Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Cichlidka Ramirezova - pohlaví

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Určení pohlaví ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Cichlidka Ramirezova - pohlaví
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.07.2021 20:38 Silviebaris Re: Sigiczek
Fotka k příspěvku Fotka ze zdejšiho atlasu,první samička s tečkou samec..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.07.2021 19:39 Nobody62 Re: Sigiczek
Dobrý den,
pokud nevíte o jaké pohlaví se jedná - doporučuji si zakoupit více rybek tohoto druhu - a pak uvidíte, co z nich bude - jestli samečci nebo samice. Většinou se spárují samy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.07.2021 07:54 Gazva Re: Sigiczek
Podľa tej prvej fotky sa mi nezdajú moc predĺžené tie prvé lúče. Tvar konca chrbtovej plutvy vyzerá "samičí" (do oblúčika) - čo nie je stopercentný znak. Ak je mladá budeš musieť jednoducho počkať, alebo nech sa vyjadrí niekto skúsený. Vyzerá ako moje samičky - ak sa mi z nich nevykľujú samci, ako pred tým z jedného. Vraj stopercentný znak sú svetlé fľaky v čiernej škvrne, ale u mňa sú viditeľné veľmi slabo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.07.2021 23:27 Silviebaris Re: Sigiczek
Fotka k příspěvku Podle těch prodloužených paprsků si myslím že je to samec..možná se ješté někdo vyjádři..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2021 23:21 Muž Sigiczek [2] Re: Silviebaris
Je to právě ta stejná rybka. Mám tam jen 1 druhá bohužel již není. Co jsem zpozoroval, když občas prožene nějakou tetru tak se víc zbarví -mi přijde). Ta "vybledlejší" varianta je focena dnes. Ta jak jsi poznal tak včera.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2021 22:19 Silviebaris Re: Sigiczek
Na ty druhý fotce je samec..Na téch fotkach je stejná rybka..že to prvni je elektric blue a ta druhá vypadá jako klasická ramka..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2021 21:49 Muž Sigiczek [2]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, jak už název napovídá prosím jakého je tato rybka pohlaví? Je to ještě prcek, tak zdali sehnat ženicha nebo nevěstu. Líp se vyfotit nenechal/a Díky a mějte fajn večer!
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2021 13:00 Gazva Re: Kawasaki
Vdaka za potvrdenie - uz som bol o tom presvedceny. Samicka je z toho asi bleda :( :), budem musiet dokupit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.06.2021 12:12 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: Gazva
Dva samci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2021 11:47 Gazva Re: Gazva
Fotka k příspěvku Este jedna fotka. Ide o rybu nalavo, ta v pravo by mal byt 100% samec
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2021 23:21 Gazva – Pohlaví cichlidek
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Poprosim viete poradit. Toto mala byt samica, ale cim dalej som viac presvedceny, ze je to samec?
Jeden z prvych lucov chrbtovej plutvy sa predlzil (vidno na druhej foto po priblizeni), z blizka sa mi ju odfit nedari (dlho trva kym zaostri). A velkostne akoby sa takmer dotiahla/hol na samca. Za urcitych podmienok (svetla) su vidiet modre bodky v ciernej skvrne (v spodnej polke, z krajov do stredu ale uplne v strede nie, akokeby jedna chyba). A niekedy si bez problemov plava so samcom. Samec obe ryby sem tam zazenie.

Ak je to samec, znamenalo by to ze mam dvoch a jednu samicu. Nebude to problem? Nebude moc bita ked im zasibe? Inak ta je zahanana oboma rybami - nie od hniezda, nic hrozne, len v ramci dominancie sem tak postuchnutie. Nejake prenasledovanie a doliehanie nie. Ale je bez sfarmenia (bleda).
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2021 08:51 Žena Zdeňula [10] – Pohlaví cichlidek
Fotka k příspěvku Krásný dobrý den :)
Prosím o radu. Koupila jsem si 2 měsíce zpátky cichlidky, byli to prcci a vybrat pár byla teda trochu tipovačka. Přišlo mi, že by to mohl být pár, ale posledních pár dní se začali prát a čím víc na ně koukám, tím víc nevím, co to je. Prosím tedy o pomoc s určením- ta vlevo (podle mě samec) je na fotce víc vzadu, ve skutečnosti je tak o 1-2 cm větší než ta vpravo (pevně doufám, že samice).
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2021 18:33 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: voyta
Těžko říct? To může vědět pouze ten chovatel. Ale myslím, že v rozmezí 4-6 měsíců. Dospělé ryby mají ještě delší ploutve. Mrki na fotky třeba zde v atlase.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2021 18:29 Muž voyta [87] Re: Kawasaki
Dekuji!
Tusite prosim jak může byt tato ramka stará? Pokud jsou ramky dospělé v cca 6 měsících, pak ta moje může mít cca měsíce 4…?
Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.01.2021 18:17 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: voyta
Podle délky ploutví je to mladý samec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2021 17:49 Muž voyta [87] – Pohlaví
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Prosím Vás, je tento živočich samec nebo samice? (prodán jako samec). Všechny fotky jsou jedna a tatáž ryby. Díky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2020 15:13 Muž MatyMaty [15] Re: chooze
Ahoj, z těch fotek to úplně není jisté, samička je fialová v bříšku, to je podle mě fotka 4 a 5 ;-) a fotky 1 2 3 opravdu vypadají na kluka, já mám pár v jednom akvariu a jje to tedy dobře poznat, ale kluk vždy prožene holku, tak u tebe fakt nevím stydim Možná napíše někdo vnímavější, taky mě to bude zajímat. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2020 21:39 chooze – Ramirezka - pohlaví
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, mám prosbu - dokážete určit jestli můj "páreček" je skutečně pár nebo jestli jsou to dvě samičky či dva samci? První rybka na na první, druhé a třetí fotce a druhá rybka je na čtvrté a páte fotce. V akvaristice ve Sklorexu prodáno jako páreček, ale bez záruky a já už začínám pochybovat...
Děkuji moc za názory. Petr
Edit: Ještě doplním, že druhá ramka - tj. ta na čtvrté a páté fotce, když se přiblíží k té první, tak se za ní vždy vydá, trochu ji pronásleduje, vždy zezadu, občas do ní zezadu žduchne, kdy ta první se vzdycky začne vzdalovat a jakmile se vzdálí, tak ta druhá toho nechá. Naopak ale nikdy, tj. že by ta první ramka (foto 1,2,3) prohnala či si dovolovala na tu druhou (foto 4,5). Zároveň druhá ramka (foto 4,5) je celkově větší rybka než ta první..
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2020 18:54 Silviebaris Re: Zdendasss
já si myslím,že samici tam máš jen jednu,tu první na ty 1.fotce...Samec je krásně vybarvený...nevidím tu pátou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2020 18:28 Muž Zdendasss [15] – Pohlaví
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den jde už poznat pohlaví u těchto malých ramirezek některá mají trochu narůžověle bříška budou to samice?
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2020 12:19 Muž bici10 [24] - TetryRe: Kawa
Jo mám jen jsem se chtěl ujistit že to je dobře :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2020 12:14 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: bici10
Pokuud je máš od chovatele tak ten by se těžko splet. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2020 11:49 Muž bici10 [24] - TetryRe: Kawa
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tady máš ještě jiný fotky jestli to tak je :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2020 11:18 Muž bici10 [24] - TetryRe: Kawa
Dík za odpověď :) kupoval jsem je na burze v Hradci Králové a tomu chovateloj jsem řekl ať mi chytne párečeky tak snad to tak je :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2020 08:07 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: bici10
První foto nahoře samec dole samice. Druhá fotka taktéž na 90 procent.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2020 01:28 Muž bici10 [24] - Tetry
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj můžete mi někdo poradit jestli to mám 2 párečeky nebo samice a nebo samce :-) moc Dekuju :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.11.2019 23:25 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: Tommendl
Fotka k příspěvku Ilustrace z knihy.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2019 11:39 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: Tommendl
Tak jsem znova mrknul na ty fotky. Za prvé tam vadí ten mech. Teď budu za kreténa ale Ter má asi pravdu. To v kroužku vypadá na samici. A omlouvám se za svůj už nedokonalý zrak. Návštěva očního lékaře bude nutná. Zdar.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2019 11:15 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: ter
Taky je otázka jak je ta ryba stará. A samice v téhle velikostí by už plnější v břiše byla. Pokud je zdravá a nebyla zrovna po výtěru. To by se ale majitel asi neptal. Mrkni na tu protaženou řitní ploutev.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.11.2019 09:55 Žena ter [49] Re: Tommendl
Já bych skoro řekla,že samice.Ale foto nic moc.Samec má na té horní ploutvy od začátku vysoké výběžky.Samička má první 2 nižší a pak teprve vysoké.Koukni ke mně na fotky,mám je tam.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2019 07:55 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: Tommendl
Samice má kratší ploutve a je plnější v břichu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2019 07:47 Tommendl Re: Kawa
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ještě nějaké fotky.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2019 07:46 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: Tommendl
Samec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2019 07:44 Tommendl – Samec, nebo samice
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, neví někdo jakého je pohlaví tenhle jedinec?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2019 12:50 Muž voyta [87] Re: kvietik
No, jedna ramka (ta barevně výraznější) poslední dobou hodně nahání tu druhou samici... ta se chudák krčí celá vybledlá v rohu u filtru... Nějaký nápad co s tím a proč se ta samice tak agresivně chová?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.06.2019 23:41 Muž kvietik [86] - AmerikaRe: voyta
samice...ich spolunažívaniu by to vadiť nemalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2019 21:10 Muž voyta [87] – Pohlaví
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj - klasika - v obchodě prodáno jako páreček. Mám však podezření, že se jedná o 2 samice. Jedna ramka má sice ty výstupky na hřbetní ploutvi, jinak mají ale obě růžová břicha, tečky černé skvrně... Jinak pokud jsou to 2 samice, vadí to něčemu (jako by to třeba mohlo vadit u samců)? Díky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2019 14:13 Žena Icestar [595] Re: Martin
Modra nevim, samice, samec, parek, samice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2019 22:09 Martin – Cichlidka ramirezova
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Prosim vas nevie niekto ze akeho pohlavia su tieto moje ramkrezky?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2019 20:03 Icestar
Děkuju! Já si to právě taky myslím, prodané byly všechny jako samice... ale asi nic proti ničemu, po prvních dnech honění se navzájem, kdy nejagresivnější byla ta nejbarevnější samice (samec?) utvořili harmonickou skupinku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2019 18:51 MikiG Re: Anďaska
Podle velikosti jsou teprve v době, kdy pohlavně dospívají. Podle mě jsou tak 4 měsíce staré. Pohlaví u tak mladých ramek ještě nejde přesně určit, do jednoho dvou měsíců se to určitě vyjasní :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2019 18:31 Anďaska Re: Icestar
Jak jsou starý? Prostřední fotka bych řekla, že samice a poslední fotka možná samec. Moc to ještě poznat není, až trošku povyrostou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2019 18:08 Žena Icestar [595]
Nikdo neporadí? :-( Dodám, že se jedná o dvě ryby (respektive možná o tři, dvě jsou si tam podobné jak vejce vejci. Stopro stejná ryba je na první a třetí fotce), s odhadem velikosti jsem se možná sekla, určitě jsou větší. Vyndat k přeměření u pravítka nelze :-D )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2019 19:33 Žena Icestar [595] – Mládež
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Hezký večer, poradíte prosím s identifikací těchto ramek? Jsou to mladé ryby, v těle cca dva centimetry, nedovedu přesně posoudit, jak staré.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2019 15:36 Žena ter [49] Re: Anďaska
Díky,taky si myslím.Tak snad jo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.04.2019 15:34 Anďaska Re: ter
Vpředu samice, vzadu samec... nejspíš. Je to rozmazané.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2019 15:31 Žena ter [49]
Fotka k příspěvku Ahoj,pozná někdo pohlaví?Prý je to pár.Děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.02.2019 21:48 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: kleopatracz
Mi přijdou docela mizerný holky.
EDIT. nevyjadřoval jsem se k pohlaví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2019 20:21 Žena kleopatracz [59]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku prosím o určení pohlaví, jsem zvědavá jestli jsem to odhadla dobře.
edit: dvě stejné fotky.. no to jsem celá já :-D
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2019 19:23 PS6666 Re: domik420
Není to moc patrné z fotky, ale vypadá to na samičku. Samičky mají v té černé skvrně modré zbarvení, samci nikoliv.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 20

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 23792x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7309-cichlidka-ramirezova-pohlavi?od=31