Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Artemie - chov

 

NápovědaFórum » Další živočichové  

Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Artemie - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2018 12:40 Muž Kubaa [718] Re: Marcella
S axiky nemám žádnou zkušenost, ale většina rybek by určitě dala přednost artemii.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2018 12:33 Marcella Re: Kubaa
Jste mi tu u na nabízeli micron zkoušel si nekdy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2018 12:13 Muž Kubaa [718] Re: Marcella
Čím tepleji (ale zase ne přes 30), tím rychleji se vylíhnou. V hodně studené se nevylíhnou vůbec. Pokud nebydlíš na nějakém vymrzlém hradě, tak topit nemusíš, ale počkáš si déle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2018 12:06 Marcella Re: Kubaa
Dala jsem je do láhve od okurek a zapla vzduchovani mám mimina axiku a některé se už vylihly
Musí mít i teplo?dík,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2018 10:43 Muž Kubaa [718] Re: Marcella
To záleží, kolik toho chceš líhnout, pokud trochu, stačí v misce, pokud potřebuješ hodně, tak to bude chtít nádobu se vzduchováním.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2018 09:59 Marcella – Artemie
Může mi někdo poradit koupila jsem už namíchané Artemie vajíčka se solí potřebuji aby se mi už vylíhli poraďte co delat

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.02.2013 12:40 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: atiw
Určitě je i pro dospělé, malé tetry, razborky, veškeré mladé ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2013 12:34 Muž atiw [-4] - krevetky red crystal, taiwany blue bolt, blue panda, black tiger – Krmění artimií
Chci se zeptat, zda je vhodná vylíhlá artemie jen pro potěr, nebo se tím dá krmit i menší dospělé ryby.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2012 11:48 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: jamajcan
Vhodné na chov nejen Artémii je nafukovací bazén např. z Mountfieldu. Do 1000,- máte hned kubíků několik. A hlavně možnost si s Artémii zaplavat jako v moři :-D
Edit: Při nadprodukci si i můžete jak koukám dobře i přivydělat.
Přebytky je možné taky zamrazit a mít tak vlastní kvalitní krmivo na zimu. Ta investice se vám nejen finančně brzy vrátí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2012 11:06 jamajcan Re: Semtex
Díky za snahu poradit.Salinu líhnu,asi jako mnoho z nás, z vajíček a zkrmuju v naupliovám stádiu pro potěr rúzných ryb.Chov do stádia dospělce jsem ještě nezkoušel.Každopádně výprava za sladkovodní bude určitě zajímavá ,i když třeba žádnou neobjevíme :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   03.07.2012 11:00 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: jamajcan
Tak o velkochovu sladkovodní Artemie zapomeň.
Už jsem to zkusil, nevyplatíse to, je to mnohonásobně složitější a pracnější než odchov Artemie slané.

Mrkněte sem:

www.artemiaworld.com/…

Chov slané Artemie je velice snadný, jednoduchý. Není třeba žádné Vzduchování ani Filtrace.
Jen slaná voda, a pro rozjezd je dobré do této vody hodit čokoládu mražené artemie a čokoládu mražených Vířníků. Po 14-ti dnech nasypete vajíčka Artemie na hladinu a čekáte.
V příznivých dnech jsou slanovodní Artemie narozdíl od těch sladkovodních Živorodé. Až se na podzim ochladí, začnou samičky pouštět vajíčka, které už znáte. Přes zimu necháte nárž zamrznout i s vajíčka a na jaře jak se teplota vody dostane na cca 10°C začnou se oběvovat mladé Artemie.

To co je vidět v tom pytlíku je opravdu pěkná Artemie. V jednom litru vody v chovné nádrži budete mít odhadem 300 kousků dospělců, tisícovku dorostů, něurekom vylíhlé Artemky a bambilion Vířníků.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.04.2008 06:04 motýlek - jarda :-) Re: Polux
no - já jsem je úplně poprvé měl asi v deci vody - slané samozřejmě ... a dal jsem jim tam kousek jávského mechu a pár granulí potravy pro rybky SAK55 ... normálně dorostly do velikosti 10-12mm a nakladly vajíčka a z nich se vylíhla další generace ... ale to jsem je již měl asi v litru vody (miska od baleného masa) - viz popis hned na úvod tématu ... dotáhl jsem to do třetí generace ... pak mě to přestalo bavit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2008 02:14 Polux
Artemie se me lihnou v hojnem mnozstvi cca 95 % . Vim ze male jsou nejvizivnejsi ale chtel bych je odchovat do dospelosti a aby nebyl tak velky uhyn.Vylihle je prohodim mam cca 3l kadinku dam tam sul a jemne vzduchuju.Do hadicky od vcduchovani jsem kuli rozprachu nacpal filtr z cigarety.Krmil jsem drozdim ale pokazde me vsechny pochcipali !!Takle jsem to dal jiz asi 4x :-( a porad je to stejne.Tak ted zkousim krmit zloutkem.ale jestli tu ma nekdo navod jak je odchovat s minimalnim uhynem do dospelosti budu rad :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2007 20:34 Muž Nik [191] Re: athaya
jsou to korýši ze slané vody (nechci říkat přímo moře, protože to je zavádějící). Pokud má tvá sladká voda vhodnou vodivost, jsou schopní v ní žít max 6 hodin, ale obvykle mnohem méně. Nejvýživnější jsou artemie těsně po vylíhnutí, kdy spotřebovávají žloutkový vak. Právě kvůli němu jsou používány jako krmivo.
Takže žádní komáři.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2007 16:32 athaya
tak ma zaujima, da sa to mnozit aj vo flasi so sladkou vodou? treba ju prisolovat? :-O na co sa liahnu tie artemie dufam ze nie v nejakeho komara alebo tak. davate im drozdie ako potravu? ake velke mozu byt? a ake ich "servirujete" rybam? susite ich aby sa nerozliezli po akva?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2007 06:46 motýlek Re. Štěpán
no, asi bez překladu ... jedná se zřejmě o to, že v českých a moravských podmínkách si někde nabereš "zelenou vodu" z rybníka, rozdělíš si nádr sítkem na artemie na dvě části a vždy, když půjdeš okolo, tak přeliješ trochu zelené vody do části s artemiemi :-) ... asi by ale bylo bezpečnější tu českou zelenou vodu nahradit nějakými kultivovanými řasami z "prášku" - což možná je právě i v tom krmivu, které jsem tam náhodně použil já - hloupí mají štěstí :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2007 16:47 Štěpán
www.allservice-richter.de/…

(kdyby to nějaký čechogermán mohl přeložit, byl bych vděčen)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2007 15:32 Muž Eff [417] - RostlinyRe: Athaya
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2007 15:12 Athaya Re: motýlek
fha zaujimave tema! nemate niekto ich fotku? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2007 13:21 motýlek Re: Eff
no - nesmrdí ... ona ta koncentrace oproti krmení potěru naupliemi je skoro nulová ...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2007 12:07 Muž Eff [417] - RostlinyRe: motýlek
To zní velmi zajímavě. A nesmrdí to?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2007 05:57 motýlek Re: Mrakoplash
vzduchování tam není, ale pokud bys to chtěl používat jako přípravu krmení, asi by to bylo vhodné ... určitě třeba okounek sklovitý by byl za odrostené artemie vděčný :-) ... včera jsem to ještě kontroloval: těch nově vylíhlých je tam tak asi 100 a jsou už také chlupaté a maí už tak 5mm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2007 21:51 R Muž Mrakoplash [1776] Re: motýlek
Mate tam vzduchovani ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2007 13:21 motýlek Re: Mrakoplash
no, v podstatě s tím nedělám nic :-) , dal jsem tam kousíček jávského mechu a několik kousků granulí SAK55 ... mám to celou dobu (někdy od března) postavené na okně s normální neregulovanou teplotou ... fakt je, že teď se to vylíhlo skoro hromadně v jeden den, kdy byly teploty dost vysoké ... občas do vody spadne nějaká muška, jestli to pak sežerou - to nepozoruji ... ale mám teď připravenou vytíračku, tak zkusím "velkochov" ;-) ... pokusil jsem se to nafotit, ale nedaří se to zaostřit ... ty staré jsou už asi 12-15 mm dlouhé a chlupaté jak směták ... ty mladé už mají tak 3mm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2007 12:36 Muž matlala [798] - RostlinyRe: motýlek
taky jsem to zkoušel ale po týdnu mě přešla trpělivost a navíc jsem jel na dovolenou tak jsem je zkrmil a artemky jsem dokrmoval sera micronem a droždím a žloutkem (uvařeným protlačeným přes čaj. sítko)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2007 11:44 R Muž Mrakoplash [1776] Re: bucliik
Jojo dokrmuji se drozdim, alespon podle jednoho clanku co sem o nich sehnal..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2007 11:39 Žena bucliik [99] Re: Mrakoplash
a artemky nic nežerou,nebo žerou?já je jednou dostala k mikroskopu, byla sem fakt malá,ale pamatuju si že se k nim mělo přidat droždí-kvůli bublinám nebo žrádlu?o cukru ke kvašení tam nebyla řeč
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2007 11:26 R Muž Mrakoplash [1776] Re: motýlek
uz sem to zkusil 3x a pokazdy mi umreli :-O asi neco delam spatne
Zkuste trochu ten chov popsat diky ;-)
(kolik soli , na kolik vody, vzduchovani atp.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2007 11:23 motýlek – Artemie - pokus
Zkusil jsem nechat dorůst artemie - v deci slané vody ... přežilo 5 kousků, po několika týdnech nakladli vajíčka a po dalších pár týdnech se vylíhla další generace, ty původní také vesele dál brouzdí v láhvi (už jsem to přelil do 0.7 litrovky ... máte někdo podobnou zkušenost?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 3105x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3489-artemie--pokus?od=51