Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jak zabránit množení ancistrusů?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Jak zabránit množení ancistrusů?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2020 06:23 Muž Pavligin66 [11] – Dobrý deň
Prajem veľa šťastia, mne sa podarilo odchovať v 100 litrovej nádrži, tieto ryby prosté nevedia kedy prestať.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2019 17:58 Žena Rennee [21] Re: vlka
Právě jsem psala, že úkryt jim brát nechci, nechci jim zhoršovat podmínky. Budu je muset oddělit, jinak můžu čekat invazi :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2019 17:38 Muž vlka [3443] Re: Rennee
Zlikviduješ jeden úkryt a samec hned najde druhý. Mně odhrabal písek od kamene a už v prohlubni na tom kameni byly opět jikry. Jedině dát od sebe samce a samici. Jinak se budou třít pořád.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2019 16:09 Žena Bella [1047] - RostlinyRe: A.K.
A.K. Odpovidas na muj prispevek, ale asi to nema byt adresovano mne :-) anciky nemam.

Rennee "samec zlikvidoval několik čichavců, z toho jednoho dospělého samce, když mu vplaval do úkrytu s jikram" panejo, to musela byt rezba :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2019 23:36 Žena A.K. [17] Re: Bella
U chovnych ancistrusů mám běžně více druhů krevet, v množení nijak nebrání naopak pomáhají udržet akvárium čisté a jsou skvělým indikatorem kvality vody. A sebrat jim úkryt? Tím jim na životní pohodě moc nepřidáš, ale množit se nejspíš budou dál. On jim někdy stačí i roh akvária. Jak už bylo řečeno nejlepší bude je rozdělit. Můžeš jednoho z páru s někým vyměnit nebo darovat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2019 11:09 Žena Rennee [21] Re: Bella
Já už jsem to tu někde řešila v diskuzi, mně samec zlikvidoval několik čichavců, z toho jednoho dospělého samce, když mu vplaval do úkrytu s jikrami tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.10.2019 10:39 R Muž Anthrax [4739] Re: Bella
Ubrání. Japoniky nemají šanci. Samozřejmě každý má jiné akvárko a okolnosti ale u mě to tak je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2019 10:35 Žena Bella [1047] - Rostliny
Takovej napado-dotaz - u me zdarne pancernickum jikry likviduji krevety. Nicmene pancici ty jikry lipnou sem a tam, a nehlidaj je. Takze dotaz zni - teoreticky - kdyby mel nekdo v nadrzi s ancikama krevety - sezraly by mu jikry? Nebo jak to hlida, tak by to ubranil?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.10.2019 09:16 R Muž ctibum [6870] Re: Rennee
Odnes je do nejbližší akvaristiky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2019 08:44 Muž Yirka [9118] Re: Rennee
Ještě je možnost jim sbírat ty nakladené jikry.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2019 08:39 Žena Rennee [21] Re: RAP
No asi to tak budu muset udelat. Jenze akva není až tak levná záležitost a druhá nádrž byla v plánu až v průběhu příštího roku. A na to abych se těch potvůrek nějak šetrně zbavila, na to nemám srdce sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   08.10.2019 08:22 Muž RAP [1549] Re: Rennee
Zkus nemít v jedné nádrži obě pohlaví. Lepší jsou samice, samci se dost perou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2019 08:04 Žena Rennee [21] – časté tření
Dobré ráno, zajímalo by mě, zda jde nějak ancistrusům zabránit aby se rozmnožovali? Ti moji, ještě než vyplave potěr ven z úkrytu, tak už tam mají další jikry. Nejen že je to asi dost náročné pro samce, tak ani nevím co s těmi mladými budu dělat :-O Mám jen jeden dospělý pár, zbytek jsou ještě mlaďoši. Úkryt mají jen jeden, ale brát se mi jim ho nechce, aby zase pak nestrádali. O potěr se nijak extra nestarám, ale zřejmě vždy přežije všechen coze

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2019 20:54 Muž vlka [3443] – ancík
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak jsem dal z AQ pryč kámen s dírou, kde už vyvedli 2x mladý. Teda v obou případech jsem dal včas kámen do malýho AQ, protože bych je ve větším horko těžko odchytával. A ten nadrženej sameček vyhrabal pod dalším kamenem písek, dotáhl si tam samičku a už zase opatroval vajíčka. Do dneška. Kámen jsem dal i s vajíčkama do menšího, kde se asi o jikry postarají Okružáci a také jsem odlovil samičku. Zítra ji nabídnu i s několika dorostencama. Doufám, že se někdo ozve.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2011 08:23 Muž Wincek [1]
tak mi taky sedí nejstarší samec (cca 8 let) na "vejcích", včera se k němu chtěl vecpat druhý samec a začli se rvát, rvali se asi půl hodiny, v akvárku binec jak v tanku....přece jenom mají ty ryby cca 10cm. Snad to ty ryby rozchodí bez újmy na zdraví, ještě nikdy se mi ryby takhle neporvaly, tak jsem to sledoval jak v kině. o přemnožení se nebojím, pakeříčkovec to jistě zredukuje

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2010 15:13 majkoparajko Re: protein007
a co takhle antenovce barevnyho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.03.2010 22:05 Žena bluedream [245] Re: protein007
Nic nezhoršovat :-) , dokoupit predátora nebo oddělit pohlaví ;-) . A nebo nechat množit a pak prodat, darovat, ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 21:48 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vodRe: bluedream
Rozmyslam, ze by som bol zly, a zhorsil im podmienky :) Mne sa to totiz vsetko stale mnozi - dania, prisavnici, echinodory, vallisnerie, ... asi vsetko okrem SAE :) Toz ale otazka, ako im tie podmienky zhorsit, aby sa prestali triet, ale aby som im neublizil?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 20:29 Žena bluedream [245] Re: protein007
Nj, můj veterán měl postupně dvě samice. Předtím long fin a teď normál. Obě byly mladší, postupně s ním vyrůstaly a obě nejdříve odháněl. Jenže příroda je příroda :-) . Pak obrat a třel by se pořád :-D .
Pokud mají správné podmínky, tak bych asi nespoléhala na to, že je to přejde :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 18:12 Žena Sirah [11] Re: protein007
kdysi jsem mela anciky a taky se mi nekolikrat vytreli a rozhodne nebyli kupovani spolu, ale postupne :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 18:02 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Protein007
prisavnici sa vraj tru len vtedy, ak spolu vyrastali odmalicka. Mohlo by to pomoct?
Nemyslím si... Možná to na chvíli pozdržíš, ale páry se časem najdou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 09:11 macymesser Re: kortezhugo
Tak včera jsem ještě naříkal,že nemám mladý.Dnes už je opak pravdou.Tak mám strašnou radost.Je to úplně něco jiného než paví očko,molly nebo mečovka.Tak at se Vám taky daří
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2010 20:59 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vodRe: kortezhugo
80 mladych? coze Mne to asi tiez hrozi, vonku su iba 2 samci, asi budem musiet toho 3. najst a vyhnat z ukrytu a pustit tam dania... No rozmyslal som, ze ich odsajem hadicou z odkalovaca, odchovam v 20-litrovke a predam do akvaristiky... ale to neriesi problem, ako im zmiernit chutky :-) Este ma napadlo to, ze by som pomiesal samcov a samicky v akvarkach medzi sebou, prisavnici sa vraj tru len vtedy, ak spolu vyrastali odmalicka. Mohlo by to pomoct?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2010 20:50 Muž llang [5] Re: kortezhugo
uplně jednoduchý způsob je, že mi ty dospělý dáš :) . ale ted vážně, dáš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2010 18:50 Muž kortezhugo [983] Re: macymesser
...neboj dockas sa...u mna asi 4xkrat cca kazde 3 tyzdne... ale teraz maju daaku "pauzu" uz par mesiacov...
...tie "stare" maju asi 2roky a tiez kolo 10cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2010 18:39 macymesser Re: kortezhugo
Mám ve 126 l akva 6 anciku od 6-10 cm a mlady porad nemam.Uz bych se konecne rad dockal potomku,ale zatim mi neni prano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2010 12:04 Muž kortezhugo [983] Re: Opteron
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku ...ja som toto inac ani "neplanoval" - teda odchovavat ich - ale co uz... :-) budu aspon daake peniaze na nove rastliny...-teraz ich aj pomerne dost krmim - nech idu cim skvor "von"...
...a to budem musiet aj akva trochu poprerabat - fakt ma to dost "desi" ako ich s tade dostanem von :-D
...kto ich uz chytal - "vie"

ale mensie "opatrenia" som uz spravil - niektore rastliny su v "kosoch" ale aj tak to bude pakaren :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2010 11:36 S Muž invalida [3881] Re: Opteron
No v plastovce jsou poslatelní..odzkoušeno..ale chce to jen polovic vody aby tam byl vzduch..jo a 300 prcků taky voholí kytky :-D ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2010 11:29 Muž Opteron [0] - CichlidyRe: kortezhugo
No právě, ti malí jsou pracovití, velcí se už jen válejí a množí se...v létě by to snad tu poštu přežilo ale kdo ví...muselo by se to poslat v pondělí v PET lahvi aby to dorazilo v utery nebo ve stredu, ono kdyz posles balik rano tak na druhy den to dorazi nebo maximalne jeste o den pozdeji...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2010 11:15 Muž kortezhugo [983] Re: Opteron
...inac malicke sa mi viac pacia...-krasne vycistia akva - len skoda ze ked su velke uz vedia poskodit rastliny - a hlavne "echinace" - to je "ich" :-)
...keby "uz" nerastly kludne si ich aj necham...

PS:ta posta - toto je to...-este som nic "zive" neposielal tak neviem...ked ratam 3-4-5 dni a to este clovek nevie aka je "prepravna" teplota...tak to je problem...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2010 10:32 Muž Opteron [0] - CichlidyRe: kortezhugo
Škoda že to uhyne když se to pošle poštou, 20 bych si jich vzal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2010 10:27 Muž kortezhugo [983] Re: PavelSiKra
...toto som uz "skusal" - :-) -nechtiac - ale "neodsajem"... X-) -"drzali" sa...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2010 10:23 Muž PavelSiKra [3] - Raci, krabi, krevetkyRe: kortezhugo
vysat odkalovaci hadici :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2010 10:07 Muž kortezhugo [983] Re: protein007
... :) tiez som na tom podobne cca 50-80ks asi 4 generacie...dufam ze ich o mesiac predam...-niektore uz maju "predajnu" velkost...
...len ako ich dostanem z aqua???- to bude "bordel" :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2010 03:23 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vodRe: PaDa
Pozeral som perovcov a antenovcov, ale velmi na vyber tam nie je... Druhov je sice dost, ale vacsina z nich bud nepatri do spolocenskeho akva (pozrali by mi dania, mozno aj SAE), alebo sa tazko chovaju, proste vyzaduju ine podmienky... Zatial som nasiel vhodnych kandidatov: Perovec cernobrichy, Antenovec Iheringuv, a vacsina trnovcov. Len potom toho uz na dne budem mat asi privela, ked tam dam aj mrenky (ktore tam tak ci tak musim dat, v tom akva co su teraz bude na ne raz male)...

Prave som cistil filter, a v predfiltri som nasiel dalsich 18 ancikov. Parada hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2010 23:52 Žena bluedream [245] Re: PaDa
Jj, ten taky a taky trnovec. Tohle jsou rybky, které se dokážou "naládovat" až mají bříška jak balón. A malinkatí ancíci v nich také zmizí ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2010 23:49 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: protein007
Peřovec je spolehlivej vysavač...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2010 23:45 Žena bluedream [245] Re: protein007
Mřenky je nesežerou. Jednu v akva mám a stejně mi tam plave omladina ancíků. V bývalém akva je vždy spolehlivě sežraly anténovci. Jeden den spousta malinkatých rybek, druhý den ani jedna hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2010 22:10 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod
Mam podobny problem, prisavnici sa mi stale tru, posledny mesiac pribudlo asi 30 mladych (najprv 6 a pred 2 tyzdnami dalsich vyse 20), a dnes som si vsimol, ze samicka, co mala este vcera velke brucho, tak dnes uz ma normalne rozzureny Su tam 3 samci a 2 samicky, vytieraju sa pravdepodobne v jaskynke pri nasavani filtra (jaskynka je tam len na to, aby drzala piesok, lebo nasavanie je uplne dole na skle), teoreticky este aj v nejakej umelej dutine v koreni o ktorej neviem, alebo niekde inde, netusim... Je to tato nadrz: rybicky.net/nadrze/8190

Ako zastavim ich trenie, alebo aspon vyrazne ho obmedzim? V tej istej nadrzi sa mi tru aj dania, ale tie si aspon svoje ikry vzdy pozeru... Do mesiaca by tam mali pribudnut aj mrenky nadherne (chromobotia macracantha), tak mozno tie pozeru ikry aj poter, ale nechcem sa spoliehat len na to.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2008 10:25 Muž Gerrik [5] Re: Kuba
Už zase samec sedi na vejcích rozzureny Já se picnu :-|

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2008 07:42 kuba Re: Gerrik
vyndej samce či samici smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2008 16:45 jirkaa Re: Gerrik
tak bud´predátora který se postará o malé ancíky nebo odebrat jedno pohlaví.jinak nevím.snížení teploty je taky neodradí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2008 16:42 Muž Gerrik [5] Re: jirkaa
Právě že je, a mám tam i kokos, tam už se taky vytírali :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2008 16:41 jirkaa Re: Gerrik
a co mu sebrat úkryt?teda pokud to není zrovna kořen přes celé akváro.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2008 16:37 Muž Gerrik [5] – Jak zabránit množení ancíků?
Je mi jasné, že tady budu asi jediný kdo se na to ptá, ale jak mám zabránit množení ancistrusů? Oni se mi množí pořád, samce jsem neviděl pěkně dlouho, jak je pořád na jikrách, ale hlavně už nevím kam s mrňousama. Největší problém je odchyt a udání mladých. Jsou teda krásný, ale čeho je moc ... :-D

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 6264x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8523