Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Náplně do filtru

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Náplně do filtru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2019 22:16 Muž Socrates [14] Re: Xif
Ano, něco takovýho jsem si představoval ....
Tak snad nějakej "vatovej odborník" dá vědět. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2019 18:59 Muž Xif [43] Re: Socrates
Ahoj
a co vatelín?
to je snad uplně stejná vata,nebo se pletu?
ja ho mám ve filtru na jemnou filtraci
koupíš ho v každém obchodě, kde se prodávají látky na metry
www.google.com/…:
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.05.2019 13:38 R Muž ctibum [4611] - Snažím se to nezahubit...Re: Socrates
Ono se to nezdá. Mám zbytek cca 40x50 cm. Váží cca 40 gramů. Takže těch 250 gramů je fakt kus. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2019 12:49 Muž Socrates [14] Re: ctibum
Tohle už se vyplatí. ;-)
Ale stejně jsem si představoval, že někde budou prodávat větší kusy, třeba 50cmX50cm, v nějaké drogerii nebo nevím kde ... sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2019 12:47 Muž Socrates [14] Re: Elissa
To jo, ale tomu se právě chci vyhnout, tomu zbytečnýmu přeplácení. ;-)

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2019 11:07 R Muž ctibum [4611] - Snažím se to nezahubit...Re: Socrates
www.akvarista.cz/…
Já to tak dělal, když jsem měl filtr Aquatlantis. Z kapslí jsem opatrně odříznul přilepené víčko tak, aby šlo zase dát zpátky a náplně si upravil podle svého...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2019 11:00 Žena Elissa [70] Re: Socrates
Hornbach je má také :)

www.hornbach.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2019 09:51 Muž Socrates [14] – Filtrační vata
Ahoj.
Uvažuju, že budu nakupovat místo originálních krabiček
www.juwelakvarium.cz/…
někde větší vaty a nastříhám si to.
Kupuje někdo (v Praze) podobně a kde?
Díky

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.04.2019 17:45 Muž PetrO [246] Re: Haky
Ahoj.
Jak píší ostatní, byla by dobrá ta prezentace..jaké a kolik ryb a kytek, nebo aspoň fotky. Mě se "černý sliz" dělá taky, ale mám i níže zmíněný předfiltr od Sunsunu, takže je zanesený především on.
Jedná se o nadáté zbytky listů, výkaly atd.
Poslední dobou předfiltr také čistím tak 1x měsíčně.

Jinak se mi nějak nezdá to tvoje seskládání médií.
Nejdříve by měly být ty, které zadržují nejhrubší binec (keram.kroužky, hrubý molitan), potom něco v čem řádí ty hodné bakterie a úplně nakonec na výstupu filtrační vata...aspoň tak jsem to někde vyčetl a teď i mám.
V mém případě je to po směru toku vody: v předfiltru - keramické kroužky a biomolitan a ve velkém filtru od spodu - 1 koš biomolitan, 2 koš pemza, 3 koš Purigen a filtrační vata..

Ale je fakt, že každý si to skládá tak, jak mu to vyhovuje ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2019 16:48 R Muž ctibum [4611] - Snažím se to nezahubit...Re: Haky
Podle mě ti průtok bude brzdit hlavně ta vata. Pominu teď důvod, proč máš tolik bordelu (to by pomohla ta prezentace) ale vata se rychle zanese. A máš dvě uprostřed filtru. Imho patří jedna vrstva na konec. Plus předfiltr viz NHKG...
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2019 16:45 Muž DH [52]
Ta pemza je podle fotky tak zanesená, že tam plní podobnou funkci jako kamení stejné hrubosti, bych si tipnul. Předfiltr pomůže, mám www.rostlinna-akvaria.cz/….
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2019 16:39 Muž Smetany [667] Re: Haky
Nepřiléváš tam náhodou startovací bakterie?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.04.2019 16:31 Muž NHKG [3642] - Hadohlavci, zeměžrouti a eLkaRe: Haky
Neznám přesně ten SunSun, ale mé JBL vydrželo běžet něco přes měsíc než se zaneslo. Vyřešil jsem to předfiltrem od Eheimu. Ten je v akváriu a každý týden ho při údržbě ho properu. Taky jsem trochu ubral filtračních náplní, aby voda ve filtru lépe proudila.
Filtr jsem otevíral po půl roce a byl stále čistý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2019 16:19 Muž Haky [0] – Externí filtr-problém
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, mám externí filtr SUNSUN 702B pro moje 160L akva. V akváriu mám 20x pancéřníček panda, 10x dánio, 3x čichavec cosby, 4x krunýřovec sp.,
Filtr po vyčištění vydrží běžet cca 7-10 dní a pak je průtok asi půl litru za hodinu. Zarůstá mi vevnitř nějakým hnědým slizem. Všichni píšou, jal externí filtr čistí jednou za 2-6 měsíců a já musím jednou za týden. Akvárium je jinak krásně čisté a bez řas. Složení filtru od spodu je: biomilitan, vata, keram kroužky, vata, seachem de Nitrate.
Můžete mi někdo prosím poradit v čem je problém?
Přikládám fotky.
Předem děkuji.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2019 09:20 Muž DH [52] Re: ercan
Mám předfiltr s molitanem a vatou a hlavní filtr mám komplet naplněný pemzou. Zatím si nemůžu stěžovat. Mám to tak asi půl roku. Předfiltr čistím jednou za 6 týdnů, hlavní filtr jsem měl zatím otevřený jen jednou kvůli kontrole. Pemza vypadala čistě, žádné nánosy kalu tam nebyly. V akváriu mám pár rybek a vodní želvu (7cm).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2019 21:26 Muž ercan [37]
Zdravím!
Mám filtr JBL e1501 greenline předělaný na e1502. Zajímalo by mě,jestli by byl dobrý nápad, nechat ve filtru horní koš s tím molitanem a do ostatních košů dat pemzu + clearwater ?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.04.2019 17:35 Muž ZDRI [586] Re: Cataria
Biomax jsou keramické kroužky, takže kup třeba toto (od stejné značky): www.rostlinna-akvaria.cz/… , sáček použiješ ten původní.
Osobně bych nekupoval ani ostatní originální předražené náplně, ale plnil to sám (podobně jako ten biomax). Kousek pěny-molitanu snadno ustřihneš z kousku bioakvacitu, popř. místo něj dáš filtrační vatu (bude chytat i jemnější bordel = budeš častěji čistit).

PS: A hele, nejsem první, koho to napadlo :-)
rybicky.net/clanky/357-hagen-aquaclear-20

Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2019 16:28 Žena Cataria [10]
Ahoj, narazila jsem na jeden problém... Mám filtr Aqua Clear 20, a chtěla jsem si dokoupit náplně navíc - aktivní uhlí a BioMax. V boxu na náplně je vespod pěna, na ní aktivní uhlí a nahoře BioMax. Náhradní náplně jsem našla jenom pěnu a aktivní uhlí, ale BioMax nikde. Nevíte náhodou, kde by se dala tato náplň sehnat? Nebo doporučili byste mi od nějakého jiného výrobce, která by do toho mého filtru seděla?
Předpokládám, že i ta vrchní náplň (BioMax) se musí čas od času měnit. :) V návodu je co 3 měsíce, tak mám ještě čas, ale i tak nevím, co si počít. Děkuji. :-)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   30.01.2019 21:41 R Muž afc1886 [5845] Re: Mon
No za mě bych ten filtr stejně vyměnil. Na to kolik tam máš čuňat rybek má ten filtr malý objem filtrační hmoty a rostlin máš taky celkem málo na to, aby přiložily ruku k dílu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2019 21:17 Žena Mon [8]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Doplnila jsem nádrž a přidávám foto filtru.

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2019 10:51 Žena Mon [8] Re: nekdo
Dekuji za radu. Ano, filtr za moc nestoji a akva je male. Prave proto se mi nechce investovat do lepsiho filtru, protoze do leta nejspis poridim akvarko vetsi. V tomto pripade bohuzel neplati Darovanemu akvarku na filtr nehled hmm
S temi kolecky jsem to asi spatne popsala. Myslela jsem, ze bych vystrihla valec ve tvaru nadoby (pinzetou by tam snad sel zastrcit a zase vyndat) a ten pridala k stavajicimu molitanu. Jde mi o to, aby bezeli obe naplne nejaky cas spolecne, kdyz tam ten puvodni zazrak uz mesic "funguje". Myslite, ze kosticky by byly lepsi? A mohou se tam dat volne nebo radeji do sitky? Dekuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.01.2019 03:45 Muž nekdo [180] Re: Mon
Jediný parametr, který výrobce uvádí a má smysl je spotřeba 4,2 w a průtok 300l/h- ostatní parametry neuvádí.
Neuvádí je proto, že by si nikdo ten filtr podle parametrů nekoupil.
Pravda je taková, že filtr není dostatečný - samozřejmě to může fungovat, ale pouze v případě DOSTATEČNÉHO množství vhodných rostlin a vhodně zvoleném POČTU a druhu obyvatel.
Velikost náplně je tristní a kolečka bych tam nedával - jak je budete nandavat a vyndavat / strihat ? Chápu snahu o maximalizaci náplně, ale rozdíl tam extra nebude - když už jednoduše, tak nastrihat malé kostičky.
Filtr má saní odspodu, takže ho dejte co nejvýše nad substrát, aby Vám ho nenasaval.
Neberte to prosím jako snahu ten filtr nějak pošpinit, nebo Vám zkazit dojem, ale pro většinu akvárií a akvaristů, vzhledem k tomu jak fungující prostě nevhodný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2019 21:05 Žena Mon [8]
Ahoj všem, prosím o radu. Synové dostali k vánocům akva Aquael Leddy 54 l. Obsahuje vnitřní filtr Asap 300. Nikde jsem se moc nedočetla parametry, ale od pohledu mi přijde náplň "filtračního molitanu" nedostatečná. Už proto, že po stranách jsou v zásobníku mezery.
Mohu takovýto jednoduchý vnitřní filtr doplnit například o akvacit nebo Sera Siporax mini? Představovala bych si to nahoře u vývodu z filtru, nahradit nebo doplnit cca 1/3. A pokud by to bylo možné, můžu stávající molitan stlačit, nebo postupně zkracovat a přidávat ustřižená kolečka nového?
Moc děkuji za rady.
Reklama

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2017 18:29 Muž LeRi [305] Re: Maq
Tak jsem to myslel ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2017 18:28 Maq Re: LeRi
Aha. Čili použít se to může...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2017 18:08 Muž LeRi [305] Re: Maq
A co by to mělo dělat jiného než mechanicky odstraňovat hrubé nečistoty? youtu.be/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2017 14:26 Maq Re: LeRi
Zřejmě jsi zkoušel. Jak jsi poznal, že to něco dělá?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2017 12:23 Muž LeRi [305] Re: sinda
Jako mechanickou filtrační hmotu můžeš použít i toto www.fandora.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2017 23:11 Muž O.Tom [412]
Fotka k příspěvku Chci se zeptat, připomínají někomu kamínky na fotce, nějaké známé filtrační médium ?
Bylo to ve filtru, který někdo zařizoval a udržoval a připadá mi to jako nějaká okrasná drť na zahradu k chodníkům a podobně...

Max tedy.. jestli to není zeolit... nějaká do šedozelena zbarvená forma.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2017 11:51 Muž Roli [13] - CichlidyRe: sinda
Tie čierne plastové sú iba na mechanické filtrovanie. To neviem, že či sú na niečo, keď sa rozpadli, lebo vysvetlujú to tak, že malé častice by sa mali zachytiť práve medzi tie prúžiky. Každopádne môžes to nahradiť aj obyčajným biomolitanom. Nemusí to byť ani v celku. Môžeš to rozrezať aj na kocky. Toto riešenie je dosť lacné a namiesto iba mechanického budeš mať aj biologické aj mechanické filtrovanie. Ak neide o peniaze, tak tam kľudne daj ten bio mech. Siporax nepoznám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.01.2017 11:46 Muž Yirka [7888] Re: sinda
Mé zkušenosti s keramikou Sera Siporax jsou veskrze pozitivní. Mám ji tam asi 6 let a jednou dvakrát do roka ji propláchnu a to je vše. Po nasazení se mi výrazně prodloužila perioda čištění filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2017 10:18 Muž sinda [37]
Ahoj,mám filtr EHEIM ECCO Pro 300 a při poslední kontrole jsem zjistil,že původní plastové trubičky ve spodním koši filtru se začínají rozpadat na kroužky.A teď nevím,mám koupit nové,nebo je mám nahradit EHEIM BIO MECH(podle obrázku polštářky),nebo SERA SIPORAX(také trubičky,ale keramické)Nemáte s tímto prosím někdo zkušenosti?
Reklama

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2016 13:40 Muž MirekSazava [71] Re: Affinity
Me to tak funguje dobre, sice se musi filtr sem tam otevrit a vata vymenit, ale to zas neni takovy problem ;-)
Jo a jinak, na tech 90 litru bych bral spis ale tu 1000 nebo klidne i tu 1200. Ta 800 ti po zaneseni uz moc hybat vodou nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2016 12:18 Muž Affinity [1] - RostlinyRe: MirekSazava
To zni jako dobre reseni!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2016 11:15 Muž MirekSazava [71] Re: Affinity
Ja mam v Aqua nova 600 hrubý biomolitan, jemný boimolitan, filtrační vata, Eheim substrátu + Seachem Matrix, filtrační vata, Purigen. Voda je i po tydnu super!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2016 11:10 Muž Affinity [1] - Rostliny – Aqua nova nfc 800
Zdravim budu si kupovat ex. Filtraci aqua nova nfc 800 ktery obsahuje 3 kose. Jake media by jste mi prosim doporucili? Chci co nejpruzracnejsi vodu, jedna se o 90l akvarium :) takze asi seachem purigen uplne na konec ale co dal? Dekuji za odpovedi.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2016 16:13 R Muž romant [27452] Re: laKatos
Opakování je prý matka moudrosti. ;-) Tak opakuj, vysvětluj, osvětově působ, opravuj, atd. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2016 16:11 R Muž romant [27452] Re: muťa
Ano, tak to chápu i já.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2016 16:10 laKatos Re: romant
budu se opakovat ale zazracne porovite materialy jsou k nicemu kdyz se obali vrstvou "baterii" ktere nepusti vodu od vnitrnich utrob

byl tu jeden ktery mi slibil ze jak bude cistit filtr ze zminovany sutrik zkusi profouknout... a nedal vedet jak dopadl ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2016 16:04 Muž muťa [551] - RostlinyRe: romant
Takže ten Eheim MECH, je v podstatě obdoba MECHpro...což jsou ty černé plastové kroužky, nebo válečky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2016 15:55 R Muž romant [27452] Re: muťa
Eheim mech je prvoplánově určen pro zachycení hrubších nečistot, jako první stupeň filtrace a zároveň má za úkol optimálně rozvádět vodu ve filtru, ale i zde se nitrifikační bakterie usídlí ovšem ne v takovém množství jako Siporaxu, který je určen až jako filtrace následná(biologická), má tzv. vnitřní kapacitu a je vhodné když se k tomuto médiu již nedostává ten hrubý bordel který je zachycen tím prvním médiem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2016 14:32 Muž muťa [551] - Rostliny – Siporax vs Eheim MECH
Je nějaký zásadní rozdíl, mezi těmito dvěma výrobky? Našel jsem údaje o tom, že siporax je pro biologickou filtraci, kdežto MECH pro mechanickou.
Znamená to tedy, že MECH není porézní?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2016 14:15 Muž Yirka [7888] Re: Maq
Děkuji za poučení.
Já vycházím z vlastních dlouholetých zkušeností se Siporaxem a třeba obyčejnou keramikou.
A hlavně, odpovídám pravdivě na otázku amalky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.11.2016 14:01 Maq Re: Yirka
Výrobce Sera - bezpochyby solidní firma - svoje zboží vychvaluje jako nejpórovitější ze všech porézních. Třeba je to i pravda.
Ale mám pochybnosti, zdali tenhle docela drahý materiál je investice na tom správném místě. Nitrifikační bakterie toho ke štěstí potřebují zřejmě víc, a naopak pokud mají vhodné podmínky, udělají dobrou službu i bez těch nej nej filtračních médií.
Celková kondice akvária je důležitější než počet nějakých pórů. Možná bychom se divili, kde všude se bakterie nakonec usadí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2016 10:33 Muž Yirka [7888] Re: amalka
Mnohem lepší to nepochybně bude, nezbytné to ovšem není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2016 07:25 Muž Xbourn [110] Re: Yirka
dík za info tak bude lepší když to vyměním ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.11.2016 07:15 Muž Yirka [7888] Re: amalka
Pokud se chceš zeptat, která náplň je kvalitnější, tak je to jednoznačně Sera Siporax.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2016 06:57 Muž Xbourn [110]
Ahoj , chci se zeptat mám vnitřní filtr Tetra easy crystal 300 a mám dole ve filtru takové umělé kuličky a nevím jestli je mám vyměnit za sera siporax .

Dík za odpověď :-(

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2016 16:22 Muž Fazol [1] Re: afc1886
Aho no ja ten filtr uz koupil se vsim jenom mam problem z Ph a cetl sem ze na PH je dobra prave raselina a to uhli zase na kalnou vodu takze nevim co dal v prvnim AQ nemam takovej problem s ph a to pouzivam stejnou vodu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.11.2016 16:08 R Muž afc1886 [5845] Re: Fazol
Uhlí si máš schovat na dobu kdy ho budeš potřebovat,třeba po léčbě.Místo uhlí je lepší použít kvalitní biomédia.
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 6

Zpět na obsah sekce Technika Přidat příspěvek • Zobrazeno 6719x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/6323-naplne-do-filtru