Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Cichlidy a cichlidky - chov, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Cichlidy a cichlidky - chov, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2024 17:59 Muž RAP [1549] Re: Teri
Jak píše Václav, ramirézky jsou většinou choulostivější a i "jedovatější". Záleží na zdroji.
Lepší volbou jsou A.cacatuoides. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   06.02.2024 14:23 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Teri
Ramirézky jsou dost choulostivé a asi bych je moc nekombinoval. Krásné jsou i rybicky.net/atlasryb/akarka_zelena tak 1+3 :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2024 12:26 Žena Teri [0] Re: RAP
Aktuálně 25-26 °C. Není problém jakkoliv upravit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2024 20:56 Muž RAP [1549] Re: Teri
Jaká je teplota vody v akváriu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2024 19:56 Žena Teri [0] – Dva druhy cichlidek v 260l
Dobrý den,
ráda bych si do svého akvária pořídila cichlidky. Otázka je jaké a kolik :-D. Snesou se dvě skupinky? Ramirezka a papouščí? Jak velkou skupinku byste doporučili 1+2 (3?)? Teď jsou v akva jen pancéřníčci, mám v plánu ještě nějaké tetry. Na seznamu mám žhavou, královskou, krvavou nebo citronovou. Doporučíte některé z nich k cichlidkám spíš než jiné? Nádrž sice prošla nějakými drobnými změnami, nicméně zarostlé je to zhruba stejně jako v prezentaci
Díky :)

rybicky.net/nadrze/27255-260-litru-v-chodbe

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.06.2023 23:43 Muž Tojsouvěci [3585] - Kytky s čudlamaRe: RAP
Ivo Barteček má zdokumentováno,jak rozdílný poměr vápníku a hořčíku podstatnou měrou ovlivňuje fyzignomii těla v průběhu jeho vývoje. Konkrétně na Cichlidce Ramirezově - Mikrogeophagus ramirezi testoval poměr 1:2, 1:1, 2:1 u sourozenců ryb z jednoho výtěru,kteří byli umístěni v nádržích shodné velikosti,počtem jedinců,krmným programem,údržbou a teplotou.Detailní info si nepamatuji,ale rozdíly v rychlosti růstu,doby pohlavního dospívání byly markatní.Pan Barteček během přednášky uvedl,že chovatelům terčovců se pouhou změnou poměru těhto dvou základních látek daří ovlivňovat siluety ryb (nejen velikost,ale i kulatý tvar s vyklenutou hlavou).Je to o genetické informaci a vhodnosti okolního prostředí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2023 20:45 Muž RAP [1549] Re: Josef
Přidal bych ještě jednu veličinu - genetiku a příbuzenské křížení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2023 11:22 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: FPS
Ahoj, ty EB mají být z těchto variet nejmenší, ale bude to záviset i na velikosti nádrže. Bavíme se ale o řádově milimetrech do max.1cm menšímu max.vzrůstu, nic zásadního... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2023 20:12 Muž Jozef [311] Re: FPS
Mal som klasické (medzi nimi aj pár long-fin) a jednu gold samičku. Ryby dosiahli zhruba udávané veľkosti - ani dominancia nehrala nejakú rolu.
Keby atlas "trepal", asi by sa niekto ozval :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2023 19:52 Muž FPS [29] Re: Jozef
To odpovídáš jen teoreticky? Nebo máš Cichlidky Mikrogeophagus ramirezi Electric blue? Pokud jen teoreticky, tak to co píšeš mi je jasné. Mě spíš ale zajímá, kolik doopravdy Cichlidky Mikrogeophagus ramirezi Electric blue dorůstají.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2023 21:44 Muž Jozef [311] Re: FPS
Ryby rastú celý život (čím mladšie tým rýchlejšie). Tých 6-7cm je pre dospelú rybu (samca). Nie každá ryba dosiahne max. veľkosť - ani ľudia nie sú rovnako veľký :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2023 18:23 Muž FPS [29] – Cichlidka Mikrogeophagus ramirezi Electric blue
Do jaké velikosti doroste Cichlidka Mikrogeophagus ramirezi Electric blue? Na rybicky.net je napsáno 6 - 7 cm, za něco přes 3 měsíce mi vyrostli na 4 - 5 cm. Za tu dobu co je mám, mi vyrostli cca jen o 1 cm. Krmím je dvakrát denně, živým, mraženým a suchým. Suchý používám Hikari, Tropical, Tetra, EasyFish.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2023 20:34 Žena Beastie [314] Re: dudak
A co je brané jako kvalitní krmení? Krmím mikrami, líhnu artemku, celé akva krmím primárně živým (komáři, artemka), mraženým, fluval bug bites, dennerle nano king, a hikari cichlid gold. V akva je taky hromada listí a dřeva ve kterém předpokládám je nějaký biofilm. Mám i nějaké Hikari first bite, ještě jsem nezkoušela, zatím jsem na prcky z pipety praskala jen ty mikry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.05.2023 20:02 Muž dudak [1885] Re: Beastie
Pokud nebudou mít kvalitní krmení, tak neprestanou být žrádlem nikdy případně až za hodně dlouhou dobu. Při samostatném chovu a dobrém krmení dorostou za 3 měsíce prodejní velikosti. Pokud nebudou dostatečně krmeny ve společenském akváriu, behem několika málo dní se jejich počet zmenší téměř na nulu, ale někteří jedinci mohou přežít a dorůst do dospělosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2023 13:15 Žena Beastie [314]
A jsem zpět u mách altispinosus, cichlidek vysokoploutvých. Po třech měsících se mi utvořil pro mě naprosto překvapivě pár, který se vytřel, uhlídal to a včera se rozplaval mrak asi 50ti prcků! Jsem překvapená.
V jaké fázi přestanou být považovány za jídlo pro pancéřníčky štěrbovy, tetry bleherovy a tetry ohnivé (nebo další cichlidy).
Neočekávám, že to ve společenské nádrži přežijí, ale pokud ano, v jaké velikosti / po jaké době. Dnes je druhý den po rozplavání, mrak zatím stále hezky chrání, krmila jsem mikrami, ale samice si nad nimi přežvykuje tabletu, takže o krmení se nebojím :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   20.02.2023 06:40 Muž RAP [1549] Re: FPS
Do takto malých akvárek by měl být jeden druh. Počty podle vybraného druh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2023 17:49 Muž FPS [29]
kolik doporučíte cichlidek do akvária 60x30x30? do každého bych chtěl taky dát i otíky? celkově budou tři takto veliká akvária
- v prvním už mám pár cichlidek papouščích (double red), a čtyři otíky, co ještě do tohoto akvária za cichlidky?
do dalšího bych chtěl dát Mikrogeophagus ramirezi ale méně náročné? altispinosus nebo gold nebo electric blue, ty mají u nás na akvarijní burze, jaké počty? jednu variantu, nebo kombinace?
- do třetího akvária zatím nevím? co třeba Nannacara? jaké počty? a nebo Apistogramma? těch je docela dost druhů?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2023 10:33 Muž dudak [1885] Re: Beastie
Do 300 litrů bych dal 3 páry a ne 1+4. Pokud nejsou ještě dospělé, zvyknou si na sebe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.02.2023 10:29 Muž dudak [1885] Re: Mates120
Fotka k příspěvku Nevím jakou máte vodu, obecně kakadu snášejí i trochu tvrdší vodu s pH nad 7, někdy se v tom i třou a rozplave se to. Z dalších vhodných, které ale na rozmnožování potřebují měkčí a kyselejší vodu bych doporučil borelii, agasizi, trifasciaty. Obecně je i na chov lepší měkká voda, pokud jí nemáte uvažoval bych spíše o nějakých malých akarách, třeba Nannacara anomala nebo o pestřencích rodu Pelvicachromis. Ohledně počtu cichlidek vám většina lidí řekne do takovéto nádrže 1 pár, ale jestli to je 60x30x30 tak já bych tam dal klidně 3 samce a 5 samic, ale musí to být hodně členité. Na fotce samci A. borelii
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2023 10:28 Žena Beastie [314] Re: dudak
Vím že na odchov pak tvoří pár, ale chovat je po párech se většině lidem spíš vymstilo, protože si ten pár většinou nesedne nebo jsou to dva samci. Přijde mi, že pět jich by se mohlo nějak sednout, že se ta případná agrese rozptýlí...teda pokud to nebude pět samců :) I teď jak jsou mladí tak se trochu pošťuchují, hlavně okolo jídla, ale viděla jsem je i plavat pozadu, napařovat se na odraz ve skle a jednu rybu co druhé stála na hlavě. Je s nimi sranda,ale s tím počtem si pořád nejsem jistá no...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2023 10:16 Muž dudak [1885] Re: Beastie
Altisponozy nejsou harémové ryby, chovají se po párech. Netřou se do jeskyní, ale na volný podklad, většinou kameny. Nicméně jeskyňky v akvariu určitě nevadí. Nádrž vypadá dobře
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.01.2023 14:53 Muž vlka [3443] Re: Mates120
Časem sám poznáš, že je to na Cichlidky moc malé. Kup si 50 Razborek bornejských a budeš mít lepší podívanou, než na tísnící se Cichlidky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2023 22:12 R Muž Anthrax [4739] Re: Mates120
Obecně bych doporučil rybicky.net/atlasryb/cichlidka_papousci
Záleží ale do jaké nádrže.. Objem je tak trochu zavádějící. Plocha dna je lepší údaj. Pak dost záleží na členitosti nádrže, další osádce a jiných faktorech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2023 20:28 Mates120
Dobrý den, které cichlidky by jste mi doporučili do 54l akvária? Děkuji za odpověď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2023 13:38 Žena Beastie [314]
Tak jsem si z burzy přinesla 5 cichlidek vysokoploutvých, budu se snažit na harém, jeden samec čtyři samice, jsem domluvená s chovatelem že mi je kdyžtak povymeňuje. Teď si dva-tři týdny užijí karanténu v nádrži Okénko (panchaxe neměli takže jsou tam sami i jsem odstranila tylomelania)
Chci připravit nádrž Dveře do léta, kam pak přijdou. Koupila jsem keramickou jeskyni a celý kokos s dírou, půl akva jsou klacky, ale tam bydlí většinou panceřníčci. Plus ještě nějaké kytky jsem dokoupila a hodlám je na jeskyně třeba nalepit. Jak mám rozestavit jeskyně, mají být daleko od sebe, mimo dohled, v rohu...? Nemám s tím moc zkušeností a dno mám úmyslně holé. Z fotek samozřejmě vidíte jen předek, zezadu jsou už dva echinodorus, dvě nové zasažené kosice a další výhonky kryptokoryn. Vepředu ( vidět na fotkách nádrže) nic moc vlastně není, jen klacky a před nimi tak 2-5 cm místa.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2021 11:21 mojzas – Cichlidky ve společném akvariu
Zdravím,.chtěl bych se zeptat, zda je možné mít více druhů cichlidek v jednom akvariu. Samozřejme chápu, že záleží na velikosti akvaria. Nicméně mě zajímá, zdali nebude vzájemná agresivita např mezi kakadu a agassizi atd..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2020 22:30 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: xuebao
Tak můžeš to nahrát na You Tube a pak podle návodu vložit odkaz. Nebude ti tu zabírat žádné místo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2020 21:46 Muž xuebao [96] Re: vaclav
Ne, moje vlastni. Pridal jsem ho do prezentace. Ceka na schvaleni.

Kazdopadne dle udelenych rad ted uz jen cekam, az se vytrou :-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2020 21:21 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: xuebao
Pokud je to cizí video a fotky vkládá se jen odkaz. www.youtube.com/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2020 21:15 Muž xuebao [96] Re: DavFM
Hmm. Tak jo, dik za uchlacholeni. Sneaker to nebude, podoba te samicce na fotce nize. Nakonec aby to ona nelakala fesaka do housti. Nasel jsem tanecek na jutubu, ale ten jsem nepozoroval. Jen to prohaneni samicky. Vizte kratke videjko. Ted je to dost poklidne, vypady samecka byvaji daleko intenzivnejsi. Budu se tedy tesit na mlade, az to priroda zaridi.

Aha, prdlajs videjko, lze vlozit jen fotky.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   14.04.2020 18:19 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: xuebao
xuebao napsal: Samicka se pri kontaktu se sameckem snazi natacet bokem a ukazovat kresbu (alespon mi to tak pripada), ale ten debil do ni pokazde vyjede, jakoby nevedel, ze jde o samici.
No takto si to popsal a to většinou dělají cichlidky před třením. Samice se trochu naježí, dost se prohne a pak se prudce narovna a tak nějak zatřese. Většinou před úkrytem do kterého to potom naloží. Někdy taky samec samici důkladně prohání, samice se snaží schovávat a pak najednou hlídá kokos s jikrama. Dva samci na sebe machrují trochu jinak, naježí ploutve, široce rozevřou skřele a takto se naparujou.
Má rada je nechat to tak a pozorovat. Je to příroda, třeba se zabijou navzájem, ale tak to prostě chodí. Samozřejmě v případě, že to není sneaker, jak už tu někdo popisoval. To by pak ta falešná samice byla pořád zalezlá a i ten samec by si ji pak už moc nevšímal.

PS:tady na tom videu je vidět souboj dvou samců, cca v čase 2:20 je ono zastrašování
www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.04.2020 16:12 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: ZDRI
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Samičky jsou trochu barevné většinou hřbetní ploutve a vrchní a spodní část ocasu. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.04.2020 15:04 Muž HanysOV [54] Re: xuebao
Jestli se Ti nechce do prezentace, nechceš dát aspoň fotky ryb a celého akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2020 14:12 Muž ZDRI [1415] Re: xuebao
Hele, čistě náhodou - není to místo samice, malý, submisivní samec?
Poučme se z historie - Jára Cimrman to také zjistil až ve svých 15-ti letech...

U mě samice neměly oranžové ploutve/ocasy.
Ale měl jsem divokou přírodní formu, nevím, jak je to u barevných mutací.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2020 13:56 Muž xuebao [96] Re: ZDRI
Diky vsem za echo. Druhou samicku pridavat nechci. Uz jsem o tom premyslel, aj by se mela pred domorodkyni kde schovat, ale to uz bych pak mel dve samicky, co se schovavaji. Navic mam z nacteneho pocit, ze u samicek by nezustalo jen u zahaneni.

Co se tyce zasnubnich tanecku, nevim nevim. Jsem obycejny akvahobik, zadny chovatel-etolog, ale jako zasnubni tanecek mi to nepripada. Ten jsem (asi) pozoroval u prvniho samce, kde bylo videt, ze spolu se samickou pohybove interaguji. Tento novy, jakmile ji uvidi, okamzite startuje a zastavi se, az kdyz si je jisty, ze samicka je zasita v kytkach v koutku. No, dam tomu tedy jeste par tydnu. Zatim ji nebije a zrat ji vetsinou dovoli.

Jeste me napadlo, jestli nemuze byt spoustecem agresivniho chovani oranzova barva na hrbetni ploutvi a ocasku samicky. Co jsem videl fotky po netu, tak oranzovou samicky spis nemivaji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2020 08:48 Muž ZDRI [1415] Re: DavFM
Přesně tak, také bych do toho zatím nezasahoval, dej jim čas. Kdo nezná cichlidy, může mu to připadat drsné, ale k nim to prostě patří. Osobně bych dodatečně další samičku nepřidával, když jsem u těchto cichlidek doplňoval skupinu dodatečně, starší samička byla před/po tření na tu druhou ještě ostřejší než samec a nakonec musela jít jinam.

PS: Připomnělo mi to jeden román, moudrost staré zkušené kořenářky: když má ženská 1/2 roku po svatbě všechny přední zuby, je manželství šťastné :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2020 19:34 Muž vlka [3443] Re: xuebao
Co takhle fotku AQ nebo prezentaci ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   13.04.2020 19:01 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: xuebao
Apistogrammy se takto chovají. To jsou takové zásnubní tanečky a nijak bych to neřešil. Přidat samici může pomoct v tom, že se ta jeho "agresivita" rozmělní, na druhou stranu pak se občas stane, že tu jednu samici ta druhá samice bude taky utlačovat. Než přidat jednu samici je lepší přidat další dvě.
Já osobně bych do toho ale nezasahoval, dřive či později se stejně vytřou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2020 18:41 Muž Kawasaki [2839] - AmerikaRe: xuebao
112 litrů není pro Kakadu malé. Pridal bych ještě jednu samičku. Akva doplnit úkryty z kamenů a kořenů.Pokud to nepomůže vyměnit samce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2020 17:49 Muž vlka [3443] Re: xuebao
Možná malé akvárium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2020 17:47 Muž xuebao [96] – agresivita samce kakadu vuci samici
Zdravim. Prosba o radu. Pred par mesici zakoupen parek kakadu do 112L akva k neonkam a pancernickum. Fungovali spolu hezky, tak jsem se tesil, ze z toho postupne, az vyrostou, bude treni a mozna mlade. Po mesici samecek padnul. Dokoupen novy krasavec, samicka cela stastna se zacala zensky ukazovat. Pocatecni nezajem samecka po par tydnech prerostl v agresivitu, kdy je samicka zahanena do kouta nadrze do porostu kryptokoryn. Samicka se pri kontaktu se sameckem snazi natacet bokem a ukazovat kresbu (alespon mi to tak pripada), ale ten debil do ni pokazde vyjede, jakoby nevedel, ze jde o samici. Da se s tim neco delat? Krome vymeny samce, nebo samice? Samec je celkem fesak, ale zas kde vzit jistotu, ze se k jine samicce bude chovat jako k dame... Nerozumim teto agresivite mezi pohlavimi. Hledal jsem info o agresivite u cichlidek na netu i zde na rybickach, ale mozna neuzil spravna klicova slova (?). Muze me nekdo nasmerovat? Diky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   03.10.2019 20:12 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Rami
-máte pravdu, míchat středoamerické cichlidy s jihoamerickými, je zcela nevhodné ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.10.2019 16:17 Muž ZDRI [1415] Re: Rami
Měl jsem v podobně velké nádrži spolu mmj. právě K.příčnopruhé a P.surinamské. S těmito kančíky nebyl problém, rvali se jen mezi sebou, když měli mladé, musel zbytek jejich skupiny do jiné nádrže. Dokonce (jako jediní) i ve společné nádrži odchovali pár mladých. Oni hodně strašili (hlavně malá samička dělala šílené "ksichty"), ale reálně neublížili. Akorát dělali binec ve smyslu norování a neustálého stěhování mláďat, to bylo o nervy... Perleťovky si jezdily ve vlastní skupině a neustále "rýžovaly vltavíny", minimální interakce s ostatními rybami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.10.2019 15:30 Muž Rami [161] - Jihoamerické cichlidyRe: ZDRI
Geophagus jsou krásné a aktivní ryby, které opravdu nenudí, ale k nigrofasciata jsou to nevhodné ryby.
Budou v těch 300L utlačovaní, vystresovaní, oškubaní, nemocní...mrtví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2019 21:55 Muž ZDRI [1415] Re: Barovsky
Pokud tam máš jemný písek, klidně bych uvažoval i o nějakých menších Perleťovkách (Geophagus). Tyhle ryby opravdu nenudí a když povyrostou, jsou nádherné (třeba surinamské). Nenech se zmást tím, jak vypadají vybledlé na prodejně. Ale napřed si o nich něco nastuduj!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2019 21:35 Muž RAP [1549] Re: Barovsky
Tak to by se dalo uvažovat modroskvrných, perleťových, salvínech, případně akarách potočních.
Edit: Málem bych zapomněl na mé oblíbence, kančíky panamské.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2019 20:40 Barovsky Re: RAP
Omlouvám se nádrž 300L s klasickým jemným pískem kamensma a kořenem dosti úkrytu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   30.09.2019 20:30 Muž RAP [1549] Re: Barovsky
Bylo by dobré napsat alespoň základní údaje o nádrži!
Jinak můžeš je kombinovat s červenohrdlými, akarama modrýma apod. Vyhnul bych se kančíkům hrbohlavým a zelenookým, běžně se spolu kříżí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2019 20:24 Barovsky – Kančíci
Dobrý den chci se zeptat jaké cichlidy byste mi doporučili ke kančíkum příčnopruhým popřipadě nějaky jiný druh kančíku.Děkuji ;)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.05.2019 00:42 Muž jackk1974 [5] - Jižní Amerika, AfrikaRe: Bibi0206
Aulonacary jsou do minimálně 450l.Hrana akvária alespoň 150 cm. Tohle akvárium je hrozně malé. 112l je tak na šnekáče.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 43 44

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 45866x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5993-cichlidy-a-cichlidky