Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Neocaridina - podmínky

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Neocaridina - podmínky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2014 19:00 amrtin Re: Peťan
O bublifuku ani neuvazuj,kup mini cerpaci hlavu a kostku biomolitanu a nebudes o nem vedet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2014 18:36 Muž Peťan [0] - ŽivorodkyRe: ivaha
Bylo by i krycí sklo ale stejně by možná moh bejt ten filtr , jen by musel bejt HODNĚ tichej
myslel sem bublifuk nebo takovej ňákej , tak jestli o nějakým nevíte ?? hmm :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2014 17:51 Žena ivaha [2727] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: romant
Ty jo, ale ne všichni to vidí stejně ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2014 17:46 R Muž romant [27568] Re: ivaha
To jsem celej já, tu výměnu předpokládám automaticky, tím se to vysvětluje. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2014 17:43 Žena ivaha [2727] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: romant
Měla jsem kouli bez filtrace, jen dočasně pro krevetky a ačkoliv hladina byla přiměřeně zarostlá salvinií a růžkatcem, tak se tam slupka dělala. ALE - při denní výměně vody to nebyl problém, to se to vždy rozbilo a ty zbytky krevetky pojídaly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2014 17:41 R Muž romant [27568] Re: ivaha
Škraloupu docela dobře zabraňuje rozbití hladiny třeba nějakou plovoucí rostlinou, či povalující se stonkovky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2014 17:35 jamajcan Re: ivaha
Jako na mlíku? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.04.2014 17:33 Žena ivaha [2727] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Peťan
Nepotřebují, ale je nutný tomu faktu přizpůsobit péči o nádrž. Tzn. zpočátku veeelmi časté výměny části vody... A je počítat s tím, že hladina nebude v pohybu a bude se na ní dělat škraloup.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.04.2014 17:00 R Žena Turbínka [2552] Re: Peťan
Nutně jej nepotřebují :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2014 16:39 Muž Peťan [0] - Živorodky
ahoj potřeboval bych se zeptat jestli krevetky nutně potřebují filtr.Do tohoto akva : rybicky.net/nadrze/20305 plánuji tyto krevetky : Krevetka Neocaridina davidi var. Sakura (Neocaridina davidi var. Sakura) nejde o to že bych nechtěl koupit filtr ale akvo bude v ložnici a tak nechci aby hučelo , páč bych asi pak nemoh spim (a taky taťka je proti :-( :-| ) díky za odpověď ahoj
Reklama

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2013 16:50 Muž Michael281 [6] - TetryRe: Toník
Já sem přemýšlel o něčem levnějším. Představoval jsem si 10-12 litrové akva s tmavějším pískem a řasovou koulí + teploměr. Mě by stačilo i bez filtrace a topení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2013 09:02 Muž Toník [394] Re: Michael281
Olomoucká voda je pro chov N.d. naprosto v pořádku, kde je v Olomouci sehnat a jak řešit případné krevetkárium, aby bylo "hodně muziky za málo peněz" v SZ. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2013 13:22 Muž Michael281 [6] - TetryRe: Aforte
Konvici čistíme 1x za 2 měsíce, ale je hodně od vod. kamene. Mohl byste mi prosím napsat nějakého prodejce nebo chovaele třeba i z Prostějova prakticky bych tam mohl pro krevetky zajet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2013 12:33 Muž Aforte [519] - Rostliny
Filtraci bych určitě pořídil. Nějakou, aby nespolkla krevetky. Zkus se podívat na dennerle nano cube(complete plus) nebo aquael shrimps. Ano daly. Jso různí chovatelé, akvaristické obchody apod. V Olomouci nebydlím. Bydlím v Prostějově. Určitě máte doma konvici. Jak často ji umýváte od vodního kamene? Pokud málo nebo vůbec je měkká. Pokud hodně je tvrdá. Pokud jsi úplný začátečník, tak jdi do red cherry :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2013 12:30 Muž Michael281 [6] - TetryRe: Aforte
1) Filtrace nebude
2) dali by se sehnat dříve?
3) nevím jak to mám zjistit
4) já nechci red cherry, ale základní varietu

a chtěl bych se zeptat jak velké akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2013 12:02 Muž Aforte [519] - Rostliny
1) bude filtrace?
2) aquatera burza Olomouc - bývá na polytechnické škole - 28.9. zrovna jedna je
3) Jaká je prosím vás olomoucká voda? tvrdost, pH?
4) doporučuji red cherry krevetky - nenáročné, hezké, dobře se množící
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2013 11:53 Muž Michael281 [6] - Tetry – Neocaridina Denticulata základní varieta
Dobrý den, chtěl bych se zeptat na chov krevetky Neocaridina Denticulata základní varieta. Ještě jsem krevetky nikdy neměl. Ještě bych se chtěl zeptat jestli by byla pro tento druh vhodná olomoucká voda (z kohoutku) a kde sehnat v olomouci nebo poblíž kvalitní krevetky tohoto druhu. Chtěl bych 10-12 litrové akva. bez vzduchování.

Díky za opovědi ano ,

Michael281

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2008 13:56 Muž vejvar [25] - Raci, krabi, krevetky
u sve 12 mam taky bublifuk, akorat ho mam vedle akvarka v petlahvi(esterni filtr)je to jednoduch a nezabira misto v akvarku.

jinak muzu nabidnout krevety neocaridina denticulata (prirodni varianta) nebo red cherry
obcas se vyskytuju pobliz hradce, takze by nebyl problem je nekdy dovezt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2008 12:30 R Muž Mrakoplash [1770] – Re: isamik
vsak taky pisu ze by mohl byt problem, ne ze je problem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2008 09:43 Muž isamik [178] – Re: Mrakoplash
S tim az tak uplne nesouhlasim... :-) mam v 200l cerpaci hlavu od Atmana a krevetky o velikosti 3-4mm se na nej v pohode prochazeji... Pravda, ze nevim, co to dela s uplne nejmensima krevetkama (ty to muze mozna "rozmixovat")...
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2008 09:36 V – Re: Mrakoplash
Samozřejmě... Do takhle malýho akva se nic jinýho nehodí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2008 09:09 R Muž Mrakoplash [1770] – Re: V
pokud filtrem myslis ten bublifuk tak by nemel byt problem, u jinych filtru by mohl byt problem s nasavanim malych krevet do filtru ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2008 08:56 V
Okay. Díky všem.

Filtr už mám doma, ten tam půjde v každém případě, ať už to s Neocardinami dopadne jakkoliv. Pokud do nich půjdu, tak topit budu na 22-24 st. a zakrývat nebudu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2008 07:22 Muž vejvar [25] - Raci, krabi, krevetky
mam v 12 litrovym akvarku kolem 20 stupnu, nic jinyho neměřím a zrovna mi jedna black crystalka zacala nosit vajicka. myslim ze na ph a tvrdosti vody az tak nezalezi, ja tam mam obic vodovodni, akorat vetsinou tam dolivam cast odstate vodovodni a cast z vedlejsiho akvarka. z akvarka mi utekly jen japoniky a jedna red cherry to nejspis proto, ze se zasek bublifuk a měli tam malo kysliku.
pokud chces chovat přírodní formu neocaridin, tak ta přežije téměř všechno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2008 07:07 Muž Sid [5872] - Rostliny – Re: darka
Jedna ampulárie vám krevetky v 50 l akvišku nepochytá. :)
Řekl bych, že nechytí žádnou krevetku. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2008 00:34 Žena darka [497] – Krevetky Neocardina - podminky
Ve fóru jsem četla, že ampulárka může požírat potěr ancistrusů. Myslíte, že mi může požírat i miminka krevet? Mám red cherry a red crystal už víc jak půl roku a vůbec se nemnoží. V krevetkáriu jsou jen krevety, 1 velká ampulárka aby dojíala zbytky potravy a 1 Neritina nat. Akva má 50l. Děkuji za odpovědˇ. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2008 20:20 Žena datura [103]
mě taky žádná neocaridina neutekla. chovám je v nezakryté kouli při pokojové teplotě a normálně se množí a běhají:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2008 19:29 Muž mk [0] – Re: V
Já s těmito krevetkami nemám sebemenší problém. Teplota vody cca 22 stupňů a akvarium nemá kryt. Za dva roky, co mám krevetky ani jedna neopustila akvarium. Neustále jsou v akva nové přírůstky a již několikátá generace. Mám variety Red Cherry a mohu vřele doporučit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2008 18:14 R Muž Mrakoplash [1770] – Re: V
Stejně jako Sokolík, nikdy sem nevidel zadnou krevetu utyct (neocaridiny) mam je v nekolika nadrzkach teplota vody od 22°C az po 25°C vsude jsou v pohode ;-)
Nebal bych se toho bez topitka, pokud ti teplota vody nepada hodne pod 20°C
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2008 16:01 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy – Re: V
chovám krevety cca 2 roky a nikdy mi neutekly,tedy krom Cj..teplotu držim na 22-23°C,ph 7.2, (dle moji prezentace jsou nádherně až do ruda vybarvený),při čemž se bez problémů množí,dělal jsem několik miniakvárii+koulí s krevetkama a většina byla odkrytá,pokud nejsou vysoký N látky,neutečou a i kdyby byly,tak se nahromadi někde v rohu a padnou..hodně štěsti X-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2008 15:49 Filip - Cichlidy – Re: V
Teplota:
no Zkousel jsem chov pri pokojove teplote (18-22stupnu) a moc dobre to nebylo. Krevetky byly slabe vybarvene, malo aktivni. Nakonec jsem zacal topit na 24stupnu a zda se, ze jim to svedci.

Kryt:
palec Nemam a nikdy jsem nevidel jakoukoliv aktivitu, ktera by naznacovala snahu opustit akvarium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2008 15:23 V - Cichlidy – Krevetky Neocardina - podminky
Předem podotýkám, že jsem nejprve hledal po všech čertech a ďáblech, ale informace se poněkud rozcházejí => takže dotaz...:

Mám malé nekryté rostlinné akva, do kterého přidám bublifuk na filtraci a cirkulaci. Vodu udržuju na 14 dGH a PH 6.8. Co víc potřebujou Neocardiny?

1. Teplota

Stačí pokojová teplota, tj. neklesající řekněme pod 20 st., nebo raději topit? Na jakou teplotu? Např. zdejší atlas uvádí 18-30 st., otázka tedy je, jaké je optimum?

2. Kryt

Někto tvrdí, že Neocardiny z akva nelezou, někdo naopak... Musím tedy zakrývat, nebo to můžu nechat odkryté?

Zpět na obsah sekce Další živočichové Přidat příspěvek • Zobrazeno 2140x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/8939-neocaridina-podminky