Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Fotogalerie rybích nemocí

NápovědaFórum » Nemoci  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Fotogalerie rybích nemocí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2018 08:50 Muž @ Gupík [0] – Poraďte prosím
Neví někdo náhodou co je to za nemoc (jestli to vůbec je nemoc). Na mé razboře se objevily tečky ne bílé jako u krupičky ale zelenožluté už to má 4.den poraďte prosím co to je popřípadě jak to léčit.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2018 22:22 Žena @ Aikaterine [0] Re: ctibum
Fotka k příspěvku Já začátečník.Vodu měním obden.Akva 120l.Ph v pořádku,rostliny ok.Ryby cajk ;-) Až na oranžovou.

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2018 21:55 R Muž @ ctibum [3970] - Snažím se to nezahubit...Re: Aikaterine
Prezentace nádrže by se hodila... S fotkou a detailními informacemi o založení a údržbě ;-)
Co znamená "často"?
4 měsíce je prd... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2018 21:45 Žena @ Aikaterine [0] Re: romant
Může to být kořenem z potoka?Vodu měním casto vše běží už 4 měsíce.Jinak děkuji za bleskoodpověd. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.09.2018 21:39 R Muž @ romant [27216] Re: Aikaterine
Lehké zaplísnění, častější výměna vody by s tím měla účinně bojovat, popř. možno použít eSHu 2000.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2018 21:37 Žena @ Aikaterine [0] – Co to je?
Fotka k příspěvku Dobrý večer.Prosim o verdikt odborniky... :)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2017 12:12 Muž @ Killer [133] - SumciRe: Maq, Romant
Fotka k příspěvku Maq : 300 litrů ;-) Nazval bych to spíše společenským akváriem a né rybí polévkou ;-)..
Romant: Křivici znám jako deformaci páteře, při který ryby v podstatě změní tvar, páteře, ale plavou "normálně"(hřbetem nahoru), tyhle ryby plavou většinou postranní čárou nahoru a hřbetem rovnoběžně s hladinou..A kromě toho sekavce se jednalo spíš o živorodky, u kterých teda by mělo být o malinko vyšší pH než u těch teter..

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2017 18:03 Muž @ Maq [3807] Re: Killer
Z těch fotek to na mě dělá dojem, že je tam hodně ryb různých druhů. Tzv. rybí polívka. To musíš se ztrátami počítat...
... no však jsi "Killer", že? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.06.2017 13:23 R Muž @ romant [27216] Re: Killer
Pohledej pojem křivice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2017 13:20 Muž @ Killer [133] - SumciRe: Amatértom
špatná čim?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2017 11:57 Muž @ Amatértom [447] - CichlidyRe: Killer
špatná voda :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2017 11:44 Muž @ Killer [133] - Sumci – Co to je?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Z ničeho nic se ryba zkřiví - plave na boku, klidně ještě týden (dokonce i žere) a pak chcípne u hladiny...není to masový výskyt..ale teď najednou takhle blbnou 2 ryby najednou a celkem už takových 8 takhle chcíplo za poslední půlrok..

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   11.04.2017 14:37 R Muž @ lacewings [3428] - Živorodky-přírodní formyRe: domik420
-to by ta fotka té ryby musela být ostrá s detailem na postižené místo
-nemusí to být parazit
-jak dlouho to ta ryba má?
-jsou příznaky i u jiných ryb?
-povrch postiženého místa? - popis povrchu
-barva je bílá ,nebo spíše šedá?
-teplota je?
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2017 12:03 Muž @ domik420 [1]
A nevíte co by to mohlo být za parazita? Je to nakažlivé?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2017 21:17 Muž @ cezarmilan [561] - RostlinyRe: domik420
Filter to určite nebol, to by sme všetci mali tento problém. Je to parazit
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2017 20:14 JoKa - RostlinyRe: domik420
Spíš spálená od topítka... Se tam zasekla. Můj názor...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2017 12:51 Muž @ domik420 [1]
Fotka k příspěvku Nevíte co to může být? Myslíte že jí mohl nasát filtr, který je vidět v pozadí?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2016 18:57 Muž @ Bin [139] - AmerikaRe: romant
Ked som ju vytiahol tak mala to brucho komplet priesvitne pod svetlom.

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.11.2016 14:12 R Muž @ romant [27216] Re: Bin
S největší pravděpodobností nadlimitně přemnožený bakterie, ale jak píšu, pravděpodobně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2016 13:54 Muž @ Bin [139] - AmerikaRe: romant
Ani blizsia specifikacia co by to asi mohlo byt? Lebo ta cast s utratenim mi je jasna
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.11.2016 13:25 R Muž @ romant [27216] Re: Bin
Rybu šetrně utratit. Nebudu spekulovat, ale tyto stavy jsou nevratné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2016 13:18 Muž @ Bin [139] - Amerika – Tlusta neonka
Fotka k příspěvku Mam takuto tlustu neonku uz asi tri tyzdne, prva domienka bola ze budu male ale u to trva dost dlho. A inak jej nic nieje plava, kaka a vsetko ostatne. Moze to byt prasknuty vzduchovy mech? Ale to by ju kadejako krutilo. Inak lepsie sa to odfotit nedalo sry

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2016 18:13 Muž @ gigre1983 [2] Re: lacewings
dekuju moc fakt si mi moc pomohl jsem rad ze jsem tohle forum nasel ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   20.10.2016 15:55 R Muž @ lacewings [3428] - Živorodky-přírodní formyRe: gigre1983
-ano ,lze aplikovat
-sera omnipur je proti nejběžnějšími nemoce ryb v akváriích
- infekce plísńové Saprolegnia, Achlya
- kožního slizu Costia, Chilodonella, Trichodina, Oodinium žaberní a kožní červy Dactylogyrus nebo Gyrodactylus
- bakteriální infekce, hniloba ploutví,atd
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2016 14:20 Muž @ gigre1983 [2] Re: lacewings
dekuju moc jinak mam doma jeste koupene sera omnipur kupoval jsem to kdz jsem zakladal akvarium at mam neco poruce to tam teda davat nemam?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   20.10.2016 13:09 R Muž @ lacewings [3428] - Živorodky-přírodní formyRe: gigre1983
-odlovit ze společné nádrže do karanténí nádrže,pokud jsou příznaky pouze na tomto jedinci
-aplikovat jednu z několika možných postupů léčby,
-nejběžnější je solná koupel,1pol.lžíce rozpuštěné soli na 10l vody v karanténí nádrži bez rostlin se vzduchováním,případně filtrací
-účinější je krádkodobá lázen v hypermanganovém roztoku,tu vzhledem k začátečnické praxi vynecháme
-následmě léčiva malachitová zeleň, metylénová modř, Acriflavin, TERAP-ARM, Fungi Stop, eSHa 2000,
-doporučuji akvárium, ve kterém byla ryba doposud, lehce zasolit 1.pol. lžíce na 50l vody ;-)
Edit-ty polévkové lžíce se solí je nutnu nejpve rozpustit s menším obsahem vody a až následně aplikovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2016 12:14 Muž @ gigre1983 [2] – plisen?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku dobry den moje tetra ohniva ma na boku neco jako plisen aspon teda me se to tak zda pridavam fotky ale nejsou nic moc potvurka chvilku nezustane v klidu chova se normalne ale nechci neco podcenit tak jestli by nekdo vedel budu rad dekuji

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2016 08:42 Žena @ Irbis191 [13] Re: romant
Ok tak dík za radu palec ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2016 13:04 R Muž @ romant [27216] Re: Irbis191
Možná ano, ale až tak za dva měsíce po založení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2016 08:41 Žena @ Irbis191 [13] Re: romant
A myslíš že by se to zlepšilo kdyby šli do 180 ky ?? Nechci tam mít přerybníno ale taky nechci mít po samici :-(
Jinak osadka akva bude : 2 x akara
2 x lorikárka
8 x pancéřníček
30 x tetra červenohlavá
Možná jeden ancistrus
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2016 21:10 R Muž @ romant [27216] Re: Irbis191
Podle popisu, tedy podle popisu soudím, že dostává od smečka pořádnou čočku a je dorvaná a možná se to trošku zaplísnilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2016 20:58 Žena @ Irbis191 [13]
Ahoj nemám tu sice fotku ale napíšu co nejpřesnější popis. Moje samice čichavce zakrslého má roztřepenou ocasní ploutev. Nevím jestli je to tedy rozpad ploutví či jiná nemoc? Také na ni má takové bílé ťuflíky nevypadá to moc jako krupička, ale nešíří se to , jsou to jakoby pupínky.. neumím to popsat. Jinak žere, ale sameček ji moc nedá pokoj rozzureny :-( tak je často zalezlá v kytkách. Poradíte co má za nemoc nebo potřebujete fotku? popřípadě jak se dá ta nemoc léčit?
dík za odpověď :-) :-O

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2016 21:42 Muž @ LadasBVP [1] Re: romant
nene tuhle možnost jsem vyloučil tenhle kožovitý útvar je cca 5 mm nejedná se o otevrěnou ránu povrch je plně pokrytý šupinami
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2016 21:30 R Muž @ romant [27216] Re: LadasBVP
Měl bych podezření na rybicky.net/nemoc/lymphocystis
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2016 21:28 Muž @ LadasBVP [1] – výrůstek
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku mojí živorodce se před nějákou dobou vytvořil výrůstek nad okem vůbec netuším co to může být ani co to způsobilo

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2016 23:20 Ramirez – Co to JE?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den,
bohužel toto se mi objevilo na kančíkovi. Z počátku takové skvrnky, myslela jsem si, že to má z přehrabování kamení-že je podřený. Pak to měl horší, jsem si našla na internetu-asi krupička? a začala léčit, úspěšně.Na dvojité fotce jde vidět zlepšení. Nakonec to měl dobré-úplně. Měla jsme radost.
Jenže pak jsem odjela na dovolenou a toto se mu stalo tak za týden!
Asi mám akvárko vyhodit...
Nevíte prosím co to bylo?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2015 12:04 Muž @ Mejla82 [28] - Terčovci,eLkaRe: Bettahelp
3l?.....neco si precist je nejlepsi jak uz tu zminuje jirkazez rybicky.net/atlasryb/bojovnice_pestra

Edit NASREDDIN: před odkazem nezapomínat na mezeru ;-) (opravil jsem ti to)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.10.2015 11:50 Muž @ jirkazez [6] Re: Bettahelp
Jste ve špatném tématu. Tohle není nemoc, ale výsledek vaší péče. Doporučuji si přečíst něco o životních nárocích těchto ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2015 11:37 R Muž @ romant [27216] Re: Bettahelp
Není nesmrtelná. Už to bude veterán, to přitopení, tedy klidně ke 30 st.(min. teplotu to chce na 25 st.) a přisolení je v richtiku, více měnit vodu, klidně 2x týdně polovinu a přidal bych kousek listu mandlovníku mořského.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2015 11:10 Bettahelp
Fotka k příspěvku Ahojte!
Bojovnicu mame 1r.
Je v 3l akvariu s filtrom a svetlom.
Tyzden trva je apaticka,nezerie,farba ina vyzera ze ma biele fliaciky,drzi sa na dne a neplave,schovava sa.
Kto by mi pomohol urcit jej diagnozu,som v tom laik.
Len to co som sa docitala o chorobach ryb viem,ale tazko jej urcit presnu diagnozu.
Zatial som jej zvysila teplotu vody s pridanim soli.(bolo mi poradene)
Nechcem aby odisla

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2015 14:27 Žena @ Belisana [468] - gavúnci, labyrintkyRe: paradoKs
Ta eSHA EXIT je taky na krupici a ESHA 2000 na větší spektrum, vzájemně se mají doplňovat. Ještě jsem to ale nikdy nemusela používat, takže s tím nemám zkušenost. První várka vyléčila všechny ryby kromě těch gavúnků, teď už to vypadá o dost líp i s nimi, jak jsem včera aplikovala dvojnásobnou dávku. potlesk Takže už to začínám vidět slibně. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2015 23:29 Muž @ paradoKs [181] Re: Belisana
Mě to taky přijde jak krupice. Já to mel jednou z kraje a vše vyřešil nějakej lék od sera... Přímo na krupici.
Pro mě co je jednoduché, je dobré... Jedná lahvička :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2015 18:01 Žena @ Belisana [468] - gavúnci, labyrintkyRe: DanH
děkuji, provedeno :-) Teď jen dám na modlení, aby to zabralo
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.06.2015 17:22 DanH - gavúnci, labyrintkyRe: Belisana
eSHa 2000 standartní dávka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2015 16:41 Žena @ Belisana [468] - gavúnci, labyrintkyRe: romant
akvárko je hodně zarostlý, tak dobře,jdu dát dvojnásobnou dávku. Raději se ještě zeptám - týká se to obou přípravků? Tedy dát dvojnásobek i té ESHA 2000? Děkuji moc za radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.06.2015 16:34 R Muž @ romant [27216] Re: Belisana
Krupice, dávku klidně zdvojnásobit a jsou-li v akváriu rostliny, tedy je-li jich solidně, tak dvojnásobně tutově po dvojnásobnou dobu, což bych viděl jako první kolo, posléze pořádně akvo vypláchnout a bude se vidět, jestli kožovec bude zdolán a nebo bude muset být použito jiné léčivo, stává se, že se vyskytne odolnější kmen, na nějž ani tebou zvolená kombinace léčiv nezabere.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2015 13:47 Žena @ Belisana [468] - gavúnci, labyrintkyRe: DanH
aha, je to možné, tak to bych mohla ještě prodloužit léčení. Ještě počkám, jestli někoho ještě něco nenapadne, o co by mohlo jít
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.06.2015 13:42 DanH - gavúnci, labyrintkyRe: Belisana
Čistě teoreticky by to mohly být rány po kožovcích. Ale jistej si nejsem. Z fotek to vypadá, že je to ještě krupička.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2015 13:12 Žena @ Belisana [468] - gavúnci, labyrintky – gavúnek nádherný - nemoc
Fotka k příspěvku Prosím o radu. Měla jsem v akváriu problémy s filtrem, snad v souvislosti s tím mi onemocněla cca 1/3 rybek krupičkou. Podávala jsem tři dny ESHA EXIT A ESHA 2000, třetí dávku jsem kapala včera. Krupičku už na rybkách nepozoruji, zato se něco stalo s gavúnkama nádhernýma. Vypadají, jako by se "loupali", po celém těle jim vlají drobné kousky kůže, jsou jako "oškubaní". Nevím, jestli to je z fotky poznat. Netuším, co by to mohlo být, následek léčení? Nebo mám naopak v podávání léčiv pokračovat? Vodu (cca 3/4 nádrže) jsem naposledy měnila před zahájením léčby. Jinak jí měním 1/3 pravidelně každý víkend.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.11.2014 18:29 R Muž @ romant [27216] Re: Jarik
Tak to akvo je na ně malý a jako medikaci možno použít Flagellol, ale jako léčbu toho akvária, ty ryby bych tam dlouhodobě nedržel, neb situace se i po vyléčení může opakovat. O akváriu nic nevíme, ale stejně i když bude dodržena maximální péče, je to hrana hranovatá.
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Nemoci Přidat příspěvek • Zobrazeno 6301x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/7747-fotogalerie-rybich-nemoci