Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké ryby do Malawi?

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Hodí se tyto rybky k sobě ? 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Jaké ryby do Malawi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2018 20:42 Muž @ artmle9 [1] Re: ctibum
tlamovec cernoploutvy, saulosi, .. pokud jsou, kdy by takto sel? 200L akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.08.2018 19:15 R Muž @ ctibum [3008] - Snažím se to nezahubit...Re: artmle9
Čeho konkrétně...?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2018 15:13 Muž @ artmle9 [1] – Samci
Zdravim, je mozne poridit pouze samce? Nebo musi vzdy byt cca 4 + 1?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2018 09:09 Muž @ Sinatrax [3] – Malawi 120x50x55
Ahoj chtel bych vas poprosit o radu sestaveni ryby osadky do akvaria 120x50x55. Moje predstava je aby byla 2-4 druhy mbuny a jeden druh alonocary
Sla by tako kombinace udelat funkcne a aby ryby prosperovali?

Predem diky za odpoved

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2017 08:09 Muž @ Jarry [567] Re: KOVI
Doprava je ok, není se čeho bát, ceny velmi přijatelné. Zavolej panu Čuhelovi a domluv se s ním.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2017 18:42 Muž @ KOVI [0] Re: Jarry
díky moc za info prozkoumal sem odkaz,je to dost z ruky z dopravy mam docela strach ani nemají u ryb ceny a prosím tě jakou náplň toho filtru by si volil, nebo popřípadě jiný filtr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2017 18:21 Muž @ Jarry [567] Re: KOVI
Mrkni do nabídek pěstíren, je jich u nás celkem dost. Mám výrobnou zkušenost s www.frontosa.estranky.cz , pan majitel určitě rád poradí, jenom čekej delší reakční dobu na e-maily, asi je lepší zavolat. K tomu filtru - chtělo by to spíše 2 takové a kvalitní filtrační média, nebo dát ještě do akvária čerpací hlavu s velkým molitanem.
Kameny jsou celkem jedno, něco, co vypadá přirozeně, nejjednodušší (určitě nejlevnější) je nasbírat je v čistém potoce / řece.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2017 17:56 Muž @ KOVI [0] – ZAKLÁDÁNÍ MALAWI
ZDRAVÍM VŠECHNY
Předem bych chtěl všem poděkovat za velmi užitečné rady,přečetl jsem veškerou diskuzi i odkazy co jsou tady vloženy. Myslel jsem si že mam načteno ,ale jak jsem zjistil nevím nic :) Příští týden dovezu akva 150x50x50 chtěl bych malawi, písek mam připravený(písková filtrace)kameny vůbec netuším jaké by byli nejlepší. Fitr mám koupený EXUS 1200 DIVERSA a o rybách vůbec nemám jasno, nechci nic uspěchat ,ale hlavně se chci vyvarovat chyb.Myslím tak 3 druhy cca 30 ryb ,rad bych je nějak barevně sladil.Jsem z Chomutova a moc velký výběr zde nemáme. Zkuste prosím nějakou tu radu a odkaz kde nějaké ty ryby pořídit. Předem moc DÍK

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2017 08:53 jackk1974 – erik
Dobrý den. 300l na 10 ks Aulonocar je málo. Hrana akvária by měla být minimálně 150 cm. Jsou to dost velké ryby, co rády plavou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2017 21:58 Muž @ erik [10] – Ake osadenstvo
Zdravím, tak som sa rozhodol ísť do trosku väčšieho akva a chcel by som Malawi. Zatiaľ som vybral Aulonacary cca 10 ks, a ešte by som chcel k ním 10 nejakých iných, pozeral som po Pseudotropheusoch len neviem akých docela sa mi pozdávajú acai. Veľkosť akva 300l,
poradíte nejaký menej agresívny druh, pripadne či dva samce a 8 samíc alebo 3 samce a 7 samíc z tých Aulonacar? Díky.
Reklama

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2016 13:11 Muž @ Jarry [567] Re: Těhňajs
zdejsi :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2016 11:39 Těhňajs Re: Jarry
Jaký atlas Malawi ryb používáte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2016 09:20 Muž @ Jarry [567] Re: romant
Uznávám:-) Vzal jsem si z dotazu jenom část "něco podobného jako krunýřovec" :-) Samotného mě zajímalo, jestli v Malawi takové ryby žijí (zrovna jedno zakládám), tak jsem koukal do atlasu a našel toho peřovce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.12.2016 09:15 R Muž @ romant [26762] Re: Jarry
Tak potom uznáš, že tvoje doporučení si trošku protiřečí. Někdy je lepší než napsat opakovaný blábol, nepsat nic. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.12.2016 09:12 Žena @ Wendy2 [430] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: Jarry
jasná páka ;-) akorát je to tak vžité, že se to těžko odbourává
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2016 09:11 Muž @ Jarry [567] Re: romant
:-) No mě popravdě ani krunýřovec nepřijde jako nějaký velký čistič, už delší dobu přemýšlím, že se jich zbavím, protože dělají v akvárku hroznej bordel. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   17.12.2016 09:04 R Muž @ romant [26762] Re: Jarry
Peřovec není čistič, to je bordelář. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2016 08:57 Muž @ Jarry [567] Re: LiborSprysl
Jestli je to reakce na mě tak nevím, co je na té odpovědi znale se tvářící, to jsem snad dostatečně vyjádřil spojením "dle atlasu".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   17.12.2016 08:51 Muž @ LiborSprysl [8763] Re: Těhňajs
Nedejte se zmást znale se tvářícími odpověďmi ... Není čistících ryb v tom smyslu, o jaké rybě mluvíte... Akvárium čistí jen technika a ručmiko člověk.
Z tohoto ohledu si do nádrže můžete nasadit skoro každého peřovce... :-)
A čistit budete dál...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2016 08:34 Muž @ Jarry [567] Re: Těhňajs
Dle atlasu Synodontis njassae, otázka je, jestli půjde někde sehnat.
Edit: Ale koukám, že se koupit dá. Bude to teda téměř jistě z importu, takže karanténa nutná.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2016 18:35 Těhňajs
Existuje nějaká čistící ryba (něco podobného jako klasický krunyrovec),která je přímo z jezera Malawi?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2016 13:21 Muž @ laki3 [31] Re: petromas
můžeš, to je jak když vezmeš (bělocha a vietnamce) každej má jinou barvu, ale ve finále je to téměř to samý, akorát se ti sprsknou love
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2016 13:20 Muž @ laki3 [31] Re: Kvik
ja mam aulonocoary a pseudotropheus acei black... když jsem si tyhle rybky přivezl jako přebytek, tak aulonocara měla navrch, a aceiky byly u svého "kamene" ale když jsem ted akva doplnil o další ryby, tak už je vše v pořádku.. ono ani předtím, nebyl problém :) pouze občas samec aulonocary prohnal samce aceie...ale nijak agresivně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2016 12:38 Muž @ petromas [9] – Prosím o radu
Dotaz měl jsem pseudotropheus zebra red/red samice a jednoho samce.Samce světle růžového Můžu k samicím dát samce pseudotropheuse blu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2016 12:11 Muž @ petromas [9] Re: LiborSprysl
Jak ho z kontaktuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2016 09:32 Muž @ LiborSprysl [8763] Re: petromas
Mohl by o nich vědět, ne-li je mít Pepa Kůrka...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2016 09:20 Muž @ petromas [9] – Prosím o radu
Fotka k příspěvku Prosím o radu kde najdu v jižňích čechách nějakého chovatele tlamovců.Scháním pseudotropheus zebra red samce světlého a lombardaky samice. Popřípadě koupim

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2016 20:29 Muž @ Kvik [6] – Ryby
Co myslíte, snesou se Aulonocary s Pseudotropheusi?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.05.2016 22:15 Muž @ laki3 [31] Re: pavelbartek
Odebrat samce aulonokary planuji, pockam az mi droboucci povyrostou nebo se aspono sebe postraji sami a mam v planu navstivit v praze doporuceneho mym znamym jednoho pana co se malawi zivi a nechat si od nej poradit s kompletni osadkou ;) bohuzel to vzniklo vse tak zbrkle, ze se ucim za letu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.05.2016 19:28 Muž @ pavelbartek [286] - CichlidyRe: laki3
Jj, tak to dělat dobrotu nebude, ani s postupným začleňováním nemám dobré zkušenosti. Nejlépe je si udělat jasno o kompletní osádce, navštívit nějakého chovatele, koupit komplet osádku od "potěru", nechat si i od něj poradit a tak založit to Malawi... Když ho dáš pryč, vrátíš ty zbylé, za stávajících podmínek ho nahradí jiný
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2016 19:15 Muž @ laki3 [31] Re: pavelbartek
No uvidim, az bude cas mozna neco pridam, no heled o poctu ryb ted psat radeji nebudu rozzureny protoze ryby postupne pribiram, tamze nic moc, mam jich tam tedkon 15 takze to neni zadne ledajake

mam tam
aulonocary nyesae 1x samed 2x samice
pseudotropheus acei black: pár (dostal sem darem)
a pak yellowy 10x

zatim nic moc ale nechci s horkou hlavou nakupovat ryby, prpto se ani nedivim ze mozna tim ze jich mam malinko tak se ten nyasseak predvadi ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.05.2016 18:58 Muž @ pavelbartek [286] - CichlidyRe: laki3
Teritorium mu neurčíš, to si vybere sám... Kolik a jakých máš celkově ryb v tý nádrži? Rozhodně bych doplnil počty samiček. Mám také 500, mám tam i jednoho takového samečka Aulonocary, jedno místo je prostě jeho, v okruhu půl metru, ale k němu osm samiček a dále dalších hafo ryb, má snahu je od svého místa všechny odrážet, ale jsou tam i ryby, které na něj prdí, třeba Fryeri, nebo Borlei, na ty si netroufne a tak mu to tak nějak narušují, že nemá dlouho nervy harašit. To množství ryb je si myslím důležité, proto ty Afriky působí přerybněně. Samičky se drží opodál, je jich dost, nevybral si žádnou, kterou by uštvával, ale naopak se vždy najde nějaká, která se k němu přidruží, třou se, nosí a tu nějakou dobu ignoruje, než se přidruží druhá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2016 17:02 Muž @ laki3 [31] Re: pavelbartek
diky za odpoved, mam 500l a dostal sem od znameho "prebytky" jenze to z pohledu aulonocar bylo 5 samcu a dve samice, tak ac to zni blbe, nechal jsem toho "nejhezciho" nejlepe vybarveneho a proste alfa... ostatni jsem dal mimo, 4samci jsou v klidu, ale ten jediny... grr, mam akva na 3 casti, prava a leva skalka - uprostred dva-kameny, tudiz rozdelen na 2 teritoria, ale prijde mi ze chlapec si to moc privlastnil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.05.2016 16:58 Muž @ pavelbartek [286] - CichlidyRe: laki3
Jestli jich máš v malém prostoru a počtu, ničemu si nepomůžeš, co potom?? Jistě ho to nepřejde... Mají poměrně veliká teritoria, kdy všechny z něj odhání, nebo na samičky v něm neustále doráží... Lépe je chovat ve velkých nádržích ve větších počtech, kdy se mezi ně rozprostře jeho agresivita...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2016 15:57 Muž @ laki3 [31] – Ok nebo ne?
Ahoj, prosba prosim:

samec aulonocary nyesae mi posledni dva dny dorazi na dve samicky tehoz druhu, jedna nosi male, mam ho odlovit a dat pryc nebo to mam nechat? Prijde mi mirne agresivni... Dikys

Napadlo me ho dat na samotku, pomohlo by to? smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.05.2016 16:19 Muž @ pavelbartek [286] - CichlidyRe: Wendy2
Ono, ty mbuna jsou poměrně agresivnější, než Aulonocary, dobří plavci, kdy můžou ty poklidné Aulonocary utlačovat, vše jim vyžrat, nedají jim pokoj. Aulonocary jsou všežravci, dobře prosperují na krmivech určeným pro mbuna... Ty kombinace, je tam hodně proměnných, záleží na objemu a spoustě jiných faktorech. Jde nakombinovat cokoliv, jen mít k tomu podmínky, aby se to nemlelo, nějak nestrádalo, nebo pokud se zabývám odchovem nekřížilo a šířili se takoví kříženci dál. Taková zajímavost je třeba křížení Aulonocar a mbuna, uměle vyšlechtěná Aulonocara OB, to je už prasečina, ale hezké jsou :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2016 14:50 Muž @ LiborSprysl [8763] Re: Wendy2
Netrval bych na nekombinování tak důrazně s ohledem na potravu. V tomto případě je to kombinování myšleno podle mne především proto, že nedochází ke křížení...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2016 14:46 Žena @ Wendy2 [430] - Tak nějak od všeho trochu :)
Ahoj, v tomhle článku www.aquapage.cz/… jsem narazila na větu:
...Vhodným doplňkem k mbunám budou ryby rodu Aulonocara...
Doteď jsem si (nejspíš mylně) myslela (měla načteno), že mbuny a haps se nemají kombinovat mj. kvůli rozdílným potravním nárokům.
Nemůže mi do toho prosím někdo vnést trochu světla? :)
Díky ahoj

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2016 22:51 Rado - Tak nějak od všeho trochu :)Re: Uno
ako som pisal,osobne by som dal max dva druhy,napriklad Labidochromis mbamba 10ks a Yellow 10ks
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2016 22:36 R Muž @ romant [26762] Re: Uno
Ono, né každej ti to naservíruje s odkazem. :)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2016 22:31 Uno Re: romant
Já vim, jen dělám zagorku.Každopádně mi tato odpověď nedostačuje ale beru to jako názor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2016 21:17 R Muž @ romant [26762] Re: Uno
Zkus to ráno, třeba už jseš za celej den hledání unavenej. :) Zaměř se na poslední slovo. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2016 21:15 Uno Re: romant
Čtu to znova a znova a nikde jsem to nenašel :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2016 21:10 R Muž @ romant [26762] Re: Uno
A ve finále jsi se ten druh, který si do tvého "mini" malawi dát dozvěděl. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.04.2016 20:52 Uno Re: grunda
Já do toho taky vkročím. Mám za sebou několik akvárek a i zde hodně lidí mi říkalo co a jak např u cochavcu jak nejdou k sobe a do tak velkeho akvarka atd a pak nebyl zadnej problem a ryby se trely, byli klidny a krasne vybarveny.Kamarad chovatel ma malawi ve 200l a po pocatecnim neuspechu se akvon krasne zajelo a funguje.Ryby se nehonej. Takze psat ze clovek musi mit 500 jinak to je na prd je proste hloupost.V nekolika knihach inna netu se pise ze neni problem malawi od velikosti delky 100cm.Samo nerikam ze si tam dam 20 cm rybu.Proto jsem se zde ptal jakou mam dat osadku ale misto toho se zde hadate co je malonke a co velke tone ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2016 20:27 Muž @ grunda [1769] - CichlidyRe: romant
ale ano, míchejme, měl jsem i malawi (budu se k němu v zimě vracet), i placky a chování ryb je nesrovnatelné - hlavně je to 300 litrů hrubého - sklo, kameny, filtrace a najednou to je tak na šnekáče
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.04.2016 20:04 R Muž @ romant [26762] Re: grunda
Ono hlavně to trochu přeháníš, ale jinak nic proti pořádnejm vanám, nicméně bych to neviděl až zase tak nemožně, bude to o vhodném poskládání osádky, neflákání výměn vody a odpovídající, spíš předimenzovaný filtraci naplněný vhodným filtračním médiem. Tedy placky do toho teď nemíchejme. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2016 20:00 Muž @ grunda [1769] - Cichlidy
ono hlavně 300 litrů malawi je sakra málo, je to jako placky, 500 litrů +
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2016 16:39 Rado - CichlidyRe: Uno
pises ze mas 300L akvarium a ked odpocitas strk,kamene tak mas cisty objem cca 250L a to je pomerne male akvarium pre viac druhov ryb malawi.Ako som pisal daj tam dva druhy mbun ak nechces mat do buducna problemy,su to dost agresivne,teritorialne ryby ktore potrebuju priestor na plavanie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2016 16:11 Uno - CichlidyRe: Rado
Noo tak to jsou dost rpzporuplne informace.A ted babi rad.Na youtube atp jich maj vetsinou mnohem vic v akvarku v podobnych velikostech, ale jestli je to dobre?!
Reklama
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 10 11

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby Přidat příspěvek • Zobrazeno 7696x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/8740-jake-ryby-do-malawi