Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Pestřenec červený - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Pestřenec červený - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2017 13:10 Muž Slaviak [19] – Kribensis
Moj samec nonstop nahana a plasi samicku,chudinka sa musi vkuse schovavat,lebo jej neda pokoj. Je to v poriadku ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2017 19:47 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Kikyo
Pokud se budou chtít třít, vytřou se v jakékoliv nádrži. Druhá věc je, jestli dokáží před zbytkem obsádky akvária uhájit mladé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2017 18:03 Žena Kikyo [2] - Cichlidy
Mám dotaz na zkušené chovatele pestřenců. Mám pár pestřenců červených ve 300l společenském akva a samice vypadá, že by se chtěla třít, ale samec zase vypadá, že nemá moc zájem. Přitom se chovají celkem jako pár ,často plavají spolu, odhání a prohání ryby společně od svých oblíbených míst v akva, ale když se samice začne natřásat a lákat samce do svojí oblíbené dutiny, tak on za ní plave a hned zas vyplave z dutiny pryč anebo se na ní kouká jak zmizne v dutině a po chvíli prostě odplave. vypadá to, že na rozmnožování nemá nějak náladu. Samice už jednou jikry nakladla a samec teritorium hlídal, ale vypadalo to, že jikry možná nebyly oplozeny, nevím. Po jednom dni zmizely. Teď má samice krásně plné bříško, přišlo mi, že má i to kladélko trochu povytažené a pořád se před samcem předvádí a nic. Plánuji je přesunout časem do menšího akva, kde by měli klid a byli jen oni dva sami, ale nevím, jestli to pomůže...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2016 10:08 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: rafajkl
Nevím jak u jiných chovatelů, ale u mě se nová snůška objevila v době, kdy předcházející mladí měli 1,5-2cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2016 09:31 rafajkl – odchov
Ahoj, nám otázku jak dlouho se asi pestřenci starají o mladé než se zase budou třít.
Dík smich

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2016 13:33 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: Nikoolka
tihle se množí jak na běžícím páse, pokud budeš mít vhodné podmínky (nemáš prezentaci, nevíme nic o akva) tak za chvíli nebudeš vědět co s mladými... máš pro ně nějaký odbyt? skoro nikdo je nechce, btw víc jak jeden dospělý pár v akvu být nemůže (nejsilnější ubijí ostatní)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2016 12:22 Nikoolka
Ahoj chtěla bych se zeptat:) mam parek pestrencu uz skoro 2 měsíce. Po jak dlouhe době se pari? Poznám to nějak? A jde nejak ovlivnit pareni (dobu ) ? Nemám zkušenosti s tímto :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2016 20:55 JoKa Re: stráče
Sice nevím, co v této společnosti dělají tlamovci (potřebují úplně jinou vodu, ale diametrálně jinou), ale společenstvem to asi nebude...
Tlamovcům se daří? Pokud ano, tak ph vody bude pro pestřence špatně. Dánia jsou blázni střelení, možná samici ruší prudkými pohyby, ale to věštím. Sázím na toho druhého samce, obtěžuje samici a nebo fakt to ph. Jinou možnost nevidím. Zkus ph změřit, ať to můžem vyloučit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2016 19:19 stráče Re: JoKa
akvárium má cca 150 litrů vody, jsou tam čtyři danie malabarské, jeden pancéřníček, jedna parmička červenoocasá, dva tlamovci a ještě jeden petřenčí samec. Toť vše... místa mají dost a takové složení mám už dlouho a jsou k sobě hodní...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2016 19:14 JoKa Re: stráče
Tak pestřenec zrovna nepatří mezi náročné na vodu, vytírají se vcelku ochotně... Mohl to být i stres. Jaké má spoluobyvatele??
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2016 18:52 stráče Re: JoKa
ach jo...a co vše je potřeba zajistit ve vodě? Vodu jsem nikdy neměřila, nikdy mým rybkám nic nevadilo, množily se jak o život a byly spokojené...co jsem to akvárko celé vyndala, zalepila a vrátila zpět se nedaří a nedaří... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2016 18:40 JoKa Re: stráče
Ono tam mohlo být, ale voda nemusela být ok. Samice je potom požrala, nebo prostě zplesnivěly...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2016 17:57 stráče Re: Deepinpeat
Tak asi fakt nic. Dneska samička přestala jeskyni hlídat, plave volně po celém akváriu stejně jako samec a v podstatě se o sebe nezajímají, až na občasné prohnání... :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.02.2016 15:37 Deepinpeat Re: stráče
Já myslím, že když samice nechce samce pustit do jeskyně, tak je to poměrně jasné. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2016 15:33 stráče Re: Deepinpeat
Tak jo, snad to tak je... jak jsem dlouho nemohla dosáhnout spokojenosti osazenstva akvária, tak jsem natěšená jak malé dítě a sedím a sedím před akvárkem... asi budu muset jít dělat něco užitečného a nechat je v klidu...
Uff, jsem nervozní, jak sáňky v létě... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.02.2016 15:01 Deepinpeat Re: stráče
Já bych se nestresoval. Je mnohem pravděpodobnější, že jikry jsou oplozené, jen samička prostě má velmi silný pud ochrany potomstva a sameček který splnil svou úlohu momentálně z jejího pohledu nemá v blízkosti jiker co dělat. V současné fázi je úkolem samečka hlídat teritorium. V klidu počkejte, jestli se samička objeví s potěrem.

jo a s tím oplozením, to si člověk často myslí, že se nějaké ryby netřou a pak prostě potká ty prcky. Pokud to akvárium nehlídáte 24 hodin v kuse, tak je klidně možné, že to zvládli když na to měli zrovna klid. To popsané chování svědčí možná i o tom, že nejsou "spokojeni" s okolním prostředím, právě co se klidu týče. A jsou to podle popisu nezkušené ryby, nelze čekat úspěch při prvním tření, i když jsou tyhle ryby vetšinou vzorní rodiče, tak se často musí nejdřív naučit jak na to a vyříkat si neshody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2016 14:31 stráče Re: stráče
Tak už svou jeskyni brání pouze samička, samec je na druhém konci akvária a samička na něj najíždí...rapidně zhubla, takže předpokládám, že nakladla jikry, ale samcovi se nějak nechce je jít oplodnit... Ach jo, kde jsem udělala chybu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2016 12:43 stráče – úkryt ke tření
ahoj ve spolek. Akvárium mám asi 15 let jako okrajového koníčka. Pestřenci se mi dříve běžně třeli, ale po opravě akvárka před cca 4 lety se mi nedařilo...ryby nespokojené a nemohla jsem přijít na příčinu. Petřenci umírali a ne a ne se spárovat. NO, konečně to zase přišlo a mám pár, který se chce třít. Ale poprvé se mi stalo, že si nemohou vybrat úkryt. Nejdříve se usídlili v obvyklém květináči, pak začali kopat jeskyně. Už mají třetí, vždy si jí udělají, dva tři dny jí hlídají a pak se přestěhují. A řekla bych, že hlídací snahy polevují. Teď je samice už od včera zalezlá v té poslední jeskyni, nešla ani žrát, ale samec je úplně jinde a vůbec se o ní nestará... nikdy se mi nic podobného nestalo...tuší někdo co je špatně?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.08.2014 07:16 R Muž romant [27981] Re: Xabara
Vyměň polovinu vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2014 22:09 Žena Xabara [-16] - Živorodky – Pestřenec červený - nevydařený odchov a následné problémy
Zdravím, prosím o radu... Včera se mi vytřeli pestřenci, jenže akvárium je po "havárii" (návštěvě tam spadlo žrádlo a nezachytilo se při čištní vše) a samice je dnes vyhublá, bez barvy a plave nakloněná na bok. Mám shánět nějaké léčivo, nebo je to prostě následek nevydařeného vytření? Je ve společenském akváriu o objemu 60l, osazení mám v přehledu, nesouhlasí tam jen objem, toto akvárium budu rušit, takže jsem ani nedělala prezentaci.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 17:22 Muž wexli [-4] Re: Designer
tak toho bych se ani moc nebal ,odběratele mám :-)ale díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 13:42 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: wexli
Kdyz prelovit, tak jen poter, protoze prelovovanim nastvana Cichlida dokaze v rozcileni svuj poter sezrat (obecne). Prelovovat opatrne a dat do stejne vody o stejne teplote.

A co s tim, to zalezi na tom, jestli vis kam s tim, az to odchovas. Odhov je desne fajn vec, je to radost, jenze pak muze prijit silene zklamani, ze to co se odchova nikdo nechce ani zadarmo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 11:36 Muž wexli [-4] – pestrenec
zdravicko, asi to tu nekde bezi ,ale nechce se mi to cele procitat:-) znate to kdyzu 6 stranky nic, vytreli se mi pestresnci a zeptam se na nazor,prelovit do vytiracky ci nechat v spolecensek akvariu, kdyz prelovit tak s obouma rodici?

dekuji moc za nazor

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   03.12.2013 23:25 JoKa – Mlaďasové
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Sice to není můj (respektive jejich) první výtěr, ale je to poprvé, co se vytřeli, od té doby, co mám slušný foťák...
Navíc, tahle fotka se mi líbí...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2013 18:27 Žena Verimmi [173] Re: romant
tož já je tam asi nechám úplně samotné, abych to zjistila, díky za čas :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2013 18:12 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Verimmi
Samozrejme i to je moznost, ze to normalne sezral, to krmeni se jen nabizi jako prvni mozna odpoved. Mne tohle udelal samec Ramirezek. Samice si prerovnavala jeste nerozplavany poter, a jak je vyplivla, on je hned vzal do tlamky... a uz nevyplivl. Videl jsem ho sezrat jen par kousku, ale asi sezral vsechno. Proc, to je asi tezka otazka, pritom se oba celou dobu starali dobre, a krmenim to byt nemohlo, drobci jeste nebyli rozplavani.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2013 18:06 R Muž romant [27981] Re: Verimmi
Hmm, to zní trošku jinak, tak to bude nejspíš varianta jak uvádíš a to buď se postaral některý z rodičů, nejspíš ve stesu z okolí a nebo přímo okolí samo, dánia to jsou torpéda nenažraný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2013 18:01 Žena Verimmi [173] Re: romant
jsem ještě doma na rodičáku, krmila jsem je jako miminka co 4hodinky trošku, spíš jsem uvažovala jestli jim nevadil ten zbytek osazenstva, ale ti dostali svou klasickou stravu :)
ono to není až tak důležité, třeba to mohlo být nedostatkem potravy, jen jsem párkrát viděla samce nějaké malé slupnout, celý sebou mrskal a už ho nevyplivnul.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2013 17:57 R Muž romant [27981] Re: Verimmi
Vhodné to je, je to jenom o tom množství a když píšeš o dalších obyvatelích, tak bych se k tomu vyhladovění taktéž přikláněl. Chce to futrovat klidně 4x denně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2013 17:54 Žena Verimmi [173] Re: darka
dostali artemku a pak takové to prachové krmivo(HIKARI- First Bites) rozmíchané s troškou vody a injekční stříkačkou dopravené k nim.tím prachovým jsem rozkrmila Dánia, takže by snad mělo být vhodné i pro pestřence.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2013 17:47 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Verimmi
No a nepomrel ten poter spis hlady?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   07.10.2013 17:46 Žena darka [520] Re: Verimmi
A čím jsi ta mrňata krmila?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2013 17:42 Žena Verimmi [173] – sežraný potěr
Zdravím, mohl by mi někdo poradit... po několikáté se mi vytřeli Pestřenci červení, ale pokaždé sežrali jikry. Tentokrát se o jikry starali a dokonce jsme tam pak viděla plavat malinkatý potěr, jeden den jich bylo mooooc, pak kolem 25ks, další den kolem 9ks(ráno) 5ks(odpoledne) a další den to bylo všechno sežrané. čím to může být? Chci to vědět jen pro zajímavost, nesnažím se je odchovat nebo tak něco, jen nechápu proč si s tím dali tolik práce a pak je sežrali.
Jsou v 60l akva jen ten jeden pár pestřenců a 6 pancéřníčků. a nahoře dožívají 4 dánia pruhovaná. Díky :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2013 17:17 Žena Verimmi [173] Re: LiborSprysl
si pak připadám strašně stará... když mi někdo vyká :)

no nevím jestli tu jeskyň připravují, ale každopádně se kolem ní pořád motají, hlavně sameček, písek dovnitř, písek ven a samička se zase s přestávkama motá kolem něj :) tak uvidíme, každopádně děkuji za potvzrení toho co jsme si myslela, ono osobní zkušenosti jsou víc než si člověk může přečíst někde v atlasu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2013 16:59 Muž LiborSprysl [9015] Re: Verimmi
smich Hele děvče, já můžu... smich

No tak to, že upravují jeskyňku značí, že třít chcou, tak proto odhání vše od ní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2013 15:28 Žena Verimmi [173] Re: LiborSprysl
nevykat prosím :)
to podle mně není pravděpodobné(ikdyž s chovem této rybičky nemám žádné osobní zkušenosti) ale jsou v nádrži od neděle a zatím si myslím, že se spolu sžívají. Sameček zrovna v tuto chvíli neustále nosí písek dovnitř a zase ven z té jedné šílené jeskyně co mám v akváriu a samička se před ním prohýbá jak luk.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2013 14:10 Muž LiborSprysl [9015] Re: Verimmi
Hledejte, někde budou asi vytření, nemají-li někde již mláďata...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2013 11:53 Žena Verimmi [173] – proč
Ahoj nevíte někdo proč by moji pestřenci mohli prohánět skaláry a když jsem rukou vybírala útržky rostlin na hladině tak do mně samička dlubala do prstu?
Nikomu koho znám se tak nechovají a všichni tvrdí jak je to mírumilovná rybička(když pominu hlídání miminek) tak prý se chovají k ostatním pěkně. ne

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2012 19:37 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: dblazeks
a proč chceš odchovávat tolik ryb, když na ně ani nemáš prostory?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2012 19:17 Muž dblazek [16] - CichlidyRe: romant
No v tom akvarku(společenským)jsou mečovky,black molly,kančík příčnopruhý a čichavec modrý ty poslední dva bych mohl dát pryč pak už by to šlo? Mají kolem 12 mm. a nebude jim dit změna vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2012 19:14 R Muž romant [27981] Re: dblazeks
Teď už svoje děti budou považovat za vetřelce a tzv. po nich půjdou, takže dát je pryč je rozumný, ale pokud je nemáš kam dát, tak to je trošku problém. Nechat to na přírodě, taky možnost. Holt pestřenci se třou skoro pořád, ty už jiný nebudou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2012 19:07 Muž dblazek [16] - Cichlidy
mám v akvariu pestřence a jejich odchov jenomže teď se vytřeli znovu a prohání ty mladý co mám dělat?nemám je kam odlovit jedině do společenského akvaria a tam mám strach že by je sežrali

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2012 21:14 R Muž romant [27981] Re: dblazeks
Nebude, naopak to ocení, lepší kvalita vody se vždycky hodí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2012 21:10 Muž dblazek [16] - Cichlidy
potřeboval bych vyčistit a odkalit aquarium bude to nějak vadit malým a rodičům?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2012 19:53 R Muž romant [27981] Re: dblazeks
Já bych se toho nebál. Tu vodu menusíš dávat ani všechnu původní, spojíš to s výměnou vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2012 19:51 Muž dblazek [16] - Cichlidy
Mám dotaz potřebuji vyměnit podstavec pod akvariem kde jsou pestřenci s mladýma bude jim to vadit když vypustím asi třičtvrtě vody jen abych to mohl nadzvednout a pak bych to hned napustil akvarium má 112L.Děkuji za odpověď

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2012 01:43 Muž LiborSprysl [9015] Re: dblazeks
No když nic jiného nemáš, tak nadrtit. Lepší by byla živá artémie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2012 20:11 Muž dblazek [16] - Cichlidy
Dneska ráno vyplavali rodiče s malýma jsou krásní je jich asi kolem 60 chtěl bych se zeptat čím je krmit mám jen patentky a vločkové krmivo(mám ho nadrtit?)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2012 09:40 Muž dblazek [16] - Cichlidy
tak konečně se malý trošku hýbou mrskají ocáskama v kokosu ale příjdemi že ještě mají tělo v jikře ale už se snaží pohybovat za jak dlouho asi vyplavou z kokosu?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2012 06:31 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
Ona ty rychlost vytření je dána velikostí samice a kvalitou krmiva. Tak se zkracuje rychlost nového zaplnění jikrami. Pokud jsou to již dospělé ryby mladé, silné, dobře živené, tak je to někdy i dřív než za deset dní. Platí to pouze u cichlid, aby zase někdo nešpekuloval. Ale pravda je, že neonkám, jako blízkým příbuzným piraní, bude potěr určitě chutnat. Stejně jako těm živorodkám. A protože pestřenci jsou při obraně svých mladých velmi agresívní, riskujete, že přijdete o některé ryby....

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 7

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 6666x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6963-pestrenec-cerveny-odchov