Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Cichlidy a cichlidky

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby  

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Cichlidy a cichlidky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2017 06:39 Muž @ Lukas90 [0] Re: LiborSprysl
Ahoj, určitě bych nechtěl míchat a opravdu spíše dodržet biotop. Ať už se to týká malawi nebo JA.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.07.2017 14:56 R Muž @ LiborSprysl [8492] Re: Ivoš
Asi by se slušelo upřesnit "říční Afrika" ... protože tu jezerní bych asi opravdu s americkými cichlidami nemíchal... Navíc tedy raději ty ryby párové. Protože říční tlamovci by také asi dovedli docela dělat rotyku ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2017 11:08 Muž @ Ivoš [1053] - CichlidyRe: Lukas90
Pokud si nechceš hrát na "biotopní" akvárium, tak rozhodně nemusíš až tak striktně dělit cichlidy na 2 skupiny Amerika/Afrika.
Já mám třeba v jednom akváriu dominantní druh skaláry manacapura a mezi nimi se spokojeně plácají a permanentně třou afričtí pestřenci Thomasovi.

Já bych se při výběru osádky řídil jedním druhem, který by mi nejvíce padl do oka a pak bych dodal max. 2-3 další druhy s obdobnými životními nároky ale odlišnými teritoriálními požadavky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2017 12:02 Muž @ blegon [124] - Jihoamerické cichlidy hlavně Perleťovky.
Rozhodně pořid akva co největší se ti na místo kam ho chceš vejde.
Panelák udrží vše.
Tapajos je malý druh takže i kdyby bylo 300L můžeš k němu dát ještě skupinu např. guianacar.
NHKG níže píše u guianacar chov páru to je také možné, ale lepší je skupina.
Podívej se sem je tam plno fotek a můžeš vybrat ryby které se ti líbí:
cichlidklub.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.07.2017 11:13 Muž @ NHKG [2118] - Jihoamerické Cichlidy a eLkaRe: Lukas90
Ohledně Afriky se podívej na podobně velké nádrže, co tu na stránkách najdeš. Afrika není moje parketa.
Ohledně JA:
Dívej se po těchto rodech cichlid, chov 6ks a více: Geophagus, Satanoperca, Biotodoma
Chov v páru: Crenicichla, Guianacara, Hypselecara
A k tomu krunýřovci a rod Corydoras a jiní sumci. Můžeš i tetry.
Vyber si co se ti líbí a půjde sehnat a pak to tu napiš. Jinak nejde radit. Možností jsou mraky a každému se líbí něco jiného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2017 10:18 Muž @ Lukas90 [0] Re: NHKG
Díky za reakci. 300L samozřejmě není limit. Uvažoval jsem to jako takový střed, samozřejmě, jak se znam vemu spiš 150x50x50(60) a máme nějakých 375(450)L.

Spíš mě zajímalo co by se dalo do těch zhruba 300-350L z těch cichlid umístit. Případně jak to nakombinovat. Abych se měl od čeho odpíchnout :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2017 10:11 Muž @ NHKG [2118] - Jihoamerické Cichlidy a eLkaRe: Lukas90
V panelovém domě jsi limitovanán nosností stropů na 300l? To mi přijde jako nesmysl. Pokud akvárium bude u příčky, tak bych uvažoval o rozměru 200*50*50 cm. U nosné stěny klidně víc, záleží kolik máš místa. Je tu speciální téma ohledně nosnosti podlahy. Podívej se tam.
Jestli se ti líbí Geophagus red head, tak jdi do nich. Jsou na jihoamerické cichlidy dost barevní a aktivní. 300l pro skupinu 6ks je ok. K nim nějaké menší eLka co nežerou kytky a třeba pár Crenicichla regani.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2017 09:48 Muž @ Lukas90 [0] – Cichlidy
Ahoj, plánuji založit akvárium cca 300l 120x50x50 nebo něco podobného (jsem limitován nosnosti stropů v panelovém domě). Rád bych choval nějaké temperamentní ryby, proto bych se chtěl věnovat cichlidám, ale mám zásadní problém s výběrem druhů a počtů ryb. Pořád zvažuji dvě možnosti Malawi/Amerika. Na malawi mě láka jeho barevnost a pestrost ryb a odrazuje nedostatek rostlin. Americké cichlidy mají také krásné druhy, např perleťovka sp. tapajos a jiné. Rád bych tedy poprosil o nějaké rady, doporučení, zkušenosti co se toho to týče.

Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2017 21:11 Muž @ Maq [1498] Re: dudak
dudak napsal: znamená to že tam máš málo vhodných třecích míst
Kokosů a skulin mezi kořeny je dost, ale místa je zřejmě málo. Šest samic (3 borelli a 3 erythrura) na akvárko 200 litrů je asi moc. Žádná sice není vyložený otloukánek, ale když se jich tře víc, tak dojde i na tření na listy.
Uplynulo půl dne, a je to pořád stejné... "zlodějka" erythrura hlídá, a "okradená" borelli na to smutně hledí. Škoda že nejsem zařízený na odchov, bylo by to zajímavé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2017 20:34 Muž @ dudak [1157] Re: Maq
Pokud se ti třou na list echináče znamená to že tam máš málo vhodných třecích míst, přidej tam nějakou trubku nebo kokos. Oni se vytřou i na sklo, když nemají na výběr. U apistogram jsem několikrát zažil, že si kradli potěr, ale jikry? O tom jsem ještě neslyšel. Jikry si vždy samice ohlídala, pokud byly vhodné podmínky k jejich vývoji.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2017 15:57 Muž @ Maq [1498]
Zrovna pozoruji tohle: samička A. borelli hlídala jikry. Teď se celá nervózní motá okolo, samec A. erythrura ji odhání a u jiker se zabydlela jedna samice A. erythrura. Ale vidím tam jenom trochu, tak si nejsem jistý, jestli jsou to pořád ty samé jikry, anebo eventuálně že si pár erythrur vybral na tření zrovna tohle místo. Není nijak zvlášť atraktivní - je to list echinodoru. Takové třecí místo normálně používají spíš ty borelky, zatímco erythrury se třou do vnitřků kokosů. Asi si zabírají lepší místa, protože jsou o něco agresivnější.
Máte někdo podobnou "krádežnou" zkušenost mezi dvěma druhy apist?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   25.05.2017 17:59 Žena @ JanaS [99] Re: Pjotr
Ahoj. Co takhle nalíhnout si artemii? Informací je na netu tolik...;) Stačí číst.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2017 15:17 Muž @ Pjotr [0] Re: tinka789
Ze Zoo Braník jsem si jeden párek Akarek Z. před pár týdny přinesl, jsou to moc zajímavé ryby, doporučuji ..

Dal jsem je do 100l akvárka co bylo v provozu teprve pár týdnů (vím, bohužel chyba, akarák to odnesl, viz profil mé nádrže ..) a momentálně tam mladá paní (vlastně vdova) vodí cca 50 ks malého potěru (cca 5mm), tak uvidím co z toho bude, nikde jsem nic odchovat nezkoušel..
Měl jsem tam ještě neonky 20 ks, ale jelikož zahájili po jednodenním oťukávání poměrně intenzivní nájezd na potěr, všechny jsem je přelovil do menší nádrže, aby měla akarka s malými klid ..

Potěru zkouším dávat Sera Vipan Baby injekční stříkačkou, ale nemám pocit, že by o to jevily zájem. Nejspíš si v akva něco najdou samy..
Máte nejaké tipy jak často měnit vodu, krmení atd.? Nechci je zbytečně stresovat ..
Pohled jak si bezpečně plují akvárkem je k nezaplacení :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2017 09:35 Žena @ tinka789 [0]
Díky za vyčerpávající odpovědi. Dva druhy Apistogram spíš nebudou. K těm větším skupinám, viděla jsem takhle často ramirézky, ale kakadu nikdy. teda vždycky, když jsem je viděla dohromady, tak se uprostřed naparoval jeden samec a ostatní byly nacpaný po rozích. Ale v takhle velkém prostoru by to asi mohlo fungovat. Ty akarky mi učarovaly teď v zoo Braník, měli tam pěkné kousky. Ještě to promyslím, díky všem za pomoc palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.05.2017 15:17 Muž @ DavFM [450] - Corydoras&ApistogrammaRe: Maq
Já nevím jestli dusík je nebo není,vůbec ho neměřím, ale omladina roste a navíc, já tuhle jejich vodu používám jako třecí a vývojovou vodu u neonek a tam to funguje taky. Neonky se v tom normálně rozplavou a rostou, na výměny dostávají vodu co odpustím u apistogramm. Až po cca 3 týdnech začínám přidávat vodovod. Když jsem neonky zkoušel dělat v "chemické" vodě, tak se mi ta voda vždycky strašně rychle zkazila, to mi tahle "stará" voda nedělá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2017 14:39 Muž @ dudak [1157] Re: tinka789
Do takto velkého akvária bych v tom nevidel problem, urcite by sel i jiny druh apistogram, ale já bych to nemichal, dal bych cichlidy nejakeho jineho rodu, ty akary zelene jsou dobra volba, mel jsem je dlouho s agaskama, a kdyz se agasizky trely, radsi se jim anomaly rychle klidily z cesty, dalsi vhodnou rybou by mohly byt akarky rodu laetacara, dorsigery i curvicepsky se daji dobre sehnat pripadne ramirezky. Pokud byste preci jen chtela apistogramy, tak bych se primlouval za komunitu kakadu, treba 5 samcu a 10 samic, jejich chovani ve skupine je uplne jine nez kdyz se chovaji v parech. Mam ted ve 200 litrechasi 40 dospelych agasisek a neni s tim problem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2017 14:24 Muž @ Maq [1498] Re: DavFM
No já neodkaluji vůbec (resp. zatím jsem neodkaloval), ale máme to trochu jinak - ty máš jednodruhovou nádrž zaměřenou na odchov, já se o odchov nesnažím a chci mít prostě hezké akvárko.
Ale překvapuje mě, jak relativně málo měníš vodu, s těma prckama... bych si myslel, že tam bude zlobit dusík.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.05.2017 13:09 Muž @ DavFM [450] - Corydoras&ApistogrammaRe: Maq
Malinko to upřesním,kytky u apistogramm mám, ale jenom Microsorium, které mi i v té velmi měkké černé vodě poměrně prosperuje.
Co se čistoty týče, tak tu vůbec neřeším :-)
Odkaluju jednou za 3 měsíce, když musím všechno z akvária vytahat abych odlovil mládež.Na neodkaleným bordelu se drží různá mikro havěť, kterou se krmí potěr, takže odkalování by bylo kontraproduktivní.Jinak jenom měním týdně cca 15% vody, dávám čistou osmózu. Jednou za čas dodám výluh/vývar z olšových šišek a dosypu spoustu listí, hlavně buk nebo dub.

Co se týče agresivity, pokud je 3 a více samců, dá se to. Jeden kolega má cca 300l nádrž a má tam nepočítaně Taenicara candidi, A.sp.Abacaxis (Wilhelmi) a A.Elizabethae.Dle jeho slov je to v pohodě, akorát mladé tam nemají šanci. Ale třou se furt a hlídají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2017 12:39 Muž @ Maq [1498] Re: tinka789
Sám momentálně provozuji dvoustovku se dvěma druhy Apistogramm (borelli a erythrura), a choval jsem je i dřív. Tak si troufnu vyslovit názor.
Tyhle příbuzné ryby rozumějí své "řeči" a soupeří spolu; míra agresivity mezi samci se mi ale zdá nižší, než v rámci jednoho druhu. Méně milosrdné jsou samice, které si často i trvale vyhradí koutek jen pro sebe a napadají všechny hlava nehlava (s výjimkou "manžela", kde je to složitější).
Jsou to ryby s jasnými povahovými rysy a co funguje v jednom případě, v jiném může dopadnout úplně jinak.
Velký problém je podle mne nasazovat tyhle ryby postupně, anebo míchat ryby různého věku. Je-li některá výrazně slabší/znevýhodněná, obvykle to nedohoní, rozdíl se prohlubuje, je stresovaná, hrozí onemocnění - a to je u těchto ryb těžko řešitelné.
Všechny tyto problémy je záhodno mírnit velmi hustým osázením a velkou členitostí s množstvím úkrytů (rozbité kokosy, členité kořeny). Agresivitu zřejmě zmírňuje (a celkově prospívá) i velmi čistá voda, tj. s minimem dusíku a organického znečištění. Je trošku problém tohle skloubit s výše zmíněným požadavkem hustého osázení rostlinami. Někteří (DavFM) rostliny víceméně vypouštějí a čistotu a dostatek úkrytů řeší jinak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2017 11:05 Žena @ tinka789 [0]
Zdravím přátelé, minule jsem tady dostala dobrou radu, tak to zkusím znovu. Do založené třístovky přehazuji ryby z menšího akvária, které bude ještě nějakou dobu fungovat jako karanténní, pak ho zruším nadobro. Byly tam dosud čtyry kusy A. cacatuoides, 1 samec a tři samice, jedna samice se pravděpodobně orávila dusitany, když se do filtrace dostalo velké množství ricie (to už se nestane). Takže celkem do velké nádrže přijdou tři kusy Apistogram. K nim ještě navíc dokoupím minimálně znovu jednu samici, aby se v novém teritoriu líp rozložila agresivita. Moje otázka zní: je dobrý nápad přidat k takové osádce ještě akarky zelené? Četla jsem někde, že samec akarky nakonec Apistogrammy vymlátil, ale další podobný případ jsem nezaznamenala. A kdyby ne, co zkusit jinou cichlidku, nebude se ale zase jednat o teritoriální chování samců? Případně přichází v úvahu třeba akara hnědá, pak mě zase zajímá agresivita při zakládání teritorií a při tření. Nebo zůstat jen u kakadu, ale třeba přidat samce a další skupinu samic? Samozřejmě se dokážu smířit s tím, že tam prostě nic dalšího nepřidám. Akvárium je 120x50 cm dno, s úkryty jsem počítala už při zakládání, spousta dutin je udělaná v břidlicové stěně vlastní výroby, navíc ještě přemístím kokosy a keramiku, co je v přechodové nádrži se stávajícími cichlidkami. Na akva se můžete podívat v prezentaci.
Díky za odpověď a omlouvám se za tak dlouhý dotaz :-)
Reklama

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2017 00:15 Muž @ Maq [1498]
Tak dneska jsem měl možnost to pozorovat. Mladá "prvorodička" A. borelli vs. okružák. Dokázala ho svým šťoucháním zpomalit, ale nikoli odtrhnout od kořene, kde má nalepené jikry. Takže velmi pomalu lezl a žral, zatímco ona do něj marně strkala. Trvalo to hodiny a teď v noci to nejspíš pokračuje. Dost depresivní podívaná. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2017 22:47 Muž @ Maq [1498] Re: LiborSprysl
No ale původně jsem se ptal já a moje situace je podobná. Kdybych chtěl efektivní odchov, chovám apisty v párech třeba v šedesátkách a samozřejmě bez čehokoli, co by mohlo negativně ovlivnit množení, tedy i bez plžů.
Jenže já je mám ve společném (teda z ryb tam nic než apisty není), jsou tam rostliny, plži, neodkalený substrát... no a napadlo mě, jak ty holky asi brání jikry proti šnekům.
Jde mi jenom o to, aby se pár potěrů rozplavalo a chvíli se tam s maminou motalo.
=
No ale dneska je nějaký hromadně šu-- tedy třecí den, rybky dospívají každou hodinou a nastává tam mnohem hustší atmosféra než před pár týdny. Takže to akvárko už dlouho asi moc "společenské" nebude. Budu muset redukovat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.04.2017 22:42 JoKa Re: LiborSprysl, RAP
Velkého vystrká, malého vynese
Taky přispěji. Vlastně dám trochu za pravdu Vlastovi.
Oni ty holky zvládnou leccos. Zrovna dnes, náhodička, jedna kakadu slečna... V kokosu má potomstvo, má je tam šestý, sedmý den hádám, takže budou chvíli po vykulení... Hájí statečně vchod. No a připlaval jeden F0 pancéřníček leopardí. Žádný cucák (ty importy umějí nárůst) a dožadoval se vstupu. 6 cm určitě, možná 7, v podstatě minimálně o třetinu více, ne-li více, než holka měla...
Samice tělem neprodyšně uzavřela vstup. Ďobala ho do těla, tomu to samozřejmě bylo úplně jedno, ale nakonec, když zjistila, že ďobání nepomáhá, tak ho prostě tělem vytlačila pryč...
Nechci nikomu stranit, jen dnešní náhodné pozorování... X-) A že tam mám něco plžů... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2017 21:58 R Muž @ LiborSprysl [8492] Re: Acinonyx
Acinonyx napsal: Uprimne, ja som teda vobec ziadne nechcel, nemal som ich totiz kam dat. :-D
No jo... tak to je trochu mimo téma... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2017 21:54 Muž @ Acinonyx [226] Re: LiborSprysl
Uprimne, ja som teda vobec ziadne nechcel, nemal som ich totiz kam dat. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2017 21:20 R Muž @ LiborSprysl [8492] Re: Acinonyx
No jo, když deset přeživších mladých stačí, ;-) je to dobré ... to mně teda nestačilo.... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.04.2017 20:56 Muž @ Acinonyx [226] Re: dudak
Ja som mal v predchadzajucom akvarku podobnu skusenost. Par Kakadu niekolkokrat ubranil poter pred 2 ampularkami a cca 8 tetrami cisarskymi. Dva alebo trikrat dorastlo asi zo 10 kuskov az do dospelosti. To vsetko v Brnenskej vode (40 mg/L NO3) a v 50l akvarku. Az ma teraz striasa ked pomyslim co vsetko v tom malo akvarku bolo. ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.04.2017 20:14 R Muž @ LiborSprysl [8492] Re: dudak
No hurá ... já musel dát šneky a ancíky z takových nádrží pryč... holky to nedaly...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2017 20:07 Muž @ dudak [1157] Re: LiborSprysl
v noci jim tam nekoukám, ale vzhledem k tomu, že se potěr rozplave tak bych řekl že i v noci, ale u mě je trochu vidět i v noci, svítí mi do okna lampa z venku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2017 19:26 R Muž @ LiborSprysl [8492] Re: dudak
I v noci????
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.04.2017 19:17 Muž @ dudak [1157] Re: LiborSprysl
mě apistogramy ubrání i před ampulárkou, jdou jí rovnou na tykadla dokud neodleze jinam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.04.2017 18:41 Muž @ RAP [2115] Re: LiborSprysl
:-P LiborSprysl napsal:...Protože apka "hlemejždě" nerozžvejkne jako velká cichlida...
Otázka zněla "ubrání....". Velkého vystrká, malého vynese, nejmenšího sežvýkne. :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2017 18:27 Muž @ Maq [1498] Re: LiborSprysl
Vytřely se mně ve společném další, a tentokrát mám možnost to sledovat v přímém přenosu. Tedy jak se šneci přibližují... dál ještě nevím. :)
Ale ta samička je prťavá, velký okružák je málem větší jak ona. Vsadím si na šneka. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.04.2017 18:05 R Muž @ LiborSprysl [8492] Re: RAP
RAP napsal: LiborSprysl napsal: V akváriu? S tím zkušenosti po mém nemají co společného...
Jak to, že ne?

Protože apka "hlemejždě" nerozžvejkne jako velká cichlida...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2017 12:42 Muž @ Maq [1498] Re: DavFM
Ještě nevím, jestli se vůbec někdy o odchov pokusím. Kdysi dávno jsem to dělal (tenkrát nebyly RO a kupoval jsem destilku!), a je to celkem makačka. On ten potěr roste hodně pomalu a představa, jak se budu dlouho předlouho párat s tím nejmenším živým žrádlem... moje staré líné kosti hlasují dost proti.
Spíš to beru tak, že v měkké a lehce kyselé vodě porostou i rostliny a apisty budou hlavně v pohodě, bez nemocí, a tak. Ty prcky bych rád viděl pro tu srandu, stačí pár.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.04.2017 08:33 Muž @ DavFM [450] - Corydoras&ApistogrammaRe: Maq
Maq napsal:
Ale rád bych viděl, že se něco vykulí a třeba rozplave, pro tu srandu...
Včera se mně poprvé vytřely ty erythrury.


No a to ti právě bez té vody nepůjde, to je alfou a omegou celé té srandy. U apistogram (a vlastně všude kromě 1 akvária) jsou mi kytky ukradené a důležité jsou ryby.Ani tam neodkaluju, ta omladina se zpočátku krmí bakteriemi a nevím čím vším co na tom bordýlku žije, samička je tam vždycky vodí. A taky se mi zdá, že v té černé vodě jsou ty rybky vybarvenější a zdravější.
Ale problém s řasama tam mám taky, moc bych je tam chtěl mít a ony nerostou a nerostou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2017 07:55 Muž @ Maq [1498] Re: DavFM
DavFM napsal: Ale u takových hodnot asi ještě nejsi,nebo ano?
Ještě zdaleka ne. Postupně ředím.
Ale mně o odchov vlastně ani nejde, jsou ve společném, víc akvárií v provozu nemám. Kdybych chtěl zkusit odchov, musel bych zařídit něco jak máš Ty, menší akvárka pro jednotlivé páry, nehledět na dobro rostlin a udělat tam extra vodu.
Ale rád bych viděl, že se něco vykulí a třeba rozplave, pro tu srandu...
Včera se mně poprvé vytřely ty erythrury.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2017 05:03 Muž @ RAP [2115] Re: LiborSprysl
LiborSprysl napsal: V akváriu? S tím zkušenosti po mém nemají co společného...
Jak to, že ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2017 23:28 Muž @ DavFM [450] - Corydoras&ApistogrammaRe: Maq
Vodivost nejhůř do 100 (ideálně do 50) a pH 6. U mých wilhelmek vodivost 70µS/cm znamenala neúspěch, ale při 40µS/cm už vyvedla hejnko ven.Ve stejném akva. U druhého páru držím vodivost cca 20µS/cm, pH +/-5,9 a vždy potěr bez zmetků, celkově bezproblémový průběh. Při pH 5 chcípli všichni šneci, to zamrzelo a proto už tak nízko nejdu.

Ale u takových hodnot asi ještě nejsi,nebo ano?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2017 22:56 R Muž @ LiborSprysl [8492] Re: RAP
RAP napsal: Záleží na zkušenosti samičky. ;-)
V akváriu? S tím zkušenosti po mém nemají co společného...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2017 22:48 Muž @ Maq [1498] Re: DavFM
Jo jasně. Jenže poslední dobou rychle klesá... hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.04.2017 22:13 Muž @ DavFM [450] - Corydoras&ApistogrammaRe: Maq
Vodivost a pH, tam bych hledal zradu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2017 21:14 Muž @ Maq [1498] Re: RAP
No jo, tak to já mám mlaďošky, všechny jsou "prvorodičky". Já do té džungle (a kokosů) špatně vidím, tak jenom poznám když přestanou hlídat, a neznám příčinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.04.2017 21:10 Muž @ RAP [2115] Re: Maq
Záleží na zkušenosti samičky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2017 21:05 Muž @ Maq [1498]
Ubrání cichlidka (Apistogramma) jikry proti plžům - levatkám a okružákům?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.04.2017 12:55 Muž @ Fuchs [122] Re: Ičin
Už nekrmím třetí den, včera jsem začal vyměňovat kameny a hlavně zvedat Ph a už večer se cichlidy zdáli lepší. Jsem zvědavý jak na tom budou dnes. Dám vědět jestli to bylo Ph osobně si myslím že ano ale nejenom to, podle mě cichlidám vadilo nízké Ph a Mobám strava. Doufám, že už bude lépe a vše se srovná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2017 11:36 Muž @ Ičin [1332] - CichlidyRe: Fuchs
Zkus pár dní vůbec nekrmit. Pokud by to měl být problém v nitrifikaci, tak by se to mělo minimálně omezit. Pokud někdy prošly větší otravou, tak se to nemusí úplně zastavit. Ale to by byl opravdu hraniční stav. Ten problém opravdu může být i jinde, tohle je jen teorie. Vynechání krmení jim nepřitíží, tak proč to nezkusit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2017 08:53 R Muž @ LiborSprysl [8492] Re: Fuchs
Hele já měl tlamovce v trojkové vodě, úplně v pohodě, ale ta kyselina se fakt musí hlídat každý den... soda lopatou ... jinak to moc nejde... jedno nakrmení a už se to veze. Na to péháčko fakt bacha ...
Co mně vyjukalo, že jsou tam i ty frontozy... necelé čtyři kila vody ... cyprichromis roste rychle, frontoza pomaleji , ale furt... no zatím je to malé a jde to, ale rychle bych si ujasňoval co tam chci mít... protože to bude mela... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2017 08:43 Muž @ Fuchs [122] Re: LiborSprysl
Upřìmě Libore na tvoji reakci jsem celou dobu čekal. Považuju tě za hodně zkušeného ohledně cichlid tak že děkuji za reakci. V čem vidíš ve skladbě chybu krom těch tlamovců tweer neb9 jak se jmenuji? To byl omyl při koupi tak že už mám nového majitele pro ně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2017 08:37 R Muž @ LiborSprysl [8492] Re: Fuchs
Teda mimochodem ... ona ani ta kombinace ryb nic moc ... ale v prní řadě, jak už bylo zmíněno, pH7 ... to je ta vražda ... a umírají ti nejslabší...
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 37 38

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby Přidat příspěvek • Zobrazeno 35715x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/5993-cichlidy-a-cichlidky