Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky - chov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 15 Přejít na další stránku   1  
Krevetky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2018 20:54 Žena mysz [12] Re: Eillen
A kolik sépiové kosti už je moc? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2018 19:23 Žena Eillen [645] Re: Naďa
Já mám malý kousek sépiové kosti u obou miníček, kde mám krevetky na doporučení. Určitě jim to neublíží. Ale záleží jak velkou máš nádrž, abys tam nedala té kosti moc...

EDIT: jinak nemám tuhle želvičku, ale takovou tu obyčejnou, co se zavěšuje papouchům do klecí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2018 19:15 Žena Naďa [33] – Želvička - Nutrafix
Fotka k příspěvku Někde tady jsem četla, že se ke krevetkám přidává sepiova kost. V akvaristice mi doporučili toto - viz. foto. Používáte? Neuškodilo by jim to?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.01.2018 00:13 - Re: Mbk
Fotka k příspěvku Je to vecou genotypu.Môžte mať populáciu napr.red cherry a samičky pritom môžu mať vajíčka iných farieb.Vo väčšine prípadov sú úplne biele nepriehladné vajíčka buď neoplodnené alebo už zaplesneté.
Inak farba vajíčok môže byť žltá,zelená,sivá,čierna,naružovelá,orandžovkastá,hnedastá,priesvitná atď.
Podľa konkrétneho genotypu konkrétnej populácie.
Napríklad krížence red cherry ktoré sú v blízkom vzťahu k pôvodnej divej Neocaridine majú tendenciu mať zelené vajíčka.
Dokonca môže nosiť jediná samička vajíčka viacerých farieb viď. www.garnelenzucht.net/…
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2018 15:54 Žena tramtra [3202] Re: JirkaŠčobák
No jsou spíš taková zeleno hnědá...spíš mě zarazila ta světlejší, tahle krevetka nosí teprve podruhé a poprvé je měla všechny stejně tmavé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2018 15:50 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: tramtra
Moje Blue Leg Poso měly dosud vajíčka tmavá. Zelená taky vidím poprvé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2018 15:40 Žena tramtra [3202] Re: Mbk
Fotka k příspěvku Moje Blue leg Poso má vajíčka tmavě zelená, ale pár jich má světlou barvu...asi neoplodněná, vidím to poprvé...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2018 15:22 Muž Iceman [96] Re: ctibum
U cherryn mám vajíčka do oranžova, u blue jelly spíš do žluta, u red crystal mám vajicka do zelena :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2018 14:42 Žena Bella [1047] - RostlinyRe: RE5PEK7
"nemůže to souviset se stravou" - joo, tak to nevim... Treba se ozve nekdo znaly, a rekne nam, co tak muze mit vliv na barvu vajicek.

ad Ctibum - podobnou fotku jsem kdysi videla, zarazilo me to, kdybych necetla ze je to ok, a videla bych tohle u svych krevet, tak bych se lekla, ze jsou vajicka zkazeny :-) ale ty moje zeleny nikdy nemely. Taky by me zajimalo cim je to zpusobeny, ze jsou zeleny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2018 14:23 R Muž ctibum [6870] Re: Mbk
www.plantedtank.net/…

Volně přeloženo, je to normální (podle nich). Je tam dokonce fotka šeryny, která je má zelené... hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2018 14:19 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: Bella
Já teda nejsem odborník na krevety ani žádný biolog, ale nemůže to souviset se stravou? I v rámci jedné nádrže každá krevetka zhltne něco trochu jiného v jiném poměru a některá se nafutruje více, některá méně.

Vycházím z toho, že slepice mají vajíčka podle toho, čím je krmíte (když opomenu rozdíly mezi různými plemeny slepic).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.01.2018 14:11 Žena Bella [1047] - RostlinyRe: Mbk
Moje cherryny mivaj ruzne barevny, nevim cim to je zpusobeny. Starim vajicek? Jeden jedinec ma bilobezove, u jineho je ta bezova vyraznejsi, a dalsi je ma skoro do zluta... Snehove bile ani syte zlute jsem zatim nepozorovala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2018 12:56 Žena Naďa [33] Re: Mbk
Koukám na moje a barva vajíček špatně určitelná. Sněhově bílá nejsou a sytě žlutá taky ne. Spíš světlou-lince nažloutlá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2018 11:11 Mbk – Vajička red cherry
Při pročítání na netu sem zjistil, že red cherry mají žlutá vajíčka. Teď zrovna jedna má, ale žluta nejsou. Jsou bílá s černou tečkou. Čím to je?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2018 09:26 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: Driv3r
Tak od toho asi upustím, bylo by to víc stresu pro všechny, než užitku.

U japoniky mi nevyhovuje, že se sama od sebe nebude množit v sladké vodě.
U té čokolávé bych se bál, že by mi občas ďoubla do nějakého sumečka na dně a navíc má radši neutrální-lehce zásaditou vodu, to už bych radši bral kr. kroužkovaná (ale tam je stejný problém, že by mi útočila na obyvatele dna)

Ta moloucká má na koncích nohou takové ostny, kterými se drží podkladu.. tím by mohla bodnout do nějaké ryby, ne? Ancistruse mít nebudu, maximálně otíky nebo lorikárie, ale chci na dno veklké sumečky (15-20cm), tak ty by ty moloucky zase tedy asi stresovali, jak jsem vyrozuměl. A to já nechci, aby mé akva bylo místem stresu a utrpení.. jediné, co je přijatelné, že by byla občas nějaká krevetka snědena a měla to rychle za sebou, ale takhle aby byly pořád ve stresu.. to si radši nasadím nějaké šneky.
Achjó sad

Ale děkuji všem za rady!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2018 09:11 Muž LS [30] Re: RE5PEK7
Molucký jsou moc klidný , někdy až moc , mám je s ancistrusama a občas je ancíci „stresuji“ – molucka sedí na fleku a ancík přesni přejede jak tank , molucka chce hodně klidu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2018 08:35 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: RE5PEK7
Další věc je ta mělká voda. Davidi by nemusela vyhovovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2018 08:01 Muž Driv3r [236] Re: RE5PEK7
molucka je kreveta filtrujici nema žadnou obranu ani drapky:-)2,3 ti slupnou větší rybi když to budeš mít fakt hodně zarostle tak se snad dokaže populace udržet.
pokud krevetky k větším rybam tak mužeš skusit čokoladovy nebo japoniky.se skalarama přežiji japonsky a čokoladovy ale nesmí to byt moc velcí vrazi (tojsouvěci) by ti mohl vypravět jak mu je při svleku skalary vraždí.Ja to zatím nezaznamenal,spiš se mi krevety snažily lovit malí prcky.občas vydím jak se kreveta popoveze na fousu od skalara. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2018 14:09 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: RE5PEK7
Podle mě ti krevetky viz bod 2 a 3 spolkne sumeček jak malinu. Ale třeba budeš mít štěstí jak Lenkalor, tak má krevetky s Anténovci barevnými (cca 14cm sumečci).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2018 14:04 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších. – Jaká kreveta k parmičkám?
Prosím o radu. Plánují osádku 650l akvárka, kde jako dominanta bude Dawkinsia assimilis (11 cm středně agresivní parmička), na dně bude nejspíš Mystus vittatus (20cm mírný oportunistický sumeček).
A přemýšlím, že bych dno doplnil krevetami, aby velkým sumcům společně se šneky pomohli s drobnějšími zbytky na dně, ale nemám s nimi žádné zkušenosti (měl jsem jen kraba v nádrži bez ryb). Max. si občas osmažím obří krevety na česneku a zaliju b. vínem :-D
Primárně mi jde o blaho ryb, aby jim krevety NIC nedělaly.

Máte někdo zkušenosti s těmito krevetkami?
1) Krevetka molucká Atyopsis moluccensis
2) Krevetka Babaultova Caridina babaulti
3) Krevetka červená Neocaridina davidi

U 2 a 3 by mě zajímalo, jak snadno se množí ve společenském akvárku (měkká, mírně kyselá voda), jestli se množí samy a jestli je možné, že by si udržovali populaci i bez mého zásahu navzdory tomu, že se budou občas stávat zpestřením jídelníčku jak parmiček, tak sumečků? Bude tam hodně úkrytů (prales z rostlin a kořenů). Je možné, že mi tam vždy nějaká přežije a nějaká se narodí? Nebo to je jen otázkou času, než budou do jedné sežrány?

U 1 by mě zajímalo, zda neohrožují ryby ostrými drápky na končetinách? Zda jsou parmičky (nebo pokud má někdo zkušenost s cichlidami) schopné je postupnými útoky "uzobat" k smrti? Nebo je ryby nechají být, když vidí, že se jim nevejdou do papuly?

Předem děkuji za jakékoliv reakce.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2018 09:45 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: petulinakk
Krevetárko už mám. :-) V tom případě půjdou razborky do separace. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2018 09:29 Žena petulinakk [2016] Re: Wanderer
V takovém případě dost možná krevetka stresem ty vajíčka pustí.
Proč jí chceš dát do nádrže bez rostlin? A proč jen jednu?
Pokud máš k dispozici dvacítku, tak si prostě založ krevetárko a bude to vyřešeno ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2018 08:53 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.
Když dám samotnou krevetku s vajíčky do 20l separace bez rostlin, bude to fungovat? Že bych počkal než se vylíhnou a povyrostou a pak bych je vrátil zpátky do krevetkária. Podle mě to ty razbory žerou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   05.01.2018 12:17 R Muž ctibum [6870] Re: Naďa
Jestli běží 5 let a nejsou tam problémy, dal bych je klidně hned. A počet? Množí se celkem ochotně a na počet, který jim podmínky dovolí. Takže klidně méně, 10-15, podle ceny, zbytek bude zadarmo... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   05.01.2018 12:15 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Naďa
V tom případě je tam můžeš dát klidně hned.
Koupil bych do začátku tak deset ks, pokud se začnou množit, budeš jich tam mít brzy ažaž ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2018 12:09 Žena Naďa [33] – Znovuzaložení krevetkária
Chci se po letech vrátit k chovu krevetek Red cherry. Akvárium Atman Ar-320 (25 l). Je založené a fungující víc jak pět let. Já mám akvárium 112 litrů a v tomto maličkém má dcera nyní jen mimina živorodek. Počítám pouze s menšími úpravami, doplnění jemnolistých rostlin, jávského mechu či řasokoule. Za jak dlouho mohu dát krevetky? A kolik jich pořídit od chovatele? U ryb se počítá 1 cm na 1 litr, je nějaký takový přepočet na krevetky? Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2017 22:35 Žena Morticia [118] Re: Karel123
Hmmm, vidím,že nic není jistota... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2017 22:34 Žena sivon [1694] - PlžiRe: Jifi
U mne B. brigittae krevetí droboť zcela ignorují, ale B. maculatus jsem musela odstěhovat. Zvláště na samičkách bylo dobře vidět, jak mají napapaná bříška i mimo dobu krmení. Po jejich nuceném odchodu mám rázem plné akvárium malinkých krevet a populace se rozrůstá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2017 19:45 Karel123 Re: Morticia
Zdravím. Taky téměř neodkaluji a když tak opatrně abych nic živého neodsál a přesto se nemůžu žádných prcků dočkat. Samičky již podruhé nosí jikry ale po malých ani stopy. Ryby tam zatím nemám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2017 21:52 Žena Morticia [118]
No,já v kóli neodkaluju - nevím ani, čím bych to dělala. Já jen vyměňuju vodu. Nějaká řasa se jistě najde.
Prcci jsou srandisti, už se těším. Jen nevím, kolik jedinců ten můj objem unese.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2017 16:43 Muž Jifi [675] Re: Wanderer
Jo, už jsem taky přišel na to, že i malé razborky (Boraras brigittae i B. maculatus) a modré neonky žerou mláďata. To jsou ryby doporučované ke krevetkám. Taky mně krevetky změnily chování, jak jsem tam tyhle ryby přidal.
Jinak souhlas s NHKG - malí pancéřníčci si krevetek vůbec nevšímají. Mám Corydoras pygmaeus a těm jsou i malé krevetky úplně ukradené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2017 16:18 Muž Magic [879] - RostlinyRe: NHKG
Moje pandičky ich ignorujú, hoc im poskakujú rovno pod nosom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.12.2017 15:55 R Muž ctibum [6870] Re: Wanderer
Já mám ve "26" Razborek asi dvacet a ještě jsem neviděl, že by si krevetek byť jen všimli. Samozřejmě do toho nečumím pořád, ale krevetí potěr tam mám neustále nějaký, takže i když si třeba občas zobnou, nebude to žádný drama...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2017 15:50 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Wanderer
Všechny ryby asi mladé krevetky nežerou. Nemám to ověřené, ale otíci a malí pancéřníčci je asi nežerou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2017 15:40 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.
Tady je prostě problém ten, že krevetky by měly být v akváriu samy, pokud člověk chce, aby se mu množily. Jakékoli ryby, včetně těch malých razborek jsou pro ně predátoři. Kdybych to tušil dřív, tak bych ty razborky ani nekupoval. Ale to jsou ty zkušenosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2017 15:00 R Muž ctibum [6870] Re: Wanderer, Icema
Tak to v přírodě chodí... hmm Já do "200" Cherryny přidal už asi 3x letos. Menzesky je žerou, vím to. A asi nejen ony :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2017 13:10 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Kubaa
Mám pocit, že až přivezu skaláry, tak budou mít taky něco pořádného k žrádlu. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.12.2017 11:26 Muž Kubaa [718] Re: Wanderer
Místo abyste byli rádi, že si ty ryby vezmou konečně něco pořádnýho k žrádlu místo těch sušených vloček... No už mlčím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.12.2017 11:22 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Iceman
Mám v tom svém akvárku obdobné podezření a razborky mají u mě taky důtku s výstrahou. Jestli zjistím, že mi žerou malé krevetky, tak je dám do velkého akvária, aby věděly, jaké to je. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2017 09:40 Muž Iceman [96]
Na to, že mě nosily vajíčka dvě maminky tak vidím těch prcků nějak málo. Mám podezření na razborky, že si zpestřují jídelníček tone . Teď mě konečně nosí Caridina, jestli uvidím, že prcky někdo žere tak půjde do gulagu rozzureny .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2017 09:01 Žena Eillen [645] Re: kleopatracz
To je taky fakt. Ono tam nemá moc co ten bordel nadělat. Já v šestihranu taky přestala odkalovat. A světe div se, nic se neděje, krevetky si žijí spokojeně dál a teď už minimálně dvě nosí. Mám podezření na třetí, ale ta se tak dobře natáčí, že není vidět vůbec nic...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2017 08:31 Žena kleopatracz [59] Re: Eillen
Přiznávám dobrovolně, jak jsem zahlédla první prcky, tak jsem neodkalovala. Včera jsem se asi po měsíci do toho dala, ale ono nebylo ani moc co. Ryby mi tam moc nenadělali a to množství krevetek to uklidilo dokonale.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2017 07:46 Žena Eillen [645] Re: Morticia
Já většinou poté, co zjistím, že krevetka už nenosí měním vodu dva až tři týdny tak, že to odsávám jen hadičkou, na kterou přivážu silonku. Nehrozí pak, že bych prcky nabrala. Zatím jsem nepoznala, že by těm mým dvěma miníčkám vadilo, že na delší dobu přestanu odkalovat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2017 23:08 Žena mysz [12] Re: Morticia
Aha, kóla. :-D Tak to bude v pohodě, tam se jen tak neztratí. Vlastně nevím, jak dlouho krevetky oficiálně nosí, ale on ten "porod" ještě nějaký ten týden počká, hádám... :-) Jen to chce nechat jim na skle nějakou řasu k obědu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2017 22:40 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Morticia
Hoodně zvětšené: rybicky.net/fotogalerie.php…
nebo porovnej s velikostí teček očima neviditelných zelených řas: rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2017 22:36 Žena Morticia [118] Re: ctibum a mysz
No, vodu vypouštím do kybla, ne hned do odpadu, tak je v něm snad uvidím. Mám je sice v mikro litráži, ale zase ta kóla zkresluje (a tímpádem odpadá strach z filtru). No, su zvědavá, co uvidím!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2017 21:42 Žena mysz [12] Re: Morticia
Mně se právě jedna várka čerstvě narodila. Jsou to bezbarvé zmenšeniny dospělých krevetek, je to srandovní, ale zprvu jsou vidět hodně obtížně (já mám malé akvárko, takže tam to ještě docela jde, ale ve velké litráži se snadno na spoustu dní "ztratí"). Já se např. bála, že mi je vcucne vnitřní filtr, ale ony se po něm klidně procházejí a odolávají. První týden, dva po narození bych odkalovala hodně opatrně (nebo vůbec), pak přeci jen trochu povyrostou, jsou lépe vidět a vcucnutí tolik nehrozí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2017 21:33 R Muž ctibum [6870] Re: Morticia
Poznáš je tak, že vypadají jako krevetky :) Ale jsou to prťavci, menší než cca tři milimetry jsem ještě neviděl... Vysát je docela určitě můžeš, takže odsávej do něčeho, kde pak půjdou najít a odlovit. Nebo přes sítko...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2017 21:25 Žena Morticia [118] Re: ctibum
Nooo, to bude mecheche! potlesk Jen ještě - jak ty prcky poznám? Abych je třeba nevysála při čištění..! No, zítra jdu kupovat tenkou hadičku, ale stejně..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2017 21:20 R Muž ctibum [6870] Re: Morticia
Ano, občas se hodí v atlasu i číst... smich
Každopádně blahopřeju babičko, budeš mít vnoučátka! pivo

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [15] ...... 111 112

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 88583x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2294-krevetkychov?od=701