Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky - chov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Krevetky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2023 23:11 unikitty158 Re: vlka
ano jsou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.04.2023 22:11 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: unikitty158
Ahoj, malé krevetky mizí, asi prostě nepřežily. Tedy pokud je neloví jiné osazenstvo akvária, což nevíme bez prezentace. Dospělé krevety je určitě neloví, ale již mrtvé mláďata samozřejmě skonzumují. Malé krevety jsou na jídelníčku téměř všech ryb a to i malých. Nejlepší je mít co nejvíce zarostlou nádrž a ideální je třeba mechový chuchvalec jako úkryt. Stačí třeba Jávský mech... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   01.04.2023 21:34 Muž Daniell [38] Re: unikitty158
Ahoj,
Moje zkušenost :
- živá krevetka nikdy nepapá živé krevetky
- živá krevetka papá mrtvou krevetku
- malé krevetky se většinou skrývají mezi rostlinami
- pokud máš v akva větší rybky ( víc jak 3 cm ) tak sem tam spapají malou krevetku
- pokud chceš zjistit kolik máš krevetek nejlepší je "past" .. třeba kopřivový list .. prostě venku utrhneš pár listů kopřivy, spaříš horkou vodou, napíchneš listy na špejli a tu zapíchneš v akva do substrátu .. během hodiny bude obsypaná krevetkami a lze určit jejich počet.

Ale je to jen moje zkušenost. :-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2023 21:32 Muž vlka [3441] Re: unikitty158
A jsou Krevetky v akvárku samotné?
Edit: Můžou být schované, zabodni do dna ,,lízátko,, pro Krevetky a po pár minutách uvidíš...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2023 20:46 unikitty158
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jestli se můžou požírat krevety navzájem. Před cca 2-3 týdny se mně narodili krevety (cca 10ks) před pár dny jsem si všimla, že mi ty malé krevety mizí. Je možné že ty starší krevety je požírají?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.03.2023 16:17 Muž Rovano [233] - RostlinyRe: Passenger77
Pozor, pozor. To nedávej do kupy. Ty krevety budou úplně někde jinde a ani ne u mě. A já už taky naštěstí nebydlím v tom místě, kde bylo 33C vevnitř v hluboké noci.

Ale budoucí chovatelka říkala, že tam bývá možná něco přes 30C také. Tak mě zajímalo jaké zvládají Neocaridiny teplotní stropy.
A víš co? Nebudu líny a zkusím to najít na EN Googlu.
Včera jsem toho měl až, až a večer už mi to nepálilo. (nemocnice, imobilní člověk, sestry, co trápí staré lidi atd)
A taky jsem byl naštvanej na sv. Annu. Ani zaparkovat se ZTP nemáš kde! Všude stojí auta za miliony na vyhrazených místech a málo ZTP míst k parkování a jak máš naložit vozík a imobilní osobu, když nemáš kde zaparkovat a všude jsou pruhy.
O tom, že přesun sanitkou byl odmítnut bůhví proč osobou opatrovnickou, to je další věc. Když někdo pomatený za někoho jedná a vymýšlí blbosti. Safra, už jsem se tu moc rozvášnil.

Edit: www-myaquariumclub-com.translate.goog/…

Tady je borec chová v nádrži kde má jen rostliny a teplota někdy dosahuje nad 30C.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2023 15:43 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: Rovano
Toš vážně 33°C vevnitř? To je teda masakr. V létě v nejhorších dnech máme večer na Lesné 29°C vevnitř. Věřím, že tepelný ostrov v centru je horší, ale asi to bude asi i mizernou izolací starého baráku.
Nechcu kecat, na takovou teplotu Ti nedokážu odpovědět, jestli to daj.
Třeba tu někdo ví ze zkušeností, ale to máš fakt teda extrém.
Já chladím minivětráčkem k PC, je bezhlučný a bezpečný i pro děti (syn už tam párkrát pazoury vrazil:-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2023 15:35 Muž Rovano [233] - RostlinyRe: Passenger77
Dotaz zní:
Kolik zvládnou Neocaridiny v létě? je pro ně problém teplota vody nad 30C?

Chlazení ne. Leda pohybem vody z filtru. Když máš malé děti, chceš vše nejjednodušeji. Čím míň starostí, tím líp. Pokud by tam mělo být na krevety moc horko, tak žádné prostě nebudou.
Navíc estetika v obýváku, hluk.

V noci jsem měl v centru Brna 33C ve starém baráku. Přes den více. Nelidské i pro člověka. Navíc ta špína a smrad...
Na klimošku zvenku zapomeň, památkáři.
Někdy stačilo přejít dvě ulice a bylo o 2 stupně ménně. Takže za mě je lepší se takovému bydlení vyhnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2023 21:52 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: Rovano
Já bydlím na jižním bytě pod půdou ve vyhřátém Brně, tak vím, o čem píšu. Těch 30~31°C jsem v AQ měl jen v létech, kdy byla nekonečná vedra trvající déle než týden bez poklesu noční teploty pod 20°C. Jinak na možnosti chlazení AQ je tu vlákno...
rybicky.net/forum/3519
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2023 21:23 Muž Rovano [233] - RostlinyRe: Passenger77
Protože je to rodinný dům první patro. Nad tím už je půda, kde bývá vedro. Mezitím netuším. Tak se jen tak ptám. Přesnou teplotu neznám. V případě krize by ale asi nebyl problém to málo přenést jinak. Třeba ve sklepě je zase krásné chladno. Tak někde do teplejší části sklepa.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.03.2023 21:20 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: Rovano
Proč přes 30°C? To bys musel mít hodně teplý byt a AQ přikryté sklem a svítící lampou.
Neocaridiny, pokud se aklimatizují, by to měli zvládnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2023 20:30 Muž Rovano [233] - Rostliny
Zvládnou Neocaridiny teploty přes 30C v létě? Stačí hodně rostlin nebo se musí už vzduchovat? Domlouvám nové krevetárium 10L rodině.
Budu tu muset potom projet fórum, protože když jsem se mrkl do jednoho eshopu, tak tam nic použitelného nebylo.
Nebo myslíte, že u tak malého akva bude potřebné to honit elektrickou čerpací hlavou?

Zatím mě napadlo doporučit:
Kvůli malé velikosti jsem navrhoval filtr pomocí vzduchu.
Dno kremičitý písek 0,6-1,2mm asi světlé barvy, aby krevetky byly vidět.
Hodně rostlin.
Výměny vody.

Jo, je mi jasné, že desítka je fakt málo. Ale sem tam jsme yslím narazil na někoho, kdo to takto provozuje.

Světlo je 6W LED bez regulace. Myslím Aquacosi. Poláci myslím.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.03.2023 14:23 Žena Beastie [314] Re: Lojza007
Víš jak, to by možná prošlo, kdybych neměla 4 akva, 40 l vázu s růžkatcem a zbytky kytek, 3l sklenici se substrátem a nějakými šneky, líhní, co teď jede protogen a teď nově tři krabičky s mikrami. To už by mě asi přítel odstěhoval :)
Budu koukat, občas zavzduchuju, kouknu, které ještě nosí (ale přijde mi, že už žádná) a uvidí se
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.03.2023 14:19 Muž Lojza007 [1180] Re: Beastie
Nech to na okně, pokud máš nějaký vzduchování, občas to tam můžeš nechat běžet, ať se ta voda trošku pohne. Za pár dnů bude vidět.
Nebo si z toho rovnou udělej takový vkusný okenní krevetkárium, na dno přisyp trošku písku, odlov si tam pár krevetek a jednou týdně vyměň trošku vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2023 13:26 Muž janesik1xjakep [63] Re: Beastie
A nosí pořád, nebo už jsou prázdné?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2023 12:11 Žena Beastie [314] Re: janesik1xjakep
Právěže jo, nosilo mi teď asi pět samic. většina mechu v akva zůstala, tak budu koukat a uvidíme. Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2023 12:04 Muž janesik1xjakep [63] Re: Beastie
Asi bych počkal pár dní a kontroloval. Pokud za tu dobu neuvidiš žádný pohyb, tak bych se nebál mech vyhodit. Nosily předtím velké snůšky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2023 11:56 Žena Beastie [314]
Fotka k příspěvku Asi už se to tu řešilo, ale ostříhala jsem kus mechu z krevetkárka, je plný řasy. Je šance, že jsou v něm malé krevetky? A jak je z něj mám dostat? Strčila jsem to do litrového džbánku, stojí mi to tady na okně a nevím, co s tím.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2023 22:59 Fox Re: Anthrax
Takže nechat být, vystřihnout jim někde větší dírku a ony si budou snad lézt sem a tam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.02.2023 22:52 R Muž Anthrax [4739] Re: Fox
Jestli prolezly určitě tou síťkou tam, tak prolezou i zpět. Pokud je vylovíš, tak tam skončí nejspíš znova. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2023 22:52 Fox Re: Sha
Akvárium je založené dva měsíce, vše krásne funguje a rybky s krevetami jsou tam cca týden, vůbec mě to nenapadlo, že by tam mohly vlézt. Jinak bych před založením pozadí vyndal. Teď už do toho vrtat nechci. Takže nemusím mít obavy že tam budou zalézat a zbytečně umírat ? Když udělám sem tam střih aby byla větší dirka, jsou schopné se dostat zpět tedy..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2023 22:46 Muž Sha [500] Re: Fox
Síťka se tváří jako obyčejná perlinka. Pokud nechcete likvidovat pozadí, budete za ním nacházet krevety často. Maximálně na vybraném místě udělejte prostřih a ony už si poradí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2023 22:30 Fox Re: Anthrax
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Foto síťky a dokonce i krevetky za pozadím posílám.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.02.2023 22:24 R Muž Anthrax [4739] Re: Fox
Počkal bych zda se dostanou ven samy. Nevím ale jak ta síťka vypadá, kolik je místa ze pozadím ani jaký druh krevetek máš, takže těžko říct.. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2023 22:16 Fox – Krevetky za 3D pozadím
Ahoj, pořídil jsem si akva z druhé ruky kde už bylo nainstalované 3D pozadí. Kolem je nalepena síťka přes kterou se mi ale za pozadí dostaly krevetky. Mám se nějak pokoušet je dostat ven ? Nebo jsou schopné si poradit a dostat se přes síťku zase zpátky? Nerad bych aby přišli k úhoně.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2023 16:00 Muž GeXeS [67] Re: Rovano
Mně právě nerostly ani ty Egerie, když jsem je zkoušel. Možná zkusím znovu - anebo holt nechám porůst dno těmi kryptokorynami, i když je moc nemusím, hlavně ať tam jsou už konečně nějaké kořínky.
Zbytek reakce převedu do vlákna o nerůstu rostlin, ať tady nezacházím mimo téma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2023 14:20 Muž Rovano [233] - RostlinyRe: GeXeS
Egeria densa je speciální případ. Té ty podmínky vyhovují.
Podívejte se, taky jsem měl dno, kde šumělo něco sem tam. Jakmile jsem jej vyměnil, rostliny ožily. Samozřejmě i předtím některé druhy rostly. Kryptokoryny, mech, egerie, ...
Někdo má zase měkkou vodu a stejné dno a nemá problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2023 11:27 Muž GeXeS [67] Re: Rovano
Tyjo, tak jsem zkusil vzít asi deset kamínků, a z nich jeden skutečně šuměl. Do výměny dna se mi ale silně nechce... (navíc teda škoda lávové drti, tu se mi určitě nepodaří vybrat ze spodní vrstvy). Tak to zkusím výhledově pořešit výměnami vody za dešťovku, když bude.

[Zrovna včera jsem se díval na akvárium kolegyně, co má v práci. Nejlevnější černobílý štěrk, před kterým tu všichni varují, v akváriu deset živorodek (mečovky, platy, paví očka) a dva čichavce, ancistrus... a 20 AMPULÁRIÍ! - a plně zarostlé Egerií. Ani známka zařasení, perfektně čisté... A voda ze stejného vodovodu. Já už nic nechápu. :-( ]

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2023 18:04 Muž Rovano [233] - RostlinyRe: GeXeS
Zkuste si test octem s tím štěrkem. Některé podle mě budou šumět. Krevetky potřebují stabilní prostředí, které najdou v akváriu, kde se daří rostlinám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2023 17:04 Muž GeXeS [67] Re: Rovano
Děkuji za dobrou úvahu. Jen tedy nevím, jak to vytvrzuji - měl jsem za to, že ten říční štěrk je křemenný. Co jsem přehlédl? (A také jsem myslel, že krevetkám bude tvrdší voda spíš vyhovovat, kvůli krunýři a tak...)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2023 13:35 Muž Rovano [233] - RostlinyRe: GeXeS
Zaměřil bych se na celkové podmínky v nádrži. Máte tvrdou vodu a dále ji vytvrzujete dnem.
Zajímavé jsou ty Sagittarie. Ty mi na tvrdém dně jely jak pominuté.
Bohužel Vás nepotěším. Předělal bych dno.
Sice uvádíte GH jen 18, ale dle 3,6mmol to podle mě bude více. Mám 3,14 a mám GH 17.6.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2023 12:02 Muž GeXeS [67]
Ahoj vespolek! Od května 21 mám v akváriu (rybicky.net/nadrze/32230-klacek) menší skupinku Neocaridin - začínal jsem s nějakými 12 kusy, minimálně jednou jsem zahlédl i nějaká mláďata, ale teď už dlouho vídám jen dospělé kusy, počet neroste, vajíčka žádná nenosí... Předevčírem se intenzivně honily po akváriu, pak jsem našel i jeden svlek, nejspíš od samice, takže bych očekával ještě jednu šanci na potomstvo, ale... tak nějak mi přijde, že prostě nejsou a že se ta mikropopulace generačně vyčerpala. Spolu s nimi mám jen různé druhy malých plžů a divoké gupky. Ty gupky by samozřejmě mohly požírat mláďata, ale mám tam i dost mechu a filtr s řidším molitanem, tak jsem doufal, že krevetky budou mít kde se schovat v raných stádiích...
Je fakt, že je nějak cíleně nepřikrmuji, sem tam hodím olšovou šišku. Může to být tím, že jim prostě nestačí řasy a bakteriální povlaky? Přijde mi to akvárium celkem úživné, kvůli řasám bych nerad navyšoval krmné dávky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.01.2023 11:00 Muž Habbakuck [32] Re: Filip58
Měl jsem cherryny cca dva roky v dost podobném akvárku (jen trochu menším, bez filtru a jen pro ně), kde egeria densa tvořila polovinu veškeré zeleně, a byly úplně v pohodě, takže si troufnu tvrdit, že tou to nebude. Přinejmenším teda pro ty red cherry, amana jsem nikdy neměl.
Taky bych podezíral spíš parmičky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.01.2023 08:31 R Muž afc1886 [14655] Re: Filip58
Za mě v tom mají ploutve ty parmičky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2023 23:50 Muž Filip58 [17] – Úhyn
Ahoj, mám zkušenosti s rybami, s krevetkama moc zkušeností nemám. Před časem jsem vysadil krevetky červené (red cherry) do malého 54 l akva, taková bezúdržbovka, viz prezentace, filtrace bublifuk, no2 nula, no3 v normě, spíš nízké, takže zlobí řasy, voda měkčí 7 dH, ph cca 7,2 a po čase všechny krevetky zmizely. Stejně tak Japonicy, které jsem přemístil z 200 l, kde byly v pohodě více jak rok. Ryby na vině nebyly. Nevím, kde může být problém. Na zahraničních webech se občas objevuje info o toxicitě egeria densa pro krevetky a je pravda, že v tom akva je egerie požehnaně, tak mě napadá jen to. Nějaká ráda? Dík.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.01.2023 21:29 Muž PetrO [752] Re: vlka
Ano, Růžkatec mám takhle za rampou taky.
Úplně stejně se dá "zaháknout" i Pupečník.
Další schovávačka by mohla být třeba i v Kosokvětu nebo Hnědovce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2023 20:38 Žena Artvero [6] Re: Artvero
Děkuji za rady, už jsem objednala růžkatec a ještě mech, mám to akvárko cca dva měsíce, takže se mi ty rostliny ještě pořádně nerozrostly. Tak tam ještě zkusím přidat a uvidím co na to budou říkat.
Jen jsem si říkala, jestli není divné, že umřou ty samičky, čekala bych, že se vajíčka prostě nevylíhnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.01.2023 17:11 Muž vlka [3441] Re: Artvero
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Čauky, dej na hladinu za filtr pár koncových stonků Růžkatce, nech ho ,,vlát,, v proudu vody z filtru - poroste jako hrom - a za ,,chvilku,, bude plný Krevetek...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2023 14:11 Muž Lojza007 [1180] Re: Artvero
Bez pořádně hustýho porostu, ideálně mech, žádný odchov nebude. Krevetky se nemají kam schovat před predátory.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2023 13:29 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: Artvero
Aho, čím víc mechu, tím víc krevetek... :-D ano
PS: Akorát se obávám, že osazenstvo, které je vidět z fotek, Ti to hodně zredukuje...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2023 13:25 R Muž Anthrax [4739] Re: Artvero
Dodal bych víc rostlin. Ať se mají malé krevety kam schovávat. Třeba růžkatec je pro tento účel jak dělaný. Takhle jsou krevetky na ráně. Odchovů se pak snadno dočkáš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2023 13:15 Žena Artvero [6] – Uhyn těhotných krevet
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, chtěla bych se zeptat jak zacházet s těhotnou krevetou :-D. Už několikrát jsem měla krevetu s vajíčky, ale pokaždé mi umřela než je donosila. Je pravda, že je mám ve společném akváriu, ale přijde mi, že jinak prospívají. Měla bych je dát do porodničky aby měli větší klid?
V akva mám guppy, neonky,jednoho ancistruse. Podle testu vody by mělo být všechno v normě. Filtr i vzduchovaní jedou non-stop.
Předem děkuji za rady :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2022 07:12 R Muž afc1886 [14655] Re: M3nger
Nevím nic o tvém akváriu, ale já osobně nemám rád tyto kouzelné vodičky. Za mě je lepší ty peníze dát třeba do většího množství rostlin.
Přidat alespoň fotku celého akva by bylo fajn. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2022 23:24 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: M3nger
- podle uvedených dispozic použití, ( podle německého letáku) , bezpečný pro všechny obyvatele akvária ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.12.2022 21:52 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: M3nger
A máš za ten den nějakou reakci na krevetách? Kolik se tam toho dává? Já bych asi preventivně vyměnil co nejvíc vody, třeba i ½.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2022 21:09 M3nger Re: vlka
Přesně toto jsem použil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2022 19:51 Muž vlka [3441] Re: M3nger
Ze sedmi prodejců jsem to našel jen tady. Pokud je to nějaká chemie, tak bych si to rozmyslel...
fera24.cz/…#
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2022 18:41 M3nger – Čistič vody
Přidal jsem do krevetkária Crystal Water od Tetry, ale až dnes, druhý den, jsem si přečetl, že to k bezobratlým nepatří. Na internetu jsem si četl manuál kde nic nebylo zmíněno.
Otázka je, jestli je to problém.
Díky :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.12.2022 20:22 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: KarásekLut
Ahoj, nejvíce odolné co se týká parametrů vody a lehce se množící jsou Neocaridiny. Dnes je v nich barevně obrovský výběr.
Pinokia jsou Caridiny a ty už jsou náchylnější...já je třebas dlouho neudržel. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2022 10:54 Muž KarásekLut [89] – k
Můžu se zeptat které krevetky jsou "nejuniversálnější"? Myslím z hlediska snášenlivosti například tvrdosti vody, teploty, prostředí, spoluobyvatel atd. . Samozřejmě klasika jsou japonicy ale mám na mysli ještli třeba i krevetka červenonosá (pinokio) nebo případně i jiné druhy?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 111 112

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 88580x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2294-krevetkychov?od=51