Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Žáby v jezírku

 

NápovědaFórum » Jezírka a venkovní nádrže  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Žáby v jezírku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2023 23:38 R Muž vaclav [14600] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Beastie
Umožni jí cestu pryč ale jinak bych se o ní nestaral a nenosil jí jinam třeba přišla právě pro to že se jí to v tom rybníku nelíbí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.08.2023 15:10 Žena Beastie [320]
Fotka k příspěvku Je mi jasné, že to není vhodné místo na ptaní se, ale nevím kde jinde.
V zahradním 'jezírku' neboli plastové vaně, do které si odkládáme vodu na zalévání a pěstují si tam komáry pro ryby, se mi nastěhovala kuňka obecná (ohnivá).
Narazila jsem na ni náhodou při čištění jezírka na jaře, kdy jsme ho vypouštěli a bagrovali od bordelu.
Přidala jsem ji tam klacek, po kterém by případně mohla vylézt, ale nejeví o to zájem. Voda prochází fázemi od průhledné až po zabahněnou, snažím se opatrně vyměňovat nějaký objem a přihodila jsem tam salwinii na nějaké čištění. Žába vypadá v pořádku, ale. Taktéž zde bydlí tři potápníci nebo ti menší černí broučci. Chtěla bych ji trochu přikrmit, přeci jen ji kradu komáry. Taktéž přemýšlím, jestli by jí nebylo lépe v rybníce, co je od nás asi dva kilometry. My jsme uprostřed domů, nějaký sad a louka, ale voda nejblíž je ten rybník. Kdo by mi poradil, co je pro ni lepší varianta. Děkuji
Edit přidávám fotku jezírka
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.05.2022 18:33 Muž vlka [3453] Re: Chtěl bych žáby
Co mám kamoše a známé, tak u každého, kdo má jezírko, se žabky objevily ,,samy od sebe,,...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.05.2022 13:16 R Muž afc1886 [14685] Re: Chtěl bych žáby
Nevím odkud jsi, ale když jim vytvoříš vhodné podmínky, tak možná nebudeš muset nikoho shánět a žabky se samy objeví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2022 12:50 R Muž ctibum [6921] Re: Chtěl bych žáby
Ještě jednou, přečti si diskusi kolem příspěvku, na který si reagoval. Pak pochopíš, proč bys nikoho laskavého sehnat neměl...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2022 11:27 Silviebaris Re: Chtěl bych žáby
Na FB je stránka na žabky.. www.facebook.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2022 09:49 Chtěl bych žáby Re: ctibum
Aha. Moje chyba. Omlouvám se. Nevíte i tak prosím o někom, kdo by byl tak velmi laskavý a mohl by mi darovat/prodat žáby? Od malička je miluji a velmi bych si přál, aby byly ozdobou moji zahrady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.05.2022 07:19 R Muž ctibum [6921] Re: Chtěl bych žáby
Reaguješ na devět let starou nabídku. Navíc uživatel Kryštof tu byl naposledy v roce 2015...
A také si přečti reakce na jeho nabídku... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2022 06:55 Chtěl bych žáby
Kryštof napsal: Kdo bude chtít žáby : Skokan velký , hnědí zelený nebo mu je to jedno tak napište do zpráv donesu kolik bude chtět;) Ahoj. Mohl bych prosím poprosit alespoň dvě žáby do zahradního jezírka? Předem velmi děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   27.07.2021 16:13 Muž 4Sima [1897]
Fotka k příspěvku Takhle vypadají loňští pulci
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.08.2020 11:02 Muž 4Sima [1897] – Letošní
Fotka k příspěvku Poprvé jsem zpozoroval novou generaci žabáků.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   28.04.2019 15:32 Muž larix [1420] Re: 4Sima
Je to jeden zo skupiny zelených skokanov (podľa tvaru hlavy a umiestnenia očí). Určenie na úroveň druhu resp. kleptonu je podľa fotky prakticky nemožné.
www.enviromagazin.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2019 14:25 Muž 4Sima [1897] Re: Anthrax
Máš recht! Tak třeba za pár desítek let doskáčou až k nám :-). Dřív jsem tam míval klasický hnědý, letos jsou nějaký vybarvený.
www.naturfoto.cz/…
tady se mi zdála podobná
A díky všem!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.04.2019 14:15 Muž Planorbella [643] Re: 4Sima
Tipoval bych to na klasické skokany buď zelený a nebo hnědý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2019 14:12 R Muž Anthrax [4786] Re: 4Sima
en.m.wikipedia.org/… koukni kde žije :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2019 14:08 Muž 4Sima [1897] Re: tramtra
Skokan to je určitě, ještě se mě jeví možná jako Skokan perézův, na některých foto má identickou zelenou čáru na zádech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2019 13:41 Žena tramtra [3202] Re: 4Sima
Možná skokan ostronosý, teď jich je všude hodně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2019 13:25 Muž 4Sima [1897] – Jaká žába
Fotka k příspěvku Poradí někdo o jakou žábu se jedná? Objevily se mi čtyři kusy v jezírku. Díky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2013 22:18 Muž LiborSprysl [9015] Re: micz
smich zahradní jezírko, to je druh introdukce, rozšiřování teritoria, ne domácí odchov... smich to by inspektoři ČIŽP spíš kvitovali s povděkem....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2013 22:14 Muž micz [132] Re: LiborSprysl
Tak to já se musím přiznat, že jsem si k domácímu chovu v zah. jezírku zachránil minulý víkend ze studny pro již zrušený kravín cca 30 mladých skokanů hnědých. Asi se tam dostali spárou mezi skružemi. Přišel jsem na ně náhodou, protože jsme čistili jezírko a pak ho napouštíme vodou z téhle studny. Má tak silný pramen, že zvládne cca 10 000 l vody na jeden zátah výkonným kalovým čerpadlem :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2013 19:01 Dano64 Re: LiborSprysl
Já byl v sobotu na rybnících pro perloočky a další havěť a v rybníce už plavali pulci a čolků bylo taky plno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2013 16:47 Muž LiborSprysl [9015] Re: Pavel Malý
No je to letos velmi zvláštní čas...je zima...drží se u nás jen jeden pár, který tu přezimoval. Loni tu vokalizovalo stádo všeho možného a rybníčky byly touto dobou již plné nakladených vajec...Čolci také nevylezli...No jsem zvědav, kdy se ten nahoře umoudří...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2013 14:03 Pavel Malý
já bych v jezírku žáby spíš uvítal....začínáme

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2013 11:25 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Pepan
Mě osobně žáby vůbec nezadí, rád usínám za skřehotání žab a bublání bublifuku ;) je to lepší než rádio, jenže když dělám trávu, tak se mi nejednou stalo třeba ze jsem si rozsekal, není to časté ale i to se stane, ale to nebyl můj původní dotaz, prece kdyz žáby zavazí a já nechci aby jen tak úmiraly tak je můžu přemístit i bez patřičného povolení ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 10:34 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Kryštof
Kryštof napsal: Ne k chovu, na zahradě máme rybník a je tam obrovská komunita žab, když nám překáží tak je přece můžeme dodělat z pozemku ne?
Bez povolení patřičného odboru nemůžete nic. Všechny žáby jsou ze zákona chráněny a pokud s nimi budete manipulovat bez povolení, můžete si vykoledovat "odměnu" v podobě mastné pokuty. Na druhé straně, při pružnosti našich úředníků, si dokážu představit situaci, kdy o to přemístění požádáte a než si vše vyběháte, nastane období, kdy tito obojživelníci začnou zimovat a příští rok s tím kolotočem započnete nanovo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2013 10:08 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: LiborSprysl
o přemísťování obojživelníků toho vím docela dost... Pokud jejich jarní migrační trasu kříží komunikace, pak se sbírají do kýblů...
Taky jsme jako kluci sbírali čolky do kýble (a bez povolení), když stavěli depo pro metro a zahrnovali buldozerama močály.
Kryštof ale nemá kolem rybníka dálnici ani ho nezaváží sutí (předpokládám ;-)), proto mi jeho dotaz přijde dost zvláštní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.03.2013 05:51 Muž LiborSprysl [9015] Re: PaDa
Tak o přemísťování obojživelníků toho vím docela dost... smich Pokud jejich jarní migrační trasu kříží komunikace, pak se sbírají do kýblů pomocí zábranových pásů a přemísťují i na dost dlouhou vzdálenost...takže bys k nim mohl přimíchat cokoliv a nikdo by to nepoznal, snad jen šípové žabky by byly podezřelé ;-).Ale jinak máš samozřejmě ve svých závěrech pravdu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.03.2013 23:16 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: LiborSprysl
Dodělat nebo oddělávat - je mi celkem jasné, co tím autor myslel, i bez výkladu ;-)
Zajdi se ale zeptat na odbor životního prostředí, jestli můžeš kvákající žáby pohazovat po okolních lesích a příkopech, jen abys měl doma v noci klid.
Ono když máš rybník, máš i žáby. To je jako když si postavíš hostinec a nemáš rád hosty :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2013 16:58 Muž LiborSprysl [9015] Re: PaDa
Už jsem byl vyplísněn, že nechápu nářečí a nepochopil jsi překlep...správně oddělávat...tedy odstraňovat z pozemku...překlad... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.03.2013 06:38 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Kryštof
chráněný živočich je právě proto chráněný, abys ho ani z pozemku dodělávat nemohl... hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2013 22:57 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: LiborSprysl
Ne k chovu, na zahradě máme rybník a je tam obrovská komunita žab, když nám překáží tak je přece můžeme dodělat z pozemku ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2013 21:20 Muž LiborSprysl [9015] Re: Kryštof
Chráněné živočichy nelze odchytávat k domácímu chovu ze zákona.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2013 18:46 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: LiborSprysl
To jsem si neuvědomil, kdyz jsou na soukr. pozemku tak je taky nemůžu odchytnout?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2013 16:15 Muž WARENKOREN [51]
někde jí chytají takto

www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2013 15:57 Muž LiborSprysl [9015] Re: Kryštof
Nemachroval bych.... smich všichni obojživelníci jsou u nás chránění...manipulaci s nimi provádí toliko ochranáři... smich Jinak jsou na to paragrafy... no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2013 15:07 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Kaa The Prodigy
Kdo bude chtít žáby : Skokan velký , hnědí zelený nebo mu je to jedno tak napište do zpráv donesu kolik bude chtět;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2013 14:25 Kaa The Prodigy – směnný obchod s kuňkalci
prostě když žáby vadí do bodu že nejdou tolerovat, chytit, hustě inzerovat, darovat, prodat či vyměnit třeba za vodní rostlinky. Prostě je dát těm co je chtějí nebo potřebují v rybníčku. Tak se domluvte - ti kdo nechtějí s těmi co by je rádi získali a vymyslete jejich stěhování do nového bydliště, kde se jim bude líbit a kde budou dělat radost.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2012 22:22 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: skokan
nám vždy stačí si počkat a ony se nastěhují bez našeho vědomí a svolení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2012 22:04 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: skokan
pokud sou vhodné podmínky, cestu si najdou. Není potřeba je chytat. A ani se to nesmí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2012 21:44 Muž jajaapaja [174] Re: skokan
Pokud nachytáš rosničky achceš je do rybníčka,tak věz že ti tam dlouho nevidrží.Zmizej na okolní stromy ani se nenaděješ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2012 15:37 skokan – kde jí mám chytit?
Prosím vás kde a kdy by se měly chytat žabky?
V jakém rybníku musí být nějak pro ně.
pořád po nich toužím díky ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2011 14:26 Muž jajaapaja [174] Re: David
Kačena chytí i rybu.Je to pro ni pochoutka. :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2011 05:59 Muž LiborSprysl [9015] Re: Gedžit
Mimo toho poděběráku (fuguje opravdu) bych se dal přesvědčování...určitě mají sousedé zahrádky...a určitě trpí každoročními invazemi slimáků....a musím říci, že s rozvojem žabí populace na naší zahradě slimáků velmi ubylo....Jinak samozřejmě žáby přenašeči chorob jsou, ne že by nebyly, ale to je spíše o tom, jak jsou ryby připravené na útoky patogenů. Pokud jsou zdravé, odolají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2011 21:29 Muž Gedžit [0] - MiniakváriaRe: David
Podle mě je nejlepší vzít na žáby podběrák. Když vám skočí do vody stačí nastavit vhodnou délku soustředit se a je to. ano Nebojte výjde to vždy na 90 procent. ;-) Aspoň v mém případě :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2011 20:36 Muž sollik [257] - CichlidyRe: David
Já bych tam postavil sádrovýho čápa. Žáby ho uvidí, leknou se a utečou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2011 19:57 Muž kortezhugo [983] Re: David
...nieco ma napadlo -ked sa pribizis k jazierku zancni kvakat :)
srandujem :)

nieco taketo

www.entity1.com/…

a do vnutra daj flasku z muchami a daake svetielko nech to funguje aj cez den aj v noci
hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2011 19:28 David Re: kortezhugo
To jsem dělal loni... Ale letos jsou ty žáby nějaký moc vychcaný...Sotva se přiblížím k jezírku hned jsou ve vodě a to je konec...dnes jsem tam byl asi 5x a nechytl jsem ani jednu...Jedině na ně vymyslet nějaký "pasti" jinak nevím... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2011 14:16 Muž kortezhugo [983] Re: David
...no mne uzovka neusla -jazierko a vyhrievanie sa na skale je pre nu vyborny "flek"
ale zas tam nemam potok...

pozbieraj ich a hod do toho potoka...ved ich voda odnesie...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2011 13:03 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: David
Obávám se že vše co by sežralo žábu, sežere i ty tvoje malý kapříky. A tím že to máš u potoka, to ti asi taky nepomůže..vypadá to na staré dobré nekonečně sbírání :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2011 11:07 David
Zdravím, mám menší rybníček a na něm snad 50 žab...dokud jich bylo pár tak se to dalo, ale teď kvákaj celou noc a už si začínaj stěžovat i sousedi. Jelikož rybník není není zrovna oficiálně postaven, nechci nikoho dráždit, tudiž bych rád jejich počet nějak redukoval. Stěhovat je nemá asi moc cenu, protože asi cca 5 metrů od rybníka teče potok. Hledám tedy cestu jak bych jím ten pobyt u mě nějak znepříjemnil atd.

Napadla mě nějaká pěkná štika atd, jenže mám tam malé koi a ty by asi zařvali jako první...Tudíž mě napadá třeba užovka, ale ta by mě asi hned utekla co? Nebo žerou třeba žáby i kačeny? Díky za tipy a rady.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Jezírka a venkovní nádrže • Zobrazeno 4227x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7372-jak-chytit-zabu-v-jezirku-