Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Pasivní plži

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Pasivní plži
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2013 11:13 Žena sivon [1694] - PlžiRe: Hanka
Alespoň foto, co je to za plže, by nebylo?
Pokud je to problém tohoto týdne, může to být teplem. Někteří plži (např. ampulárie) špatně snášejí horka. Pokud ti teplota v akváriu vyšplhala ke 30°C, mohou s tím mít problémy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2013 12:48 Hanka – pomoc, rada
Prosím dokáže mi někdo poradit? Mám dva šneky, úplně nově a ještě o nich nic moc nevím, jsou žlutí s nádechem do červena, prvních 14 dnů doslova lítali po akvárku, ted se oba dva zavíčkovali vedle sebe a nehli se už 6 dnů. Jen se víčko pohybuje střídavě hodně hluboko do ulity nebo zůstává mírně otevřené. Poradí mi někdo co se děje? díky moc Hanka

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2012 17:58 Pavlína Re: snehulda007
Jo hrozně smrdí takže je po něm. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2012 14:55 Muž snehulda007 [850] Re: Pavlína
Nevypadá takhle nějak? : rybicky.net/atlasostatnich/mechyrovka_vychodni
Jestli pořát nevylejzá tak ho vem a čuchni k němu a jestli ukrutně smrdí tak už to má nejspíš za sebou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   06.07.2012 19:58 R Muž romant [27982] Re: Pavlína
Pokud víš co je to za šneka, tak se podívej třeba do zdejšího atlasu a tam si najdeš čím se krmí. Jinak obecně lze říci, že pokud je to šnek vodní v akváriu, tak nějaké speciální krmení není potřeba, zpravidla to jsou konzumenti drobných zbytků potravy, výkalů ryb, detritu, rostlinného odpadu, drobných řas apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2012 19:57 Pavlína Re: Yirka
vůbec nevilízá, sad skusila jsem mu dá list od pampelišky ale pořád nic sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2012 19:35 Muž Yirka [9118] Re: Pavlína
Pořád je jak dlouho? Jídlo koupíš v obchodě s potravinami. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2012 19:32 Pavlína – ŠNEK
mám doma šneka :-) který je pořad v ulitě,nevím proč :-O ale nevím kde seženu jídlo sad poratte mi prosím

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2008 19:26 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Jana
Rozkládající se kus masa, jaký dospělá ampulárie představuje, dokáže vodu hodně zaneřádit.
Přečtěte si něco o dusitanech v sousedním tematu: "Vysoké NO2 v rozplavávačce - proč?" :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2008 19:01 Jana Re: ustavprochore
Mám tam mláďata, do 1 cm až 2 cm. Týden předtím mi zahynula dospělá měchýřovka, přišla jsem na to až když smrděla, byla tam určitě několik dní a rozkládala se. Jestli ona nějak nezkazila vodu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2008 16:42 Žena ustavprochore [567] Re: Jana
Kolik těch ampulárií v 54 l máte? Docela dost znečišťují vodu, na chov 1 dospělé se doporučuje minimálne 30 l vody, líp 50 (viz zdejší atlas).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2008 10:16 Jana Re: Štěpán
To je mi jasné, že problém může vzniknout najednou, i když se předtím nevyskytl žádný. Koupím tedy ten test a uvidíme podle výsledků, díky za radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2008 10:04 Štěpán Re: Jana
Kolik je tam ryb, jaký je filtr, kolik je tam dusitanů a dusičňanů? Existují na to testy, např. Aquar. To že dva roky žádné problémy nebyly nic neznamená.
Kolik je tam dusíkatých látek se musí změřit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2008 10:00 Jana Re: Štěpán
Dobře, takže to může být mědí. Existují nějaké tablety na vychytání té mědi nebo mám vyměnit vodu? Tou chemií jsem myslela nějaké přípravky na vodu, aby byla taková, jak má být. Akvárko mám asi 2 roky a nikdy žádné podobné problémy nebyly. Pavý očka a mečovky jsou spíše u hladiny, 2 rybky žijící u dna jsou tam a chovají se bezproblémově. 54 l akvárko, větší množství rostlin.
Edit: Takže mám dávat pozor na vodu, kterou dávám do akvárka nebo je ještě jiný problém?
Edit 2: A jak na zvýšené množství dusíkatých látek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   22.11.2008 09:52 Štěpán Re: Jana
Jana napsal:... žádnou chemii zatím nepoužívám, ale jak vidím, možná budu muset. A to jakou a proč?

Šnekové jsou myslím citlivější na různé "nepatřičné" látky, takže možnou příčinu problémů bych viděl například v používání různých hnojiv, zvýšené hladině dusíkatých látek, která na rybách (zatím) není vidět, kontaminaci vody olovem, mědí atd. Dávat pozor při braní vody z karmy, pokud v ohřívacím měděném potrubí stojí nějakou dobu voda a my jí neodtočíme a uděláme to při každé výměně vody, té mědi se do akvária trocha dostane.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2008 09:32 Jana – Ampulárky leží povylezlé na dně
Ampulárky leží povylezlé až úplně vylezlé, třeba i tělíčkem nahoru na dně a nehýbou se. Když je přemístím mimo akvárium, normálně se časem svinou, takže mrtvé nejsou. Ty čilé, které jsou v pořádku mi normálně lezou po skle, ale běda, když spadnou na dno. To se většinou chovají, jak jsem popsala. Co mám špatného s vodou? Rybky tam mám, ty na dno normálně plavou, mám tam kořen, rostliny, teplota 25, žádnou chemii zatím nepoužívám, ale jak vidím, možná budu muset. Filtr funkční. coze

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2007 21:39 slada
u mě se zase jen tak vznáší na hladině a nechávaji se unášet proudem..občas povylezou a zase se zavřou..pak padnou na dnoa leží.....jsou to mrchy líný smich a to maj čistit zaprasený akva...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2007 10:58 Žena bucliik [99] Re: Leona
Taky sem byla 14 dní pryč, ampulárka ležela na místě-víčko pootevřený-jak sem ju vylovila tak sem nestačila valit oči-víčko v tahu, asi mě běhěm cesty k hladině vypadla do akva,teď není nikde vidět.taknevím, ancistrusi si pochutnali,běhěm měsíce mě umřely dvě-byly socela veliký tak nevím jestli na stáří.teď je krmila tchýně, takže překrmení připadá v ůvahu, abylý dvě se drží,ale taky sou pomalejší-mám pocit že je terorizuje rájovec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2007 23:06 Leona
My byli 14.dní na dovolený a po návratu byla ulita prázdná a vedle ní jen víčko.Že by ho rybky sežrali??? :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2007 20:36 oldkiwinka Re: Havel-st
Ja nasla viko asi tak za 3 dny pri prerovnavani akva.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.06.2007 20:35 Havel-st Re: kosika
Když mi chcípla, tak se pootevřela a odpadlo jí víčko. Ale nemusí to být pravidlo, stalo se mi to asi třikrát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2007 20:01 oldkiwinka Re: kosika
Mě už aji jedna zemřela. Ale bacha, mrtvá velcká ampullarie mohou zpusobit v akvariu kolaps. Ale to nemam ozkousene. Ale smrdi, kdyz se vytahnou z vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2007 19:11 Žena kosiska [18] – ampule
Ta naše je už asi týden zavřená víčkem a na jednom místě. Pasivní už poslední dobou byla, ale vždycky tak po 2 dnech zase na chvíli vylezla. Přijde mi ale, že to víčko je teď nějak moc hluboko v ulitě. Jak poznám, že chcípla?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   05.06.2007 17:47 Havel-st Re: Žralok
jou asi překrmení, ti moji to dělají taky. když dám některého do karnténky, nebo k potěru, kde není potravy nazbyt, tak do dvou dnů zas šmejdí až práská tykadly a luxuje všechno, včetně hladiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2007 16:17 Žralok – Měchýřovci zpasivněli
Ještě před asi dvěma týdny byli moji dva měchýřovci aktivní, lezli po skle, ožírali řasy a co jim bylo hozeno, v noci si to sprintovali až jim vlály tykadla jedna radost. Teď už 5 dní jsou líní cokoliv udělat, lezou pomalu a zřídka kdy. Jsou už dospělí, spolu s nimi mám rybky typu mečovek a neonek. Ve vodě se nic dle mého názoru nezměnilo, teplota stejná, nic jsem nepřidával, neubíral. Nemá někdo podobný problém?

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 892x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3227-pasivni-mechyrovky