Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jak odlovit rybku v zarostlé nádrži?

NápovědaFórum » Akvarijní ryby  

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Jak odlovit rybku v zarostlé nádrži?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2017 13:52 Muž @ Pepan [4154] - RostlinyRe: Kaira
Úspěšné na tom bylo hlavně to, že mimina tu drastickou manipulaci přežily. hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.11.2017 12:29 Muž @ Tudy [247] - ryby AmazonieRe: Anthrax
Používám podobný trik. Kousek okurky napíchnu na spínací špendlík a ten pak strčím do kokosu. Ancík vleze dovnitř, pak stačí síťkou přikrýt celý kokos a je to :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2017 12:15 Žena @ Kaira [326] - LabyrintkyRe: Pepan
No vidíš, tomu se říká úspěšný lov. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.11.2017 11:47 Muž @ Anthrax [381] Re: UndeR
Já chytil acistruse, když jsem ho chytit nechtěl. Spadla mi do akvárka síťka, kterou sbírám z hladiny okřehek. Musel jsem na moment od nádrže odběhnout a když jsem se vrátil, tak byl ancistus v síťce. Tak si říkám, že ho z ní vyženu. Jenže on do té síťky zasekl vouskama. Byl pak celkem problém ho z ní vymotat. Bál jsem se že mu ublížím ale nakonec se mi to asi po pěti minutách snahy povedlo. Ale bylo to hrozný hmm

Asi o měsíc později, když jsem ho potřeboval chytit, tak jsem se o to snažil 2 dny. Nakonec jsem mu tam dal okurku. Nedal jsem jí na špejli jako obyčejně, ale nechal jsem jí plavat na hladině. Trvalo to asi minutu a ancistrus se na tu okurku pověsil a já ho jednoduše podebral plastovým cedníkem i s okurkou. ;-) Akorát čím větší ancistrus, tím větší kus okurky to musí být, aby jí nestáhl svojí vahou ke dnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2017 11:46 Muž @ Pepan [4154] - RostlinyRe: Kaira
Kaira napsala: Ancíka samce jsem lehce ulovila, když byl zalezlý v kokosu, který měl jako úkryt. Samice a prcky jsem vždycky nalákala k přednímu sklu na krmení a podebrala síťkou, většinou se od granule nehnuli. Ancíci byli jedni z nejsnáz chytatelných ryby, co jsem měla. :-)
Takhle jsem ve stovce odlovil naráz pár pestřenců. Bohužel až jsem je vyklopil do kbelíku, zjistil jsem, že s nimi je asi stovka nerozplavaných mimin. Nakonec to ale dobře dopadlo. Mimina se v elementce rozplavaly, i když šly ještě přes umývadlo a dvoucentimetrové odrostky šly ke kamarádovi na dokrmení na prodej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   13.11.2017 11:45 Žena @ Kaira [326] - LabyrintkyRe: Driv3r
Většinou jsem u ryb, co žijí na dně, nejlíp uspěla při krmení. Hodit granuli někam, kam se dá dobře a rychle dosáhnout síťkou, nechat je chvíli žrát a pak být ďábelsky rychlý, protože máš jen jeden pokus. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2017 11:33 Žena @ Kaira [326] - LabyrintkyRe: UndeR
Ancíka samce jsem lehce ulovila, když byl zalezlý v kokosu, který měl jako úkryt. Samice a prcky jsem vždycky nalákala k přednímu sklu na krmení a podebrala síťkou, většinou se od granule nehnuli. Ancíci byli jedni z nejsnáz chytatelných ryby, co jsem měla. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2017 11:32 Muž @ Pepan [4154] - RostlinyRe: motýlek
motýlek napsal: Ony ty ryby mají nějaký radar a naprosto přesně poznají, kterou chceš lovit - takže tohle je věčný boj akvaristy ;-)
Přesně. Když jsem v nádrži lovil purpurky na tření, císařky mi samy lezly do síťky. Když došla o dva týdny později řada na císařky, purpurky se promenovaly jako nic a císařky jsem odlovil teprve až jsem většinu kořenů s kapradinami vytáhl. Dost pomáhá systém dvou sítěk, kdy velkou jenom ponořím a menší do ní ryby naháním.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2017 11:16 Muž @ Driv3r [108] Re: PaDa
jj znam se SAE .odlovil sem je až když zbylo 1cm vody v rohu kde jsem odhrabal pisek jinak litali po celem akva až voda stříkala ven.naneštěsti sem zrovna akva rušil:-)(prasklo)tak mě to tolik netrápilo ale v zarostle nadrží kterou clověk nechce zrušit to je o nervi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   13.11.2017 11:04 R Muž @ ctibum [1429] - Snažím se to nezahubit... – Re: Driv3r
motýlek napsal: Ony ty ryby mají nějaký radar a naprosto přesně poznají, kterou chceš lovit - takže tohle je věčný boj akvaristy
No a je tu řešení. Ty ho lovit NESMÍŠ! Chytej všechno ostatní a chytneš pancíka :) X-) pivo
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.11.2017 10:43 Muž @ motýlek [253] Re: NHKG
Ony ty ryby mají nějaký radar a naprosto přesně poznají, kterou chceš lovit - takže tohle je věčný boj akvaristy ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.11.2017 09:36 Muž @ PaDa [4099] - mřenky a sumciRe: Driv3r
Až se potrénuješ, ještě vyšší level je nahánět mřenky. Kdybys jako nechtěl ustrnout... :-D
Lovu zdar.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2017 09:30 Muž @ Driv3r [108]
dík všem za rady pastičku zkusim maximalně chytnu mlady skalarky. :)
Pepan kdybis vydel co všechno sem měl v akva tak se smíchy p....š.
a ta k..a ryba si mezi tim kličkovala.a ještě se zastavi a přes sklo na mě čučela jako by se mi vysmivala.když už sem ji nahaněl rukama tak si zalez pod kořen a odsud sem ho pačil nasílim a on si vždycky jen popoplul abych do něj nestrkal.a zalez nekam jinam.vzteky sem byl rudej. ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2017 07:21 Muž @ UndeR [8] Re: lenkalor
Snažím se dostat z akvária Ancistruse, nachystal jsem pastičku z PET lahve a pokaždé je plná pancéřníčků a parmiček černopruhých, ale ancák na to jen kouká z povzdálí rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2017 00:36 Muž @ Horác [3568] Re: Driv3r
Nedávno jsem řešil to samé ... z akvárka jsem musel vypakovat skoro všechno ...
najít ho v té džungli ... natožpak odlovit ... nemožné :-D ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2017 23:57 Žena @ lenkalor [85] Re: NHKG
Já vím, když jsem chytala malé sewellie, nalezly mi tam garry i otíci. Sewellie ani jedna. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   12.11.2017 23:54 Muž @ NHKG [2341] - Jihoamerické Cichlidy a eLkaRe: Pepan, lenkalor
Pastičku doporučuju, chytneš všechno co máš v akváriu kromě ryby co chceš odlovit. smich
On někdo v zarostlém akváriu loví jen s 1 síťkou? Já s jednou síťkou chytím jen ryby co se nebojí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.11.2017 23:48 Žena @ lenkalor [85] Re: Driv3r
Co zkusit pastičku ? Malou petku přeříznout, vsunout do sebe a dovnitř dát trochu krmení. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.11.2017 23:37 Muž @ Pepan [4154] - RostlinyRe: Driv3r
Systém dvou sítěk. Jednou ho nahnat do druhé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2017 22:50 Muž @ Driv3r [108]
bezva to je výhled:-) dneska sem ho lovil asi hodinu.-a můžete hadat 2x s jakym vysledkem smich :) mam jednoho chuděru samotnyho v chaosu a chci ho dat do velkého a bl..c se nenecha chytit.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.11.2017 22:02 Žena @ drvi [1364] - RostlinyRe: Driv3r
Jj, vytrhat rostliny, vyndat dekorace (kořeny, kameny), vypustit vodu. Takhle to zní jako vtip, ale bohužel je to skutečnost ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2017 21:59 Žena @ Kaira [326] - LabyrintkyRe: Driv3r
Těžko. Kdysi jsem při stěhování akvárka odchytila posledního pancéřníčka teprve, když už v akvárku nezbyla skoro žádná voda. Až se mrskal napůl na suchu v loužičce na dně. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2017 21:55 Muž @ MomoMMC [6] Re: Driv3r
Vytrhat vsetky rastlinky smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2017 21:43 Muž @ Driv3r [108]
netušíte jak v zarostlém akva ulovit pancika?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2014 12:14 Muž @ ŠtefanT [203] - ŽivorodkyRe: vapik
Na odlov Parmiček černopruhých a Krunýřovců se mi osvědčila sklenice na zavařeniny. Položím ji naležato na dno nádrže, dovnitř dám jejich oblíbené žrádlo a pak jen čekám, až do sklenice vlezou. Rukou ucpu vchod a sklenici vytáhnu. Nikdy nečekám déle než 2-3 minuty potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.11.2014 08:27 vapik - Živorodky – odlov cerne neonky z akva
Ahoj lidicky, jiz dlouho si tu ctu ruzne nazory a rady, za ktere musim vsem podekovat, protoze mi castokrat pomohly. Tak dnes snad pomohu ja. Potreboval jsem odlovit ve svem 160l akvariu jednu cernou neonku. Zkousel jsem dve sitky, krmeni ale ta potvora byla schopna vzdy vsem nastraham uhnout, tak jsem premyslel, jak na to, no a pomohla mi zaclona X-) Mam na stredu sveho akva prusek, kde nejsou rostlinky - rybicky jsem nahnal do na polovinu akvaria, kde se rady schvovavaji, na druhou polovinu akvaria jsem nasunul starou zaclonu a mirnym stlacenim ji potopil do akvaria. Konec zaclony v akva jsem dal az na dno, kde mam prusek, no a potom to jiz slo lehce. Jednou velkou sitkou jsem pomalu nahanel rybky do do natazene zaclony, ktera se ode dna v pruseku zdvihala k hladine na konci akva, no a rybky jiz na melcine zaclony nemela sanci uniku ;-) . Vsechny rostlinky to v pohode prezily. Urcite to nebude fungovat na rybky zijici na dne jako pancernicci, ti se schovaji v dekoracich a je po srande.
At se vsem dari. Ahoj

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2013 17:24 Žena @ vendy [27] - Cichlidy – Tlamovci
Já dnes ráno před odjezdem taky naháněla asi 40 tlamovců, musela jsem si dát do akva krycí sklo nahnat je do jedné půlky a dvěma síťkama chytala, když sem je naháněla pomalu šlo to líp, ale skákaly taky jako delfíni :) ale vše dobře dopadlo :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2013 16:08 Muž @ Tomiino [43] Re: dvorak002
Neonky se chytaji naprosto uzasne.Dneska jsem je nahanel :-) pucil jsem si dve vetsi sitky na tercaky,vyndal koreny a do 15 minut byly venku.Mensi sitkou bych stal u akva jeste zitra...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2013 16:06 Žena @ vondr001 [668] Re: jamajcan
Nějak tak... smich Musela jsem je lovit jen jednou, a bylo to v pohodě. Jsou tak nenažraný, že při krmení vyskakujou a bouchají se o krycí sklo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2013 15:57 Žena @ vondr001 [668]
No mně SAE vyskakujou nad hladinu - stačí abych se přiblížila s patentkama (krmím pinzetou)a můžou se zbláznit. Pak jen stačí máchnout síťkou. :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2013 12:48 Muž @ dvorak002 [19]
Je to cca 14dní co jsem odlovoval z akvárka 3ks Parmičky SAE a můžu vám říct že mi to trvalo asi hodinu.Jsou rychlé,mrštné a hrozně dobře se schovávají.Protrhal jsem si půl nádrže a stejně se mi chytali špatně.Otíky ty jsem odchytil úplně v pohodě ... Teď mě budou čekat Neonky a Razbory Klínoskvrné tak jsem zvědav ... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2013 05:39 Muž @ Louka [48]
Já sem měl bez větších problému všechny rybičky v náhradním AQ ,ale pak sem musel odpustit půlku vody s AQ a stejně sem měl pěknou hoňku vychytat dánia.To jsou mršky rychlé.
(Zaručenej recept?Rozdělat si sedmičku nějakého dobrého vínka a trpělivost)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2013 18:00 Muž @ Tomiino [43]
mas namysli parmicky siamky? ty budu brzo do nadrze kupovat misto anciku.zacali mi smejdi zrat i rostliny,kdyz nemaji rasu :-( jednou uz jsem je chytal..docela honka :-) neonky ze jsou pomale jo?tak ty moje maji asi v ocasni ploutvy turbo pohon :) asi si od tatky pucim sitku na tercaky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2013 17:57 Žena @ EditHa [91] - TetryRe: Tomiino
Neonky jsem lovila síťkou ze všech ryb nejraději, jsou pomalé a klidné. Až ty budeš lovit parmičky dej vědět, to bude teprve legrace. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2013 17:53 Muž @ Tomiino [43]
Pekne...uz jsem nasel vlakno jak chytat neonky v zarostlem akva :-D ma tady nekdo vetsi zkusenosti s odchytem neonek ??? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2013 17:42 Muž @ Tomiino [43] Re: romant
fajfka...no tu mam doma :-) trubicka dole banka...s tou je odchytit?utecou stejne jako pred sitkou ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2013 17:41 Žena @ EditHa [91] - TetryRe: romant
Ano fajfka! ;-) = skleněný chytač X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2013 17:39 R Muž @ romant [25278] Re: Tomiino
Říká se tomu tzv. fajfka, nebo-li skleněná baňka na odchyt ryb.
Edit: petdiscont.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2013 17:36 Muž @ Tomiino [43] Re: Edit
???slysim to prvne :-)co to znamena?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   10.06.2013 17:30 Žena @ EditHa [91] - TetryRe: Tomiino
A nechceš vyzkoušet skleněnou "odchytávačku" místo síťky? Ryba ji často ani nepostřehne a jde to docela bez stresu jak ryb i tvého.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2013 16:30 Muž @ Tomiino [43] Re: Kryštof
no jo,tato verze me taky napadla ale mam tam koreny,rostliny a dalsi ryby :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2013 16:27 Muž @ Kryštof [313] - AmerikaRe: Tomiino
A nebo je drsnější návod, normálně se s ničím nesr*t a jde to docela snadno ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2013 16:24 Muž @ Tomiino [43] Re: Kryštof
Tak zatim vam dekuji za mensi navod,az se to podari dam vedet jak dlouho to trvalo a na kolikrat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2013 16:16 Muž @ Kryštof [313] - AmerikaRe: Tomiino
Nekrm 2 dny, pak zdělej kryt, počkej 10min u akvária se síťkou a nehýbej se, pak pomalu den síťkou do vody a rychle chyt co nejvíc ryb ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2013 16:14 Muž @ Tomiino [43] Re: Kryštof
pri zhasnutem svetle nebo normalne se svetlem? :-) zase jsem lovil skoro pul hodky a prd :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2013 15:57 Muž @ Kryštof [313] - AmerikaRe: Tomiino
Nekrm a oni se slezou u obvyklého místa, pak sdělás sklo nebo kryt, počkás a pak jen rychlý chmat a mas je klidně všechny ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2013 11:02 Muž @ Tomiino [43]
vylovit 4 neonky z meho akva je nad me sily..furt honim sitku po akva nic nechtim ani jednu.Dve maji bile fleky na sobe a u jedne se mi zda ze ma dirku..jak dlouho muze v akva vydrzet?mam strach aby neco neprehodila na dalsi ryby v akvariu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2013 21:19 Muž @ Tomiino [43] Re: romant
:-D az probehne odlov dam vedet jak dlouho mi to trvalo :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2013 21:11 R Muž @ romant [25278] Re: Tomiino
V noci je to lepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2013 21:10 Muž @ Tomiino [43]
jasny,dva sitky jsem pouzival :-) staci zhasnout svetlo a chytat pres den,nebo musi byt i zatazeno i doma :-D :-(
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 5

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby Přidat příspěvek • Zobrazeno 5251x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/5295-jak-odlovit-rybku-v-zarostle-nadrzi