Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Gammarus (blešivec)

 

NápovědaFórum » Krmení » Živé krmení 

Gammarus (blešivec)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2019 19:09 MikiG Re: 0
Azteky mám zhruba půl roku(samozřejmě od Jirky) z cca původních 20 ks dnes v šesti nádržích asi několik stovek kusů.Nejsou primárně chovány jako krmivo pro ryby i když většina mladých skončí v potravním řetězci . Tyto naše blešivce jsem odchytil čistě na pozorování, abych je mohl právě z atzekou porovnat. Pokud se mi budou množit stejně dobře jako ony, alespoň si nemusím lámat hlavu co s nimi, jednoduše půjdou zpátky do lokality odchytu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2019 18:08 Muž 0 [1718] - Obecné.Re: MikiG
Na chov je vhodnější - youtu.be/… ; Jirka Ščobák je stále nabízí, takže se dají do chovu snadno obstarat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.05.2019 16:47 MikiG – Gammarus fossarum
Fotka k příspěvku Dnes jsem v jednom lesním potoku na Opavsku chytil pár blešivců, zkusím jestli se mi namnoží :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2008 18:10 R Muž Silent [5949] Re: DonJuanKarlos
Každý živý krmení nachytané v přírodě může přenášet nemoci. Zkus třeba použít nějaký desinfekční prostředek. Možná Preventin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2008 16:06 Muž DonJuanKarlos [30]
pozor roznášejí nemoci!
Chci zkusit znich vyrobit sušený krmení, nevíte jak je co nejhumáněji zabít? Zkusil jsem je zalít vařicí vodou (abych je zbavil parazitů) a byli do sekundy mrtví. Znáte něco lepšího?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2007 15:33 Alofok Re: jurrro131
Blašivec,kamarádce se množil v akva.Je to korýš...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2007 20:42 Muž DonJuanKarlos [30] Re: jurrro131
Ano je to blešivec sladkovodní chytám ho u nás v potoce pod kameny a v bahně. Dřív jsem si myslel že to je kreveta smich :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2007 20:18 jurrro131 Re: wladys
ja som to skúšal celé ale nezjedli to zostalo to tam tak som to nadrvil na malé kúsky a teraz bez problémov....inak keď sa usiší nejaká zelenina prípadne ovocie a nastrúha na malé kúsky zjedia to??? hlavnwe gupky a molly a plata a neonka a kardinalka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2007 00:50 Muž wladys [291] - CichlidyRe: jurrro131
Moje ryby to milujou a krájet to rozhodně nemusím. :) Něco málo o něm třeba zde www.akvamalawi.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2007 22:56 Muž Onďa [32] Re: jurrro131
Se sušeným gammarusem jsem kdysi krmil vodní želvu. Ryby to budou žrat určitě taky, ale spíš bych to pokrájel. :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2007 22:51 jurrro131 Re: GAGAL
blešivec to je ono tak sa to volá...len všetci to poznajú pod názvom ráčik....takže si myslíte, že je to môžné ako potrava pre rybičky???v prípade že tie ryby sú trošku väčšie môže sa im to podávať aj živé???napr velké Black Molly?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2007 22:11 Muž GAGAL [452] - HalančíciRe: jurrro131
Doplním Sida ....potoční. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2007 19:16 jurrro131 Re: Sidonius
chvostoskok to nebude.....

nachytať ich je to najmenšie....ja som myslel že sa volajú ráčiky,ale hovorím ze chvostoskok to určite nebude....chvostoskok skáče na snehu a nežije vo vode.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2007 19:12 Sidonius Re: bulit
Blešivec. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2007 19:11 bulit Re: jurrro131
hh ja ti verim ale volaju sa inak neviem presne ako.
ps:rybam urcite neuskodia len mne by sa ich nechcelo chytat smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2007 19:01 jurrro131 Re: bulit
nie morských ale v potoku máme neúrekom tých malých potvôr....studená voda a čistá vieš to je prameň a neviem ako sa tam dostali ale proste je ich strašne vela.....takže sa to môže????

ak mi neveríš môžem ich odfotiť a pošlem to sem na fórum,ale nechcem si robiť navyše prácu len potrebujem vedieť či by som ich mohol dávať rybám hlavne živorodkám(gupka,black molly, plata)no a keď sú tie ryby väčšie či ich môžem dávať aj za živa???,dakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2007 18:30 bulit Re: jurrro131
By ma zaujmalo kde na slovensku nachytas mosrskych racikov :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2007 18:28 jurrro131 – gammarusy(ráčiky)
ja by som sa chcel spýtať,či je možné si vyrobiť vlastnú potravu z ráčikov(gammarusov)....Nachytať ich za živa vysušiť a potom ich nasekať na malé kúsky....hm???? môže sa to podávať rybám???,ak áno tak ktorým druhom???zaujímajú ma hlavne živorodky či to môžu konzumovať???dikiiii X-) X-) X-)

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 2070x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4346-gammarus