Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Motýlkovec africký - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Motýlkovec africký - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2014 09:34 jirka92 Re: LiborSprysl
a dalsi vec skace :-O ja kvuli mangrovum musim mit otevrenou nadrz :-) takze asi zustanu u myslenky zvetsit hejno teter :-) ale jako ryba je to nadherna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2014 14:56 Muž LiborSprysl [9015] Re: jirka92
To tak velká devastace chovu nebude. Má hubu nahoru a ze dna sbírat neumí. Takže sebere jen potulující se vysoko nade dnem...a i krevetky se naučí, jak se vyhnout nebezpečí... ;-) Ale v dospělosti je to fakt docela dost velká ryba... no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2014 12:53 jirka92
Uvazoval jsem nad motylkovce, ale kdyz mam v planu krevetky tak to asi nepujde..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2007 02:45 Muž Malapa [494] - AfrikaRe: TomPrásk
Známý měl neonky i motýlkovce a nic se nedělo. Neonky žijí při dně, motýlkovci na hladině. Jediný problém co měl, byl ten, že mu postupně motýlkovci vyskákali, našli si vždy nějakou škvíru a... sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2007 22:07 RAP Re: TomPrask
Při takové velikosti by šlo přidat na dno Peřovce nebo 2 páry Pestřenců červených. Záleží na ploše dna. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2007 21:46 Muž Eff [417] - RostlinyRe: TomPrásk
Motýlkovec tam klidně může být, vždyť je to úplné jezero. A hejno 20 kongáčů palec to bych hned záviděl. Neexistuje krásnější hejnová ryba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2007 13:53 Vrubouš
Ze stranek scobak.blog.sme.sk/… :
Tato sympatická ryba je motýlkovec africký. Jeho požadavky jsou hmyz, hmyz, mouční červi, trochu „ďobne“ do mraženého krmiva. Včera sežral pět cvrčků. Hladinová ryba („zaparkuje“ stranou od hlavního proudu a pozoruje), potravu akceptuje, jen když plave na hladině (má značný odpad). Je schopen z hladiny „povyskočit“. Jinak je extrémně vytrvalý (vydržel dva týdny bez žrádla) a ze všech ryb absolutně nejklidněji pózoval před objektivem.

Nebo taky tema www.akva.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2007 11:14 Muž Eff [417] - RostlinyRe: Zikyc
To nevím ani já. Ale viděl jsem ho plavat jen těsně pod hladinou (nebo nad hladinou ;-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2007 11:13 Muž Eff [417] - RostlinyRe: TomPrask
Pokud mu dopřeješ dost rostlin na hladině, pistie, valisnerie a před krměním ostatních ryb mu hodíš mouchu, nebude problém. Nemusí se krmit tak často. Sežere třeba obrovskou můru, co je velká jako třetina jeho těla a pak klidně pár dní odpočívá mezi rostlinami. Pokud bude vytrvale brázdit hladinu, poznáš, že má hlad. Ovšem krycí sklo je naprosto nezbytné. Vyskakuje nad hladinu pro létající komáry a mouchy. Se mnou se takto rozloučil. Přestože škvíra v krycím skle byla asi jen 4 cm, našel jsem ho ráno na podlaze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2007 11:11 Muž zikyc [79] - SumciRe: Rap
což to jo, ale nevim co by tomu motýlovci mělo bránit plavat víc pod hladinou
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2007 10:48 RAP Re: Zikyc
Myslím, že rozdíl tu je. Arowana je o dost pohyblivější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2007 10:30 Muž zikyc [79] - SumciRe: tau
arowana má podobnou stavbu a dokáže brát jídlo i ze dna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2007 09:05 Muž tau [14] Re: Zikyc
no u nej je docela problem ze jeho stavba tela mu moc nedovoluje plavat pod vodou. je to fakt divna ryba.. ale krasna.. casem ji poridim:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2007 08:58 Muž zikyc [79] - SumciRe: LenkaT
podle mě pokud bude mít hlad, tak si pro rybu dojede i do středu akva, možná i ke dnu, jako to dělaj všichni dravci co jsou u hladiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2007 08:21 lenkaT Re: TomPrásk
ahoj motýlkovce jsme měli, byl nádherný, ale žere žrádlo jen z hladiny takže byl problém s krmením, chytali jsme mu mouchy a kupovali červy (ty zas jedlo celé osazenstvo akvárka), pak nám záhadně umřel. Asi hlady spim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2007 07:47 Muž tau [14] Re: TomPrask
motylkovce jsem taky planoval, ale dorusta docela velkych rozmeru a zivorodky a mensi tetry jsou pro nej korist. jedine s vetsimi ale zato hodne klidnymi rybami, idealne ktereziji ve spodnich vrstvach akva a nevrhaji se pro potravu nahoru (do teritoria motylkovce)...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2007 22:18 bilabonk Re: TomPrásk
Ty rybky zkus přehodnotit.Není dobré kombinovat živorodky,které vyžadují tvrdou vodu s tetrami(neonkami),které žijí ve velmi měkké vodě.S tim motylkovcem nevim a co je to trnovec na to se hned podívám. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.10.2007 22:06 Zix Re: TomPrásk
zkus uvidis pres noc X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2007 21:55 TomPrásk – Motýlkovec
ahojte všichni prosímvás poredte mi někdo mám akvárko 670l. Zatím vněm nejsou žádné ryby chci o všech rybách vědět co nejvíc aby potom nebyli potíže, chci mít v akvariu neonky, živorodky, krunýřovce, mečevky, paví oka, trnovce , a taky by jsem tam chtěl mít motýlkovce afrického prosím nevíte někdo jestli je možné chovat motýlkovce stěmito rybami aby mi třeba nežrak neonky, sice jsem četl že může požírat menší ryby ale když mají všichni dost prostoru tak taky vznikají konflikty? neutečou menši ryby třeba hlouběji do akvaria kde se za nimi motýlkovec nevidá nebo mu utečou do porostu nebo (snima skrátka problém nebude) moc děkuji za odpopvěd! :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.10.2006 01:18 MRP Re: Soda
Urcite. hloubka vody mu je putna. Plave velmi tesne u hladiny. Nezapomen, ze je to predator - nedoporucuji s tim mit krevetky, male neonky, pavi oka atd
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2006 08:10 Muž [] Re: Soda
viděl jsem chovat motýlkovce v paludáriu, kde té vody fakt moc neměl. Bylo to dokonce v akvaristické prodejně ve výstavní nádrži a evidentně se mu dařilo. Problém spíš byl s krmením. Suché si nevzal, museli mu chovat drosofily. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2006 07:24 Soda – Motýlkovec africký
Je možné chovat motýlkovce afrického v akváriu o rozměrech 45*35*30?

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 1173x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/734-motylkovec-africky--chov