Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaký filtr

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Jaký filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2009 19:39 Muž Yirka [9123] – Re: Max
Oba filtry jsou kvalitní, když si však zadáš zde do vyhledávače otázku hlučnosti, najdeš daleko více dotazů a připomínek na filtry Fluval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2009 19:15 R Muž Silent [5949] – Re: Max
Podle mě Eheim.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2009 19:14 Max – Eheim ? nebo Fluval ?
Diky tak naposledy : pro minimálni hlučnost a 100% kvalitu Eheim nebo Fluval coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2009 17:57 R Muž Silent [5949] – Re: Max
Filtry obou značek jsou kvalitní. Co se hlučnosti týče je to značně subjektivní. Co jeden sotva vnímá může druhého tahat za uši. Každý z těchto filtrů má trochu jiný systém filtrace, ale svojí práci zvládnou. Mám určité zkušenosti s těmito filtry a pokud bych se rozhodoval čistě ze svého hlediska vyhrál by to Eheim. Většinou každý chválí svou oblíbenou značku ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2009 17:55 Muž MiHl [55] - Cichlidy – Re: Max
Kdybych vybíral filtr já, tak Fluvalu bych se nebál, ale určitě bych vzal Eheim :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2009 17:48 Max – Eheim ? nebo Fluval ?
Jěště jednou diky všem,ale abych se přiznal - ted nevím pro ktery Filtr ztěch dvou asi nejlepšich na trhu,se mám rozhodnout. Akvárium mam v bytě a jsem dost nervni když v bytě něco huči a podobně. Chtěl bych opravdu kvalitu a taky bez hlučnost. ??????? Diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2009 17:26 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidy – Fluval 405
Přidám taky svůj přispěvek, mám Fluval 405 a naprostá spokojenost, jak již tady bylo řečeno, hlučnost mi ani nepříjde bůh ví jak velká, asi jak ta lednička a v zavřené skříňce i více potichu. Jinak kvalita je super, nic neteče, a hlavně ze vše má dle mého názoru nejlépe vyřešenu filtraci, kdy voda nejprvě proteče přez obrovský předfiltr z biomolitanu, a až pak jsou 4 komory (u 305 tři komory) navíc rozděleny na půl, no perfiš. Všem doporučuji palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2009 17:20 R Muž Silent [5949] – Re: Max
Co se kvality provedení i hlučnosti je opravdu asi nejlepší Eheim. A Eheim Professional 3 je špička jak co do provedení, tak i obslužnosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2009 17:14 Max – Eheim ?
Diky všem za radu, jde mi hlavně o klvalaitu filtru a taky hodně o hlučnost.Aby to bylo co nejméně hlučny dikyy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2009 16:43 Tomas01 – Re: TomášB
pro me uz neee no
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2009 16:40 Muž TomášB [12]
tetra, nejlepší značka u mě, pokud vam teče tak proč to nereklamujete, na 100% mate vadný kus
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2009 16:35 Tomas01 – Re: Yirka
Fotka k příspěvku Tetru v žádném případě... Dva stroje a tečou...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2009 14:52 Muž Yirka [9123] – Re: Max
Z vlastní zkušenosti a dle tvých požadavků mohu doporučit Eheim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2009 13:00 Žena Danila [4489] - Sumci
Fluval 305 ;-), ale jinak Eheim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2009 12:40 zeck – Re: Max
Eheim ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2009 12:36 Max – Eheim nebo JBL Filtr
Zdravím všecky,prosím někoho kdo ma opravdu nějake skušenosti s venkovnima filtrama,zejména Eheim Profi 3 a JBL CRISTAL PROFI. Koupil jsem si akavr.stěnu o oběmu 300litru,ted se rozhoduji kery dany Filtr si mam zakoupit,aby byl opravdu spolehlivy,tichy atd. Předem moc diky :-( :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2009 23:13 ims Re: Keporkak
u vnitrnich filtru to resim tak, ze si kupuju pres internet "skrapeci potrubi" od Aquael za cca 80-100Kc a na to pripojuju vyvod filtru. Staci ho do toho i jen nasmerovat. A je pokoj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2009 22:34 Keporkak Re: ČUPR
Já si zase nemohu vynachválit obyčejný typ molitanového filtru, který pohání vzduchovací motrek.
Doporučili mi ho zkušení akvaristé a musím říct, že měli pravdu. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2009 21:30 Muž Erwen [17]
Jeste bych se rad zeptal , stacilo by toto cerpadlo? eheim compact 1000
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2009 15:43 Muž PentueR [256] Re: ČUPR
Nejjednodušší - pokud trváš na vrtulkovém vnitřním filtru - je buď jiná čerpací hlava s co nejmenším výkonem (např Atman) - (na doporučení ohledně objemu akva rozhodně nekoukej - i ta nejmenší hlava točí naprázdno minimálně 200 l/hod) - nebo filtr (např. Aquael Mini) a na něj kostku biomolitanu. Aquael má slušnou regulaci průtoku, dá se jednoduše přizpůsobit k přímému nasazení molitanu a na tvoji velikost akva ho dokážeš solidně poškrtit. Případně můžeš vždy nasadit kus hadice/trubky s otvory do boku k omezení víření.

Zkrácení lopatek je taky možné, ale když ti ujede ruka, máš z filtru jen hodně hlučnou řehtačku...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2009 13:45 Muž ČUPR [204] - Tetry
Máte někdo dobrý TIP pro vnitřní filtr, který by tolik nevířil vodu? Dříve jsem používal AquaClear - vnější filtr s přelivnou hranou - nemohl jsem si ho vynachválit. Pořízením plastového krytu jsem ho však musel vyřadit z činnosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2009 10:16 Muž Erwen [17]
Vsem moc dekuji za radu.... Zitra bezim ke sklari aby mi udelal jednotlive komory...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2009 07:53 Muž Snofrev [54] – Re: Hannibalus
150l se mi nezdá málo, já jen uvažoval, že když už se to dělalo, tak že to mohlo být využito celé ;-)
ale tím, že jsem přepadový filtr neřešil, tak mě hned nedocvaklo to o té rezervě, aby při poruše čerpadla netekla voda okolo palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2009 07:43 Muž Hannibalus [13] – Re: Snofrev
filtr mám 3m pod akvárkem, takže rezerva je raději větší :-D jinak objem filtru cca 150l ti přijde málo? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2009 07:30 Muž Snofrev [54] – Re: Hannibalus
A já si zrovna říkal, jestli by ty příčky nemohly být vyšší a tím pádem víc filtračních náplní a ona to je rezerva při poruše čerpadla
njn, holt takový filtr nemám a neplánuji hmm


Erwen: k tomu "guru", pokud si něčím nejste jistý, nebo si nevíte rady, tak spíš kouokněte do fóra jak to kdo vyřešil a pokud to nenajdete, tak se klidně ptejte ve fóru, budete mít víc názorů než jeden a vybrat si budete moct z vícero řešení, podle toho co je pro Vás to nej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2009 07:18 Muž Hannibalus [13] – Re: Hannibalus
zapomněl jsem napsat objem filtru - mám to z 220 litrového akva výšky 50cm, ale hladinu mám na 33 cm (lepší přístup a rezerva při vypnutí proudu a následném ztečení vody z hadic do filtru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2009 07:15 Muž Hannibalus [13] – Re: Erwen
Fotka k příspěvku já mám podobnou litráž jako ty a filtr jsem si udělal celoskleněný (viz foto) do 1 komory vlevo je přítok z akva - taky průměr 40mm (trubka s ventilem pro možnost korigování průtoku), další komory jsou na filtrační média dle toho co budeš chovat a poslední komora je větší ve které je teploměr, přívod CO2 do vody a čerpadlo, které ti tlačí vodu zpátky do akva ( na trubce jsem udělal by-pass kvůli korigování průtoku o průměru 25 mm
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2009 23:16 Muž Erwen [17] – Filtr pro 700 L akva s prepadovym ventilem ....
Fotka k příspěvku Dobry den....

Rad bych Vas poprosil, ci by se nenasel nekdo kdo by mi poradil. Koupil jsem toto akvarium(viz fotka). Porad nevim jaky filtr ci jak ho udelat. Akva ma u hladiny boční přepadový otvor s průchodkou průměru 40mm. Rad bych nejak vyuzil dany prepad. I kdyz jsem vsemozne koukal a hledal na internetu i tu, vzdy sem nasel jine schema a neumim si to moc predstavit. Na toto klidne vyuziji akvaria co mi prebyvaji (300l a 150l a 100l) - klidne bych je obetoval na filtr.

rozmery akva 200x50x70(dxhxs)

Za radu dekuji.

S pozdravem Lukáš Žiga.

PS:
A pak mam jeste jednu prozbu. Nejsem zrovna zkuseny. Mam sice nacteno tisice stranek, ale i tak. Kdyby se nasel nejaky muj guru, s kterym bych blizeji mohl probirat postup a zakladani meho akva.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2009 00:06 Polyfenes – Re: PP
UV podle prodejce akvashop.sk vypnout nelze a to je celkem problém. UV lampa má výkon 11W, započítaná není, takže 16W plus 11W a to je hned 27W a to jsem bral ten nejoptimičtější příkon.Například Atman UV LAMPA 9W za 1300,- + Filtr Eheim 2236 ECCO COMFORT včetně ehfisubstrátu za 2700,- (dá se i za míň) stojí celkem 4000 Kč a můžeš si UV zapnout a vypnout kdy chceš :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2009 23:32 PP – Re: Polyfenes
Souhlasím, ale tu vyšší spotřebu bych nebral jako minus. Nejspíš za ní může právě to UV, takže se to těžko dá poronávat s filtrem bez UV. Netuším ale, zda se dá samostatně vypnout.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2009 22:52 Polyfenes – Re: PP
Je to novinka a tím pádem to je i riziko...Taky má vyšší spotřebu. Trochu zarážející je, že příkon si akvaristiky udávají jak chtějí. Oficiální zdroj jsem nenašel, ale nejnižší je 16W u profizoo a nejvyšší 32W na akvarista.cz ... I těch 16W není nic světoborného, i když Sera na svých oficiálních stránkách nezapomněla zvýraznit "niedriger Energieverbrauch" :-) . Eheim 2213 - 8W, Eheim 2215 - 15W, Eheim 2236 - 8W, Tetra Tec EX 700 - 13W, Fluval 305 - 15W, Uni Max 250 - 9. Prostě tenhle filtr nemá čím zaujmout. Nevyniká spotřebou, filtračním objemem, prestiží značky, "odzkoušenosti" atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2009 21:41 PP – A co Sera?
Hodně zajímavě vypadá tento filtr (navíc má UV). Je to ale novinka, takže moc zkušeností s ním nebude.


www.levnaakvaristika.cz/…-
bioactive-250--UV-lampa--novinka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2009 19:18 Polyfenes – Re: Martin
rybicky.net/forum :-)
stačí jen do kolonky "hledat" napsat filtr xy a nebo si můžeš pročíst komplet sekci "technika", podsekaci "filtry"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2009 18:26 Martin – Re: smíšek
ze byste tu hodil par odkazu.
Celkem me to zajima, protoze zvazuji koupi noveho filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2009 15:27 Muž Walker [66] - Cichlidy – Re: smíšek
Možná byste měl začít používat v hlavě místo plastu to, co plastové obvykle nebývá... X-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2009 14:24 R Muž Silent [5949] – Re: langosh
Já si ho koupil. Jsou tam přibalené 3 litry Ehfisubstrátu Pro (originál balení v krabičkách), jeden biomolitan, jedna vatová vložka a houba z aktivního uhlí. Samozřejmě to do filtru nejde narvat všechno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2009 11:22 langosh – Re: Haimdol
Kde jste viděl, že ho jsou 3 litry? Vzhledem k tomu, že filtr má kapacitu 3,2 a bývá k němu dodáván i biomolitan a uhlí, se mi to nejeví velmi pravděpodobné (typoval bych tak litr:hmm:)...
Roman X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2009 11:00 R Muž Silent [5949]
Na to, že Ehfisubstrat pro stojí cca 400.- za litr a jsou ho v balení 3 litry je to sakra dobrá cena. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2009 10:56 Polyfenes – Re: Dandy
Tak jsem trochu pohledal a našel jsem Eheim 2236 ECCO COMFORT VČ.EHFISUBSTRÁTU jen za 2411 Kč :-)
www.levnaakvaristika.cz/…
Myslím že není co řešit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2009 10:07 R Muž Silent [5949] – Re: smíšek
Válečky jsou keramické, biomolitan z makromolekulární pěny(nevím z čeho by podle tebe měl být aby nebyl plastový?) a uznávám plastové kuličky, ale ty lze nahradit tím biomolitanem. Podle mě náplně Tetry lze velmi účelně zkombinovat. A nebo nahradit filtr. médii od jiných výrobců, ale to jde u všech filtrů. Tady jde spíše o kapacitu filtrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2009 10:00 smíšek – Re: langosh
pro vás není problém dohledat názory a všudypřítomně se opakující témata "filtr mi teče" nebo "filtr jsem reklamoval" - nejen na českých forech; nedejte na své štěstí na zrovna aktuálně neproblémový kus X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2009 09:56 smíšek – Re: Walker
smich
Plastové válečky - plastový biomolitan silný pár cm - plastové kuličky - vata :-D
Pokud nepočítám uhlí, které je v normálním akva spíš na škodu X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2009 21:03 Muž Walker [66] - Cichlidy – Re: smíšek
Jen bych chtěl vaše nepravdy uvést na pravou míru. Tetra samozřejmě nedodává v základu JEN plastové náplně

www.tetra.cz/…

a jejich účinnost je jistě velmi podobná těm od konkurence. Jak už tu padlo v mnoha tématech,co se týká zpracování, pravděpodobně bude kvalitnější EHEIM, Tetra zase nabídne při srovnatelných parametrech (objem filtrační hmoty, výkon pumpy, výbava) poloviční cenu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2009 19:59 langosh – Re: smíšek
Že by EX600 byly nějak EXtra poruchové, o tom nic nevím - mám zkušenost s EX600 i 700 a naprostá spokojenost...

Navíc pokud zde někdo argumentuje frekvencí čištění, tak to nemá s kvalitou filtru nic moc společného - jen to vypovídá o úrovni "zaneřáděnosti" AQ jako takového...

Roman X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2009 19:15 libca – Re: Dandy
Pokud můžu přidat svůj názor, tak mám Fluval 404 na 360 litrové akvárko. Co se hlučnosti týká, tak nevím jak jsou ostatní filtry hlučné, ale přirovnal bych ho k zapnuté ledničce. Tak že podle mého názoru zase tak hlučný není. Kvalita filtrace je výborná a mám ho zapnutý již dva měsíce a čistil jsem ho dvakrát. Ale nebylo to ani moc potřeba, jak jsem zjistil. Před ním jsem měl Fluval 305 a taky naprosto v pohodě. Naprostá spokojenost. Čistil jsem jedenkrát měsíčně. Ale říkám nevím jak ostatní filtry. Mám Fluval a říkám naprostá spokojenost. ano ano ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2009 19:08 Polyfenes – Re: smíšek
S tím zkušenosti nemám - ty objemy byly jen pro zamyšlení. Já osobně preferuji uplně jiný filtr a to Uni Max 250 :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2009 18:49 smíšek – Re: Polyfenes
Tetra má v základní ceně jen plastové náplně, jejichž užitná plocha je až do zanesení 000nic. Tetra je poruchová - často teče. Pořídit si 2x tetru .. brrrr, riskovat dvojnásobnou pravděpodobnost vytopení bytu ... coze Tetru nebrat!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2009 15:56 langosh – Re: Polyfenes
Nebo si pořídit dvě Tetry EX600... ;-) :)
Roman X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2009 14:26 Polyfenes – Re: Dandy
Celkem zajímavé je porovnat filtrační objem - Tetra 12L, Eheim 2215 4L, Eheim 2236 3,2L a Fluval 6,6L. Na druhou stranu Eheim 2236 má v ceně ne právě levný Substrat pro s velkým aktivním povrchem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2009 11:45 Muž Crash [1] – Fluval hlučnost
Dusyk napsal: Na Fluvan je menej ohlasov. Vravia, že je tiež dobrý filter, ale vraj hlučnejší.


Mám Fluval 205 asi měsíc, takže nemůžu předat moc zkušeností. Ale mám ho normálně ve skříňce pod akváriem na polystyrenu a jen tak jemně vrní, možná v ložnici by to slabší povahy mohlo rušit, ale jinak bych neřekl že je nějak hlučný. I když ostatní filtry neznám, takže možná bych se divil. ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 256 257

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 232495x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5930-jaky-filtr?od=10815