Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Prezentace - Všechnopárty

 

Prezentace » Benjojs » Všechnopárty » Nápověda 

Hlavní fotka


Všechnopárty

NEAKTUALIZOVANÁ PREZENTACE

Majitel: Benjojs   Kategorie: Společenské akvárium
Zapsáno: 27. 2. 2013   Aktualizace: 30. 3. 2013 Změna v seznamu ryb Změna v seznamu rostlin Změna v základních informacích 
Počet návštěv: 27   Počet palců: 0
Založení: 1. 9. 2012   Stáří: 9 let a 2 měsíce
Objem: 140 litrů   Čistý objem: 120 litrů
Velikost: střední akvária   Oblíbenost: 0 uživatelů
Fotek a videí: 12+0   Komentářů: 18
*     *     *     *


Rozměry: 100 cm x 35 cm x 40 cm

Popis: Akvárium jsme založili pro radost nás všech. Nejprve to bylo jen tak, ať máme kousek přírody doma a teď už nás to bere hodně.

Biotop: bez zaměření

CO2: ano burčák

Dekorace: břidlice,lávová vyvřelina nějaké antické sloupoví a kořen

Dno: osívaný stavební štěrkopísek, frakce 2-6 mm, sem tam nějaký kamínek do 20 mm :-)

Filtrace: 400 l/hod

Hnojení: železo

Krmení: vločky, patentky, larva komára bílá a černá

Osvětlení: zářivky 2x 18W 2 x 840 světlo, a dvě zářivkové žárovky 11w

Pozadí: mačkaný tvrdý papír s lakovaným povrchem (pseudo 3D)

Stojan: ocelová konstrukce v nábytkovém obalu

Topení: 300 W

Údržba: 2x měsíčně odsátí dna a očištění stěn, výměna cca 3/5 vody střídavě s 1x za 14 dní akvabakterie "Akvária EnviFish Agrobio Opava" 1x za měsíc biologické čištění vody

Voda: vodovodní z řádu neodstátá

Vzduchování: ano

NahoruSložky fotek
Prezentace
Spustit

pomalu
rychle
Složka
Všechny
fotky

(11)
Složka
Ostatní

(11)
 
Časová osa
Časová osa


 
Fotky z deníčku
Fotky z deníčku
Nejnovější fotky
Nové fotky


 

Fotky z reprezentativní složky: Ostatní

29.03.13

29.03.13

29.03.13

28.03.13

28.03.13

24.03.13


NahoruKomentáře návštěvníků

přidat komentář Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele      

Benjojs Re
29.3.13 8:57
Proč té lávy? Teter se budu zbavovat už se pro ně chystá místo.
;-)
rybickaMajda Re
28.3.13 21:08
a ještě bych se zbavila těch teter ozdobných a černých ano
rybickaMajda Re
28.3.13 21:03
vyhodila bych tu lávu a ten antickej kýč , jinak pěkný potlesk
Zoidik Re
26.3.13 9:40
Lávové kamení jsem taky měl ve staré nádrži přesně jako ty. Možná ho bylo více, to je jedno. Pravdou je, že mi tam ancistrusi vyvedli mladé, ale bordel se tam ukládal neskutečně. Však uvidíš sám
Benjojs Re
26.3.13 9:32
Co se týče lávového kamení v rohu, děkuji za info, zatím ve stádiu pokusu, po informaci větší kontrola, a v případě potvrzení samozřejmě likvidace. ;-)
Benjojs Re
26.3.13 9:29
Tak tomu říkám rada. děkuji Zoidik. Jen pro doplnění text z www.moje-akvarium.net/… :

Jak často měnit vodu? To je relativní. Platí, že čím menší akvárium, tím více je náročné na údržbu a tím častěji je nutné údržbu provádět. Dalším faktorem, který ovlivňuje frekvenci výměny vody je zatížení akvária živočichy a krmením.
U malého nepřerybněného akvária (do 50-ti litrů) je vhodné provádět částečnou výměnu vody jednou týdně. U větších akvárií, kolem 200 litrů, stačí část vody měnit jednou za dva týdny (nebo i déle). Každé akvárium má svůj individuální rytmus a záleží na jeho velikosti, osazení rybami (množství, velikost), způsobem krmení (nepřekrmování, krmení potravou, která nekalí vodu), rostlinami apod. Pokud je akvárium hustě osázené rostlinami, je schopné se s dusíkatými sloučeninami vypořádat mnohem lépe, než akvárium bez rostlin.
Sami jistě přijdete na potřebný rytmus údržby akvária podle množství všemožných zbytků na dně (detrit, potrava, uhnilé listy rostlin...) a růstu řas způsobeného právě nadbytkem látek ve vodě.
sony14 Re
26.3.13 9:12
text z www.moje-akvarium.net/… :

Výměna vody - proč?

Proč je důležitá pravidelná výměna části vody v akváriu? Postupem času se v akváriu začne hromadit detrit (odpadní produkty ryb), nespotřebované krmivo, začnou uhnívat listy rostlin, hynou nějací živočichové (ať již malí nebo velcí) a to vše se částečně rozpouští ve vodě. Zaběhnutý, správně fungující filtr Vám samozřejmě v mnohém pomůže a velké množství mechanických nečistot, i organického odpadu je schopen zachytit. Zároveň přeměňuje jedovaté sloučeniny dusíku na méně jedovaté (amoniak --> dusitany --> dusičnany). Tento proces se děje za pomoci nitrifikačních bakteríí, které se postupem času ve filtru usadí (nejen ve filtru, ale i v akváriu). V konečném důsledku ale zůstává mnoho sloučenin rozpuštěných ve vodě a je nutné jejich koncentraci snížit. To umí částečně rostliny, které některé anorganické látky zpracují za pomoci oxidu uhličitého a světla (samozřejmě fotosyntéza). Zbytek je ale nutné z vody odstranit její pravidelnou výměnou. Další způsob (u domácích akvárií nepoužívaný pro svoji náročnost) je použití denitrifikačního filtru, který rozkládá anorganické látky na plyny, které unikají z vody ven. Tento proces se používá obvykle pro velká nebo mořská akvária, kde představuje výměna vody problém. U menších akvárií se vyplatí vodu jednoduše vyměnit.
Protože se obvykle během výměny vody odkaluje dno (viz níže), odstraní se zároveň spoustu nečistot ze dna, které by se časem ve vodě rozpustily.

Zoidik Re
26.3.13 9:02
Výměnou vody zajistíš i odčerpání rostlinami nespotřebovaných živin a dodání dalších prvků, které se v akvárku běžně nevyskytují a jsou potřebné pro růst rostlin. Pročti si tohle, něco ti to napoví rybicky.net/soubory/131.pdf a druhá věc je, že čerstvá voda působí stejně jako čerstvý vzduch v místnosti.

Ke složení ryb už se vyjadřovat nebudu, něco tady padlo. Ještě jedna poznámka k té hromadě lávového kamení v rohu. Taky jsem to měl a vzheldově to působí pěkně, ale usazuje se v tom bordel, který kazí vodu.
Benjojs Re
26.3.13 7:21
Díky za radu. Chápu, a dokonce i před koupí skalár jsem věděl, ale prostě na větší akva není a všem se nám líbí. Prostě si myslím, že to dají i s tím malým sloupcem. Přerybněno je, ale to se upraví. Všichni mluví o výměně vody, a jaký důvod to má, ale podrobně prosím. Vím že se znečišťuje, ale konkrétně čím, chemické obsahy konkrétních znečištění? Mění se voda, ale myslím si, že málokdo ví proč.

lojzalojzovic Re
24.3.13 20:57
ptas se na radu i kdyz padla navic ji hned odmitas :-O chapu ze je tvrde prijmout to ze skalary by mely jit do vetsiho, nemusi se vyhazovat staci je nekomu nabidnout (i ten pocet 11ks je docela fest), ty skalary jsou asi nejvetsi problem. navic pri takovem prerybneni bych pritlacil s tou vymenou vody
 

© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/nadrze/17560