Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Lilaeopsis novae - hnojení

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Hnojení 

PMDD

Lilaeopsis novae - hnojení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2009 18:58 Žena datura [104] Re: karadek
přítel ji píchnul do nádrže a rostla mu tam jako divá. přitom porušil snad všechny zásady pro její pěstování. minimální osvětlení, k tomu ještě rostla pod velkým echinodorem, hrubý štěrk a hnojení pochopitelně veškeré žádné. a přesto jí pak rval po trsech, když mu napadala sagitarii smich nojo, někdo má holt zelený ruce :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.07.2009 18:16 Muž FranzFritz [207] - TetryRe: karadek
Někde jsem četl, že je Lilaeopsis novae-zelandiae lepší pěstovat emerzně nebo jen v mělčinách. I zde v atlase rybicky.net/atlasrostlin/lilaeopsis_novae-zelandiae je uvedeno, že je to rostlina vlhkomilná a ne vodní. Dokonce ji nevadí slaná voda, spíše tato slaná místa vyhledává. Na druhou stranu, viděl jsem na netu pěkné koberce této rostliny v akváriích, tak jsem jsem si ji taky pořídil a zasadil. Rychle se ujala a začla se pěkně rozrůstat oddenky, až mi vytvořila docela pěkný koberec. Pak se najednou, při stejných podmínkách, něco zvrtlo, rostliny začaly chřadnout. Nakonec je napadla ruducha a úplně je zlikvidovala. Ostatní rostliny byly v pohodě. Nepomohly žádné zásahy, tak jsem na ni zanevřel. Lilaeopsis novae-zelandiae má ode mne palec dolů :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2009 17:41 karadek
Zasadil som ju do neakej uzavretej nadoby nech ma vlchko a dal som ju na okno a čakal nech sa rozraste.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2007 13:31 R Muž Mrakoplash [1776] Re: Lukáš
ta Vata do akva nepatri, rozhodne ti za ni rybicky nepodekuji :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2007 18:27 Lukáš Re: tonik666
asi viem cim je sposobene ze moc nerastie..v brozurke o rastlinach od Rataja som si cital ze pri nej treba vybrat rastlinu (aj s tou vatou), a tu vatu nedavat celkom prec, len ju jemne zdola odstrihnut..lebo vtedy by mala korene zapustene vo vate a mozno by sa jeje darilo lepsie, lebo by netrebalo cakat kym sa zakoreni do substratu...no neviem, to tam bolo napisane..asi to tak urobim :-) ano .. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2007 22:43 Usine Re: Lukáš
Podle mě je to velmi problémová rostlina, už je to dlouho co jsem jí měl a nic z toho nebylo. Tak asi dopadne většina těch co si jí koupí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2007 22:02 Muž isamik [180] Re: tonik666
No presnej opak nez mam v akvariu :-D ,ikdyz ted svitim pomerne dost, zatim se mi drzi. Uvidim na jak dlouho, mam ji tak 2 mesice, ale akvarko prave prochazi krizi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2007 21:58 tonik666 Re: Lukáš
Lilaeopsis moc často neroste. Chce to jemný substrát a hodně světla, v zaběhnutém akvárku, kde prosperují nížší náročnější rostlinky.

Většinou je to tak, že místní akvaristé málo svítí a moc hnojí, a ne obráceně. A málo světla bivojem nedoženeš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2007 20:39 Muž isamik [180] Re: ketupa
Ono to po jedne snad ani nejde, momentalne tu roslinu mam v isamikovu, a zatim se ji nevede spatne, ale u teto rostliny se moc neprojevuji zmeny. Musim rict, ze mi nikterak zavratne neroste.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2007 20:33 Muž ketupa [0] Re: Lukáš
Na tu fotku akvária se moc nedívej, to je právě focené v době skoro těsně po koupení té rostlinky. V brzké době tam šoupnu nějeké aktuálnější fotky. Možná to že se jí u mě nedaří je způsobené tím že jsem ten košíček vyndal a celý bal rosliny dal do štěrku, asi by bylo lepší to nějak rozdělit (ale na to jsem neměl trpělivost-sázet to po jedné) :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2007 20:27 Lukáš Re: ketupa
ketup..kukam ze pri akvarku ju mas pekne rozrastenu..tak by mi uplne stacilo..vies..bo idem robit 112 L akvarko a treba mi vela rastlin, objednal som ich asi 13 ( cryptocoryne: green gecko,wendtii,wendtii green,parva, becketii petchii ; echinodory: amazonicus , bleherae,tennelus, quadricostatus; lilaeopsis : novae zelandine, mauritiana;sagitaria subulata a microsorium pteropus)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2007 20:18 Muž isamik [180] Re: Lukáš
Pripadne o "travnicich" se zminuje autor na teto strance
00lab.blogspot.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2007 20:16 Petr Re: Lukáš
Já s ní taky nemám moc dobré zkušenosti. I když jsem hnojil nebo ne, tak se ji moc nedařilo. Můžeš ji zkusit, ale raději hustý kobereček neočekávej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2007 20:05 Muž ketupa [0] Re: Lukáš
Podle toho co jsem četl, tak tato rostlina je poměrně náročná (z vlastní zkušenosti můžu jenom potvrdit-ani v jednom ze dvou pokusů se jí u mě nedařilo). Hodně informací o této rostlince najdeš v třetím čísle e-časopisu Akvárium (super počtení doporučuju) na stránce 23. Časopis si můžeš stáhnout zde: klub.akva.sk/…

U mně se ji moc nedaří, ostatní rosliny jsou v pohodě, měl jsem krásný košíček od firmy Aqua-Daho a postupně rostlinka zaniká. Hnojím nepravidelně PMMD a při sázení roslin jim ke kořenům dám kuličku hnojiva Bivoj od firmy Rataj.

Tak ať se ti daří :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2007 19:32 Lukáš – vyžaduje Lilaeopsis novae - zelandine hnojenie ?
poradte prosim,kto lilaeopsis novae-zelandine mate,ci ju treba hnojit, alebo staci viacej osvetlenia ? dik za vsetky rady..majte sa..nech sa dari :) ahoj

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 1230x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3240--lilaeopsis-novae-hnojeni