Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Trnovec bělopruhý - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Trnovec bělopruhý - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.10.2018 17:35 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: logrus
Nějaké Tatie seženeš. A ty dianemy občas bývají i na burzách, není to raritní ryba.
Ale pokus sháníš specialitku, tak se dívej sem: katalog.vivarium.cz/… Jsou to ryby od fa Glaser v Německu, dovézt je umí i Aquamaster a možná i Zoo Braník.
Momentálně tam jsou dostupné:
Tatia dunni
Tatia dunni WHITE
Tatia intermedia
Tatia perugiae (tato je skoro stejná jak ryby co má PaDa)
A samozřejmě i Dianema longibarbis.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2018 15:55 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: logrus
Já kupoval v ZOO Braník ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2018 15:33 Muž logrus [0] Re: NHKG
Vypadá celkem hezky, jen se asi nesežene v ČR....
Zajdu asi za 14dní v Praze na Pankrác, třeba tam budou mít něco zajímavého....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2018 13:22 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: logrus
Je to tato ryba: www.aquariumglaser.de/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2018 12:58 Muž logrus [0] Re: PaDa
Tak takovou rybu jsem ani nenašel.... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2018 11:47 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: logrus
Trnovec bělopruhý je ryba, kterou moc neuvidíš, dá se říct, že vůbec ;-)
Pimelodus pictus chce určitě větší akvárko.
Dají se sehnat trnovčíci, ti jsou někteří hodně malí a tolik se mi neschovávají jako kdysi ten bělopruhý. Já mám teda trnovčíka kolumbijského.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2018 11:14 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: logrus
Malých sumečků s vousy moc není, navíc se spousta z nich rádo schovává.
Napadli me jedině tito, ale velikost na hraně: rybicky.net/atlasryb/dianema_dlouhovousa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2018 10:44 Muž logrus [0] – podobná menší ryba..
Hodně se mně líbí Trnovec bělopruhý nebo Anténovec barevný,
ale to do mého akvárka se dnem 70x50, asi není uplně vhodné.
Poradili by jste mně nějakou menší verzi...
díky....

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2015 14:48 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Rastty
Pokud už byla mrtvá tak ano. Ale je nepravděpodobné, že by ji napadli dokud žila. Díval jsi se pořádně do akvária a jeho okolí jestli někde nejsou její ostatky? Já jsem jednou objevil vysušenou rybičku pod kobercem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2015 13:42 Muž Rastty [0] – může zbaštit Akaru ?
Ztratila se mi Akara hnědá velká asi 8cm, mohli ji zbaštit moji 2 trnovci velcí cca 12cm ?
Mám tam i menší ryby, ale ty mi nemizí, tak nevím... Díky
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2015 08:45 R Muž romant [27983] Re: housis
Mňam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2015 08:43 housis – trnovec
Zdravím, chtěl bych se zeptat zda trnovec bělopruhý může pojídat malé, čerstvě narozené ancistrusy sp. ???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2014 09:24 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: barra
Je odřený, ale nijak hodně utrápený mi nepřijde. Na tohle jsou výměny vody lepší než cokoli jiného. Ploutve a ranky se pak hojí až neuvěřitelně rychle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2014 09:07 barra Re: Legioix
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Děkuji za inspiraci..ale jestli je budu muset dat pryc :( tak tam nejspis soupnu raky..zase mame vajicka a raků bude hromada ..
A dneska se mi povedlo vyfotit brisko trnovce, vypada takhle normalne? Me to vydesilo
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2014 12:51 Muž Legioix [574] Re: barra
barra napsala:
A vrta mi hlavou to zebych se mela zbavit i trnovcu..oni kdyz budou v mensim prostoru nez potrebujou, tak "jen" neporostou a budou zakrsli, nebo se pletu? Tech se zbavovat nechci.. sad nebo je to pro ne doopravdy trapeni a nezbyde mi nic jinyho? A potom teda jakym rybam to nebude maly? coze


To o tom prostoru a růstu je blbej mýtus. Pokud se budou krmit tak jak mají, tak stejně vyrostou.

Zatím bych pokračoval v té výměně 1/3 vody denně a na sůl bych se vykašlal.

Podívej se co mají ostatní v 54l AQ. Přečti si pod tím příspěvky a zařid se podle toho. Já tam mám například jednu Bettu a šneky.: rybicky.net/nadrze/20467

Není problém do 54l AQ dát třeba tu bettu + nějaké malé poncéřníčky a 4 Otíky.

Tady ti vyberu pár nádrží, které jdou podle mě považovat za příkladné:

rybicky.net/nadrze/20130&kateg=3&kateg=3&typ=0
rybicky.net/nadrze/19104&kateg=3&kateg=3&typ=1
rybicky.net/nadrze/18051&kateg=3&kateg=3&typ=1
rybicky.net/nadrze/18133&kateg=3&kateg=3&typ=1
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2014 12:44 barra Re: garggi
Fotka k příspěvku Jeste jednou vam vsem dekuju za vase rady a zkusenosti, ani ve snu by me nenapadlo, ze akvaristika je takova veda..a hodne me prekvapilo a zamrzelo to,ze tohle akva, ktery jsem povazovala uz jako to vetsi a ze v nem tyhle ryby budou tak akorat, tak ze je to uplne jinak.. ale dala jsem na vas a po nekolika hodinach prosezenych u akva a pozorovanim jejich souziti tam, kdy se trnovec snazil jen proplout kolem toho velkyho ancistruse a ten na nej pokazdy vystartoval a utocil i na ostatni a dost je stresoval, tak jsem se rozhodla, ze ho musim dat pryc..jen jsem nemala kam, jedina mozna moznost byla zkusit ho vratit do zverimexu..pan majitel byl zlatej a vzal yi ho zpatky a v jeho hodnote mi vybral rostlinky. Akva jsem z 80% odsala a predelala jim to tam, dala sem jim tten molitanovy filtr a trnovci tuhle noc spolu krasne plavali. A prijde mi, ze se to o hodne zlepsilo. Z cehoz mam fakt radost potlesk
A kdybych tam davala tu sul, neublizi ostatnim rybam? Bojim se riskovat a hlavne ted je necham si trochu oddychnout..za 14 dni v ty vode meli uz takovych leciv, EXIT proti krupicce, nekolikrat toxivce, pak tu zlutou tabletku na zbaveni prebytku slizu a bakterii, takze je chvilku necham at bojujou vlastnimi a kdyz se to nezlepsi, tak to vyzkousim.
A vrta mi hlavou to zebych se mela zbavit i trnovcu..oni kdyz budou v mensim prostoru nez potrebujou, tak "jen" neporostou a budou zakrsli, nebo se pletu? Tech se zbavovat nechci.. sad nebo je to pro ne doopravdy trapeni a nezbyde mi nic jinyho? A potom teda jakym rybam to nebude maly? coze
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2014 13:25 Žena geminika [39] - ŽivorodkyRe: barra
Ja mám tiež Trnovca v 126 l akvarku ale tiež ho vidím, len keď ho vydúrim spod kokosového orecha. Za tri mesiace pekne narástol a pribral, tiež neviem z čoho, lebo žrať ho pri kŕmení nevidím. No a k tomu problému by som sa priklonila k rade od "garggi". Podľa fotiek má asi plieseň na tele a soľ je na tento problém asi najviac účinná. Podarilo sa mi takto z pliesne dostať úplne bieleho Perovca, ktorého som dostala. Chudák bol niekoľko hodín v sáčku pred dverami, lebo som o ňom nevedela. Až keď mi zavolali, či sa mi páči rybka a ja, že aká?
Práve tu čítam, že Trnovec dorastie do 17 - 24 cm a minimálne by mali byť v 200 litrovom akváriu. Takže tvojich 54 aj mojich 126 litrov im určite stačiť nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2014 20:37 Muž garggi [65] - TanganyikaRe: barra
Omlouvám se že jsem ti v minulé odpovědi moc neporadil.
Tahle (ne)zkušenost s Trnovcem Bělopruhým je taková. Do akva jsem si zanesl nemoc, zkusil jsem to vyřešit pomocí akvaristiky. Holky z akvaristiky mi doporučily jejich místní specialitu co si majitel nechává míchat sám a léčí s tím vše co se jim v prodejně nezdá.
Doporučené dávkování? Tak přiměřeně, ať je voda pořád nazelenalá.
(ony s tím léčí do dnes). Já jsem to buď špatně nadávkoval nebo to u mě nefungovalo, ale spíš špatně nadávkoval. No prostě hrůza. Pohled na trnovce nebyl hezký. Ty pruhy co jsou bílý, tak byli spíš do červeno-růžové, vousky byly spálené. Měřily tak do 2cm. Zakalené oči(úplně bílé). Ploutve poničené, potrhané. No prostě jsem nadávkoval moc. Řešení: Volal jsem kamarádovy chovateli: ještě stará škola. Popsal jsem mu problém. Mu to bylo spíš trochu k smíchu, že tímhle si musí projít každý(slova typu:akvarista je ten co mu 10 x pojdou všechny ryby apod.) . Na konec mi poradil: Solná lázeň: velká lžička soli/10lit. každý den vyměnit, polovinu vody ke zředění koncentrace soli. po 3-4 dnech zase opakovat a první dávku koncentrace snižovat (velká lžička soli/15l)dokud se postiženým rybám neuleví. K tomu ještě v první fázi, trochu posypat solí nad nejvíc zraněné jedince, tak ať to jde přímo na ně. Hodně vzduchovat.Teplotu zvednout na 30°C(když tak dát rostlinky na nějakou dobu jinam-kbelík,jakákoliv nádoba) . Minimálně svítit. Krmit jen jednou za tři dny a to jen mezi prsty tak ať je poznat kdo má chuť k jídlu. Ti co to přežijí tak to přežijí, ti co ne nedá se nic dělat(můžou ti vydržet všichni nebo taky nic).
V té době to byla jediná rada co jsem měl, tak jsem se jí držel. Kromě asi tří Teter vydržely a přežily všichni.
Neber to jako, že je to rada který se držet musíš, ale můžeš. Ať se daří a rybky to přežijí.
Na konec by jsem ještě znovu opakoval to z předešlé odpovědi.
Pokud se ti podaří vyléčit, tak (trnovci a gybouš) pryč. Ta nádrž je opravdu malá.

palec X-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2014 15:09 Muž Legioix [574] Re: barra
Já bych doporučil ještě tento přípravek: www.heureka.cz/…

----------------------

Nedá se s tím nic zkazit, jen zlepšit a je to jediný přípravek co používám a jsem s ním nadmíru spokojen. Kombinovat s nitrivcem se dá.

Jinak musím uznat, že aspon jseš si vědoma toho, že se někde udělala chyba a chceš to napravit. Já bych ohledně těch ryb, které jsou v nevhodném prostředí uvažoval o větším AQ a nebo o darování někomu, kdo jim může nabídnout lepší podmínky. Ti trnovci v tom miniakvárku nikdy nebudou dělat dobrotu. Čím větší AQ - tím méně starostí.

Edit2: To platí i pro toho Gibicepse co dorůstá větší délky než je to tvoje 54l AQ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2014 11:29 barra Re: Karnal
Fotka k příspěvku Přijde mi, ze se zlepsil..ocicka už nema tak zakalena a rano i plaval a neschovaval se..akorat ta horni ploutvicka, nevim jestli ji takhle potrhanou ma mit, a nebo jestli se mi nepoprali..koukala jsem i na toho malyho gibana a ten mel horni roztazenou a taky jakoby v ni mel douru..
Ale odkalila jsem jim to a dolila po okraj. Na vecer jim vymenim tu filtraci podle tvych rad, necham tam ten vetsi se vzduchovanim, ten byl v tom setu s akva a pridam ten bioakvacit a snad bude lip. Dekuju moc.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.04.2014 10:47 Žena Karnal [196] Re: barra
Nechala bych běžet aspoň jeden ze starých filtrů s tím novým najednou třeba měsíc. Doporučuju taky proprat jednu původní houbičku v odebrané akvarijní vodě a v tom pak vyprat ten nový biomolitan - tím se ten nový biomolitan trochu takzvaně naočkuje, což taky trochu pomůže. Nitrivec taky klidně můžeš přidat, ničemu to neuškodí.

Jak ta ryba vypadá? Lepší se to nebo pořád stejné?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2014 08:50 barra Re: Karnal
o jine filtraci jsem premyslela, taky mi prijde forova..ale porad jsem nemohla vybrat, ale tohle vypada moc dobre, dekuju za radu ;) prozatim jsem do toho filtru pridala aktivni uhli a dala jemnou i hrubou vypln..ale je fakt ze ucinnost bude nejspis hodne mala..no a co s tema rybama, kdyz jich je hodne? Abych pravdu rekla, ja myslela ze ty trnovci zustanou takhle velky a do takovych rozmeru nedorustaji..vetsi akva uz poridit nemuzu :( a kdyz jsem naposled prikupovala toho ancistruse, tak mi rekli, ze sestava je v pohode, ze ho tam muzu dat..a prdlacku..akorat je trapim..tak ja dneska dokoupim ty veci a doleju vic vody a uvidime..
A kdyz vymenim ty filtry, tak prijdu o ty cisticici bakterie? Takze zas pridam do vody bio Nitrivec od Sery? Bojim ze mi ta voda zase zhorsi nez se zajede..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.04.2014 21:54 Žena Karnal [196] Re: barra
Ve výměně vody pokračuj. Když tak koukám na to akvárium - klidně ještě napusť víc vody, hladina může být s hranou krytu, těch pár litrů vody navíc není špatné. Přidala bych výrazně na rostlinkách, nějaké nenáročné, ale opravdu hodně. Zkus se podívat ve svém okolí jestli někdo něco nedaruje. Filtry jsou sice dva, ale přijdou mi že to jsou takové ty honiče vody bez kloudné filtrační hmoty, zvážila bych tedy jestli si nepořídit čerpací hlavu a kostku biomolitanu.
Třeba něco takového (obchod vyber dle preferencí, tohle je jen aby bylo vidět co mám na mysli)
www.nasezahrady.cz/…
a k tomu tohle nebo i o něco větší, pokud se to vejde...
www.nasezahrady.cz/…

Jinak chudák si asi užil své, pokud tam bylo něco v nepořádku, může už být dost přiotrávený a nedopadne to dobře :-( Pomoci mu může zlepšení podmínek, tedy ta pravidelná denní výměna vody. Uvidíš jak se to bude vyvíjet, pokud by se nějak výrazně zhoršil, bude to chtít něco proti bakteriím.
S trnovci zkušenost nemám, podle atlasu ale by měli mít akvárium aspoň 200 litrové, krunýřovec, pokud se jedná opravdu o síťovaného, ten by v dospělosti uvítal taky víc. Doroste klidně i přes půl metru, takže taky pořádná veleryba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2014 21:15 Muž garggi [65] - TanganyikaRe: barra
Myslím si že ta sestava na tvoji osádku vůči objemu v akváriu je velmi přes hranici jejich možností.
To akvárium je vážně malý, já měl 4ks trnov. bělo. skoro ve 200l akva a i to bylo malý, ze začátku se to dá, ale jak dosáhnou velikosti cca 10cm tak dělají v akva neplechu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.04.2014 20:04 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: Zdenek BMW
V tom sou taky machři. Najdou cokoli co někam zapadne a ještě se na tom vyžerou do obezity.
A jak už je tu zmíněno. Když mají extra mlsnou tak mají najednou odvahu a pasou se veřejně.
Jinak nežerou jen krmení v tom pravém slova smyslu, ale v klidu si vystačí třeba s požíráním šneků. Co se týče krmení, ještě nikdy jsem se v tomhle směru nestaral o rybu míň, jako právě o trnovce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2014 19:43 Zdenek BMW Re: Deathbull
To je další co nechápu. Nevím z čeho přežívaj. Krmím málo, co nasypu ostatní sežerou a na ně nic nezbývá.
Zdenek BMW
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2014 19:36 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: Deathbull
Jinak nepanikařit. Svoje někdy nevidím třeba i měsíc a to že už to nejsou prťata. Prostě to jsou spáči a co jsem vypozoroval tak mají svoje období kdy se ukazují a kdy naopak. Někdy je prostě potřeba věřit, že tam někde je :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2014 19:33 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: ZdenekBMW
Je to noční druh, nejvíce aktivní večer a v noci...ale oni se časem otrkají a vylezou i ve dne, hlavně když budou mít hlad .)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2014 19:28 Zdenek BMW
Ahoj, já pořídil dva kusy, dnes ráno jsem jednoho po třech dnech zahlédl,ale oba naráz jsem viděl to už je asi týden. Kdy nejpravděpodobně vyplouvaj, abych je zahlédl pohromadě. Chci vědět zda jsou oba naživu.
Dík Zdenek BMW
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2014 18:43 barra Re: Karnal
Fotka k příspěvku Bohužel si jsem vědoma svy největší chyby, ze jsem tam ryby dala hned..do nezajety vody..ale filtry jsem pouzila zajety s bakteriemi..odkaluju každý den, někdy i 2x..a dolejvam to odstatou vodou stejne teploty..porad se jim na dne dela humus..koupila jsem dospod "stare dno" - cpz byla chyba a na to pouzila barevny pisek..jedou mi tam 2 filtry..jeden vzduchuje pod hladinou a druhy děla čůrky nad hladinou..rostlinky mám 2..tem se daří..kazdy druhy den si nechavam testovat v profizoo vodu..mela jsrm tam otravne latky nevim z ceho, nejhorší mozna stupnice..uplne ruda..nyni jsem na prvnim stupinku svetle zluta..tvrdost ok..ale rybam se tam nelibi..pancernicky sice kladou vajicka, ale to je jediny pohyb a zivot co v akva je..:( trpim s tema rybkama..takze jsem to akva preplnila? Je jich tam moc? Jak by to melo vypadat aby se jim tam hezky zilo? Moc dekuji za odpoved..
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2014 18:30 Žena Karnal [196] Re: barra
Zkus ihned vyměnit polovinu vody (pokud možno za stejně teplou) a pak každý den znovu a znovu. Ale nevypadá tedy moc dobře :-(

Nemoc se jmenuje syndrom nového akvária a je hlavní příčinou potíží ryby. Ryby šli no akvária moc brzy a navíc pořád ještě je to na to velké množství v dospělosti poměrně velkých ryb opravdu malilinké akvárko.

Jak v akváriu často probíhá udržba (odkalení, výměna vody)? Je tam filt? Rostlinky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2014 18:18 barra
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku přeji hezký den všem.. potřebuji pomoct a poradit, jestli není s mými trnovci něco špatně. Před 2 týdny jsem pořídila 54l akva a do něj z menšího přestěhovala 2 trnovce..jednoho mám cca 2 měsíce a druhého cca měsíc. Ten starší se od začátku chova divně..skoro nevyplouva a když už tak jeho pohyby jsou zmatené, zdeorientovane, přijde mi nafouknuty a jakoby byl porostli slizem, i oci ma zakaleny..mám ho ještě s větším ancistrusem sameckem a ancistr.gibbiceps samička a 4 pancernicky. .ty vsechny jsem tam nastěhovala před týdnem. Úkrytů mají dost..ale dnes jsem si vsimla, že ten starší trnovec utocil na mensiho a ancistrus na vsechny co jsou poblíž jemu. Mela jsem i neonky, ale ty pochcipaly..mely krupicku, tak jsem vsechny lecila (dle rady) pripravkem exit po dobu 3 dnu..a pote mi prodali nejakou žlutou tabletku právě na zbaveni toho slizu na tele ryb. Prilozim fotku myho chudáka a budu doufat, že na něm ty priznaky nemoci jen hledám a že mi poradíte co a jak..Já jsem úplný začátečník a placam se v tom..:( Děkuji.
Jo a ještě maji trnovci ploutvicky vcelku nebo jakoby roztrhane na cáry. .?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2014 06:59 Muž LiborSprysl [9015] Re: Verzna
Je-li tomu tak, zbavte jej života, aby se netrápil, bude to jednodušší. A dotyčnému vyčiňte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2014 09:14 Verzna Re: LiborSprysl
Jedná se o to, že jej vylovil normální síťkou. Na to samozřejmě trnovec reaguje rozpažením, nebo zpažení prsních ploutví a uzamkne je. Povolí je až se uklidní. Pokud je roztáhl a byl ze síťky vyrván násilím, což předpokládám, tak je velmi pravděpodobné, že je má vykloubené, jelikož teďkom obranný systém při vytažení v cedníku nepoužívá. Tudíž nemá prsní ploutve v pořádku. Samozřejmě na anestetika a odbornou péči nemám. Proto se ptám, jestli tady někdo nemá podobnou zkušenost s nahazováním ploutve doma.

Pořád se mi dokola točí na těch zádech. I přes jeho opravdu tvrdý krunýř, má rozedřenou jizvu za hlavou až do krve. Proto bych potřebovala nějakou rychlou radu, jinak ho budu muset nějakým způsobem zbavit života. Je otřesné dívat se, jak trpí sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2014 05:42 Muž LiborSprysl [9015] Re: Verzna
Obávám se, že nejedná o "vykloubení prsní ploutve", ale o prostou vývojovou deformitu. Nějak mne nenapadá, jak by si tak velká ryba způsobila takový úraz. Jedinou možností je velmi neurvalý transport k vám.
Mám zkušenosti s ledasjakým léčením úrazů zvířat, ale vykloubená prsní ploutev bude asi neřešitelná, bez narkózy a veterinárního specialisty. Což s ohledem na význam a cenu platydorase bych neriskoval... smich

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2014 19:10 Verzna Re: Verzna
Už vím, že je to vykloubená prsní ploutev. Má někdo zkušenosti s tím, jak ji nahodit zpátky? Za tuhle radu bych byla opravdu moc vděčná. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2014 06:35 Verzna – Platydoras costatus - leží na boku a nemůže se otočit
Dobrý den.

Od známého, který ruší svou pěstírnu jsem dostala 3 kusy Platydoras costatus. Jsou už celkem velcí 11-15 cm. Dva z nich jsou v pohodě. Akorát jednoho nacházím často na zádech, respektive na boku, a nemůže se otočit. Když mu pomůžu zpátky na břicho, tak normálně odpluje. Jinak vypadá zdravě, v noci jsem je pozorovala, normálně žere. :-(

Proč?

Děkuju za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 20:30 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrý
Zdravíčko, neměl by někdo nějaký postřeh ohledně krmení trnovců, přesněji, jak je udržet tak aby nebyli širší než delší? :-D :-D I při skromnym krmení jsou ti moji, jak balonky s ocáskem a já jednoduše nechápu kde to hledaj :-D vylézají až v noci a to je všechno denní žrádlo pryč. Nepovažuju to za zas takový problém a od začátku vím že k tomu inklinují, spíš mě zajímá něčí praxe při dlouholetém chovu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2013 21:52 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: smajdalf
S těma granulema, tabletama na dno bacha, chce to raději namočit předem, trnovci jsou hrozný pažravci, sežerou to při krmení celý a ještě suchý sotva to klesne na dno a ve vnitřnostech to pak nabobtná. To bylo nejspíš to nafouklý břicho.
Nechci strašit, ale třeba to nezůstalo bez následků.
Těžko takhle říct...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2013 21:43 Muž smajdalf [0] Re: PaDa
mam ho asi mesic a pul.no zhruba 3tydny se tak chova zacalo to tim kdyz sem koupil krmeni pro ryby co ziji u dna. a pak sem si vsiml ze ma moc nafoukly bricho,ale uz je v pohode jan se prezral.driv byl s ostatnima pres den schovany v ukrytu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2013 21:34 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: smajdalf
Jak dlouho ho máš? A jak dlouho to dělá? Že by takhle plaval u hladiny a ještě k tomu ve dne mi moc obvyklé nepřijde...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2013 20:24 Muž smajdalf [0] Re: Hensel
:-D zrat sem ho jeste nevidel ale sem tam si v pohodicce plave po akva a nejky jak pomatenej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2013 20:19 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: smajdalf
Tyhle rybky maj někdy hodně divný vrtochy a v téhle poloze trnovci spí většinu času, jen to je tradičně zespoda na kořeni a podobně, takže pokud normálně plave, žere, je na venek v pořádku, tak bych to jako problem neviděl a bral ho jako individuum které si aspoň zapamatuji :-D .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2013 17:59 Muž smajdalf [0]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku je normalni ze muj trnovec odpociva na hladine brichem vzhuru?mrtvy neni X-) odpociva?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2013 12:45 Muž garggi [65] - Tanganyika
Čau te. Ja choval 4ks trnovce bělopruhého ve dvoustovce, trvalo to asi okolo necelého roku,byly pořízeny pro přemnožení okružáka polského. Nejprve to byly 2ks (nevim stáří-cca 8-10cm) ,z počátku nějak moc nežraly. Do měsíce začaly valit i ty zmíněné šneky. Tak přišel další nákup a to o další 2ks(tentokrate o prcky okolo 5cm) nevím jestli napodobovaly ty větší ale dorostly je během 3 měsíců,během dalšího měsíce mi zmizely šneci úplně, tak jsem lítal ke kamarádovi (on trnovce naštěstí pro mě, neměl)a tak mi nalovil z jeho nádrže po10- 20ks, den po vhození jsem neviděl žádnýho. Tak jsem to truchu přetvořil, naskládal jsem břidlici na sebe aby tam byly nějaký skuliny do kterých se nedostanou trnoši, znovu doplnil okružáky a pak to bylo bobrý. Ale opravdu pozor,jsou vážně žravý,co najdou to sežerou,ten nejvíce nenažraný(možná nejrychlejší ;-) .),když ležel na břiše tak tlamu měl tak 1,5cm nad štěrkem ;-) , když jsem je s těžkým srdcem dával prič tak měly asi od 12 do 15cm možná i víc,bůh ví jak by to vypadalo dnes ;-).
Spolu s trnovci tam ještě byly: tetry černé, tetry ekvádorské, tetry krvavé, neonky, parmičky červenoploutvé, parmičky siamske, gara-rufy a 2 péřovci které mám do dnes. Snad, vám, někomu mé krátké (ne)skušenosti pomůžou,nebo pobaví.
A pozor na chemii,nemají ji rádi, jednou jsem to přehnal a měly na vlásku(ale to je na dlouho).

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.05.2013 19:34 R Muž romant [27983] Re: masvers
Tak jestli dobře čtu příspěvek kolegy, tak Ti píše, že šneky bude trnovec konzumovat spíše až bude starší. ;-) Jestli máš problém se šnekama, tak bych neřešil následky, ale zaměřil se na příčiny, což obvykle bývá překrmování a neudržovaný dno, prostě když mají šneci dostatek papáníčka, tak je jejich přemnožení velmi časté. Tak nějak touto cestou bych se ubíral. :-) Jinak k té Tvojí otázce, třeba mřenky, ale časem se dostaneš do stádia, že jim ty šneky budeš muset dodávat. :)
Edit: Stran těch mřenek to rozhodně chce mít náležitě velikostně uzpůsobený akvo, ne menší 200 litrů, určitě to chce se nejdříve mrknout na jejich nároky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2013 19:27 masvers Re: PaDa
teď mě jeden diskutující píše ,že mám smůlu a trnovec nežere šneky přitom v atlase ryb je psáno že žere šneky v dospělosti. Tak ,která ryba šneky miluje ?vím ,že vrubozubci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   03.05.2013 17:19 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: masvers
Dočkám se někdy toho, že mně vyžere ty šneky? V akvariu jsou ještě neonky obecné 20ks
Ty šneky spíše až bude větší. Myslím ale, že se dříve dočkáš toho, že ti vyžere neonky... ano
Jinak pěkný článek o trnovcích najdeš na www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2013 16:20 masvers – Trnovec a šneci
Zdravím chovatele Trnovce Bělopruhého a rád bych se zeptal .Do svého akvaria jsem si pořídil jednoho trnovce .Po měsíci co ho mám v akvariu vypadá dobře a zdravě. Tahle krásná potvůrka se mně po celou dobu úspěšně schovávala před mými zraky, musel jsem čekat s baterkou půl hodiny po vypnutí světla akvaria něž vyplave ze skrýše a já budu mít možnost zkontroloval jestli vůbec žije he he. Tento týden ,ale změnila své chování začala vylézat za světla hlavně při krmení.Teď k mému ptaní - Trnovce jsem si koupil hlavně z důvodu ,aby mě požíral přemnožené malé šneky .Zatím se nic neděje jen užírá tabletky ancistrusům .Dočkám se někdy toho, že mně vyžere ty šneky ? A za jak dlouho ? Dá se to nějak uspíšit? Krmím rybičky obden někdy až třetí den . V akvariu jsou ještě tetry černé 10ks,dva ancistrusi (zhruba 15cmetrové) neonky obecné 20ks,5ks panda panceřníček. Díky za jákékoliv povídání a radění k chovu . Martin

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2013 11:09 jamajcan Re: DeNNI85

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 2476x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3375-trnovec-belopruhy--chov