Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Cichlidy a cichlidky

NápovědaFórum » Akvarijní ryby  

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Cichlidy a cichlidky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2018 14:02 Žena @ Naďa [29] Re: Amatértom
Amatértom napsal: Dva páry? pokud by byla nádrž členitá.

Cichlidku Thomasovu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2018 13:49 Muž @ Jarry [340] Re: Waaw
No bylo mi to celkem jedno, každopádně cichlidky už pár týdnů plavou v akváriu, dokonce už stihly jeden poměrně úspěšný pokus o množení (jedna ze samic měla rozplavané mladé):-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2018 13:04 Muž @ Waaw [5] Re: Jarry
Jake by si chtel?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2018 13:01 Muž @ Amatértom [149] - JARe: Naďa
Dva páry? pokud by byla nádrž členitá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2018 12:58 Žena @ Naďa [29] – Cichlidka Thomasi
Ahoj, kolik ks bych si mohla pořídit do akva 112 l? Dole jen sirokohlavec nautsky a sekavci? S hejnovymi rybkami nepočítám. Dají se chovat v páru i ve skupině, ale nevím kolik?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2018 19:32 Muž @ NHKG [2563] - Jihoamerické Cichlidy a eLkaRe: jirka
Odkud máš ryby? Mohl by jsi tu dát fotku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2018 19:10 Muž @ blegon [133] - Jihoamerické cichlidy hlavně Perleťovky.
Odebrat kámen do jiné nádrže kam přepustíš vodu, která je v tom společenském.
Dáš tam i topení + nějaký filtr nejlépe hlavu s molitanem.
Pokud se potěr vykulí a rozplave krmit nalíhlou artemií ;-) .
Zaregistruj se a přidej foto sem ;-) .

cichlidklub.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2018 19:00 jirka - Jihoamerické cichlidy hlavně Perleťovky. – geophagus
zdravím, má někdo zkušenost Geophagus taeniopareius , vytřeli se mi ve společné nádrži na kámen , co stím?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2017 13:18 Muž @ Jarry [340] – Agassizii
Pomalu se začínám dívat po nějaké zajímavé formě agassizek a v sobotu mám cestu přes Prahu, tak bych se mohl stavit na burze, má to smysl? Měl bych to trochu komplikovanější, takže bych tam asi jel jenom v případě, že bych tam mohl narazit na něco zajímavého, obyčejné red / double red atd. seženu kousek od baráku.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2017 19:58 Muž @ Tudy [317] - ryby AmazonieRe: MartyK
Chce to opravdu dobrý zdroj těchto rybek, na 1. pohled mohou vypadat v akvaristice dobře, ale už mohou být načaté a jsou stresované, další přelovení může být poslední kapkou. Takže buďto dobrý zdroj/chovatele nebo méně náročné cichlidky, třeba Akarku zelenou.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2017 11:35 Muž @ Amatértom [149] - JARe: Tudy
Tak akara hnědá je největší posera ze všech ryb smich , ale samička bránit jikry umí to se jí musí nechat :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.11.2017 08:52 Muž @ MartyK [23] – Ramky
Tak večer jsem musel pomoci svým Ramkám při pouti na druhý břeh :-( Vypadaly o dost hůř než včera a nechtěl jsem se dívat, jak se trápí sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.11.2017 14:02 Muž @ Tudy [317] - ryby AmazonieRe: Maq
Maq napsal: Taky bych řekl, že se ten samec vyvíjí v alfa samce. Ale fakt je, že dneska vypadají agassizky dost jinak než před dvaceti, třiceti lety.

Tak už ztmavnul docela a začal prohánět i tu největší 10 cm velkou Akaru hnědou, je z něj alfa samec, kápo akvária. Vypadá to dost legračně, když 3x objemnější ryba zdrhá před takovým trpaslíkem :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2017 10:01 Muž @ Wanderer [316] - Skaláry a tetry.
Když vezmu, že jsem tam ty ramirezky chtěl taky kupovat a dokonce kvůli nim pořizovat akvárium...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2017 09:21 Muž @ MartyK [23] Re: romant
Romane děkuji ti, i když jsi mě nepotěšil :-( Ale podle vývoje se to dalo čekat. Byl to krásnej sameček. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.11.2017 09:02 R Muž @ romant [25840] Re: MartyK
Tak je to jasný, už to postoupilo, jak už je tento výkal, je to všechno špatně, to už jde výstelka střev, rybu poslat na druhej břeh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2017 08:40 Muž @ MartyK [23] Re: Wanderer
Díky Honzo ;-) Taky se přikláním k tomu, že už nemocné nejspíš byly, jinak by se nejspíš problémy objevili u všech. Večer jsem si u samce všiml podivného výkalu - průhledný, tak 1 cm dlouhý, uprostřed "polámaný". Uvidíme jak na tom budou odpo, až se vrátím z práce. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.11.2017 20:12 Muž @ Wanderer [316] - Skaláry a tetry.
V tomhle případě bych se Martyho zastal. Voda, kterou používá je opravdu jedna z nejkvalitnějších přírodních zdrojů, co znám. Dokonce má ve městě zřízené tankovací místo, protože je opravdu kvalitní a kojenecká. A akvárium má taky vzorně zařízené.

Jestli je má z té akvaristiky, co předpokládám, tak byly nejspíš už načaté. V té akvaristice to je možné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2017 18:42 Muž @ MartyK [23] Re: romant
Dal jsem jim jen trochu vloček. Budu sledovat, kdyžtak dám vědět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2017 18:37 R Muž @ romant [25840] Re: MartyK
Sleduj výkaly, budou s největší pravděpodobností delší bělejší, táhlý, jakoby nakrájený trubky. Krmit jenom sušeným, žádný mražáky.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2017 18:32 Muž @ MartyK [23] Re: Maq
Tak jsem jim nasypal trochu krmení a samička baští, ale samec ani ťuk :-( Uvidíme zítra. Díky všem za reakce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.11.2017 17:50 Muž @ Maq [2132] Re: MartyK
Asi bych počkal do zítřka a pozoroval. Prognóza je taková, že se budou zhoršovat. V tom případě zkrátit a utratit. Neléčit.
Ale ještě bych neházel flintu do žita. Pokud budou zítra lepší, pak pravděpodobně negativně reagovaly na výměnu vody. Hledal bych důvod. I vzhledem k budoucím možným obtížím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2017 17:48 Muž @ Amatértom [149] - JARe: MartyK
Ve většině obchodů vypadají ramky nic moc. Já bych si je koupil už jenom od chovatele.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.11.2017 17:42 Muž @ Tudy [317] - ryby AmazonieRe: MartyK
Pokud ještě přijímají potravu, tak bych jim dal šanci, jinak utratit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2017 17:34 Muž @ MartyK [23] Re: Maq
Děkuji za rady. Asi jsem byl moc nedočkavej nebo jim v mé vodě něco nesedí :-(
Teď jen jedna věc: počkat třeba do zítra, jak se jim bude dařit nebo je nenechat se trápit???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.11.2017 17:33 R Muž @ romant [25840] Re: MartyK
Tipuji na dlouhodobější problém uvnitř ryb. Ta výměna, když se zhoupla voda to spustila, myslím si že půjde o klasiku v podobě nějaké varianty vnitřních parazitů, popř. v kombinaci s bakteriální nákazou(ty ploutve).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   24.11.2017 17:25 Muž @ Maq [2132] Re: MartyK
Ano. Vyloučíme všechny potenciální možnosti... a přesto se s náma ryby loučí. Potvory.
Psal jsem Ti k prezentaci, že bych s ramkama počkal. Všude na těchto stránkách je nepočítaně zmínek, že jsou to ryby citlivé na kvalitu vody. Přesto jsi dalším z těch, kdo se o tom musel přesvědčit.
Ke kvalitě vody: Ta se nedá udělat. I když napustíš vodu kvalitní, nebo z osmózy (jak to dělám třeba já). Živá voda má nesčetně vlastností, z nichž většinu vůbec neumíme pojmenovat, natož změřit nebo zařídit. Ale praxe ukazuje, že když je akvárium dobře založené (což to Tvoje zřejmě je, všechna čest) a vedené, tak se časem vyvinou poměry takové, ve kterých i citlivým rybám funguje imunita a málokdy marodí.
Tvoje akvárko je mlaďoch, a tak stačí nějaký drobný zádrhel, a problém je na světě. Nikdo Ti neurčí přesnější příčinu; je to prostě mladé akvárium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2017 16:38 Muž @ MartyK [23] Re: Kubaa
Z kohoutku nám teče voda kojenecká Heraltická, tam bych problém snad neviděl :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2017 16:36 Muž @ Kubaa [395] Re: MartyK
Nevím, co ti teče z vodovodu, ale pokud se to stalo po výměně vody, je třeba zvážit i možnost, že špatná je už vstupní voda.

Plus to co píše LeRi o Hikari jsem také slyšel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2017 16:28 Muž @ LeRi [124] Re: MartyK
Vtom případě teda ty hodnoty vody.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2017 16:25 Muž @ MartyK [23] Re: LeRi
Krmivo střídám každý den, mražené - vločky - hikari, aby měly různorodost. A taky na ně toho moc nezbude, ostatní rybky bývají rychlejší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2017 16:23 Muž @ MartyK [23] Re: lenkalor
Teplota v AQ neklesne pod 25°C. Spíš by vadila všem Ramkám a né jen některým, pokud se teda nepletu. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.11.2017 16:13 Muž @ LeRi [124] Re: MartyK
Napadá mne ještě jedna možnost, koukám že dvě z krmiv co používáš jsou Hikari někde jsem četl že pokud toho ryby sežerou příliš mohou mít problémy podobné nadmutí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2017 16:13 Žena @ lenkalor [112] Re: MartyK
Ještě - máš tam napsané - topení ústřední, v záloze 200W. Kolik stupňů máš v akváriu ?
Určitě teď budou potřebovat přitopit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2017 16:11 Muž @ MartyK [23] Re: NHKG
Stalo se to po včerejší výměně 1/3 vody, dělal jsem pravidelnou údržbu, parametry vody beze změn. Ostatní rybky si vesele plavou. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   24.11.2017 16:03 Muž @ NHKG [2563] - Jihoamerické Cichlidy a eLkaRe: MartyK
Ramky jsou hodně náročné na kvalitu vody. Máš relativně čerstvé akvárium, mizerný filtr a ramky relativně krátce.
Takže buď jsi koupil už načaté ramky nebo utrpěly cestou a nebo kvalita vody v tvé nádrži momentálně není dostatečná pro ramky. Ihned vyměň 30% vody, ale moc nepočítej s tím, že ty 2 ramky zachráníš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2017 15:57 Muž @ MartyK [23] – Nemoc???
Fotka k příspěvku Nevíte, co se to děje s Ramkama??? 2 ze 3 (samec a samice) plavou skoro nehybně u hladiny, snad jen lehce zvětšené bříško, nelapají po vzduchu :-( Třetí (samice) plave v pořádku mezi rostlinkami. Nerad bych se s nima loučil sad

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2017 13:15 Muž @ Maq [2132] Re: Tudy
Taky bych řekl, že se ten samec vyvíjí v alfa samce. Ale fakt je, že dneska vypadají agassizky dost jinak než před dvaceti, třiceti lety.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.11.2017 23:01 Muž @ dudak [1283] Re: Tudy
je to hodně podle světla, nálada samozřejmě taky hraje roli, obecně mladší ryby jsou světlejší, staří samci jsou hodně tmaví a takové to zbarvení ala samice s černým pruhem uprostřed se u nich skoro neobjevuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2017 22:05 Muž @ Tudy [317] - ryby Amazonie – Změna barvy ryby
Fotka k příspěvku Zdravím,
Agassizku samce jsem koupil před cca 10 dny a od té doby tmavne a tmavne. Je to příznak stresu nebo naopak toho, že se rybka cítí dobře ? Ještě jsem si všiml, že dokáže velmi rychle měnit barvu i podle nálady/osvětlení.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2017 11:27 Muž @ Jarry [340] Re: Maq
To je mi jasný, že to nedokážeme, ale chtěl bych zkusit zase trochu něco jiného:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2017 11:21 Muž @ Maq [2132] Re: Jarry
Jawohl, jenomže obsah tříslovin (což nota bene není jedna jediná tříslovina) je pouze jedním z mnoha parametrů vody. Tohle je vidět, ty další někdy umíme změřit, a ještě další nám úplně unikají (a proto se některé ryby v akváriích netřou apod.).
Snažit se to napodobit jak jen to jde je určitě dobrá myšlenka, ale dokonale to jednak nedokážeme nikdy, jednak je to dost nadbytečné, protože v přírodě to často a výrazně kolísá. V akváriu obvykle nakonec ne/úspěch určí něco docela jiného.
=
Taky myslím - teď nevím, spíš se ptám - že ne všechny třísloviny až tak barví. Vím že v zeleném čaji je tříslovin dost, ale jeho nálev hnědý není.
Mířím k tomu, že brazilské řeky s čirou vodou nejspíš obsahují třísloviny taky, akorát že z nějakého důvodu tak nebarví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2017 10:50 Muž @ Jarry [340] Re: Maq
No možná je to nesmysl, vycházím pouze z toho, co jsem zatím dokázal nastudovat, ale jestli se nepletu, tak jsou druhy ryb, které žijí výhradně v tmavé vodě, přestože mají možnost přesunout se do vody čisté - a naopak jsou ryby (teď tedy myslím hlavně cichlidy), které žijí poblíž tmavé vody a přesto zůstávají ve vodě čisté. A pak jsou univerzálové, kteří se vyskytují tam i tam. Z toho mi zjednodušeným pohledem plyne, že druhy, co se drží pouze jednoho druhu vody, pro to mají nějaký důvod - možná hlavně pH, to je přece jenom jeden z celkem jasných a měřitelných rozdílů, ale asi toho bude více. Každopádně, když bych se pokoušel o blackwater, šlo by o velmi "umírněný" blackwater už jenom z toho důvodu, že bych tam chtěl i něco málo rostlin. Ale i přesto bych tam nechtěl dávat ryby, kterým by to z nějakého důvodu nemuselo být pohodlné, i když je mi jasné, že v případě xté generace odchované v akváriích už toto asi nebude hrát žádnou velkou roli, zvlášť, když se budu snažit pH udržovat někde kolem hodnoty 6,5, což je hodnota odpovídající spíše vodě čisté:-)

EDIT: což mě přivádí na řešení výběru - budu nejdříve experimentovat s vodou v případě zabarvení - pH, stabilitě při výměnách atd. a když se mi podaří vytvořit stabilní blackwater prostředí s pH kolem 6,5, tak to zkusím s agassizi, když ne, tak se na blackwater vykašlu a budou kakadu :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2017 09:21 Muž @ lacewings [2891] - Živorodky-přírodní formyRe: Maq
- asi tak
- tam by měl být rozhodujíci faktor samotného chování ryb ve vztahu k tříslovině
- užití tříslovin nelze brát jako "konstantní funkci"(zjednodušeně)
- celá tato problematika je podstatně složitější ,postupně bychom se dostali třeba k flavonoidům atd. ,což je již spíše na odbornější diskuzi (viz ,třeba váš podnět na použití vinařských Taninů v akvaristice) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.11.2017 09:01 Muž @ Maq [2132] Re: lacewings
Aha, takže díky za vysvětlení.
Zjednoduším si to: I třísloviny s mírou! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   03.11.2017 06:54 Muž @ lacewings [2891] - Živorodky-přírodní formyRe: Maq
Maq napsal: Nemyslím že tmavší voda - s vyšším obsahem tříslovin - by kterékoli cichlidce mohla vadit.
- to není v náhledu až tak jednoznačné ,jak ve vztahu k druhu cichlidky a tak případné určujícímu významu slovního užití "s vyšším obsahem tříslovin"
- nebot ,jak již jsem zde na foru uváděl ......
- velké množství tříslovin působí v nadměrném množství svíravě na cévy a tkáně
- jestliže se do hypoxické tkáně dostanou anaerobní bakterie, zachytí se a začnou se množit
- kyselými produkty ,svého metabolismu ,dále prohlubují hypoxii tkáně
- produkované enzymy jim umožňují rychlé šíření infekce
- složky imunit. systému do hypoxické tkáně špatně pronikají
- zdravotní stav ryb ovlivňuje intenzitu metabolismu ryb převážně sekundárně
- poškozený dýchací aparát má sníženou sníženou prostupnost pro kyslík a dusíkaté látky ,co způsobí nižší okysličení krve a tkání ,následuje přechod na anaerobní metabolismus ,kdy dusíkaté látky (převážně NH3) se hromadí a tím může dojít až autointoxikaci ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2017 23:56 Muž @ Maq [2132] Re: Jarry
Nemyslím že tmavší voda - s vyšším obsahem tříslovin - by kterékoli cichlidce mohla vadit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2017 23:34 Muž @ Jarry [340] Re: dudak
Díky, to je popis, jaký jsem potřeboval:-) Budu volit mezi kakadu a agasizkama (ale kakadu se podle všeho také tmavým vodám vyhýbá). Měkká voda není problém, asi bych v obou případech volil pro začátek kombinaci 1+3-4:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2017 23:26 Muž @ Jarry [340] Re: kvietik
Z toho, co se mi podařilo načíst, se Ramirezky v oblastech s blackwater nevyskytují. Ale mohly to být nepřesné informace:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2017 22:37 Muž @ kvietik [67] - AmerikaRe: Jarry
Veď ramirezky sú z povodia Orinoca nie?, takže blackwater je u nich ok.
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 41

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby Přidat příspěvek • Zobrazeno 40521x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/5993-cichlidy-a-cichlidky