Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co se to děje s rostlinami?

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Co se to děje s rostlinami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2009 06:10 Muž motýlek [275] – Re: Ninco
pokud neseženěš, pošli mi vzkaz nebo přímo na jarda.motyl@seznam.cz a pošlu Ti v nějaké PET láhvičce - už jsem to tak posílal v době kdy bylo dost zima a došlo to OK ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2009 23:01 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky
To neni fer! Vsichni si tu povidate jak vazete ricii atd a ja ji uz tyden shanim jak divej. Ja ci takyyyy !
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2009 22:12 Muž matrix069 [79] – Re: zeck
No ono ani príliš svetla nieje niekedy to pravé orechové ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2009 21:25 Muž DavidDizzer [26]
ale jinak riccie je moc hezká, může se v ní (trochu) schovat i potěr, vypadá sice hezky i na hladině, ale rybky ji apk více okusují a ne u všech(u většině) co ji mají, se jí na hladině moc nedaří. ale roste rychleji a tak může vytvořit hezký koberec,když ji připevníte např(na dno,dekoraci např.kořen atd...), a když se jí opravdu moc daří tak má krásnou zeleŇ!
nejlepší je ji dát na místo, kde máte v akvárku na dno docela prázdno, protože vám to prázdno hezky zaroste a vznikne hezký kobereček ;-), Ať se všem akvaristům daří ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2009 21:07 zeck – Re: matrix069
mluvim jedině ze svých zkušeností!
z 10 kousků jsem měl koberec 20x20cm.ale chtělo to dost práce,všelijaký přesazování...atd
"Moja skúsenosť je že na hladine sa mi jej až tak nedarí(príliš veľa svetla mám) "
snad čim víc světla,tim lepší ne? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2009 20:45 Muž matrix069 [79]
Fotka k příspěvku Neviem či z malých cuckov urobíš koberček,ale hlavne maj dosť svetla a nejaké hnojivo hlavne s obsahom Fe,ja používam od JBL florapol a a riccia ma nikdy nesklamala. Osobne by som z tých tvojich kúskov niečo skúsil(i keď málo) priviazať na dno a niečo nechal na hladine. Moja skúsenosť je že na hladine sa mi jej až tak nedarí(príliš veľa svetla mám) a dne super. Práve dnes som ju musel nanovo vyviazať,lebo už totálne prerástla.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2009 20:45 Žena René [2]
Micranthemum micranthemoides mi zrušili úplně a teď mi likvidují drahý liliovníček brazilský
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2009 20:42 Muž DavidDizzer [26] – Re: René
aha, to je blbé no... že to žerou, je to tak hezká roslina...chtěl bych jio...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2009 20:42 Muž DavidDizzer [26] – Re: René
které ryby to jako žerou,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2009 20:42 Žena René [2]
parmy schuberti, pancéřiček panda sem tam si zobne ancitrus. Před tím si toho nevšimli, asi jim něco chybí - hodila jsem jim salátovou okurku a uvidíme
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2009 20:40 Muž DavidDizzer [26] – Re: René
které rybky to řerou??/konkrétně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2009 20:30 Žena René [2]
já to obaluji okolo kamenů síťkou od hroznového vína - takovou tou tenčí - jako z vlastců, když není po ruce tak taky od pomerančů apod.
Ale obaluji skoro každý týden - ona roste ale pak z té síťky vyroste a šup už je nahoře.
Teď se mi do ní pustili rybky - mají ji za sváču. spim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2009 19:48 Muž jajaapaja [174] – Re: Aleš
Ahoj.Tak zrovna minulí týden jsem se sešel z akvaristou který mi riccii dal.V jeho akvárku je pěknej kobereček.Zatoužil jsem po něm taky.

Hledej v mini akvarium Mirek akvarium 1 pod jmenem Mirlun.Je tam ukázka jak vyřešil kobereček on pomocí fasádní sitě pro zatepleni.Já to skusil se síťkou od citronu a jde to.U mě je akorát problém že mi to některá ryba vytrhává.JŠ
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2009 14:40 zeck – Re: Ninco
mám toho plnou hladinu.kdyžtak napiš jestli máš zájem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2009 14:39 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky
Ja uz mam pripravene lavove kameny i nit na ricii :-D Nikde vsak ricii nemuzu sehnat. Ve meste sem ji nikde v obchodech nevidel a objednavat jednu kytku se nevyplati :( Neni tu nekdo s prebytky z Pardubic? Klidne i koupim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2009 14:35 Muž motýlek [275] – moje zkušenost
mám odpozorováno, že je potřeba udržet napřed na hladině nějaké minimální množství, pokud je ricii hodně málo (je na řídko), tak si to rybky rozeberou a může se úplně vytratit ... pokud mám větší chomáče, tak se i rychleji množí - což třeba zrovna já rozdávám kamarádům ... lépe více světla a trochu hnojiva se železem, pak má jeiskřivější zbarvení ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2009 14:14 zeck – Re: Eff
nepovidej....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2009 14:08 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: zeck
Síť do oken nerovná se záclona hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2009 14:03 zeck – Re: Radek
moc práce :)
dlaždice,kousky riccie na ní,obmotat nití......máma by nadávala,kdybych jí ze záclon vystříhal obdelníčky smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2009 13:56 Muž Radek [3]
Lze použít síťovinu (fasádní perlinku anebo jemnější síť do oken). Vystřihnou se dva stejné obdélníčky, kousky riccie se vloží mezi ně a svážou silonem. Po čase to obroste z jedné nebou obou stran, podle umístění. Zároveň se to celé zpevní, takže silon je možné vyndat a vystřihnout potřebný tvar koberečku.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2009 13:50 Muž Pete [10] – Re: Aleš
Odpad to není, taky se mi to stalo dyž sem to dotáhl domů... Nenechával jsem ji plavat, rybyšty mi to začli roztahovat po celem akva, nedalo se na to dívat - byl bordel jen z toho všude. Pomačkal sem to do 3 kuliček. zatěžil je kamínkem na dně a byl pokoj. Do měsíce ji mám tolik, že sem tím obalil jeden větší lávový kámen. Hodně zdaru... ;-) hop ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2009 13:30 zeck – Re: Johan
dřív jsem měl dno porostlé tímto plevelem a stačí když se na dlaždici,nebo nějakej jinej podklad přichytí nití několik mini kousíčků a ty se potom rozrostou.nemusí se tam přichicovat celá hrst:o)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2009 13:23 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Aleš
Každý kousek se může na hladině spokojeně rozrůstat. Stélky se budou větvit, až udělají polštář, který je možné přichytit k dekoraci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2009 13:22 ؤشححعؤؤهىخ
Nazdar.Nechaj to volne na hladine..Po urcitom case sa namnozi..aj ja cakam,az jej bude dostatok a naviazem ju na nieco.-potrebuje hodne svetla :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2009 13:18 Aleš – Jak na "Riccii fluitans"?
Ahoj. Před pár dny jsem v akvaritice zakoupil rostlinku Riccia Fluitans s myšlenkou, že se pokusím udělat z ní kobereček. Nikdy před tím jsem Riccii neměl v rukou. Překvapilo mě, že po "vylití" obsahu kelímku do akvaria se mi roslinka rozutekla po celém akvariu. Zkrátka každý kousíček jinam. V takovém stavu je vyloučeno rostlinku silonem uchytit na břidlici, obkladačku nebo jakýkoliv jiný placatý podklad. A nyní se dostávám k otázce: Když Riccii nechám nějaký čas na hladině, dojde k vytvoření nějakého souvislého porostu, kdy jednotlivé lístky budou vzájemně propojeny? Zkrátka aby se to dalo na nějaký kámen silinem přichytit? Nebo jsem zakoupil nějaký "odpad" po sestříhání rostlinky a je to dobré akorát tak na vylití do záchodu? Díky za radu. ALeš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2009 20:36 Romiš – Re: tweety1
Do fosforu bych teď zcela jistě nešel. No a to KNO3 je dobré, ale jen v případě, že máte ve vodě málo NO3. (Na druhou stranu - když ho do akva nelejete mnoho, nic hrozného by se stát nemělo.)
Zkuste pár dní vydržet, jak se přihnojování projeví. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2009 19:01 Muž tweety1 [4]
už druhý den zkouším PMDDs KNO3 (cca 3mml), myslíte že, to mohl způsobit i nedostatek fosforu??? v Akva je v neměřitělném množství...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2009 12:40 Romiš – Re: tweety1
...Hethera v akva cca měsíc bez problému rostla jak "zvody" tento problém se objevil asi před týdnem...
Nejspíš se takto projevuje nedostatek nějaké živiny. Změřil bych si obsah NO3 a podle výsledku bych zkusil opatrně přidávat buď KNO3 nebo K2SO4, podle tvrdosti vstupní vody možná trochu MgSO4, a každopádně i trochu stopových prvků, např. ve formě CSM+B nebo Tenso Cocktail nebo i nějakého komerčního hnojiva se stopovými prvky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2009 09:53 Muž tweety1 [4] – sklovatění listů, proč?
Fotka k příspěvku Zdravím Vás, nemáte někdo tip proč se tohle děje s Heterantherou??? Konec rostliny(vrchol) zhnědne, jakoby uhnije a směrem dolů začínají listy sklovatět... Ale zdá se, když tohle postihne rostlinu tak se snaží vytvořením bočních výhonů přežít... tímhle problémem je postiženo zhruba 50% rostlinek Heteranthery v akva. Ostatní rostli jsou v pohodě, rostou jak oživot. Hodnoty vody PH 6,6-6,8 Tvrdost 4dKH, NO3 do 10mg/l Svítím od 9-10 30W, od 10 do 14hod. 60W, od 14 do 16hod. 90W do 21hod 60W a do 22hod 30W..Hethera v akva cca měsíc bez problému rostla jak "zvody" tento problém se objevil asi před týdnem... nevím co to má znamenat :(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2009 18:04 Muž prisavnik [51] - Rostliny
aj ja mam skoro novo zalozene AQ,a tiez rast najnerocnejsich rastlin sa zastavil na istu dobu.Pocas toho ked nerastli,listy stracali farbu a odhnivali.Zacal som hnojit doplnkovym hnojivom s pridanim zeleza.Zacali sa znovu spamatovavat.Ale aj tak niektore litsy stracaju farbu a na egerii densi mi zltnu az hnednu stonky.
Pravidelne kazdy tyzden odkalim 30% vody.Moze to byt ako uz bolo povedane nedostatkom nejakej latky????
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2009 22:57 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: forexman
Každá změna v akváriu se sinici líbit nebude, rsp. nemusí se jí líbit. Některá je hned pryč, jinej se jen tak nezbavíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2009 22:50 Muž venca21 [-1] - Cichlidy – dávám sůl
jedna polévková lžíce soli na 200l neškodí jen pomáhá,jednou za půl roku. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2009 22:35 forexman – Re: pavliina
No, hnojit sem ted dlouho nehnojil, jenom bezprostredne po osazeni rostlinek... Bal sem se, ze to bude sinice hmm Propuklo to po zmene osvetleni, ted je uz druhy den tma, tak uvidime... Slysel jsem neco o tom, ze pry pomaha ovlivnit chemismus vody treba pridanim trochy soli, ale moc se mi do toho nechce :-O Ma s tim nekdo skusenost?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2009 11:22 Muž Jurasek [137]
klub.akva.sk/… V prvním čísle o ní píšou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2009 06:44 Muž prisavnik [51] - Rostliny
ano je to sinica. Zatemnit AQ, ryby nekrmit, filter necistit.Sinica vznikne kde je nadbytok zivin zivin.Ostatne napisala pavlina ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2009 19:47 Žena pavliina [50] – Re: forexman
Je to sinice. Mě na sinici zabralo zatemnit na 3 dny akva a pak důkladné odkalení, pak zasázet nové zdravé rostlinky, hodně rostlinek ;-) . Koukala jsem do tvé prezentace, ty hnojíš??? Jestli je to čerstvě založená nádrž tak to nebude to pravé ořechové :-O , možná bych to tipla i na ten důvod, proč se rozjela ta sinice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2009 19:24 forexman – Re: forexman
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2009 19:24 forexman – Re: forexman
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2009 19:23 forexman – Re: forexman
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2009 19:23 forexman – Re: forexman
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2009 19:23 forexman – Co je to za zelenou potvoru? :(
Fotka k příspěvku Zdravim,

mam asi 2 mesice spustene akva 60l (info o nadrzi v profilu), a po vymene osvetleni z absolutne nedostacujiciho setoveho 18W T8 SunGLO na T5 trubice(24w 830 Philips + 14w 860 myslim narva), sviceni 10h /den se zacali lehce objevovat rasy (?). Odjeli jsme pote na dovolenou (den predtim radne odkaleno) a kdyz jsme se vratili, nebylo do akva ani videt :-O Vsechny rostliny porostle "necim zelenym" (vypada to jako vlaknita rasa, ale ma to takovy trochu mazlavy vzhled a barvu trochu do modra) jsem to skoro nerozdychal (ryby nastesti ziji vsechny a vypadalo to, ze se jim to dokonce libi...). Dal jsem se teda do uklizeni a vymenil pulku vody, odkalil + proplachl rostliny pod proudem vody v umyvadle (povlak tlusty asi 1.5mm sel celkem dobre zmyt) a znova zasadil. Dale jsem vymontoval 860 zarivku. Po dvou dnech pozoruji, ze se zacinaji potvory zase objevovat, tak Vas prosim o radu, co zkusit... Prikladam i nekolik fotek pro predstavu.

DEKUJI moc krat ahoj
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2009 09:40 Hansjochen – re: zrada
No to me vubec nenapadlo. Je neco, v cem jsem udelal chybu,abych tomu uhniti predesel? Zkus popsat prosim podrobneji, proc k tomu doslo. Myslel jsem,jak mi radi ostatni,ze mam nedostatek svetla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2009 14:05 Hansjochen – diky za rady!
Zkusim pridat tedy jeste jednu trubici! Jinak samozrejme ta rostlina byla koupena uz velika,ale uz mi narostly 3 takove dlouhe listy, rostou pomerne rychle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2009 13:32 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: jojto
Pokazde,kdyz vyroste novy list,tak za par dnu zacne hnednout a trepit se, jak je mozno videt na fotografii.

Ještě jednou opakuji: Nehnojit, přidat na osvětlení (nejlépe další dvě trubice).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2009 13:30 jojto
Ja si myslim, ze za dva mesiace takto ziaden echinodorus nevyrastie (kupovany v obchode) a tento sa zbavuje emerznych listov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2009 13:26 Vája
Mám akva od srpna, nejdříve jsem dávkoval hned po osazení, bylo to fajn, pak jsem přestal a všechny kytky / vallisneria, kryptokoryna, lymnophilla, microsorium plus nějaká plovoucí / šly. Pak začal chřadnout / přesně, jak píšete / šípatkovec Bleherův. Takže jsem začal opět. Rybám to neva, šípatkovec se podstatně zlepšil. Dávkuje se jednou za týden, přestávat zatím nebudu. Rostlinám to svědčí, na rybách nic negativního nepozoruji, měřené hodnoty vody / NO2, pH, DGH / se nezměnily. V tom Floranu je mimo jiné železo. Osobně si myslím, že to může být jeden z důvodů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2009 13:21 Muž Eff [417] - Rostliny
Svitim jednou zarivkou asi 12 hodin denne, zarivka 18W 60cm delka, akva delka 70cm, 100l.

V tom případě rozhodně nehnojit, ale přidat na světle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2009 13:15 Hansjochen – to Vája
Jak dlouho jste ty ziviny davkoval,davkujete porad? Akvarko bezi teprve asi 2 mesice a je pravda, ze i jine echinodory mi zacaly hnednout a uhnivat. Svitim jednou zarivkou asi 12 hodin denne, zarivka 18W 60cm delka, akva delka 70cm, 100l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2009 13:05 Vája – hnědé listy
Měl jsem podobný problém. Myslím, že může jít o nedostatek živin, alespoň v mém případě to osvětlením nebude. Začal jsem dávkovat Floran od Sery a zlepšilo se to, respektive snad zcela zmizelo. Bál jsem se o ryby, mám tam kakadky a zakrslé čichavce, ale snáší to v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2009 12:49 Hansjochen – jeste dalsi foto...
Fotka k příspěvku Omlouvam se za kvalitu fotek.
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 200

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 161541x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8369-co-se-to-deje-s-rostlinami?od=7875