Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vrbové větve

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dekorace 

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Vrbové větve
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2009 22:25 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: fantuomas
Fotka k příspěvku Já jsem dával jak syrové,tak suché větve(vysušené v troubě),oboje s kůrou,zaplísnily obě varianty a to dost.Nakonec jsem od toho upustil,i když nádrž vypadala mnohem lépe.Asi bych to zdůvodnil teplotou vody kolem 30°C.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2009 21:43 Muž mirlun [48] - RostlinyRe: fantuomas
také jsem aplikoval, syrové, s kůrou, spařené vrbové větvě, do dvou akvárií. bez krevetek, pouze se šneky. jsem zvědav, jestli nastanou negativní důsledky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2009 16:56 Muž fantuomas [35] - Rostliny – vetve
Fotka k příspěvku ..tak som ich tam hodil aj s novým dnom..som zvedaf :p
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2009 20:37 Muž Horác [3942] Re: fantuomas
Narval jsem je do matek a šoupnul do akvárka. Nic víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2009 20:21 Muž fantuomas [35] - RostlinyRe: Horác
dik za nápomocnú reakciu :-D ..btw, okrem toho že boli vyschnuté nič žiadne varenie,..apod?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2009 20:10 Muž Horác [3942] Re: mirlun
Vyschlé. Válely se mi na skříni asi dva roky, než jsem se k něčemu rozhoupal :o) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2009 20:02 Muž mirlun [48] - RostlinyRe: Horác
a to jsi měl čerstvé větve, nebo rok vyschlé?
vím, že jsi je tam dal s kůrou.

také hodlám přidat vrbové větve do akva, ale mám obavy, aby na čerstvé větve s kůrou, které pouze opařím vřelou vodou z konvice nedoplatila osádka akva.
poraďte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2009 19:55 Muž Horác [3942] Re: fantuomas
Plíseň se objevila jen na začátku. Náramně chutná jak krevetkám, tak okružákům. Jen se po ní "zaprášilo" :o) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2009 19:48 Muž fantuomas [35] - Rostliny
vrba vyzerá v akva velmi dobre, asi to tiež vyskúšam - opakujem dixonovu otázku, nehnije vám to alebo neplesnivie v akva ?? :p

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2009 06:27 Muž volcomek [10] - Sumci
taky mam v akva kroucenou vrbu .. nasel jsem uz suche vetve .. dal jsem je do vany asi na 3 hodiny do horke vody .... tak to snad pomuze ale hodne se bojim plisne .... doufam ze neprijde ! :)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2008 13:23 Muž zikyc [79] - Sumci
A proč nechcete aby ta vrba rostla v akva??? má úžasný jemný kořeny, tak že super pro rybky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2008 16:55 Muž chicko [124] Re: petrys
Fakt super, pěkný, možná taky udělám něco podobného, jen to ještě chce mírný porost řasou aby to tak "nesvítilo" ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2008 16:50 Žena petrys [107]
Fotka k příspěvku tak jsem dnes dala do akva kroucenou vrbičku, akorát jsem ji přelila vařicí vodou, aby nezačla v akva růst-doufám, že to byl dobrý nápad, myslíte, že by to mohlo být? té flašky si nevšímejte, tam jsou dnes narozené krevetky-teoreticky by jim případné výluhy z vrby neměly škodit ne?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2008 19:31 Žena petrys [107] Re: Johan
no to je ten problém, jsou to slabý větvičky, u nich sloupnout nepůjde
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2008 19:29 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: petrys
když se sloupne kůra, tak už neobživne, takže by se pak ani sušit nemusel.. prostě nemá z čeho pustit "větve nebo kořeny"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2008 19:22 Muž frmol [14] Re: petrys
dilema... ale vetvicky myslim rychle vyschnou, dej je nad topeni, bez kury, kdyz ztrati mizu, tezko pak uz ozivnou
kdo je bude pod vodou lamat ? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2008 19:15 Žena petrys [107] Re: frmol
ale tohle je právě kroucená vrba, která je velmi dekorativní, když jí nechám uschnout, tak se pak bude lámat a když jí převařím, tak se bude rozpadat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2008 19:11 Muž frmol [14] Re: petrys
stejne jako vrbove se da sehnat i tvrde drevo/vetve z buku nebo dubu, ted v zime je to lepsi nez kdyz ma strom listi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2008 18:53 Žena petrys [107]
tak jsem sehnala pěknou větvičku do akva, je to do 24l akva takže je malinká a má slabé větvičky, jak to teď tedy jen udělat, aby mi tam nezačala růst? myslím, že krátké převaření by to mohlo vyřešit, jde jen o to, aby se pak nezačla rozpadat nebo jí můžu zkusit dát na topení uschnout a pak jí dát do akva, nechce se mi čekat půl roku než se vylouhuje v sudu :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2008 16:33 Muž Killer [133] - SumciRe: petrys
já sem dal do akvárka už i kořen jabloně a nic se s nim neděje už nějakej ten rok..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2008 14:28 Muž chicko [124] Re: frmol
Já jsem to vůbez zobecnit nechtěl, jen vím, že to u vrby žádný problém není ani s kůrou. záleží taky na tom jáká bude koncentrace větviček na litry v akváriu. Možná když do 20litrů nacpete 20 větviček tak možná i k nějaké viditelné změně dojde(spíše měřitelné, než viditelné :-D )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2008 13:46 Muž frmol [14] Re: NIKo
pred vice nez 100 lety byl objeven ASPIRIN = kyselina salicylova - prirodni extrakt se ziskal z kury vrby = cortex salicys
nas to ucily na skole ;-)
kyselina salicylova se davala driv do kompotu, ma desinfekcni ucinky, takze v aq jestli se neco vylouzi ze dreva (ale to tezko, tam neni) muze mit pozitivni ucinek, kyselina je to velmi slaba, takze vliv na pH minimalni, asi zalazi velikosti vetvi a objemu aq
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2008 13:02 Muž NIKO [527] Re: petrys
Já jsem měl vrbové větvičky před použitím v akváriu půl roku v sudu s vodou na zalévání zahrady.
Zatížené kamenem, aby (zpočátku) neplavaly. Po tomto máčení stačilo sloupnout kůru a naaranžovat je v akváriu. ;-)
Kyselina sylicylová je obsažena zejména v kůře (a kořenu) vrby, takže jejím sloupnutím se možnost dalšího vyluhování této kyseliny výrazně snižuje. (Ovšem i tak bych si netroufl hádat, jestli je to dobře nebo špatně. :-D)
Po několikaměsíčním použití větviček jako dekorace mohu prohlásit, že nepozoruji žádné negativní vlivy na chod akvária.:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.02.2008 12:30 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: petrys
já myslím, že vrba kořeny pustí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.02.2008 12:19 Muž frmol [14] Re: johan
kdysi davno jako malej kluk jsem tam vrznul cerstvy (ale umyty) koren myslim ze z jalovce a do 3 dnu byla voda jako mleko, takova je jedina moje zkusenost
kazdopadne, at uz jehlicnate nebo listnate, bych se vyhnul davat tam cerstve drevo, v prirode se da nasbirat stejne drevo uz mrtve
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2008 12:17 petrys Re: chicko
no ale nemůže ta vrba v akva zakořenit a pouštět listy když jí tam dám čerstvou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2008 12:15 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: frmol
já nikdy zákal neměl.. a to jsem dřív používal i opravdu čerstvé dřevo. a proč by pryskyřice měla zapříčinit zákal?
a myslím, že v dost tématech se to rozebíralo a nikde sem nedočet, že by někdo potom měl zákal=)) rybicky.net/forum/1553 rybicky.net/forum/3537 až teda na toto rybicky.net/forum/1310….. já bych to osobně zkusil, vyhodit se může vždy.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2008 12:05 Muž frmol [14] Re: johan
mekke listnate drevo neudela nic, casem se rozlozi...
tvrde drevo listnate vydrzi
cerstve jehlicnate drevo vypusti pryskrice a mas v aq mlecny zakal
to udela ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2008 11:57 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: frmol
uvidíš co?.. mě se teda nikdy nic nestalo.. a to jsem tam dával i akát..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2008 11:51 Muž frmol [14] Re: chicko
v pripade vrby to problem neni, ale zase bych to urcite nedal do obecne roviny.... reka nebo potok a akvarko je uplne neco jineho
kdyz ti spadne cerstva borovice treba i cely strom, stane se prd, zkus ale dat cerstvy klacek z borovice do aq a uvidis...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2008 10:12 marsz Re: chicko
Můžu jít teda odpoledne k potoku a natrhat nějaké šáší a v klidu ho švihnout do akvárka? Myslím natrhat, né vylovit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2008 09:04 Muž chicko [124] Re: petrys
Problém to nebute, přece i do řeky v přírodě padá spousta dřeva X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.02.2008 08:54 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: petrys
já sice čerstvé větve v akva nemám, ale myslím si, že se nic nemůže stát.. můžou se uvolňovat nějaké silice, salicininy atd, ale to spíš rybky poděkujou a když se pravidelně mění voda, tak ani rozkládající se dřevní hmota toho moc nenadělá..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2008 08:35 Žena petrys [107] – vrbové větve
Ahoj, na několika prezetacích mne zaujaly vrbové větve v akva. Chci se tedy zeptat, jestli se musí větve nějak upravit než se dají do akva-nechat uschnout nebo převařit? Nemůžou větvičky potom uvolňovat do vody něco, co by bylo jedovaté pro krevetky? Díky všem za odpovědi.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 3

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 12646x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6095-vrbove-vetve?od=110