedostatek, ale radši to zde neříkám moc nahlas...

Doplňuješ kromě výměn vody i Sulawesi sůl? Zkoušel jsi od posledně měřit parametry vody?
ZDRI Re
21.11.18 12:16
Já mám nádrž na Sulawesi už měsíc zajetou, vypadá to dobře. Parametry stabilně drží (voda křišťálová, pH 7.8, vodivost 300 uS/cm, NO3 pod 5 mg, ostatní škodliviny neměřitelné - velkoplošný hamburk a pravidelně měněné aktivní uhlí je znát. Kytky rostou, na kořenech a kamenech pěkná vrstva směsi řas a bakterií (šneky už jsem dal pryč, aby to neužírali), další "zelené kameny" na okně. Je mi líto aktuálně krásného povlaku na kamenech kořenech, takže přemýšlím o nasazení Blue Leg Poso, 15-20 ks. Ale určitě je nechci posílat a cestu do Prahy/Úžic v dohledné době nemám, teď nestíhám. Psal jsem panu Malátovi, kdyby se mu naskytla náhodou cesta někam na Jih, šel bych do toho už teď.
Jarry Re
21.11.18 10:48
Popravdě, nevím:-) Už jsem celkem dlouho neviděl ani žádnou malou krevetku, akvárium solidně zarůstá mechem a je v něm spousta levatek a okružáků + pravděpodobně buchanky. Nemohu vyloučit, že tam nějaká krevetka je, ale moc šancí tomu nedávám. Pokračuju v týdenních výměnách 10% vody a jinak nechávám akvárium žít vlastním životem. Trochu jsem teď přesunul pozornost na jiný akvarijní "projekt", tady pár týdnů-měsíců odležení určitě neuškodí, ono se mi nepovedlo najít ani zdaleka všechny mrtvé krevetky, takže tomu dávám čas na zpracování odpadu (šneci, rostliny) a až posbírám odvahu na druhý pokus, začnu se zase dívat po krevetkách. Určitě zkusím jiný zdroj a osobní odběr a asi jenom Dennerli. Jak ty pokračuješ?
ZDRI Re
21.11.18 10:27
Tak jak, na SeveroZápadní frontě klid?
Přežilo něco, nebo definitivní konec "první výsadkové vlny"?

Jarry Re
8.11.18 10:37
Nic moc, z koupených krevetek se obávám, že nepřežila ani jedna. Občas zahlédnu malou krevetku, ale nevím, jestli to není pořád ta samá:-) Nechávám teď akvárium žít vlastním životem, jednou týdně vyměním 4l vody a uvidím, co z toho vyleze. Docela pěkně se rozjel společně s krevetkami instalovaný creeping moss, je tam i celkem dost okružáků a levatek, tak to teď nechám být a časem zkusím pořídit zase nějaké krevetky - pokud tedy není v akváriu vylíhnutých krevetek více a nezačnou se množit, tuto variantu ale považuju za krajně nepravděpodobnou:-) Ale pro jistotu to nechám alespoň 2 měsíce, kdyby se tam krevetek náhodou začalo pohybovat více, tak abych je nesháněl zbytečně:-)
ZDRI Re
8.11.18 9:53
Jak to po dalším týdnu vypadá, něco nového?
 
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/nadrze/24711