Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krab suchozemský

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Raci a Krabi 

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Krab suchozemský
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2007 19:55 KAKTUS1010 Re: athaya
Takmer urcite. Som Peter
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2007 19:49 athaya Re: Peter
Myslis zeby obhryzali limnophilu?! ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2007 19:35 Peter Re: athaya
Ja som mu daval pol kocky patentek a on pozbiral. A potom este troch som dal mimo neho, aby si hladal. Ale keby si ho videla ako som mu ich isiel dat tak vyliezol zdvihol klepeta a cakal kedy mu ich dam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2007 19:33 athaya Re: Peter
Kolko potravy (patntiek) 1 krab zje?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2007 19:18 Peter Re: athaya
Nie mal som umele rastinky, tak neviem. Ano, mrazene patentky. Ja to pohlavie neviem u nich rozlisit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2007 19:17 athaya Re: Peter
Nevies potom ci obzierali rastlinky? :-O A co si im daval jest? Patentky, nitenky a tak? A mal si samicku alebo samceka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2007 19:15 Peter Re: athaya
Ja som ho uz mal raz. Ale usial a po dvoch tyzdnoch som ho nasiel mrtveho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2007 19:12 athaya Re: Peter
Skor 1-2, to fakt neviem :-O Rozmyslam nad krevetkami, zabkou a krabikmi. Dnes ich dostali asi 20 novych do zverimexu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2007 18:22 Peter – Episesarma mederi
Ahoj. porsím vás. Chcem kupit kraby (3). Mozu byt v akvarku 40 x 25 x 25 cm?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2007 17:09 Žena Pavoucice.L [0] Re: Pápa
Bez filtru muže byt ale bez topítka do vody ne. Vodu by měl mít teplou.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2007 19:58 Pápa Re: PavouciceL.
Bude krabovi hodně vadit, když nebude pár dní bez filtru? Já sem si koupil uzavřenej filtr a ten blbej prodejce mi řek že mu stačí 3 centimetry vody pro nasátí ale já sem ho do vody musel ponořit celej, takže bych musel mít v akvárku cca. 15 cm vody. Díky za odpověď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2007 22:11 Žena Pavoucice.L [0] Re: Pápa
Ja se s pH ve vodě nějak nezatěžuju, jen necham vodu než ji naleju čistou do akvarka asi den odstat, kvuli tomu aby se odpařil chlor. A jinak nic neměním. Ale zařivka by byt měla, ja to za zbytečnost nepovažuju. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2007 17:34 Muž j_j [18] Re: Pápa
pH mají radši korýši tvrdší to znamená okolo 8mi... S UV ti neporadim protože chovám raky ;-) A ti ho nepotřebujou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2007 17:16 Pápa Re: j_j
Dost dobrý stránky. Ale moc sem se toho nedozvěděl o tom, jestli mám držet to pH v normě, nebo jestli si ho nemam všímat. Jo a ještě k tomu UV světlu, používáte ho nebo je to zbytečnost?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2007 13:55 Muž j_j [18] Re: Pápa
Napřed si přečti tuhle diskuzi-je tady toho docela dost a pak se ptej co ti nebude jasný. Nemá cenu přepisovat již napsané. OK?
Pak sem www.esumo.net/…
crusta10.de/…
A ted krmivo www.akva-exo.cz/… atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2007 13:46 Pápa Re: j_j
Já si ho chci koupit v Benešově a tam stojí kolem 4 stovek.
Mohl by mi prosím někdo z vás napsat vše o tomhle nádhernom tvorečkovi? Jako např. co mu dávat jíst, jak často jíst, kolik stojí nějaká speciální potrava, kolika se dožívá, jak často a jak dlouho se mu má svítit, čim se mu má svítit ( někde sem čet, že je pro něj životně důležitý UV světlo,ale může to bejt nějakej kec), jak je to s teplotou vody a s pH, jestli je lepší dát mu do akvárka nějaký malý kamínky nebo velký kameny, jaký vitamíny mu dávat a jaký jídlo je obsahuje, jak často čistit vodu, jestli stačí čistá voda z vodovodu nebo se musí nějak upravit, atd. Díky za odpověď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2007 12:49 Muž j_j [18] Re: Pápa
A odkud jseš? V Praze kraby mají na Černym mostě v Hornbachu za 135,-
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2007 12:32 Pápa – Cena
Zdarec, chtěl sem se zeptat za kolik můžu sehnat suchozemskeho kraba. Můžete mi někdo poradit plz?? Díky za odpověď

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2007 10:51 Žena Pavoucice.L [0] Re: PavouciceL.
Sme včera zabili jednu rybku a dali sme jí Lumpymu zachvíly nic nezbylo. Rybky mi bylo líto sad Ale krab si pochutnal.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2007 08:30 Žena Pavoucice.L [0] Re: mch.sokolov
Asi je to tím že dostava najíst každy večer a pak nema potřebu lovit :-|
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2007 21:32 Muž mch.sokolov [160] - CichlidyRe: j_j
Já když si vzpomenu, tak mu dám. Jinak at žere co chce. :-D A ani po 2-3 dnech půstu ani jedna rybka neni poškozená.
Oni nespi na dně, takže on je nechytne, maji respekt. A že tam má asi 7 anciků, dvě mečovky(3-4cm) a 10 gupek a snažit se může jak chce. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2007 20:58 Muž j_j [18] Re: PavouciceL.
Myslim, že krab (či rak) po 3 dnech dnech půstu začne lovit a intenzivně shánět potravu, než že by umíral hlady. Pan M. Kocián doporučuje např. raky krmit 2-3týdně. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2007 20:10 Marwin Re: PavouciceL.
Jednu mu predhod a on uz pak bude vedet o co jde. A neboj on se to nauci a pak ti tam rybky nevydrzi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2007 18:08 Žena Pavoucice.L [0]
Jak krabíka "donutit" aby začal lovit rybky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2007 00:46 Ondrej Re: Marwin
No me se svlekl odpoledne kdyz jsem jsem poslouchal nove Clawfingery (rapmetal), takze myslim ze mojim hluk nevadi ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2007 14:51 Xoragen
Prisel jsem zpráce domů a cekalo name prekvapení.
Dneska se me sliknul krab. Sveleceny krunyr mu necham snist k vůly vapniky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2007 23:04 Ondrej Re: PavouciceL.
Jinak noha i klepeto by mu melo dorust - nasemu krabovi upadly dve nohy a vypada to ze je brzy zas bude mit, ale pocitam ze budou mensi :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2007 21:09 Muž j_j [18] Re: PavouciceL.
Ve stresu je tehdy když je nějak rušenej. Takže hlavně aby měl dost úkrytů a měl svůj klid. :-) Mě se raci svlíkaj většinou v noci, kdy je klid a trvá jim to okolo 10-15 minut. On už si to tvůj krab nějak načasuje aby nebyl hluk.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2007 21:04 Žena Pavoucice.L [0] Re: Marwin
Ja sem jen četla že krabík, když je ve stresu vyslíka muže přijít o nožičku nebo klepitko. Asi bych to nepřežila sad Celkem se toho bojím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2007 09:55 Marwin Re: PavouciceL.
Řekl bych, že klasicke stadium krabika. Jelikoz ten muj ma obcas zravou a pak zas treba tyden nezere, pak vyzere vsechno od rybicek pocinaje a to co mu dam konce. Takze bych nemel moc strach. Taky prestava zrat hlavne v období pred svlecenim a to je treba 3-4 tydny. Treba te ceka vesela udalostt v podobe svleku.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2007 13:57 Žena Pavoucice.L [0]
Čím to je že muj krabík skoro vůbec nejí? Třeba si připada tlusty a drží dietu hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2007 22:16 Ondrej Re: flekoun
Myslel jsem to presne jak to j_j rekl - mel bych strach aby suchozemsky k. nenapadal cerveneho (vychazel jsem ciste s teoretickeho predpokladu ze vetsi napadne mensiho). Jestli rikas ze u tebe ok tak jde videt ze to jde ;-)
Ja bych asi nemohl chovat oba druhy najednou - mam 40litru a to by bylo asi malo i jen pro jednoho suchozemskeho (4 cerveni se tam schovaji v poho)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2007 20:00 Muž j_j [18] Re: flekoun
Nám nešlo a podmínky chovu, které mohou být velmi podobné. Ale o to, jestli větší druh kraba nesežere S. mederi. Ale jak je vidět, tak to jde. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2007 19:52 flekoun Re: Ondrej
Krabi Cardisoma armatum a Sesarma mederi se mohou chovat spolu. Vždyť i mederi si rád vyleze na souš. Já je spolu chovala a měla jsem u nich i poustevníka(do vody nevlezl tak rejdil po souši).Není se čeho obávat, jen mít hodně skrýší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2007 14:22 Ondrej Re: j_j
Tak ja nevim, asi bych mel strach chovat kraba cerveneho a suchozemskeho pokupe. Skoda ze tam nema fotky celeho akva - jestli tam je dost ukrytu tak mozna jo, ale nevim, nevim. Co se tyka ryb, tak bych je daval do krabaria jen jako krmeni ;-).
Ja jsem tam ted hodil jednu mechyrovku at nemusim cistit sklo ;-), sem tam se snazi krabi zjistovat co to je, ale pokazde se stacila schovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2007 11:57 Muž j_j [18]
sweb.cz/… Viděla jsi tohle? :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2007 21:03 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Marwin
Korýši potřebují nějaký čas, než po vsleku začnou se normálně chovat,svlečku mu tam nechte, určitě se do ní pustí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2007 20:51 Marwin Re: rak
C. armarum nemohl nikde sehnat. Az nam tu otevreli novej zverac a meli je. A docela jsem mel stesti, ze jsem je vychytal kdyz privezli novou varku jeste peknejch spuntu. Ale cena byla 260, Jeste ze mam hodnou pritelkyni a ta mi ji dala k vanocum. :-) Ted tu na ni koukam jak ji to svleceni neudelalo dobre je takova apaticka. Tu svou svlecku vubec nezere. Akorat co jsem koukal, tak dve rybicky mi tu nejak chybi. Snad to bude dobre :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2007 08:24 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Marwin
Samozřejmě slanou vodu můžeš dodat, ale i slaná voda má různé odchylky v chemizmu(příliv,odliv,ústí řek,atd). Opravdu to není o tom nasypat do vody sůl a je to.
Myslím si, že věk by tady nebyl takový problém jak píšete (dosažení dospělosti), jako některé nepravdy uveřejněné na různých forech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2007 07:59 Žena Pavoucice.L [0] Re: Marwin
K tomu množení u krabu... Je to tak, že krabici prochazejí několika vyvojovymi stadii a proto je odchov těžky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2007 20:20 Marwin Re: Rak
Slanou vodu mu poskytnout muzes, ale hlavne je to o tom, ze krab je plodny az od 4-5 roku zivota. A ten vek dosahnout v zajeti jak jiz bylo receno neni jednoduche skoro nemozne dosahnout mluvim C.A.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2007 19:50 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Marwin, j_j
Vážení, nějakou dobu tu sleduji Vaší diskusi o krabech.
Nejvíce mě zaujala ta o možnosti krabů je množit,a tady se chci k tomu vyjádřit.
Prodávaní krabi většinou jsou druhy, které část života prožijí ve sladké vodě, ale na rozmnožování potřebují slanou vodu. Asi jediným rodem, který se dá množit, je Potamon, ale bohužel žádná firma je k nám nedováží (dříve se k nám dovážely, např.z Bulharska).Tak ani stáří krabů není pro chovatele důležité, protože se mu odchov u nás z největší pravděpodobností nepovede.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2007 13:07 Muž j_j [18] Re: Marwin
To máš pravdu... C.armatum se dožívá v přírodě okolo 10-15 let. A zajímalo by mě kolika se dožívá průměrně v akváriích. Podle mě tam ale do těch 4 let (kdy je pohlavně dospělej) většinou nevydrží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2007 11:26 Marwin Re: j_j
Stari to se u nej tezko urci. Ale vzhledem tomu ze je to Cardisoma armatum a ma +- 7 cm velky krunyr a mohl by dorust az patnacti (pode literatury) tak si myslim ze by to mohlo jeste nejak dorust.

Taky jsem tu cetl, ze kraby by meli mit 26 stupnu teplou vodu. Ale dle meho nazoru abysme se priblizilyy prirode by jsme meli jednou za cas teplotu snizit (postupnym snizovanim teploty ne zadne skoky). I pod dvacet jelikoz napriklad je to doporucovana teplota pro rozmnozeni.
Dle vseho co jsem cetl se snad nikdy nikomu v CR kraby nepodarilo rozmnozit. Pokud by se vam to nekomu povedlo prosim o info a o podminky jake jste krabikum poskytli.
Ale dle meho nazoru je to ale nerealne, jelikoz krab (opet dle literatury) ma vek pro rozmnozovani cca od 4 let a malo komu se toho to veku podarilo docilit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2007 11:08 Muž j_j [18] Re: Marwin
Záleží na tom jak velkýho kraba máš... Čim starší tím hůř končetiny dorůstají, protože dospělý krab se už tak často nesvléká. Říká se že během 3 svleků by se končetina měla docela dobře zahojit.
když jsem si přivezl domů 3 raky mramorové,tak jeden neměl na jedný straně skoro vůbec nohy (!!!),ale jelikož měl cca 1,5 cm a čekalo ho ještě mnoho svleků, tak mu dorostly do původní velosti a dnes, kdy má 7cm není nic poznat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2007 10:49 Marwin Re: j_j
Ok super, takze mu ji tam necham.
Ale zatim jsem si nevsiml ze by ji zral. Ma ji tam cca jeden a pul dne a nic z ni nezbylo. No uvidime.
Jeste jeden dotaz po svlceni ji chybi jedna noha. Ta noha doroste do dalsiho vslekani nebo jak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2007 18:57 Muž j_j [18] Re: Marwin
Svlečka nesmrdí. Ale jde o to, že krabi či raci svlečku žerou aby tak doplnili minerály a látky pro tvorbu novýho krunýře. Takže se doporučuje korýšům svlečku v akvárku nechávat. Mohlo by se totiž stát, že by jim pak z nedostatku látek začaly odpádávat končetiny... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2007 18:41 Marwin
Mam dotaz. Dneska se mi vysvlekl krab a chtel bych si starou ulitu vypreparovat. Nevite jak na to aby to nesmrdelo? Dikes za pripadne zkusenosti.

Jinak sem koukal ze ste tu resili kolika se krab doziva. Ve veskere literature se uvadi ze cca 15 let, ale to zalezi na tom jake ma podminky k zivotu a na kvalite potravin. Jo UV lampa si myslim neni treba ja ho mam od vanoc a zije se mu krasne, na vecir prisvecuji jen obyc zarovkou. Filtry ovsem mam dva ale to taky hlavne z toho duvodu ze ma akvarko skoro 1,5 m dlouhe a 80 siroke a vnem 50 litru. Jednim filtrem bych tu vodu nepohonil mezi vsemi kameny a piskem (hlavne vsichni vite kraby jsou prasata s cistenim mi ovsem pomahaji ancistrusy a rybicky).

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2007 14:41 Žena Pavoucice.L [0] Re: janka
Fotka k příspěvku Krab ti pravděpodobně zemřel protože měl malo vapniku a ostatních důležitych prvku obsaženych v potravě. Pro kraba je duležita pestra strava a vitaminy.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2007 12:47 janka – dotaz
Ahoj, mam otazku. Asi pred pol rokom sme si kupili kraba. Minuly tyzden sa zacal vyzliekat a odpadlo mu 5 noh. Niekde som citala, ze ked mu odpadne noha,tak to nevadi,lebo mu neskor dorastie. Ale 5 je moc, nemyslite? Vyzliekol sa vecer, vo vode a stale sa prevratil na záda, pretoze nevedel vo vode udrzat rovnovahu.
Tak sme ho skusili vybrat z vody, ale to sa nam nezdalo vhodne, tak sme ho tam pak vratili. Krunýř sme mu tam nechali, ale ani sa ho nedotkol. Rano uz bol mrtvy. :-( Neviete preco? Dik moc za odpoved, chystame sa totiz kupit noveho kraba a nechceme, aby nam znova zomrel.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [7] 8

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 23446x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2525?od=301