Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Osvětlení Tanganika

 

NápovědaFórum » Technika » Osvětlení 

Akvaristik.eu

Osvětlení Tanganika
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2012 18:30 Muž kortezhugo [983] Re: petr
Sylvania Marinestar alebo nieco podobne...
Na tej fotke je to do modro-fialova tak tam asi bude aj Sylvania GroLux + Marinestar
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2012 18:02 petr – jak na modré osvětlení?
Jaké zářivky použít na nasvícení akvaria do modra.Imitace mořského? Díky za rady.
poptee.co/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2008 18:14 Muž Killer88 [39] - Cichlidy
Čus,rád bych taky něco přihodil. Vím, že tu už o trubicích bylo řečeno opravdu hodně,ale názory se dost různí. Samozřejmě jde o vlastní zkušenosti a tak si asi každý myslí,že ten jeho nápad je zrovna ten pravej. Já osobně jsem za život vyzkoušel spoustu druhů osvětlení a třeba v Tanganice,kterou na těchto stránkách představuji jsem se nakonec stejně vrátil k tolik zmiňované a zatracované kombinaci Aqua Glo a Sun Glo. Když jsem totiž zkoušel různé speciálky na africké druhy akva,tak jsem začal mít problémy s řasami,potažmo sinicí. Samozřejmě na to má určitý vliv i fakt,že v nádrži nejsou kytky a tak mají tyto "svinstva" volnější pole působení. Má zkušenost je tedy taková, že je někdy hold potřeba si určité druhy trubic prostě ozkoušet a pak se rozhodnout. Samozřejmě to ale něco stojí.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2008 17:46 creativecip Re: Sid
Děkuju všem za vaše názory, už jsem se rozhodl pro značkové, sice dražší ale pro akvarium bez rostlin vhodnější trubice. Hodně mě pomohl odkaz na to akvárium, ve kterém bylo vyzkoušeno hodně trubic a jejich kombinace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2008 16:06 Muž Sid [6638] - RostlinyRe: filipsi
saurama.aqua-web.org
creativecip: "...Pokud bych do akvária kupoval obyčejné trubice a chtěl bych jednu s nádechem do modra a druhou klasickou bílou jaké bych měl použít?..."
Podle mne je zadání srozumitelné a v tomto duchu jsem vyjádřil názor. :-)
Že jsem si vědom, že mnou navrhované řešení není zcela dokonalé, dokládá uvození "při troše dobré vůle"... :)
Kde tato dobrá vůle není, nelze ji vynutit.
Tímto považuji toto téma pro mne za uzavřené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2008 15:45 Muž filipsi [1295] Re: Sid
No, tomuhle bych se asi bal rikat "do modra". Svetlo mi prijde prirozene, bile, nikterak nenavozujici pocit hloubky. Ale to je opravdu jen o pocitech, tady creativovi nepomuze nez zkusit.
Nekde nekdo daval link na obrazky stejne nadrze, osvetlene desitkami kombinaci zarivek. Ted uz ho nenajdu, treba si nekdo vzpomene a treba to pri rozhodovani pomuze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2008 15:34 Muž Sid [6638] - RostlinyRe: creativecip
"...jednu s nádechem do modra a druhou klasickou bílou jaké bych měl použít..."
Z běžných (a levných) zářivek byste mohl zkusit "860" (nebo "865") - při troše dobré vůle do modra a "840" - při troše dobré vůle klasická bílá. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2008 15:26 creativecip Re: filipsi
Do akvária mám koupený bílý křemičitý štěrk. Hlavně se nehádejte chci jen slyšet vaše názory. Např wladys chová malawi a tanganiku, tak jeho názor beru, ale rád si přečtu i názory, které dávají přednost obyč. trubicím.....Pokud bych do akvária kupoval obyčejné trubice a chtěl bych jednu s nádechem do modra a druhou klasickou bílou jaké bych měl použít??Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2008 14:58 Muž Tokuschew [22] - RostlinyRe: Štěpán
Štěpán napsal: Tokuschew, běž do háje s "výbornými žiarivkami". Už koncentrace superlativů ve tvém příspěvku je podezřelá. Výborná, perfektná, nádherne. FUJ! tone
Napísal som iba o svojich osobných skúsenostiach.
Skús a uvidíš ten rozdiel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2008 14:54 Muž filipsi [1295] Re: creativecip
Predesilam, ze s malawi a tanganikou nemam zadne zkusenosti (wladys myslim bohate?). Ale z toho, co jsem na netu videl, bych volil to nizsi, T8 72W dohromady, a take bych se nebal modreho svetla aqua-glo. Zde nejde o rust rostlin, ale o vytvoreni neceho skalnateho, co lahodi oku, a opravdu mi prijde, ze takhle osvetlene malawi akva maji sve kouzlo. Ale zavisi to pouze na tvem estetickem citu, co se ti libit bude. Pravda, aquaglo je drazsi nez obyc, zato ma neobycejne (jinak barevne) podani, ktere lepe vytvori pocit hlubokych vod. Pripadne sahnout po necem "morskem" s odstinem do modra.
U rostlinneho akva bych doporucil misto superhyper akva zarivek radeji neco obyc, tady bych kvuli vzhledu vahal.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2008 14:29 Kokos Re: Tokuschew
Vubec nema cenu kupovat specialni akvarijni zarivky. Reklamni kecy prodejcu. no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2008 14:25 Štěpán Re: Tokuschew
Tokuschew, běž do háje s "výbornými žiarivkami". Už koncentrace superlativů ve tvém příspěvku je podezřelá. Výborná, perfektná, nádherne. FUJ! tone Ty Glo zařivky stojí za h....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2008 14:11 Muž Tokuschew [22] - RostlinyRe: creativecip
Nad Tanganiku úplne stačia dve T8. Výborná žiarivka, aj keď trošku drahšia je LIFE Glo. Je to trubica s bielym a veľmi intenzívnym svetlom. Kombinácia s Aqua Glo je perfektná. Pokiaľ bude v akva biely piesok tak tieto trubice jeho belosť nádherne rozžiaria.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2008 13:48 creativecip wladys
Takže by měly stačit 2x120cm zářivky T8 = 72W nebo by byly lepší 2x120cm T5 = 108W??Hodně jsem na tomto webu četl že značkové akvarijní zářivky jsou předražené a nemají takovou svítivost jako obyčejné. Tak by mě zajímal Váš názor co byste použili v mém případě.........Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2008 23:32 Muž wladys [291] - CichlidyRe: creativecip
Pokud se snažíš o napodobení biotopu,tak rostliny nedávej.Frontosy žijí ve velkých hloubkách,kde nenajdeš ani lístek.Tudíš bych ani světlo příliš neřešil.Dal bych dvě trubice,jednu dení bílou a druhou trošku do modra(aqua-glo,aquarelle) ať zvýrazní modrou barvu frontos. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2008 15:37 creativecip – Osvětlení tanganyika 150x50x60 (délkaxvýškaxhloubka)
Dobrý den všem, měl bych dotaz jaké mám použít osvětlení pro akvárium tanganyika o rozměrech 150x50x60 (jaké patice T5 nebo T8, jaké mám použít trubice a kolik). V akváriu budu mít frontosy a chtěl bych tam dát i pár rostlin (cryptocoryne, anubis - rostliny méně náročné na světlo) Předem všem děkuji za názory

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 1138x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7416-osvetleni-tanganyika