Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Prezentace - Zátiší

 

Prezentace » PaulZy » Zátiší » Nápověda 

Hlavní fotka


Zátiší

NEAKTUALIZOVANÁ PREZENTACE

Majitel: PaulZy   Kategorie: Společenské akvárium
Zapsáno: 8. 6. 2015   Aktualizace: 29. 9. 2015 Nové fotografie Nový záznam v deníku Změna v seznamu ryb Změna v seznamu rostlin Změna v seznamu ostatních živočichů Změna v základních informacích 
Počet návštěv: 188   Počet palců: 0
Založení: 22. 2. 2015   Stáří: 6 let a 7 měsíců
Objem: 25 litrů   Čistý objem: 19 litrů
Tloušťka skla: 4 mm   Objem bez skla: 23 litrů
Velikost: malá akvária   Oblíbenost: 0 uživatelů
Fotek a videí: 17+0   Komentářů: 6
*     *     *     *


Rozměry: 40 cm x 25 cm x 25 cm

Popis: Akvárium, které jsem si zařídil na koleji. Větší 200l akvárium zůstalo u rodičů, takže jej vidím jen jednou za 2-3 týdny. Cílem bylo vytvořit podvodní zahrádku na malém prostoru. Tomu byla přizpůsobena skladba fauny i flóry.

Biotop: mix Asie/Amerika

CO2: CO2 Vital 2 ml denně

Dekorace: kořen, černý štěrk

Dno: křemenný štěrk 2 - 4 mm

Filtrace: Dennerle Nano Clean Eckfilter

Hnojení: Easy-Life Profito týdně

Chemie: nebyla třeba

Krmení: vločkové, mražené (buchanky, kopřivy)

Osvětlení: 12 W LED, Degenbao LFL-CL White, 10:00 - 20:00,
akvárium je umístěno u okna na jihozápad

Pozadí: mechová stěna (perlinka - dole v písku, nahoře vlasec přilepený izolepou zvenku)

Stojan: stůl

Topení: ne

Údržba: výměna 6 l vody 1× týdně*, zástřih mechu a HC podle potřeby

*poslední dobou spíš jednou za dva týdny

Voda: odstátá brněnská voda

Vzduchování: ne

NahoruSložky fotek
Prezentace
Spustit

pomalu
rychle
Složka
Všechny
fotky

(16)
Složka
Ostatní

(16)
 
Časová osa
Časová osa


 
Fotky z deníčku
Fotky z deníčku
Nejnovější fotky
Nové fotky


 

Fotky z reprezentativní složky: Ostatní
Konec, zbývá přestěhovat pár krevetek a zbytek rostlin
Konec, zbývá přestěhovat pár krevetek a zbytek rostlin
01.12.15
Trochu jsem rozmontoval... teda zničil... teda rozdělal trsy kryptokoryn, aby se mohly dál rozrůstat. Aplikace No Planaria teprv přijde.
Trochu jsem rozmontoval... teda zničil... teda rozdělal trsy kryptokoryn, aby se mohly dál rozrůstat. Aplikace No Planaria teprv přijde.
26.10.15
...mech čerstvě zastříhnut, kámen odstraněn
...mech čerstvě zastříhnut, kámen odstraněn
18.10.15
...dvě stěhování měly menší impakt než dva týdny dovolené...
...dvě stěhování měly menší impakt než dva týdny dovolené...
18.10.15
Po několika měsících a pár čerstvých změnách
Po několika měsících a pár čerstvých změnách
18.10.15

08.06.15
NahoruDeníček
1
12.2015
Už asi tři týdny je založeno Zátiší II (větší, lepší, na komodě). Rostliny, ryby a skoro všechny krevetky jsem už přestěhoval. Zbytek nechávám na víkend. Fallen Ancient bude na fleku, které zabírá rušené Zátiší.
12
11.2015
Předevčera jsem dovezl ze Sklorexu 45l nádrž, tímto Zátiší končí a fauna i flóra se stěhuje. Razborky a část krevet půjdou do 12ky (ta jinak zůstane téměř bez změn), světlo a většina rostlin už putovala na 45ku spolu s částí "koberce" a Micrathemu ze 12l. 12W LED svítidlo na 25l bylo krapet moc.

Endlerky půjdou do 45ky, kam půjde i zbytek krevet (větší nádrž snad poskytne víc úkrytů). Zbytek osazenstva budou tvořit tetry ohnivé (4 dokoupím, takže 8 teter), hejno malých pancéřníčků (nejspíš pygmaeus nebo hastatus) a jedna bojovnice.

Samice Endlerky má skoro 5 cm, takže 12 l opravdu není zrovna ideální. Navíc je v nádrži 12 mladých (a další jsou na cestě). Sice žádná kreveta menší 2 cm není úplně v bezpečí, ale větší velikost nádrže by mohla pomoct (hlavně jak zaroste). A betta? Spíš než o gupky bych měl strach o krevetky, ale spíš ze strany gupek a dřív, než se rostliny rozrostou.

V Zátiší momentálně zůstávají tetry, razbor(k)y a krevety. Z rostlin většina kolovky, trocha Micrathemu, kryptokoryny, kořen s mechem a volný mech u filtru.

Zítra pořídím nějaké fotky, pokud nezapomenu.
26
10.2015
Trochu jsem rozmontoval... teda zničil... teda rozdělal trsy kryptokoryn, aby se mohly dál rozrůstat. Aplikace No Planaria teprv přijde (asi zítra, jdu nachystat vodu na středu). Nebudu se s ploštěnkama mazlit. tone Bohužel to vypadá, že jedna tetra má nějaký výrůstek na břiše (kýla, plíseň, choroba?). :-O
18
10.2015
Včera jsem konečně očistil sklo, které se zařasilo během dovolené... Přes léto jsem měl akvárium na jiném bloku kolejí, tak se dvakrát stěhovalo. Poprvé všechny kytky vyplavaly (kilometr, dva chůze), podruhé stěhování nepřežily dvě tetry ohnivé (asi šok). :-O

Pozitivní je to, že pozadí už skoro celé zarostlo, takže jsem jej včera akorát zastřihl, vyplevelil HC od mechu a vyndal kámen. Ten totiž nějak vybledl a nelíbil se mi. Kryt jsem v červenci nahradil za LED osvětlení, které má lepší vlastnosti (i když mám radši nažloutlé světlo).

Navíc jsem přesadil část Micrathema ze 12l akvárka na místo kamene (za mokřanku). Z původně malého košíčku rostlin zůstaly dvě, které se rozrostly víc, než jsem čekal. Jedna šla na místo kamene (jen vršek, spodek možná obrazí, střední část jsem zasadil do litrového experimentu), druhou jsem daroval. Příští víkend asi očistím filtr - naposledy jsem ho čistil někdy v říjnu.

Ještě nějak vyřešit ploštěnky... tone
8
6.2015
Letem světem: Akvárium pořád není ve své "konečné" podobě. Mechová stěna ještě nezarostla (je vidět perlinka). Už jsem ji párkrát stříhal na 2 cm, pak zhoustla. Sinici jsem zlikvidoval hrubou silou tone : Koupil jsem kelímek mini plevuňky a HC o průměru 9 cm. Původně byla v akváriu Sagittaria platyphyla, ale na sinici nestačila (to ani hygrophila) a přerůstala nádrž. Putovala do dvoustovky. Miniaturní kultivar H. Corymbosa Minima zase z větší části odehnil. Ludwigia Peruensis odumřela komplet, i když se jí ze začátku dařilo. Výjimkou jsou dvě rostlinky v litrové elementce na okně (šneci, malé potvory, mech, neprezentovatelné). tone

Krevetkám se po počátečních potížích (3/10 nepřežily) začalo dařit, ale objevily se ploštěnky a razborky se jednoho dne začaly schovávat. Nebylo to žádné "postupně se stávají plachými". Jednoho dne si spokojeně plavou po akváriu, ale ráno už jsou zalezlé v porostu mokřanky a nevylézají. Když se po jednom čištění objevily dvě ploštěnky, tak jsem si řekl k čertu s pravidlem 1 cm = 1 l. Roky jsem měl gupky (paví oka) ve 20l elementce: hodně mechu, rostlin, pískovec s vápencem, žádné vzduchování, filtrování a bylo jich tam spíš 4 cm na 3 litry. Navíc 2cm razborka nekálí tolik, co 2cm živorodka ani nemá takovou hmotnost. Předevčera jsem si všiml, že v akvárku přibyly 3 gupky. Zarazila mě jejich velikost: 0,4 cm mají určitě. Takový vylíhlý rájovec je znatelně menší.

Další čištění chystám na středu spolu se založením 12l krajinky. Zastřihnu mech a HC (kosmetické úpravy). Kousky použiji v krajince. Zároveň nahradím h. difformis kolovkou (rotala rotundifolia) a přibude "stringy moss". Útratu si neodvažuji uvádět. Akvárko je víc jak 10 roků staré, kryt jsem vyráběl letos z toho, co jsem našel ve sklepě (plus objímka E27, kabel, vypínač z GME). Ryby a technika jsou ze Sklorexu, většina flóry taky. Kelímky Alternanthera reineckii Mini a Hemianthus Callitrichoides "Cuba" byly koupeny v akci na prodejně Rostlinných akvárií (vzdáleností nejbližší obchod po Brněnce :-D ).

No a do budoucna snad mechová stěna zaroste a skutečně to bude "Zátiší s mechem a krevetkami", jak jsem nádrž pracovně pojmenoval na jiném webu. Kolovka by mohla konečně zakrýt filtr, který je vidět i přes porost jinak pěkné mokřanky.


NahoruKomentáře návštěvníků

přidat komentář Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele      

aquarium Re
1.12.15 6:09
Tak jsem zvědavá na to Zátiší II. :-)
Lukehofarma Re
22.7.15 19:49
Ať se daří.
rossolio Re
10.6.15 10:33
palec potlesk
PaulZy Re
8.6.15 14:30
Díky. :)

DanH: No právě, ono je to hlavně vodítko, které je dobré dodržovat, ale ne slepě.

cartimandua: Ten CO2 Vital dávám v dvojnásobné dávce (na obalu je 1-4ml/100 l). Ve Sklorexu měli 10l krychli s porostem HC, do kterého chlápek lil snad 4 ml denně. HC prý pocházel z jednoho košíčku a dno zarostl za půl roku. Zatím Althernatera roste rychleji než Ludwigia, tak snad vydrží. :)

Ještě k tomu CO2 Vital: Je to slabá žíravina (asi kyselina). Párkrát jsem se tím polil a mapy jsem měl ještě druhý den.
DanH Re
8.6.15 8:17
Na pravidlo 1L na 1cm ryby doporučuju se vybodnout. To by ti pak vyšlo, že tam můžeš dát závojnatku ( což nemůžeš ). Je to dost nesmyslné pravidlo. Ale jinak je to moc pěkný akvárko palec .
cartimandua Re
8.6.15 5:59
Akvárium vypadá moc pěkně. Jsem zvědavá, jestli CO2 Vital bude stačit té Althernantera reineckii, i když más světlo silnější. Je to pěkně poskládané, a že to má jen 25 l bych neřekla ani náhodou. palec
 

© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/nadrze/23240