Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké ryby do Malawi a Tanganiky

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Jaké ryby do Malawi a Tanganiky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2019 17:01 Muž Jarry [1433] Re: Ahojt
Buď zkus velikost akvária alespoň zdvojnásobit na 240l, nebo vymysli něco jiného. Ve 120l se dají chovat jiné zajímavé ryby, Malawi je hodně o počtech, chce to akvárium alespoň pro 20 ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.02.2019 21:19 R Muž Anthrax [4739] Re: Ahojt
Jestli chceš Malawi, tak bych určitě šel do větší nádrže...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2019 21:12 Ahojt – MALAWI
Ahoj. Zas chci začít s akvaristikou s přestvávkou 15 letou. Je mi 32 :)Prosím o radu: mám vyhlídnuté akvárium 120 l. Chci tlamovce z jezera Malawi,ale... přemejšlím jací by byli nejvhodnější. Stačí 4-5 rybiček a nějakého sumečka k nim. Děkuju mocc za radu:) Tomáš ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2019 14:14 Maq Re: PetrP
Jenom jako námět, už je to přes dvacet let... Míval jsem tanganické cichlidy rodů Julidochromis a Lamprologus. Zmiňuji je proto, že s nimi nebyl problém mít akvárium plné rostlin. To potom ohledně estetiky a sociálního chování (úkryty) otevírá nové možnosti. Můžeš uvážit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2019 13:52 PetrP
Díky za tipy. V případě Tanganiky bych chtěl skupinku c. leptosoma utinta nebo tricolor. Dále by se mi líbila malá skupinka s jedním samcem callochromis macrops a párek l. lelupi. To jsou tři favoriti. Drahá polovička touží po l. tretocephalus/sexfasciatus (ano - proužková obsese ano ), ale bojím se, že by v tak malé nádrži nebo 2 tyhle ryby vybily zbytek osazenstva. Šnekáči se mi taky líbí. Do čeho bych se naopak nerad pouštěl, jsou tropheusi. Všechny informace zrazují od kombinace tropheusů s jinými rybami podobných charakterů, jako ryby výše zmíněné. Když už býložravce, tak se mi líbí ophthalmotilapia boops, ale zase nevím, jestli je to reálný.

Zkrátka chtěl bych poradit možné kombinace a ideální počty dospělých jedinců ryb výše zmíněných a třeba i jiných. Nechtěl bych mít nahoře hejno 18 kusů leptosom a aby se dole v rohu krčilo 5 šnekáčů. Nebo naopak pár druhů julidochromisů/lamprologusů, kdy budou všichni zalezlí v kamenech a já se budu koukat na kamenolom, snad mě chápete. Internet tvrdí, že lze všechno, ale já bych chtěl nastavit dlouhodobě udržitelné a pěkně koukatelné akvárium bez následné rybí genocidy. rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2019 12:28 Muž Jarry [1433] Re: PetrP
Mám 130x50x45 Malawi, mám tam 20ks P. Demasoni a 10ks Labidochromis caeruleus a funguje to už 2 roky bez problémů. Dvoudruhovku 10+10ks bych se nebál udělat ve tvém rozměru, i když samozřejmě čím více, tím lépe.
rybicky.net/atlasryb/tlamovec_africky
rybicky.net/atlasryb/tlamovec_saulosuv
rybicky.net/atlasryb/tlamovec_socolofuv
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2019 11:51 Muž Radun [0] Re: PetrP
Třeba Cyprichromis leptosoma ta se pohybuje více v prostoru, pěkná je Julidochromis marlieri ta se zdržuje dole, tropheus moorii/duboisi, taková klasika, pak jsou zajímavý ti co zalézají do ulit, ale ted si zaboha nevzpomenu jak se jmenují. Ta tanganika není na barvy tak pestrá, ale ryby jsou tam zajímavý..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2019 11:18 PetrP
Kolegové a kolegyně, jdu si za vámi pro radu. Po letech s jihoamerickými rybami mi sedí v obýváku nových 240 l (120x40x50) a já se nějak nemůžu rozhodnout, co do něj. Respektive jestli Tanganiku nebo Malawi. Láká mě Malawi co do zbarvení ryb, ale nádrž je opravdu malá (čistý objem i s filtrem cca 230 l) a já bych se rád vyhnul jednodruhovce, kde bude nakonec plavat 6 kusů o velikosti 15 cm a budou vypadat, jako kapr v louži. Z toho důvodu přemýšlím o Tanganice, kde jsou ryby menší a mírnější.

Otázka tedy zní. Představte si, že doma máte 240l nádrž v obýváku, ideální vodu pro Afriku a v křesle přítelkyni, která miluje pruhované a barevné ryby. Jaká kombinace ryb vám přijde na mysl?

Pak je tu druhá varianta: koupil bych větší nádrž (150x50x50) a tam už by se snad něco vešlo, ale to zase není z prostorových důvodů po chuti dalším členům domácnosti.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2017 08:09 Muž Jarry [1433] Re: KOVI
Doprava je ok, není se čeho bát, ceny velmi přijatelné. Zavolej panu Čuhelovi a domluv se s ním.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2017 18:42 KOVI Re: Jarry
díky moc za info prozkoumal sem odkaz,je to dost z ruky z dopravy mam docela strach ani nemají u ryb ceny a prosím tě jakou náplň toho filtru by si volil, nebo popřípadě jiný filtr.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2017 18:21 Muž Jarry [1433] Re: KOVI
Mrkni do nabídek pěstíren, je jich u nás celkem dost. Mám výrobnou zkušenost s www.frontosa.estranky.cz , pan majitel určitě rád poradí, jenom čekej delší reakční dobu na e-maily, asi je lepší zavolat. K tomu filtru - chtělo by to spíše 2 takové a kvalitní filtrační média, nebo dát ještě do akvária čerpací hlavu s velkým molitanem.
Kameny jsou celkem jedno, něco, co vypadá přirozeně, nejjednodušší (určitě nejlevnější) je nasbírat je v čistém potoce / řece.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2017 17:56 KOVI – ZAKLÁDÁNÍ MALAWI
ZDRAVÍM VŠECHNY
Předem bych chtěl všem poděkovat za velmi užitečné rady,přečetl jsem veškerou diskuzi i odkazy co jsou tady vloženy. Myslel jsem si že mam načteno ,ale jak jsem zjistil nevím nic :) Příští týden dovezu akva 150x50x50 chtěl bych malawi, písek mam připravený(písková filtrace)kameny vůbec netuším jaké by byli nejlepší. Fitr mám koupený EXUS 1200 DIVERSA a o rybách vůbec nemám jasno, nechci nic uspěchat ,ale hlavně se chci vyvarovat chyb.Myslím tak 3 druhy cca 30 ryb ,rad bych je nějak barevně sladil.Jsem z Chomutova a moc velký výběr zde nemáme. Zkuste prosím nějakou tu radu a odkaz kde nějaké ty ryby pořídit. Předem moc DÍK

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2017 08:53 jackk1974 Re: erik
Dobrý den. 300l na 10 ks Aulonocar je málo. Hrana akvária by měla být minimálně 150 cm. Jsou to dost velké ryby, co rády plavou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2017 21:58 Muž erik [10] – Ake osadenstvo
Zdravím, tak som sa rozhodol ísť do trosku väčšieho akva a chcel by som Malawi. Zatiaľ som vybral Aulonacary cca 10 ks, a ešte by som chcel k ním 10 nejakých iných, pozeral som po Pseudotropheusoch len neviem akých docela sa mi pozdávajú acai. Veľkosť akva 300l,
poradíte nejaký menej agresívny druh, pripadne či dva samce a 8 samíc alebo 3 samce a 7 samíc z tých Aulonacar? Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2017 19:22 Jurka Re: honcka
Na tyto prezentace jsem se díval včera a všiml jsem si, že většina nádrží je nad 200 l. Dokud jsem se na ně nepodíval, tak byl přesvědčený, že je to dostačující velikost pro Brichardy nebo žluté tlamovce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2017 18:36 Muž LiborSprysl [9015] Re: prasan
Někdo z Big Slovakia mi ukazoval, už jsem zapomněl kdo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2017 18:15 - Re: LiborSprysl
Mne sa viac páči to prirodzenejšie správanie, keď sú tam aj samičky. :-) (osobne som ja takú nádrž nevidel) Zväčša si tu v predajniach ľudia zoženú mladé rybky,kde nepoznáš či to bude samec alebo samička.Jedine potom niekam samičky odpredať či darovať a nechať si samcov až to bude poznať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2017 18:12 Muž LiborSprysl [9015] Re: prasan
No viděl jsem takových nádrží speciálně u vás na Slovensku spoustu... :-) divím se proto, že tě to nenapadlo... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2017 18:11 - Re: LiborSprysl
To je fajn nápad,na vzhľad by to bolo krajšie a nehrozilo by premnoženie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2017 18:06 Muž LiborSprysl [9015] Re: prasan
Než hledat obtížně množitelné ... a co dát jen samce v pelmelu??? ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2017 17:53 - Re: honcka
Myslím,že i takáto cesta je schodnejšia pretože pri relatívne menšom počte skál nie sú ryby také teritoriálne a samotná nádrž sa lepšie čistí.
V podstate v týchto jazerách je samá riasa a kamene.Tu je otázka čo v tej nádrži plánuje.Vytvoriť hodnoverný biotop,nádrž len ako okrasnú s pestrosťou rýb alebo chovnú nádrž,kde rybám vytvorí čo najideálnejšie podmienky pre odchov.(neberiem v úvahu ,,umelý,, odchov a vyklepávanie)
Ako dá sa aj v 200ke,ale bude to dosť pracná starostlivosť.Hlavne v takom prípade fakt dobrú filtráciu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2017 17:16 Muž honcka [39] Re: Jurka
Podívej se na nádrže v prezentacích
rybicky.net/nadrze/…

prasan: Kdyby se zaměřil spíš na nějaky řasožravý druhy, např jednodruhovku s pseudotropheus saulosi jako např tady od pirata rybicky.net/nadrze/20043 tak by tam řasy mít nemusel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2017 17:09 Jurka Re: prasan
Právě pro tyto rady a zkušenosti jsem přihodil svůj dotaz.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2017 16:07 - Re: Jurka
Mám dvestovku a je to malé.Mám tam Julidochromis a Cyprichromis.Julky sa mi tak premnožili,že som ich už hádam 80ks predal a stále ich minimálne 20ks v akvárku mám.Ešte,že sa mi nezdaril odchov Cyprichromis inak neviem čo by som si počal.Mám tam Tertatec ex1200 + aquael hlavu na molitane.Nádrž som len pre lepšie hodnoty vody osadil valisnérkou a Limnophyllou.Pre silné svetlo a hustú osádku mám v tom akvárku večne riasu.
Toto chceš?
A ak už, sústredil by som sa na druhy ktoré nie je tak ľahké rozmnožiť a ideálne jednodruhovú nádrž.(obávam sa ,že také ani Malawi ani Tanganyika ryby nie sú :-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2017 21:28 Jurka – Malawi, Tanganika 200l
Mám teď možnost pořídit akva 200l (100x50x40), vzal bych to jen po podmínkou, že bych udělal biotop jednoho z jezer. Jaké jsou vaše názory na tyto biotopy v této velikosti nádrže? Uvítám vaše návrhy pro osazení (ryby, písek, kameny, rostliny).
Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2017 16:04 Muž LiborSprysl [9015] Re: ola
Co je to malé? Lamprichthys tanganicanus??? Nestačí? ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2017 15:50 - Re: ola
Ešte možno Julidochromis,no tie využívajú opäť skôr strednú a spodnú časť akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2017 15:38 Žena ola [31] Re: prasan
Nejdřív to bylo nouzové řešení, ale funguje to. Existují i malé rybky v biotopu Tanganika pro menší akva? Nemůžu nic najít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2017 15:35 - Re: ola
I tak mi hlava neberie ako fungujú spoločne,kedže ide o druhy úplne odlišné čo do biotopu i vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2017 15:31 Žena ola [31] Re: prasan
Oni ty razbory neumírají jakože kvůli vodě nebo šnekáčům. Jsou už starší a dožívají. Žijí společně už přes rok...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.01.2017 15:27 - Re: ola
To chceš to akvárko prerábať na Tanganyiku?Pre Tanganyiku môžem doporučiť Cyprichromis.Ale 126L tre Tanganyiku nie je nič moc.A kedže Cyprichromis žije v húfoch tak z tohto hľadiska nedoporučujem.Ak tam chceš mať len šnekáče,tak by som sa zameral len na ne.Pre viac rýb je to Bohu žiaľ primalá nádrž.
A akosi som nepochopil doterajšiu zrejme kombináciu razbor a šnekáčov. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2017 15:22 Žena ola [31] – Šnekáči
Mám dotaz, které rybky by šly kombinovat se šnekáči? V akva cca 140l. Šnekáči se drží spíše u dna a horní část akva je prázdná. Dožívá mi tam pět razbor. Ke šnekačům jsem přišla jako slepá k houslím, ale ráda bych v nich pokračovala. Díky za radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.01.2017 09:15 Muž Roli [13] - CichlidyRe: MildaSs
Kvalitná voda = rozumné krmenie + odkalovanie + pravidelná výmena vody + dobrý filter + dobrá cirkulácia vody + rozumné množstvo rýb

Neodporúčal by som zbytočné používanie solí a liekov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2017 09:08 MildaSs – dotaz
Zdravím, měl bych dotaz ohledně léku k tlamovcům...četl sem, že je dobré vody trochu osolit, solíte taky v nějakém poměru? Dále jsem četl, že je dobrý preventan-hodně dobrách vlastností pro ryby(léky) co je na tom pravdy? Popř. máte někdo nějaké dobré metody jak mít kvalitní vodu a přilepšit rybám?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2017 11:27 Muž LiborSprysl [9015] Re: MilanF
Praxe... ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2017 11:23 MilanF Re: LiborSprysl
Díky super nápad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.01.2017 09:05 Muž LiborSprysl [9015] Re: Wendy2
Na druhou stranu... ;-) ... pokud se člověk v takto vysokém akváriu bude trochu věnovat zedničině a použije delší kusy nařezaných hurdisek nastavených na sebe, vytvoří docela snadno hodně třecích ploch pro tlamovce i hodně vysoko nad dnem akvária... A malawské cichlidy se takové stavby naučí využívat docela snadno... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2017 06:19 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: MilanF
Mno, tlamovci potřebují hodně prokysličenou vodu, což je s vyšším sloupcem vody těžší. Taky si teritoria dělí horizontálně, ne vertikálně, musíš tedy počítat plochu dna, ne objem vody... Takže do tvého akva třeba dvoudruhovku menších druhů třeba po 15 ks.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.01.2017 20:28 MilanF Re: LiborSprysl
Děkuji bylo mi jasné že jiný důvod nebude ale darovanému koni na zuby nekoukej. V Malawi jezeře není taky všude 40cm .ale odpovědi ohledně doporučeného počtu jsem se nedozvěděl:) Nechci to s rybami uplně přehnat. Měnit vodu mohu klidně každý den když na to přijde. a stanovení vody tak to si taky mohu stanovit cokoliv kdykoliv :). Chtěl jsem jen poradit od zkušených chovatelů ohledně počtu abych nenakoupil zbytečně moc a naopak málo. Ale zatím jsem se dozvěděl jen to: že aqua je moc vysoké a že mam dát pryč čichavce atd. což jsem bohužel věděl sám ale přesto děkuji za rady ale je tu někdo schopný mi říct počet a co by šlo k sobě do mého aqua jde mi jen o doporučení? pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2017 07:45 Muž LiborSprysl [9015] Re: Wendy2
Údržba je složitá, ale rybám je ta výška úplně ukradená...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.01.2017 23:38 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: MilanF
80cm je tezke na udrzbu; jestli je to na rostlenne nebo malawi je jedno. Zrovna pred tydnem jsem vidl africke cichlidy v akva tak 100+cm na vysku. Dokonce kratsi nez vyssi a vypada skele. Uz ho takhle maji aspon 6 let.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2017 21:11 MilanF Re: Wendy2
Proč 80 je špatné? To mám kvůli tomu seříznout aqua? To raději napustím do půlky :) aqua jsem dostal zdarma. nešlo o záměr. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2017 21:02 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: MilanF
Ten palec byl omyl, na mobilu jsem se uklikla... Ale k tvému dotazu, do toho akvária bych nedala žádného tlamovce. Vyska 80 je hodně špatná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2017 20:45 MilanF Re: afc1886
Vím vše už jsou v druhem aqua připraven na prodej:) Ale jsi všímaví:) a něco k mé otázce ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2017 20:26 R Muž afc1886 [14655] Re: MilanF
Jestli chceš malawi,nebo tanganiku,tak se nejdříve zbav těch skaláru a čichavců. rybicky.net/forum/5264…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.01.2017 20:14 MilanF – ryby ?
Mám akvarium 120/40/výška80cm chtěl bych od vás poradit kolik kusů by jste do takového akvaria dali? Případně jaký druh a poměr samice/samec akva si zařídím ale jsem lempl vybrat ryby. Předem díky a štastný nový rok. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.12.2016 09:12 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: Jarry
jasná páka ;-) akorát je to tak vžité, že se to těžko odbourává
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2016 09:11 Muž Jarry [1433] Re: romant
:-) No mě popravdě ani krunýřovec nepřijde jako nějaký velký čistič, už delší dobu přemýšlím, že se jich zbavím, protože dělají v akvárku hroznej bordel. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   17.12.2016 09:04 R Muž romant [27981] Re: Jarry
Peřovec není čistič, to je bordelář. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   17.12.2016 08:51 Muž LiborSprysl [9015] Re: Těhňajs
Nedejte se zmást znale se tvářícími odpověďmi ... Není čistících ryb v tom smyslu, o jaké rybě mluvíte... Akvárium čistí jen technika a ručmiko člověk.
Z tohoto ohledu si do nádrže můžete nasadit skoro každého peřovce... :-)
A čistit budete dál...

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 11

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 9008x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9509-malawi-tanganika-