Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Prezentace - Snaha

 

Prezentace » Danach » Snaha » Hlavní stránkaNápověda 

Hlavní fotka


3.6
Snaha

ZRUŠENO

*
*
*
*

Majitel: Danach   Kategorie: Společenské akvárium
Zapsáno: 27. 5. 2013   Poslední aktualizace: 25. 1. 2015 Nový záznam v deníku Změna v základních informacích 
Počet návštěv: 270   Hodnocení zakázáno
Založení: 27. 5. 2013   Oblíbenost: 1 uživatelů
Kategorie: malá akvária   Rozměry: 38 cm x 28 cm x 28 cm
Objem: 30 litrů   Čistý objem: 22 litrů
Fotek a videí: 58+0   Komentářů: 7


Datum zrušení: 20. 11. 2016

Popis: Akvárko vzniklo asi před třemi lety narychlo jako příbytek pro samečka závojnatky který byl terorizován ve větším akva a jako záchrana zbylých pavích oček.

CO2: Kvasnice

Dno: Písek z potůčku

Filtrace: Závěsný Aquaclear

Krmení: Všemožné potvůrky živé i mražené, lupínky a granulky nejčastěji od Tetry či Dajany, spirulinové tabletky

Osvětlení: Zatím stolní lampička s úsporkou 18W

Pozadí: Černá tapeta

Stojan: Skříňka

Topení: Není třeba

Údržba: Snažím se v tom už tolik nešťourat. Týdně výměna vody 30-40%. Řasu na sklech čistí neritinky, písek piskořky a tak nemám moc práce.

Voda: Vodovodní

Poznámka: Čím víc si zde o akvaristice čtu tím víc mě zajímá. Snažím se načtené vědomosti uvést do praxe a vytvořit vhodné prostředí pro kytičky a živočichy. Snad se u mě mají dobře

NahoruSložky fotek
Prezentace
Spustit

pomalu
rychle
Složka
Všechny
fotky

(57)
Složka
Ostatní

(49)
 
Časová osa
Časová osa


 
Fotky z deníčku
Fotky z deníčku
Nejnovější fotky
Nové fotky


 
Složka
JIP

(4)
Složka
Takto to začalo

(4)
Fotky z reprezentativní složky: Ostatní

30.03.14
A bez mechu
A bez mechu
30.03.14
Ještě s mechem
Ještě s mechem
30.03.14

08.03.14

03.03.14

03.03.14
 
Nejnovější fotky v dalších složkách
Pacient je zachráněn a stěhuje se domů
JIP
27.05.13
Roste
JIP
27.05.13
NahoruDeníček
25
1.2015
Téda tady jsem nebyla fakt hodně dlouho. ne
Akvárko bylo celé zarostlé polyspermou což by až tak nevadilo, ale byla v ní i zelená vláknitá řasa. Já jsem si ji tam skoro záměrně pěstovala ona totiž když se objevila tak byla pěkně do kulata a vypadala skoro jako řasokoule. No jenže postupně se rozrostla do nevzhledné houštiny a strašně stínila. A tak jsem se rozhodla celé akva předělat. Původně jsem ho chtěla předělat z gruntu - vyměnit písek a tak, ale pak se mi nechtělo lovit rybky a tak jsem jen přidala větvičku a přesázela kytky. Jo a přidala dubové listy a olšové šišky. Až se to ustálí možná přidám krevetky.
Chtěla bych i změnit rybky, ale to nevím no. Zatím tam žije ještě pár pavích oček, ale jde to s nimi nějak z kopce. Jsou to potomci mých prvních rybiček (to je už asi 100 let) vždy se strašně množily, ale pak začly klempírovat. Usoudila jsem že jsou už příliš prokřížené a tak jsem donesla novou krev a ono to nejenom nepomohlo, ale spíš se to zhoršilo. Sice se rodí další ale skoro nic nepřežije a velké žijí docela krátce. No když vyhynou tak uvolní místo jiným rybkám. Nějakým mikrorazborkám nebo pidi pancéřníčkům.
23
7.2014
Vytaženy opadané stonky macrandry, doplněno pár kousků polyspermy aby tam aspoň něco rostlo. Jediné pozitivum je, že po hnusném jelením parohu ani památky, zcela zmizel po omezení svícení.
2
7.2014
Toto akva zatím ponechám svému osudu. Voda samozdřejmě měněna a rybky krmeny, ale přes léto není čas se jím více zabývat a tak plánované změny nastanou až na podzim. Plánuji se vrátit k dřívějšímu osázení naprosto nenáročnou květenou a snad i doplnění vyhynulých krevetek(radostná zpráva pár se jich zachránilo když jsem je vylovila z filtru a hodila do koule). Taky uvažuji nad změnou filtru, možná že bych šla do haburského, mám ho ve větším akva a úplně super. Navíc by odpadlo otravné lovení pidi krevet a šneků z filtru.
5
6.2014
Hmm tak jsem se dnes po delší době zakoukala do akva a zjistila jsem, že asi uhynuly všechny krevetky, a že jich bylo sad
Takže moje hloubkové odkalení byla velká chyba která odstartovala "ekologickou" katastrofu. Nejenom že je akva plné hnusné černé řasy, ale neobjevila jsem ani jednu krevetku.
13
5.2014
Ach jo párkrát jsem trošku víc zavrtala do substrátu a už se mi rozjíždí ruducha. A pak že krevetky skoro nekakají.Jejich hovínka jsou mrňavá a všude zapadají a při tom počtu krevet se to nasčítá.
Doufám, že nenastane žádná kalamita, že tuhle hnusnou řasu zvládnu. Ale štve mě strašně! rozzureny


NahoruKomentáře návštěvníků

přidat komentář Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele

rossolio Re
31.3.14 14:05
palec potlesk
Metalomanec Re
9.3.14 7:27
za snahu a pěkné akva 100 procent X-)
rossolio Re
4.3.14 19:26
chce to záběr celého akva
peter3103 Re
3.3.14 23:57
potlesk potlesk potlesk
Kyd Re
16.2.14 22:56
Moc pěkně osázené ale naprosto nevhodné pro osazenstvo ryb,pár těch pavích oček možná i když jsou to fekálnice díky nedokonalému trávení,ale jen pro ty sekavce potřebuješ 150l.ahoj
Danach Re
30.5.13 22:26
sad Bohužel Karel je rok po smrti. Rostl krásně, dostal kámošku se kterou zplodil potomstvo a pak to s ním najednou začlo jít z kopce. No prvně mě to nedocházelo, že mu něco je a až mi to došlo tak bylo pozdě. Sice jsem se ho pokusila léčit za pomoci ing.Filipa, ale bohužel, nepodařilo se. Závojnatky opravdu nejsou jednoduché rybky ač se traduje něco jiného.
Příběh Karla zveřejním v další prezentaci. Teda až ji udělám, ale to nebude hned protože se akva bude rušit a dělat podstatně větší. Doufám. hmm
Iva000 Re
30.5.13 22:14
Moc pěkný Kája. Je vidět, že se mu očividně daří. Pěkně se Ti to tam zelená, tak jen tak dál. :-)
 

© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/nadrze/18295