Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Technika do akvária

NápovědaFórum » Technika » Další technika 

Akvaristik.eu

Technika do akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2010 19:03 Žena katterinecka [2136] - Rostliny – Re: maxo
staci kdyz das hadici do vyssi vysky k hladine a dal uz to vytect nemuze, na to nepotrebujes zadnej mechanismus
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2010 18:20 Muž maxo [9] – Re: JuraS
Ale ja neriesim problem prasknuteho aqva. Ale ak rupnu spoje alebo tesnenia na hadiciach, na filtry a vodo pojde mimo akva, tak logicky poklesne hladina a toto by mohol riesit hladinovy spinac. A ako tak citam tak toto je najpravdepodobnejsia zavada v akvaristike. /mozno prasknutie je pravdepod./
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2010 18:12 JuraS – Re: maxo
Pokud řešíš filtraci jako miliony akvaristů po celém světě a máš uzavřený okruh pak když ti praskne akva tak už je úplně šumák že se ti spálí filtr i když si myslím, že současné filtry mají tepelnou pojistku (jinak by se nemohli používat ..se možná mýlím..)...navíc hladinové snímače jsou na principu dvou sond mezi kterými prochází proud..když ne tak právě se něco sepne..takže bys musel mít v akva dvě sondy a v nich trvale puštěný proud...normální sondy jsou na 12 nebo 24V..a to nevím co by na to říkali ryby...mám připravený koncept automatické výměny akva vody založené na hladinových spínačích...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2010 18:12 R Muž Silent [5935] – Re: maxo
Vypnutí filtru při úniku vody nic neřeší. Použití hladinového spínače má smysl pokud je napojen na zvukové zařízení např. když napouštíš vodu hadicí a nemáš přímý výhled na nádrž. Nebo se hladinový spínač používá společně s osmolátorem. Jiné využití nevidím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2010 17:56 Muž maxo [9] – Re: JuraS
Vypnut filter, ak by vznikol nejaky problem mimo aqva. Ak klesne hladina pod urcitu uroven - znamena ze sa voda ide mimo aqva - tzn. do bytu a treba vypnut filter. A to by mohol hladinovy spinac zvladnut. Alebo sa mylim?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.10.2010 17:36 JuraS – Re: maxo
K čemu ti bude hladinový spínač když Murphyho zákon zajistí, že ti akva praskne ve chvíli když bude celá rodina na druhý straně města či rovnou Evropy ? Hladinová spínač je jen sonda která měří elektricky zda je voda v nějaké hladině, proto to slovo spínač..co chceš spínat ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2010 17:33 Muž maxo [9] – hladinovy spinac
Tak ma napadlo, ze ako ochrana proti vytopeniu bytu by mohol pomoct hladinovy spinac ktory by vypol filter ak by voda isla mimo aqva. Mate nejake skusenosti?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2008 18:49 Muž Walker [66] - Cichlidy – Re: Houmr94
Jak by řekl můj syn ... huuuuuustý. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2008 16:15 Muž Criple Fishx [5] – Re: Houmr94
Casto se vzorec skrývá v jednotkách, tady je tomu taky tak. ;-)
síla osvětlení(ve Wattech) děleno objem akvária(v Litrech)=počet wattů na litr(W/L)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2008 14:41 Houmr94
A pak ma dotaz vsude kdyz koukam a rostlinky a pisou tam osvetleni pisou tam treba 0,3W/l a tak jak to vypočítam pls vzorec nebo tak.
Reklama

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2008 19:52 Muž Walker [66] - Cichlidy – Re: Houmr94
Do 31L akvaria z MIGA jsem si poridil po domluve s eshopem motorek HAGEN Elite 800, tusim ze za nejakych 190 Kc. K tomu skrtitko a naprosto stejny elementkovy bublifuk, ktery mas objednany i ty. Mam to priskrcene na cca dve tretiny a nemohu si stezovat...akorat jsem motorek polozil na uterku a je ticho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2008 19:51 Muž DonJuanKarlos [30] – Re: Houmr94
On se zdá, že 120L/h je hodně, ale to je měřené bez odporu, takhle to bude v akvárku menší a navíc má eletronickou regulaci. Má 2 "rychlosti". Atmanů je víc podívej se na 1500;-)
EDIT: Jurasek byl rychlejší :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2008 19:48 Muž Jurasek [133] – Re: Houmr94
Téčko - skleněná, nebo plastová rozbočka na vzduch. Jeden konec přívod z motorku, druhý jde do filtru a na ten třetí se nasadí malý kousek hadičky se škrtítkem.
Edit: A jinak se taky přimlouvám za Atmana. Buď 1500 nebo 3500, ten má regulaci, takže na první stupeň má menší výkon.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2008 19:36 Houmr94
Cože česky jakyho tecka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2008 19:35 Houmr94
A na akva exo je vse o cca. 20kč,- dražší než na miga a proc nezajdu do akvaristiky, protože když si to objednám přes migu tak mne to vyjde i s poštovnym o cca 50Kč,- levnějš ano tak mi spíš poraďte jaký jiny vzduchovací motorek na !!!!!27,5L Akva!!!!!!!! Od sud shop.miga.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2008 19:26 Muž Sid [5856] - Rostliny – Re: Houmr94
Množství vzduchu, které budete pouštět do akviška (filtru), lze regulovat vypouštěním části vzduchu mimo akva - pomocí "téčka" a škrtítka. (Je to vhodnější, než škrtit přívod do filtru.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2008 19:21 Houmr94 - Rostliny
Mno děkuji ja se neptal jak objednat jiny ale jaky jiny a ten co si mi poslal za 160kč dekuji ale řek bych že na 27,5L akva docela moc ne 120L/h ja s toho nepotrebuji reku :-D :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2008 18:50 Muž DonJuanKarlos [30] – Re: Joecz
To věřím, ale tenhle je 160 Kč :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2008 17:53 Joecz
já mám od sery (275 l/hod) a na plný výkon skoro není slyšet
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2008 16:33 Muž DonJuanKarlos [30] – Re: Walker
Mě hrozně překvapily motorky od Atmanu, nejsou skoro slyšet. Přímo tenhle www.akva-exo.cz/… sem kupoval kámošovi do 54 litrů. Jede mu na to filtr i vzduch. kámen.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2008 14:50 Muž Walker [66] - Cichlidy – Re: DonJuanKarlos
Na MIGA maji mnohdy lepsi ceny, ale zalezi samozrejme na typu zbozi. Zmineny motorek z puvodniho dotazu jsem chtel take, ale protoze jej nemeli, jeste ten den jsem se dohodl na jinem od Hagenu, ale ELITE motorky jsou na muj vkus dost hlucne...i kdyz poresit se to da.

Takze k puvodnimu dotazu: zavolej do MIGA a zmen v objednavce motorek za nejaky, ktery maji skladem. Jak snadne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2008 21:38 Muž DonJuanKarlos [30] – Re: vhisky
Když si objedná tohle všechno tak se mu to vyplatí palec, jen nevím proč zrovna Miga. Já mám třeba skoro všechnu techniku z www.akva-exo.cz :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2008 21:15 Muž vhisky [45]
nevím proč si raději nezašel do akvaristiky, by sis určo vybral, přez e-shop to máš ještě s poštovným, se ti to prodraží
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2008 21:08 Jooky100
-- mozes tam dat hocijaky kompresor.. na molitanove nie su ziadne specificke -- skrtitkom uberes ak bude velky prietok . . . coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2008 19:14 Muž Yirka [7835] – Re: Houmr94
A proč se nezeptáš přímo v tom e-shopu MIGA???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2008 19:04 Houmr94 – Co do akva rychle pomoc!!!
Mám aqua 50x25x23 (27,5L)

A objednal sem si na radu od tuď:
Topítko: Elite 25w shop.miga.cz/…

Filtr: Molitanový shop.miga.cz/…

Kompresor:http://shop.miga.cz/product_info.php?path=&product=49492

Ale bohužel ten kompresor není na skladě píšou tu že obvykle do 2 úrac. dnů, ale již na něj čekám měsíc tak sem se chtěl zeptat jakej jinej kompresor aby vyhovoval tomu filtru a akvarku (Musi byt na sklade a u toho samyho e-shopu děkuju za radu)

Zpět na obsah sekce Technika Přidat příspěvek • Zobrazeno 1230x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/7904-technika-do-akvaria