Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtrace maxi akvária (501 - 1500 l)

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Filtrace maxi akvária (501 - 1500 l)

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2018 20:07 Muž @ Saty [3] - terčovci, nově skaláry a velké cichlidy jižní amerikyRe: NHKG
Tak nakonec to vyhrálo Jebao DCS-4000, když se mi podaří někde sehnat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2018 16:00 Muž @ NHKG [2633] - Jihoamerické Cichlidy a eLkaRe: Saty
Ondra má většinou Hydory, ale asi má i jedno Jebao DCS 2000. Hydory jsem si taky koupil a moc se mi nelíbí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2018 14:28 Muž @ Saty [3] - terčovci, nově skaláry a velké cichlidy jižní amerikyRe: vaaclav
Jasně biomolitany používám jen PPI 20. Jemnější se rychle ucpávaj a jsou pro mé potřeby nevhodný ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2018 14:21 R Muž @ vaaclav [7156] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Saty
Tak biomolitan jen PPI 10 max 20. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2018 14:08 Muž @ Saty [3] - terčovci, nově skaláry a velké cichlidy jižní amerikyRe: NHKG
No v dnešní době už jsou většinou regulovatelné všechny, ty dražší určitě. Uvažoval jsem na čerpadly Jebao DCS 3000, ale nenašel jsem na něj moc recenzí co se týká hlučnosti a celkové spokojenosti. Ondra měl nějakýho Hydora a čerpací hlavy ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2018 14:00 Muž @ NHKG [2633] - Jihoamerické Cichlidy a eLkaRe: Saty
Ideálně kup regulovatelné čerpadlo. Bude to potřeba odzkoušet. Zkus se zeptat Ondry, jak je hlučné Jebao co má on.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2018 13:51 Muž @ Saty [3] - terčovci, nově skaláry a velké cichlidy jižní amerikyRe: vaaclav
Nebudou to přímo přepážky, ale jen pásy skla na bocích. Celkem čtyři, plus jedna na čerpadlo a jedna s dírama na přítok. Média budou biomolitany, filtrační vaty, plus siporaxy, ehfisubstratpro a další hmoty co budou ve filtačních sáčcích.
Proto si nechám poradit jaké bude nejvhodnější. Kolik litrů/hodinu by mělo čerpadlo mít?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2018 13:17 R Muž @ vaaclav [7156] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Saty
Nevím co chceš do filtru použít za média a případně i přepážky ale 15 cm šířka je na takové čerpadlo dost za hranou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2018 11:11 Muž @ Saty [3] - terčovci, nově skaláry a velké cichlidy jižní amerikyRe: LS
To si mě nepotěšil, je fakt že tenhle novej model jsem v rukách ještě neměl, ale bral jsem to tak, že to bude podobné jak starší verze Eheim Compact, který jsem měl a konstrukcí bylo fajn. Zkusím mrknout jestli někde maj i tuhle starší verzi. Čerpací hlavu tam používat nechci radši bych ponorné čerpadlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2018 11:02 Muž @ LS [7] Re: Saty
Za sebe - Eheim CompactON nebrat - přední deklík nedrží , plast slaboučkej , při nasazení sosáku tam sosák nedrží , do fontánky ok ale ne do akvária. Doporučuji v obchodě prohlídnout a udělat si vlastní názor. Nevyužito. Nakonec jsem použil klasickou čerpací hlavu ATMAN
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2018 10:42 Muž @ Saty [3] - terčovci, nově skaláry a velké cichlidy jižní ameriky
Ahoj, řeším filtraci ve svém novém akva. Akva bude mít něco málo přes 1200 l, délka 250 cm. Filtrace je v plánu na jedné straně vlepená přepážka přes celý bok 15 cm široká, objem 73 litrů, na druhé straně bude jen nalepená přepážka za kterou bude biomolitan s čerpací hlavou. Můj dotaz je jak silné čarpadla použít? V přepážce s biomolitanem bude čerpací hlava Eheim Powerhead o výkonu 650 l/h. Ale do přepážkového filtru jsem zatím nerozhodnej, uvažuju o Eheim CompactON 2100 l/h. Bude to výkonově dostatečné?
Čerpací hlavu powerhead mám tu použiju na stopro, ale s výtlačným čerpadlem si nechám poradit. Akva bude v ložnici takže preferuji co nejtišší.
Díky za rady.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2018 20:06 Muž @ Losky [79] Re: vaaclav
Jde o 500L, tak si myslím, že by to mohlo být akorát
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2018 18:29 R Muž @ vaaclav [7156] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Losky
Tak já mám www.profiplants.cz/… proud to dělá dost velký to ti ty hovínka zatočí v nádrži dokolečka. To tvoje je ale z regulací tak proč ne. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2018 15:20 Muž @ Losky [79]
Nemáte někdo proudové čerpadlo Jebao SW-2? Detrit mi leží na dně od půlky nádrže, tak ho chci lehce tlačit do rohu, tak jestli to má sílu jemně dostrkat cca 1m

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2017 19:46 Muž @ Jarry [359] Re: Honza
Čerpadlo ti vodu nevyčistí, důležitý je objem filtračních hmot. Obecně bych do takového akvária doporučil (alespoň pro představu) 2 velké externí filtry (o velikosti JBL e1501), ale jsou i jiná, možná vhodnější řešení filtrace. V tomto případě asi přichází v úvahu nějaký vnitřní filtr, ale to by chtělo více informací.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2017 19:07 Honza – Dotaz
Tak jsem napsal dotaz a asi někam uletěl. Ten dotaz zněl Já jí to vyřídím, snad se registrace podaří. Já jsem chtěl jen tak ze zvědavosti se dovědět, jaké by bylo asi čerpadlo na tak velké akvarium potřeba, protože si myslím, že musí být dost výkonné, aby přečerpalo to velké množství vody. Ale zkušenosti nemám Zatím děkuji za odpověď
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2017 18:27 Muž @ Anthrax [705] Re: Honza
Kde je ten dotaz? :) Bez bližšího infa (zaregistruj se udělej prezentaci) ti nikdo neporadí. A co konkrétně chceš vědět?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2017 18:23 Honza – dotaz
No abych napsal pravdu, pomáhal jsem kamarádce s akvariem Ona sama měla akvarium dlouhou dobu, Nyní jsme instalovali velké akvarium, napustili vodou v neděli a dnes jsem se dověděl, že vody zelená a kazí se, asi ten filtr který dosud měla, tak na toto velké nestačí děkuji za odpověď
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2017 18:13 R Muž @ vaaclav [7156] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Honza
Měl by jsi říci o jaké akvárium půjde, hlavně co bude za ryby. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2017 17:52 Honza - Echinodory + stonkové rostliny – Filtr do akvaria
Dobrý den Může mi někdo prosím poradit s akvariem, jeho filtrací a provzgušňováním. Velikost akvaria zhruba 600 litrů. Jak velký musí filtr být a podobně. Děkuji za radu a odpověď
Reklama

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2017 22:18 Muž @ Jarry [359] Re: Horác
Přesně to jsem měl na mysli, já jednou v obýváku odpojil hadici, o které jsem si myslel, že je zavřená - nebyla. A nacpat jí zpátky nebyla sranda, zavírat hlavu filtru si moc nedokážu představit:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   19.10.2017 19:06 Muž @ Horác [3584] Re: Jarry
Je to tak ... ono se to nezdá, ale tlak vody ve filtru roste se vzdáleností od hladiny v akvárku dost brutálně ... Kdo nemá chuť si to vyzkoušet ve vlastním obýváku, musí mi věřit, že jsem se do toho musel opřít vahou celého svého (nadstandardně vyvinutého) smich těla, abych natlačil hlavu externího filtru (EHEIM 2217) (připojeného k akvárku) (běžná výška) tam, kam patří :-D ...
Jinými slovy, ta doporučená přepravní výška u externích filtrů souvisí spíš s kontrukční pevností filtrů, kohoutů a pod., než s výkonem čerpadla, který u spojených nádob (logicky) nemá váhu ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.10.2017 18:45 Muž @ Jarry [359] Re: LeRi
Ovšem tam bude uváděný maximální výškový rozdíl z jiného důvodu, než je výkon čerpadla ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2017 18:44 Muž @ LeRi [195] Re: Jarry
Jo tomu rozumím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2017 18:42 Muž @ LeRi [195] Re: antiA
Nevím jak velké je to tvoje sakra ale přesto budu věřit výrobcům. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2017 18:38 Muž @ Jarry [359] Re: LeRi
To nemělo být na palec, ukliknul jsem se:-) Toto je otevřený okruh, kdy se voda opravdu vytlačuje, u kanystrových filtrů se nic nevytlačuje, čerpadlo jenom vodu popohání, vodu vytlačuje ta, co jde do kanystru z akvária. V případě skleněných filtrů jsou to oddělené procesy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   19.10.2017 18:31 Muž @ antiA [55] Re: LeRi
Je sakra rozdíl zda je to uzavřený nebo otevřený okruh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.10.2017 18:24 Muž @ LeRi [195] Re: Losky
Nedávno se v jiném vlákně se mnou dohadovali že výška výtlaku nemá vliv na průtok , děkuji že jsi nevědomky potvrdil moje tvrzení palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2017 17:58 Muž @ NHKG [2633] - Jihoamerické Cichlidy a eLkaRe: Losky
Nezapomeň započítat cenový rozdíl. Hlavně ve spotřebě to udělá u Eheimu o cca 1000Kč navíc každý rok...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2017 17:25 Muž @ Losky [79]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Koukal jsem na grafy Eheim Compact 3000, Jebao DCS-4000, Jebao DCS-5000 a celkem zajímavé údaje.
Netušil jsem, že výtlakem se ty výkony propadnou na půlku:)
Při výtlačné výšce jsou výkony cca:

Eheim Compact 3000 - 1500 L/hod
Jebao 4000 - 2000 L/hod
Jebao 5000 - 2700 L/hod

Takže v mém případě čistého objemu cca 700L vody budou vhodná první dvě, takže se pak rozhodnout zda Jebao 4000 nebo Eheim 3000. Možná by bylo lepší Jebao, má ještě výkonovou rezervu.

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2017 07:05 Muž @ Losky [79]
No, asi mrknu na nějaké srovnání s Eheimem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.10.2017 22:09 Muž @ kvietik [69] - AmerikaRe: Jarry
Ja používam Jebao necelý rok a som spokojný. Hlučnosť skoro žiadna, samozrejme keď pretočí pár tisíc litrov vody za hodinu, tak to trocha počuť je.Ten kontroler(dialkove ovladanie :-) ) je výborná vec a dosť to využívam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2017 08:32 Muž @ Jarry [359] Re: Losky
Mě se na Jebao líbí ten kontroler, jinak to budu mít v místnosti za akváriem, takže hlučnost mě tolik netrápí. Jo dekorace do velkýho už něco stojí (pokud není z přírody), já u sebe počítám cca 6000 jenom za kořeny :(
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2017 16:55 Muž @ Losky [79]
Tak to bude raketa za třeba tři podobný velký kameny:))) Na ty Jebao jsem taky koukal, otázka je, jestli jsou kvalitní a nebudu za rok kupovat nové a hlavně chci i co nejtišší. Taky už to nějakou korunu stojí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2017 16:27 Muž @ Jarry [359] Re: Losky
Ty kameny se celkem běžně prodávají, např.: www.akvarista.cz/… , www.rataj-spk.cz/…

Jedno nebo 2 čerpadla - řeším podobný problém, měl jsem v hledáčku i ten Eheim Compact, ale teď se přikláním spíše k Jebao DCS-3000 / 4000 / 5000. 2 čerpadla jsem zvažoval hlavně kvůli plánované délce akvária (320cm), že bych měl 2 vývody, jeden vpravo, jeden uprostřed a přepad vlevo, ale asi nakonec začnu jenom s jedním čerpadlem - ono by se to s více čerpadly asi i špatně ladilo. Ale možnost přidání druhého čerpadla zachovám:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2017 16:15 Muž @ Losky [79]
Do měsíce budu objednávat velké akvárium 200x60x70 a řešil jsem jaký filtr pro Malawi, cca 50 ryb. Byl mi doporučen výrobcem akvária velký skleněný filtr 120x40x40 cm s čerpadlem Eheim Compact 3000, 70L biomolitanu. Váhal jsem, zda jít do vnitřního přepážkového či přepadového pod akvárium. Usoudil jsem, že když už to jednou kupuju, dám velký skleněný pod.
Je čerpadlo dostatečné a není lepší radši dát dvě? Jinak bych rád udělal něco po vzoru tohoto akvária z odkazu, kde se mi strašně moc líbí ty pískovce, kde ryby najdou plno schovávaček. Dá se ten pískovec u nás takhle vůbec sehnat?
www.youtube.com/…

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.09.2017 10:07 R Muž @ ctibum [2241] - Snažím se to nezahubit...Re: Malapa
A co jinýho by to čerpalo mělo ještě dělat...? stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2017 08:48 Muž @ Malapa [222] - AfrikaRe: LeRi
Zásadní nedostatek je, že filtr je o půl metru níž než je hladina. Značná část výkonu čerpadla padne na překonání rozdílu hladin. Ale samozřejmě, málokdy je možnost mít filtr za nádrží ve stejné úrovni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2017 06:22 Muž @ Barakainus [640] - RostlinyRe: bichirr
Kdyz jsem byl v Mnichove, meli jsme na ustavu stejne velke akva s tercovcema. Filtr byl 150x60x60. Podelne umistenych 6 tlustych molitanu. 3 na kazde strane. Voda vtekala u dlouhych sten a pumpa byla uprostred. Cistili jsme vzdy jeden molitan kazdy mesic. Byl tu urcite zajimavy dizajn, co jsem jinde nevidel. Ale fungovalo to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2017 19:28 Muž @ Jarry [359] Re: LeRi
No vyhrál si s tím, to je bez debat, ale přijde mi to místama možná až moc komplikovaný:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2017 19:16 Muž @ LeRi [195] Re: Jarry
Ahoj jestli chceš inspiraci ;-) youtu.be/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2017 18:23 Muž @ Jarry [359] Re: NHKG
Ano, přepážkový filtr plánuji, dokonce se pravděpodobně nechám inspirovat tvým filtrem - po přečtení diskuze o výrobě vlastního filtru:-) Objemově to plánuji na cca 160l nádrž k čistému objemu akvária kolem 1100 litrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2017 18:13 Muž @ NHKG [2633] - Jihoamerické Cichlidy a eLkaRe: Jarry
Je dobré si nechat rezervu a počítat s tím, že filtrační materiály zaberou jen část filtru. Vzhledem k velikosti připadá v úvahu hlavně filtr v podobě akvária s přepážkami. Doporučuju najít si na netu návod, upravit ho a ptát se na detaily. Na tak obecně položený dotaz ojak tu napsal Bichirr nejde odpovědět.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2017 17:50 Muž @ Jarry [359] Re: bichirr
Myslím si, že kolem 10% objemu akvária musí s rezervou stačit. Chystám se na něco podobného (ale menší, 320x70x60) a filtraci aktuálně také řeším :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2017 17:13 Muž @ bichirr [0] – 3200 L Akvárium
Dobrý den, potřeboval bych trochu poradit. Příští rok si pořídím akvárium 320x100x100.
Chci k tomu externí filtr, ten bude umístěn pod akváriem. Biotop bude Amazonie, písčité dno. Kytky spíš nebudou. Jak navrhnout velký filtr, čím se řídit aby kapacitně stačil? Děkuji za rady.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2017 16:27 Muž @ Jarry [359] Re: Vstupy / Výstupy
Zkusím to ještě oživit - z prostorových důvodů to vypadá, že bude muset být vrtané dno akvária - původně jsem uvažoval nad stěnou, ale to bych asi musel za akváriem nechávat zbytečně moc místa (průchodka, koleno a pak ještě druhé 45° koleno skrz zeď, za kterou bude filtr). Má vůbec smysl pokoušet se řešit sání do filtru ode dna? Aktuálně mi připadá nejrozumnější udělat v rohu / uprostřed zadní stěny přepadový komín s hřebenem, do něj ze dna 2 trubky, jedna hlavní ponořená, druhá záložní cca ve výšce hladiny. Jako výstup buď 2 trysky (jedna ve středu zadní stěny, druhá v rohu, obě namířené k čelnímu sklu, šikmo směrem ke straně s přepadem a ke dnu, aby se voda točila). Nebo půlenou rozstřikovací rampu přes celou zadní stěnu - tady se akorát trochu bojím, že pokud bude přepad v rohu, aby se do něj nedostávala jenom voda z té bližší rampy - i když to asi nemůže nastat co, když i do té vzdálenější rampy půjde přefiltrovaná voda, takže se to tak jako tak smíchá, jestli si to dokážu dobře představit:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2017 15:29 Muž @ Jarry [359] Re: motýlek
Nějaké rostliny tam určitě budou, ale spíše jednotlivě, případně v menších skupinkách, žádná velká džungle - každopádně nic, na co bych se mohl spolehnout při odbourávání dusíkatých látek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2017 15:01 Muž @ motýlek [268] Re: Jarry
Omlouvám se - já to přečetl jako že to bude rostlinné akvárium ... Už si moc domýšlím ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2017 11:44 Muž @ Jarry [359] Re: Jifi
Pozor toto oni doporučují pro své zákazníky v kombinaci s 30% výměnou vody týdně a krmením výhradně jejich mraženým žrádlem, což je z 91% hovězí srdce:-) Ale už jsem asi malinko OT.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2017 11:34 Muž @ Jifi [641] Re: Jarry
Jen je potřeba věnovat akváriu nějakou péči a opravdu ho nepřerybňovat. A dost kytek :-)

Tehdy byly hlavně ty molitany + vzduchovací motorek. A když si vzpomenu, jak malý molitan jsem měl ve 150litrovém akvárku, tak to byla jen symbolická filtrace.

Ohledně té odchovny - 21 terčovců je na takové akvárko opravdu hodně. Ale je to odchovna, tak je to o počtech ryb. Při takovém počtu je potřeba dělat údržbu akvárka úplně jinak.

Začátečníkům bych ovšem filtraci vřele doporučil :-)

Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 5

Zpět na obsah sekce Technika Přidat příspěvek • Zobrazeno 5721x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/9265-filtrace-maxi-akvaria-501-1500-l