Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Akvárium bez skla

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Akvárium bez skla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2015 20:40 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Luckyboy
Tady se ani netaji tim, z ceho to delaji:
www.numa.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2015 19:59 RAP Re: Legioix
Ten nerez říkal známí, že o něco dražší je a dneska by to řešil jinak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2015 19:52 Muž Legioix [574] Re: RAP
To musí ale vyjít dráž než sklo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2015 19:39 RAP Re: Luckyboy
Nevím, jestli by se to vůbec vyplatilo nádrž takových rozměrů dělat zděnou. Běžně se vozí už slepené od výrobce. Pokud nechceš celoskleněné, můžeš zkusit plastovou www.akvarista.cz/… , rybicky.net/nadrze/1195 nebo jsem viděl nádrž z nerezu se skleněnou přední stěnou o rozměrech 3x1x1,2metru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2015 16:42 Muž Strojek [141] Re: Luckyboy
a co to vyrobit z vodeodelne preklizky .na netu jsem videl spoustu takovych nadrzi a pro jistotu to pak jeste obezdit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2015 16:11 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Luckyboy
to když už tak bych uvažoval o tkzv. ztraceném bednění třeba 15cm šířky , řádně vyarmovaném , ale musel by to vypočítat statik jestli je to vůbec možné , takovéhle akvária se taky vyrábí z plastu v ocelové konstrukci , jen čelní stěna je sklo , jako mají třeba v ZOO Bráník , tam bych se na to i informoval
u těch stavebních materiálů je problém že si docela dost dlouho "sedaj" hýbou se a praskaj, stačí nepatrná kaverna a voda udělá za krátkou dobu svoje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2015 16:07 Luckyboy Re: MonterMonty
a co klasické cihly?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2015 16:03 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Luckyboy
10cm ytong určitě takový tlak jako při 70cm výšce vody bude, neudrží , je to jen příčkovka , co se mě týká ,ytong bych jako materiál vůbec nedoporučoval k těmto účelům , je to docela křehký materiál , nemá rád vodu a vlhko , dokáže se při stálé vlhkosti nafouknout i o 1cm a pak se začne drolit a rozpadat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2015 15:53 Luckyboy
Fotka k příspěvku čaudy,
plánuju toto aq a přemejšlím o tom, vyzdít jej z ytongu a pak natřít nějakou voděodolnou látkou.Co Vy na to? Někdo nějaké zkušenosti? myslím, že pokud použiju ytong 10 cm a hodím to z obou stran do perlinky, tak by to mělo vydržet, ne? A nevím jak nalepit to přední sklo a jakou volit tloušťku
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2008 19:47 RAP Re: Pecoo
Fotka k příspěvku Zajdi si do nejbližší zoo a pozeptej se jak mají izolované nádrže oni. Malá ukázka z Prahy
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2008 16:29 Muž BikerJames [19] - CichlidyRe: Pecoo
Možná hy šel použí nějaký hydroizolační nátěr na bazény a podobné nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2008 15:33 Pecoo Re: Vip
O cene nemam predstavu, este len planujem
Myslim ze na tomto odkaze je presne to co chcem a ked som si to precital, uistil som sa ze ako som to chcel urobit, tak to uz niekto ma a hadam mu to aj dobre funguje.
Ja to nechcem mat uplne v stene, ale vysunute o sirku akvarka a preto budem musiet vyriesit ako to cele udrzat po kope, aby sa mi to jedneho dna nerozletelo, tlak, je tlak palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2008 15:31 Pecoo Re: filipsi
Jedna sa o to ze podstavec musim vymurovat a ten kusok na akvarko,vysku 70+- by sa dal nejak vystuzit prevrtanim ytongu a vlozenim roxorov, celne sklo ako bolo spominane do ramu a pripevnit k muru. Neviem, aky material pouzit na vnutro nadrze, aby my rybki neskapali a zaroven, aby bola dobra izolacia od mura.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2008 14:53 Muž MiHl [55] - CichlidyRe: pecoo
nevím - neporadím, ale výsledek by mě zajímal. Mám v plánu (až to okolnosti dovolí) udělat (patrně) zděnou nádrž 70x60x celá délka stěny (tj. cca 4m) a rád bych použil sklo jen dopředu. Sice si na realizaci počkám ještě minimálně rok-dva, ale nápady už sbírám. Poslední nápad je udělat nádrž zděnou a místo uváděných dlaždiček přilepit tenčí sklo (5-6mm). Přední sklo by bylo z plné tloušťky zalepené v rámu, který by byl přišroubovaný do dna (beton) a přes (teď mi vypadlo slovo) do zadní zdi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2008 14:48 Vip Re: pecoo
něco takového? - rybicky.net/nadrz.php…

Do jaké ceny se chceš vejít?
Teď jsem si nechal vyrobit akvárium 230x70x65, vyjde na necelých 14.000kč :-) ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2008 14:15 Muž filipsi [1295] Re: Pecoo
Kolik to muze stat? 15-18 tisic? Uspora 10? No, rozhodne bych do toho nesel. Nekde jsem myslim zahledl zdenou nadrz i s postupem (vetsi), bylo tam psano i o problemech s prusakem, tlak je docela velky a voda si cesticku najde. Jestli nikdo neprida nic dalsiho, a povede se mi na to opet narazit, dam link.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2008 13:23 Pecoo Re: filipsi
Mne sa jedna o cenu, neviem ci by to bolo lacnejsi ?, Myslel som ze by som to olozil zvnutra obladom a miesto sparovky dal silikon, koli tesnosti, pozadie by som urobil z polystirenu a nalepil na obklad, ale neviem ci by bocne steny udrzali tlak vody, to je ten najvacsi problem izolacia a tlak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2008 13:17 Muž filipsi [1295] Re: Pecoo
Nevim, ale neni to az tak zadny obr (samozrejme velke jo, ale obr ne), tak myslim, ze financne i z hlediska moznych problemu to bude nejlepsi slepit (nechat si slepit) celosklenene.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2008 13:09 Pecoo Re: filipsi
Mam 320l pri stene na murovanom stole vlastnej vyroby a tam chcem teraz krb a ked uz premiestnovat akvarko, tak aj zvacsit. Bolo by cele obmurovane a preto by som ho nechcel lepit, ale nejak to vyriesit s murivom a predne sklo nejak zapustit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2008 13:04 Muž filipsi [1295] Re: pecoo
Jaky te k tomu vede duvod?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2008 13:02 pecoo – Akvarium bez skla
Potrebujem radu ohľadom materialu a nejakeho projektu k vytvoreniu akvaria 200x70x70, bez pouzitia skla, okrem prednej casti, z coho a ako to urobit ?

Za rady vopred dakujem

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 3118x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6275