Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Závojnatky - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Závojnatky - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.12.2017 07:49 Muž motýlek [275] Re: Petan26
Několikrát jsem je nechal venku a zvládly to, ale když mi jezírko promrzlo až do dna, tak z pěti přežila jen jedna - i když byla celá v ledu, tak se nějak probrala ;-)
Ale už asi tři roky je odlovují - stejně musím vyměnit vodu, během roku nechávám biologii na přírodě - stačí mít dost rostlinek - mám tam starý leknín (asi dvacet let) a na jaře přidávám elodeu a bacopu - voda je čistá celý rok - jo a také na jaře prikrmim buchankami, ony asi naladí ten správný biotop ..
Na příští rok chci větší jezírko, ale nevím jak to finančně z důchodu zvládnu, když živím vnuky sportovce ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2017 21:08 Muž Petan26 [59] - Jezírkové rybyRe: motýlek
Ještě přidám perličku z chovu, říká se, že jsou Závojnatky jsou mírumilovné k jiným rybám, to neplatilo o moji samici, ta požírala jednak teda hned svoje jikry, později potěr ale na zkoušku jsem k velkým přidal i asi 2-3cm mládě, samice se na něho zaměřila a než jsem se nadal už ho žvíkala, říkám si, tvl to nedá, po chvilce z ní začaly padat jen šupinky a bylo po malé Závojnatce :-) tak si dala pěkně do nosu. tak ahoj
Ještě by mě zajímala zkušenost s přezimováním v jezírku, dají to nebo ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2017 20:31 Muž motýlek [275] Re: Petan26
Fotka k příspěvku Já to také nedělal cílevědomě - vytřely se spontánně - něco přežilo přímo v jezírku - takové plastové plivátko 250 litrů ... celkem zůstalo i s těmi v akváriu něco přes 70, rozdal jsem a zbylo mi 35 ... teď jsou v chajde, kde jde v zimě teplota i k nule - snad to přežijí ... Ty další výtěry nejspíše posloužily jako potrava těm dříve narozeným - také se třely nejméně 4x ... pár jich má trojitou ploutev - asi nějací prarodiče byli závojová forma ...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2017 20:14 Muž Petan26 [59] - Jezírkové rybyRe: motýlek
pěkná práce, ony se vytírají hlavně do rostlin a pokud máš rostliny v košíku není co řešit :-), mě se Závojnatky vytřely v 1,5 roce života, přičemž literatura uvádí dospělost hodně později tuším třetí rok ale hlavně 5 x po sobě s odstupem necelého měsíce :-) jednou jsem měl "štěstí" a jikry hned odsál od samice do kbelíku, později jsem napočítal cca 150 plůdků, finálně přežilo 50 kusů, na amatéra dobrý si myslím ... už to ale nedělám, stačilo 3 x a dost, jednak s tím jsou starosti, prvně lítání kolem toho, potom kam to udat, na závěr jsem chovný páreček utratil, nevydržely chuděry ani tři roky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.12.2017 18:32 Muž motýlek [275] Re: Petan26
Fotka k příspěvku Na jaře se mi třely v jezírku - během tření jsem vytáhl rostlinky s nalepenými jikrami a přemístil do akvária - tehdy jsem to nechal venku, bylo okolo osmi stupňů! Přesto se vylíhly skoro všechny jikry - zplesnivělo jen asi deset ... ale při té teplotě se vylíhly až za devět dnů ...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2017 16:14 Muž Petan26 [59] - Jezírkové rybyRe: motýlek
Na přemístění je spíš pozdě, jednou usazené jikry se špatně přemísťují ale zkusit to můžeš. Další možnost je nechat je být a počkat cca třetí den a později lezou plůdky z jiker a pomalu se rozplavávají, jakmile k tomu dojde, staré ryby je požírají, čím méně vegetace tím rychlejší ten proces požírání je :-), čili buď na týden dát staré ryby pryč, nebo postupně potěr před požráním odlovovat. Mě se to dařilo. Mám za sebou i odlovení jiker hned po vypuzení ze samice to je nejlepší. co dál?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.12.2017 13:27 Muž motýlek [275] Re: Pavel
Za první - poznáš jikry? Za druhé - máš samičky i samečky?
Pokud jsi přesvědčen, že jsou to jikry - tak je přemístí do nějaké misky od masa a uvidíš, jestli se něco vylíhne ... já si ale spíše myslím, že to je něco jiného, protože jikry by už dávno dospělé ryby pozraly ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2017 17:08 Muž Kubaa [718] Re: Pavel
Závojnatky nechovám a nic o nich nevím, snad ti poradí někdo jiný. Ale na oplození jiker skutečně čekat nemusíš - ty jsou oplozené ihned (max. v řádu sekund) během tření.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2017 10:42 Pavel – Závojnatky
Dobrý den. Píšu ohledně jiker závojnatek protože s tím nemám vůbec žádně zkušenosti. Na hladině u stěny akvária mají nekolik jiker. Potřeboval bych prostě poradit jak postupovat aby se mi narodily mláďátka. Mám čekat až se ty jikry oplodní nebo co potom je přendat jinak do akvária? Koukal jsem se na ostatní weby a nějak jsem je pořádně nepochopil. Poradíte prosím?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.09.2016 13:56 Muž LiborSprysl [9015] Re: quasimodo
Hodně lidí by se nenajedlo, kdyby k tomu každý přistupoval jako vy... ;-) dělají se tak i potravinové ryby ... nedělá se tření tak úplně nasucho, a hlavně není to tření na náhodu... a věřte, že je to maximálně šetrný způsob, protože chovatel není debil, aby si zabil třecí ryby...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2016 13:51 Muž quasimodo [368] Re: LiborSprysl
Inu, rozdílný pohled. Já když vidím, že někdo chytí dvě rybky a na suchu je vymačkává, tak to za nic šetrného nepovažuju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2016 08:48 Muž LiborSprysl [9015] Re: quasimodo
Proč? Je běžná, šetrná a pro komerční chov nutná...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2016 22:28 Muž quasimodo [368] – Tak takhle se to dělá ve velkém...
Trochu mnou ta metoda otřásla, ale... to se prostě nedá nenakopírovat: youtu.be/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2016 21:08 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: petrys
doporučil bych větší akva, lépe se v něm udrží voda v čistotě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2016 15:45 Žena petrys [107]
Zdravím. Už měsíc se mi tře páreček závojnatek jak o život, v podstatě co týden lepí jikry po celém akva. Podařilo se mi asi cca 50 jiker vylovit na egerii a přendala jsem je do menší odchovničky - zatím provizorně 12 litrů + elementkový filtr a pár plovoucích rostlinek. Někteří prckové baští dobře, ale každý den najdu tři čtyři rybičky mrtvé. Je jim už 14 dní, dostávají nadrcené granulky pro závojnatky na prach. Všimla jsem si, že někteří mrňousové mají asi něco jako vodnatelnost, mají nafouklá bříška a pak umřou, zatímco ostatní mají bříška plná krmení a nijak nestrádají. Jedná se o přirozený úhyn nebo byste něco doporučili? Topení pro ně nemám, jen pokojová teplota, filtr běží nonstop, do vody přidávám torben a nyní jsem kápla i esha 2000, řasu na skle jim nechávám. Děkuji.
Edit-Ještě doplním, že denně odkaluji zbytky nesežraného krmiva a dusitany jsou na nule. Dolévám pak odstátou vodu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2013 19:53 pls – zavojnatka
Ahoj ja sa chcem spytat najkych skusenejsich ze ake rybky mozu byt s nou aby tie jej hovna pre nich neboli nebezpecne. Ja mam ( tetri neonove, tetry cierne, plata cervena, skalare, prisavnici,gupky, gold molly) ktore z nich mozu byt? Dik za odpoved. Cav

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2012 16:39 Gorská – čistota
Chci se zeptat jak často by se mělo akvárium čistit?? mám totiž 2 závojnatky a mají na sobě nějaké divné bílé flíčky čím to je??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2012 13:26 Žena baletka [624] Re: LiborSprysl
Pravda, chovnou stanici neplánujeme :-) Voda zřejmě vhodná je, když se tam bez naší sebemenší snahy urodilo ;-) Akorát jsme zvědavi co to je a někteří členové naší rodiny by rádi potěr "zachránili". Takže odlovit.. Akorát jsem zvědavá, co s tím pak budeme dělat.. Nemá někdo zájem??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2012 12:10 Muž LiborSprysl [9015] Re: baletka
Pokud je k líhnutí vhodná...bylo myšleno smich No předpokládm, že žádné šari vari s dalšími rybkami dělat nebudete, takže vlastně ani není žádoucí nějaký produktivní odchov. Nechal bych to být. Něco přežije. Pokud chcete množit a množit, tak je lepší odlovit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2012 08:47 Žena baletka [624] Re: LiborSprysl
Jak na vodě? Teplota byla nízká, před týdnem jsme po ránu měli i pod nulou. Ale chtěla bych se zeptat co s potěrem. Odlovit nebo nechat, zda je rodiče mohou požrat a tak..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2012 17:02 Muž LiborSprysl [9015] Re: baletka
Možnosti jsou obě... záleží na vodě a teplotě...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2012 15:29 Žena baletka [624]
Ahoj, v zahradním jezírku se nám vyrojil nějaký plůdek a nevíme čí. Máme tam dva karasy a tři závojnatky. Závojnatky přezimovaly ve sklepě a do jezírka byly vypuštěny cca před 14dny. Je možné, že by se tak rychle rozmnožily? Pokud ne, jsou mláďata nepochybně karasů.. Díky za odpověď.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2012 08:57 Muž LiborSprysl [9015] Re: Plecos
No ono to množení je zase v akváriu dost boj...Jiker jsou z velkých ryb tisíce. Většinou se to tře na grupáč na síti a to je teprve šrumec. Významným nedostatkem je velmi nerovnoměrný růst mladých a také značná odpadovost...(jednoduchý ocásek, například). Takže to je disciplína pro českého produkčního chovatele ne vždy rentabilní. Hlavně to chce silnou "plovoucí kafilérku" smich ano No a tak udělat si pár mladých pro radost, to je něco jiného, než to dělat ve velkém...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2012 08:49 Muž Plecos [322] Re: LiborSprysl
Já tedy spíše teoretizuji, (když nepočítám tři karásky šlehnuté zavojnatkou, co jsem choval v akva jako kluk) ale protože jsem už leccos viděl a četl (viz. třeba ten článek, co odkazuji níže), tak s tebou jednoznačně souhlasím, že zavojnatka je spíš ryba akvarijní než jezírková.
Nedávno kamarád Claro někde do diskuse na akvarista.cz nahodil foto svých odchovaných zavojnatek a to byla paráda! TAková barva i kresba by mi úplně stačila :-)
Přes léto je má v jezírku a prý jsou šlehnuté obyč. zlatými karásky, co tam s nimi má.
Přes zimu jich pár má doma v akvárku na čumendu. V jezírku to období moc nevydrží, to spíš ti karásci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2012 06:19 Muž LiborSprysl [9015] Re: Plecos
O odchov asijských závojnatek se myslím pokoušel také Karel Zahrádka s tím, že tam tuším probíhala vlastně dvouletá aklimatizace a výsledek byl také velmi žalostný. Problém se závojnatkami v Čechách je především v tom, že všichni chtějí ty barevné. Ovšem tu barvu udělá jen sluníčko a potrava, což my celoročně nedocílíme. Proto se více než 80% závojnatek vozí z Asie a tudíž patří víc do akvária, než si kdo myslí.Já jsem měl jednu sezonu, kdy úžasně zahrálo počasí, na zahradě 10 000 závojnatek českého původu. Na konci sezony, tedy u mně někdy koncem září, možná v polovině října bylo tak 20% skvěle vybarvených. To ostatní byly bledule nebo různě zlatočerné ryby, takže jsem se sice mohl snažit s potravou, ale slunce bylo pořád málo. Tím bych ozřejmil, že o závojnatkách také něco vím a jen neteoretizuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2012 06:10 Muž LiborSprysl [9015] Re: katterinecka
Matematickou logiku jsem moc rád neměl, ale vím, že těch vět(nevím jestli to byla pravidla nebo poučky :-)) bylo několik a také začínaly pokud platí a, platí (či neplatí)b...atd. Vaše věta - závojnatky nejsou zrovna ideální ryby do akvária - je právě tou ukázkou, která je nesmyslná - přeložím: akvarijní ryby nejsou zrovna ideální ryby do akvária. A nic na tom nezmění podobně mylný názor vašeho obdivovatele.
Vaše rozvedení myšlenky je sice o něco rozšiřující, ale pořád ne přesné, s ohledem na to, co jsem napsal já. Tedy - Musí se to s nimi umět, upravil bych to tvrzení. Což pravda ne každý začátečník a prodavač v akvaristice dovede. A navíc to jen vy je cpete začátečníkům, já hovořím o reprezentačních nádržích, které ve všech mnou třech zmíněných případech ošetřuje profesionál.
Co si lidé uvědomují či neuvědomují na základě sledování filmů je mi celkem fuk, protože to stejně neovlivním.Lidé mají číst a nečumět na blbé filmy. Ale neovlivní to ani výkřik že závojnatky nejsou vhodné ryby do akvária. Kam byste je tedy chtěla dávat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2012 17:36 R Muž romant [27981] Re: Plecos
Dobrej článek obzory rozšiřující. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   08.05.2012 17:18 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: LiborSprysl
jasně, ale nejsou vhodné do akvária jak si ho většina dnešních začátečníků představuje. Jen málo z nich bys přesvědčil aby si pořídili velkou nádrž ve které by měli jen pár závojnatek (nebo jiné ryby z podobných vod).
Vím že kdysi byly závojnatky v akváriích hodně rozšířené, a někde je určitě mají i dnes. Ale dost často jsou třeba ve filmech nebo na fotkách vdět závojnatky v malém kulatém akváriu, i v akvaristikách je nabízejí do nadrží jakýchkoli velikostí společně s různými tropickými rybkami a lidi co si je pořizují často neuvědomují, že potřebují jiné zacházení než ostatní běžně prodávané ryby.
Co s tím má společnýho matematika?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2012 17:14 Muž Plecos [322] Re: romant
Už ani nevím, ve kterém vlákně jsem to tady nedávno nadhazoval:
www.akvarista.cz/…
...
Druhou skupinu závojnatek, která je k dostání v obchodech nejčastěji, tvoří ryby dovezené z jižní či východní Asie. Především závojnatky dovezené ze Singapuru, které se dovážejí nejčastěji, není možné považovat za studenovodní ryby. Když se podíváme na mapu světa, zjistíme, že Singapur leží na rovníku, čili na místě, kde jsou na zeměkouli nejvyšší teploty. Tyto prakticky nikdy neklesají pod 20 °C. Často dosahují 35 i více stupňů. I chovatelé terčovců, kteří patří mezi nejteplomilnější ryby, si nedovolí nechat své ryby pod přímým tropickým sluncem a chrání před ním své nádrže. A teď si představte, že závojnatky, které se tam chovají snad stovky generací, nikdo nechrání před tropickým sluncem. Rybky jsou tam chovány celoročně v mělkých rybníčcích pod silným slunečním svitem. Netroufnu si odhadnout, k jakým teplotám vody tam dochází. A pak jsou tyto rybky dovezeny do Evropy, kde je lidé strčí do zahradních jezírek, bez ohledu na teplotu, a diví se, že to ryby nevydrží. Takové ryby nelze považovat za ryby studenovodní, ale za pravé ryby tropické. Chov těchto ryb u nás venku je vhodný maximálně po několik nejteplejších měsíců v roce, kdy teploty neklesají pod 20 stupňů a při nižších teplotách je lépe je přemístit do chráněných akvárií.
...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2012 16:37 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
20-22 stupňů není nádrž nijak studená. A šlechtěnci v této teplotě prosperují naprosto výborně. Jisté kouzlo je v energetické nenáročnosti... smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2012 16:34 R Muž romant [27981] Re: LiborSprysl
Libore, jak Ty vnímáš ten pojem "okrasná nádrž", mě to vždycky nahodí souvislost závojnatky-akvárko se studenější vodou, třeba někde ve vstupní hle domu, či na chodbě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.05.2012 06:37 Muž LiborSprysl [9015] Re: katterinecka
Řečeno náhledem matematické logiky je tato věta zcela nesmyslná!
- závojnatky nejsou zrovna ideální ryby do akvária
Závojnatky jsou velmi vhodné jako solitér mnoha velmi reprezentačních nádrží. Lze říci že dokonce mohou být nádhernou dominantou velkých, krásných nádrží, např. ve vstupních halách firem. Ovšem s dokonalou filtrací, omezeným počtem druhů rostlin a specifickými podmínkami s ohledem na topení. Tuším, že takový pokus byl předváděn loni v Lysé, ale viděl jsem takové nádrže ve třech firmách, jako sbírku barev a tvarů těchto šlechtěnců a vůbec nelze říci -závojnatky nejsou zrovna ideální ryby do akvária. Musí se to s nimi umět, upravil bych to tvrzení. smich
Nebyly vyšlechtěny k jídlu, ale do okrasných nádrží...bych ještě dodal smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2012 15:38 ňamňan Re: romant
....nechceš jednu, dvě? hmm :) to, že ty rostlinky před závojnatkama nepřežijou, sem si právě vědoma.. obvzlášť ta micranthemum micranthemoides.. má jemné lístky.. ta by šla jako první.. no, pokusím se je dát taťkovi zpátky, nevím jestli by mi je vzali v akvaristice.. to asi ne.. navíc v místní rybičkárně závojnatky ani nemají.. :-( no, nějak to vymyslím... nebo mě napadlo, koupit větší nádrž, vybavení atd.. a pokusit se je rozmnožovat.. to by tady už ale mamina nerozdýchala.. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2012 15:18 R Muž romant [27981] Re: ňamňan
Nic proti závojnatkám nemám, ale Tvoje popisovaný zkušenosti jsou dost vypovídající. Osobně bych je nedával do společnosti s jinejma rybkama a rostliny, jenom takový který to s nima tzv. vydrží. Z těch co popisuješ to nebude žádná, tedy alespoň podle mě, třeba na to bude mít někdo jiný názor opačný. Šel bych cestou nejmenšího odporu a rybky bych se snažil někomu darovat, toť můj názor. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2012 15:15 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: ňamňan
závojnatky nejsou zrovna ideální ryby do akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2012 15:12 ňamňan Re: romant
no.. já právě nevím.. jestli je dobrý ty závojnatky tam vůbec dávat.. když sem je tam měla.. tak mi komplet sežraly všechny valisnérky.. jako kdybys to přejel sekačkou.. :-( hezky se jim dařilo, plný akvárko valisnérií.. rostly jako divý.. připlavaly závojnatky a hotovo... div sem to neobrečela.. sad více méně.. koupila sem nové.. - Hygrophila Siamensis, vallisneria asiatica, micranthemum micranthemodies a microsorum pteropus.. a bojim se, že mi to ty mrchy zase sežerou.. studuju a tak těch financí tolik není, abych kupovala co týden nový rostlinky... ty oranžový potvory měl můj taťka v akvu, mu nic nežraly.. hold.. u mě jim asi chutná :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2012 15:02 R Muž romant [27981] Re: ňamňan
O.K. Tetry ani razbory bych k závojnatkám nedával, ale to je můj názor. To akvárko nech alespoň tři týdny zaběhnout a ty rybky do něj posléze dávej postupně, aby nedocházelo ke skokovýmu zvyšování N látek a jak v průběhu zabíhání, tak po instalaci rybí osádky je docela dobrý často měnit vodu, klidně obden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2012 14:57 ňamňan Re: romant
Teď jsou ve 20 l akvárku, bez ničeho (v něm je ta pěna), a až se zaběhne nový (včera sem ho založila) tak je tam vypustím... akvárko který se mi zrovna zabíhá je 112 l velký, další ryby (7 ks) = 2 tetry citronové a 5 razbor klínových.. už jsem je v akvárii spolu měla, byly všechny v pohodě, nic si nedělaly :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2012 14:40 R Muž romant [27981] Re: ňamňan
Abych si v tom udělal pořádek, teď jsou v 20 litrovým akváriu bez ničeho a posléze se přesunou do nově založenýho akvária kde je ta pěna? Nějak mě to není jasný. Jak bude to akvárko velký a kolik a jakých ryb tam bude celkem? Ptám se z toho důvodu, že ty závojnatky jsou řádní bordeláři a ne všem rybkám jejich přítomnost bude vyhovovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2012 14:36 ňamňan Re: romant
ok :-) já si taky spíš myslím že to se třením nemá nic společného, protože když sem koukala na fotky tady ostatních na fóru, vypadá to jinak.. ale znejistila sem, k tomu ta pěna na hladině.. radši sem se zeptala.. než abych třeba zbytečně přišla o mladý.. palec popřípadě kdyby to byla nemoc.. ať je nehážu mezi ostatní.. dobře, díky moc za radu ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2012 14:31 R Muž romant [27981] Re: ňamňan
Denně měnit polovinu vody, moc nekrmit a stahovat ten bordýlek ze dna. Podle mě to žádná třecí vyrážka nebude, ale ty rybky budou klasicky zaplísněný(popř.něco bakteriálního), když přihlédnu k tomu v jakým prostředí jsou a jací jsou to znečišťovatelé, tak mě to tak vychází.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2012 14:27 ňamňan Re: romant
jj, ta pěna pomalinku mizí.. už je jí tam podstatně míň.. filtrace tam zatím není, akvo má tak 20 l.. :-( mám ho tam raději teda dát?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2012 13:52 R Muž romant [27981] Re: ňamňan
Jak dalece technicky je to náhradní akvárium vybavený? Je tam filtrace? Jinak pěnu v nově založeným akvárium bych nepovažoval za nic nenormálního, souvisí to se zabíhacím procesem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2012 13:49 ňamňan Re: ňamňam
tak se budu muset opravit.. zrovna se mi tu nahání... ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2012 13:13 ňamňan – flíčky na hlavě
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, mám tu zrovna dilema.. mám 3 závojnatky.. 1 je malinká, a 2 jsou už dospěly.. jedné z nich se udělaly na hlavě takové flíčky, nevím zda jde o třecí vyrážku, nebo je to nějaká nemoc.. nějak sem nezpozorovala že by byly nějak extra u sebe a otíraly se o sebe.. mám je v náhradním akvu, protože nové se mi teprve zabíhá.. k tomu se mi dneska ráno na hladině udělala taková pěna či co, je to po krajích akva.. kdyby to byly jikry, tak zůstanou na dně, nebo ne? sem z toho úplně mimo :) ještě mladý do toho, to by mi scházelo.. :-) přikládám foto, pokud někdo víte, budu moc ráda za odpověď nebo nějakou radu ahoj
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2011 00:48 bacabaca21 Re: zelvik58
no zatial su malicke.dneska uz tej druhej dava pokoj nic zle jej nerobi,zahada.akva mam zatial male 30l,ale viem ze je to pre ne malo tak sa snazim zohnat min 150l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2011 13:43 Žena zelvik58 [22] - SumciRe: bacabaca21
Fotka k příspěvku Nejspíš se chtějí třít.Pomůže velké akva se schovávačkami a teplota kolem 20°,nejvíc řádí při 25°.Může jít také o pošťuchování mezi samci.Spousta rostlinek na schovávání to vyřeší.Podívej se taky,jestli akvárko odpovídá velikostí pro dvě rybky,budou mít kolem 20cm.Na obrázku je mládě a dospělý samec.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2011 02:34 bacabaca21 – 2 zavojnatky
prosim poradte čo mam robiť mam 2 závojnatky a jedna druhu neustále prenasleduje a obtiera sa o ňu su asi 4 centi. velké.ak s tym ma niekto skusenosti tak sa prosim ozvyte diky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2011 12:09 Adéla Re: LiborSprysl
Díky :-) Ovšem u mých závojnatek je to asi složitější... Ony v zápalu žraní a bírání potravy ze země vcucnou i kameny, které jsou větší než jejich tlamy, takže jsem jim už 4x tahala kameny z huby pinzetou! Vždy jim dám čas, aby to vyplivly, ale po pár hodinách válení se po zemi vyměknu a provedu "operaci". Bojím se, že i když jim tam dám samé Mobidiky, stejně je požerou bestie jedny!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2011 06:34 Muž LiborSprysl [9015] Re: Adéla
Až budou tak velké, aby se jim nevešly do huby.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 3

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 4493x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/633-zavojnatky-treni-a-odchov