Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky - chov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 10 Přejít na další stránku   1  
Krevetky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2019 09:54 Silviebaris Re: FishMan59
počkej,ale ted se bavím o krevetkách od sestry...a tobě taky umíraj,a co testy vody,jak probíhá udržba,máš nějakou prezentaci...pošli foto...Jo pardón krevetky mě nikdy moc nezajímaly...nějak mi to nesedí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2019 09:48 Muž FishMan59 [-4] - Sumcisilviebaris
no jo ale já žádnou nedávám a taky mi jedna zemřela
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.03.2019 09:31 Silviebaris Re: FishMan59
myslím si ,že to bude tou chemii,krevetky jsou velice citlivé,na takový sajrajty...A taky mohly být sežrány,teda,pokud jste nenašli mrtvolku.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2019 09:27 Muž FishMan59 [-4] - Sumcipaulo
Jo pardón krevetky mě nikdy moc nezajímaly, ale jejich název v obchodě jsou Red cherry myslím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2019 09:12 Muž paulo [58] Re: FishMan59
Svleky mohly být způsobeny změnou chemismu vody, a úmrtí má milion příčin, vysoké hodnoty dusičnanů a dusitanů, velmi tvrdá voda, stres že změny, nicméně nevím jaký krevetky jsi tam dal?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2019 07:59 Muž FishMan59 [-4] - Sumci – Krevetky
Zdarec mám na vás dotaz. Moje sestra má nanoakvárium 30l od aquael má tam pár nějakých malých rybek a krevetky. Ale vždy když si je koupí tak ne jen že se nemnoží ale tak do 2 měsíců postupně vychcípají. Tak sem si říkal že si za to může sama. pač přidává různé zázračné vodičky nějaký Bactego,Seachem flourish, preasten, a uhlík od dajany. no ale teť měla problém se zelenou vodou a mě zrovna chcípla betta v ultra miníčku. Tak jsem dokoupil závěsný filtr sunsun a pro pokus ješte listy mandlovníku a šupnul je tam opět tak týden tam byly dokonce jsem našel i asi 5 svleků a včera mi jedna umřela. Vodu dolévám z vodovodu viz! prezentace Do Pokoje

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2019 16:18 Muž Smetany [1226] Re: Bella
Zajímavé a neumím říct proč tomu tak je. já mám populaci red cherry od roku 2008 zhruba v roce 2011 jich z původních 6 bylo asi 600 a světlých bylo také minimum (ale občas nějaká byla) jelikož mi přišlo že 80L je pro ně málo část sem přestěhoval do větší nádrže. V obou nádržích se krevety množily dál ale množství světlých až průhledných přibývalo. Do té osmdesátky jsem moc nezasahoval populace se ustálila na cca 500-600 ks a momentálně je tam poměr světlých a červených tak půl na půl a moc se nemění. V té dvoustovce je poměr podobný přesto že jsem se snažil pár let třídit. Od roku 2009 jsem měl i caridina red Crystal původně 5 ks a po 10 letech a mnoha rozdaných kusech jsou všechny stále krásně vybarvené dnes je jich asi třetina černých některé dokonce čistě bílé. V roce 2017 jsem založil experimentální nádrž s oběma druhy (neocaridiny i caridiny) zatím oba druhy žijí množí se, ale red cherry musím redukovat jinak by caridiny převálcovaly. I v tomto akváriu jsou neocaridiny cca 1:1 syté a ty téměř průhledné ale caridiny jsou všechny plně vybavené. Z těchto zkušeností jsem čerpal při psaní předchozích příspěvků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2019 15:38 - Re: ZDRI
Ano súhlasím.Ak krevetky pochádzajú z chovu kde to búchal chovatel jedno cez druhé,tak sa stále bez poctivej selekcie budú rodiť i svetlé jedince.Ak už takúto nestálu populáciu máme,museli by sme poctivo selektovať kus po kuse minimálne 4 roky a aj to nedáva záruku,že získame úplne ustálenú populáciu.Je o dosť jednoduchšie už ako tak ustálenú získať a ju vylepšovať vlastnou selekciou.Aj svetlé jedince ak sú z populácie kde boli tmavé kusy,budú dávať i tmavé potomstvo.Genofond krevetiek je tak rozsiahly,že keby sme do populácie neprimiešali žiadnu novú krv,tak sa nič nedeje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   25.03.2019 15:34 Žena Bella [1047] - Rostliny
Fotka k příspěvku ad postupne vybledavani krevetek - moje laicka zkusenost

V zari 2012 vypusteny 2 cerveny cherryny a 4 prusvitny, jen tak na zkousku, jestli se v mem akvarku chytnou. Od te doby jsem zadne krevetky nepridavala. Dost jsem jich za tu dobu rozdala (tak 500+). A tady je to trochu srandovni - lovim je rano, ten den kdy je mam nekomu dat. Pred praci, takze pospicham. Ktery krevetky jsou nejlip videt? Ty nejcervenejsi. Tech vylovu za tech nekolik let uz bylo opravdu dost. Obavala jsem, ze mi pri takovym postupu, kdy se zbavuju v podstate nejsyteji zbarvenych jedincu casem vyblednou. Prislo mi to i logicky. No, a nezda se.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2019 11:27 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Smetany
-děkuji za odpověd ,pouze jsen se chtěl utvrdit ve svém názoru ,na řadu Vámi zde publikovaných příspěvků ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   25.03.2019 09:12 Muž ZDRI [1415] Re: Prašan, Smetany
Na toto není 100% černobílá odpověď. Záleží na genetice, zde konkrétně na tom, z jakého chovu krevetky pochází, jak důsledně a v kolika generacích probíhala předchozí selekce. Můžete koupit krásné sytě vybarvené kusy, u kterých přesto bude velká část potomků výrazně světlejší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2019 04:27 - Re: Smetany
Nie je tomu tak.Mal som niekoľko rokov red cherry bez primiešania novej a stále boli krásne krvavo červené ako sakury.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.03.2019 00:01 Muž Smetany [1226] Re: lacewings
Je úplně jedno jestli bude chov samostatný. Neocaridiny mají přírodní zbarvení téměř průhledné a pokud chováme barevné tak se každé další generaci vyskytnou jedinci z méně výrazným zbarvením podle kvality krevet je jich méně nebo více pokud tyto jedince neodstraníme a budou se dále množit v následujících generacích bude vždy horší poměr barevných x méně barevných (až průhledných). Toto se u caridina crystal neděje a to ani v případě black i red dohromady. Ano může se změnit zbarvení ve smyslu jiných fleků ale krevety "neprůhlední" jako neocaridiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2019 22:03 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Smetany
-vysvětlete mi prosím ,proč by zrovna v případě samostatného chovu ,caridina black crystal ,neztratí svou barevnost ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2019 18:12 Muž Smetany [1226] Re: invalida
Caridina ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2019 17:37 S Muž invalida [3881]
I jeden druh ztratí barvu ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.03.2019 15:58 Muž Smetany [1226] Re: Nesmysl
Chovat je lze ale podmínky to chce uzpůsobit caridinám. Taky je třeba neocaridiny značně redukovat protože caridiny se v tomto složení pomaleji množí. Pokud se jedná o první pokus chovat krevety (což soudím podle dotazu) tak bych doporučil začít pouze s jedním druhem a až časem se pokusit o společnou nádrž pro oba druhy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2019 15:32 Muž ManuChavez [1035] - Teď už hlavně krevetyRe: Nesmysl
Ano.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2019 15:22 Nesmysl Re: Iceman
Takže lze chovat neocaridina red cherry s caridina black crystal, aniž by se zkřížily a ztratily barvu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2019 15:15 Muž Iceman [96] Re: Nesmysl
Ne.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2019 15:01 Nesmysl
Dobrý den, hezký den. Kříží se neocaridina s caridina? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2019 12:25 Žena Miruš [15] Re: Bella
Ta krevetka stále opečovává to jedno vajíčko.. love
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   21.03.2019 12:15 Žena Bella [1047] - RostlinyRe: Miruš
Aha. Nejpravdopodobnejsi varianta je shoz vajicek kvuli stehovani (=jina voda).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2019 10:25 Žena Miruš [15] Re: Bella
Já myslela ze bych nepřehledla ty vajíčka... Jako že by už byly zralý na vylíhnutí..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.03.2019 08:57 Žena Bella [1047] - RostlinyRe: Miruš
"Přece bych je 14 dní neprehlizela" - ale ano :-) ony jsou ti prckove opravdu opravdu titerni :-) (i po 14ti dnech :-) ) Ale klidne se mohlo stat, ze krevetka vajicka odhodila - vzhledem k tomu, ze je mas 14 dni bych to na to i videla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2019 08:02 Žena Miruš [15] – Vajíčka
Fotka k příspěvku Ahoj, mám 14 dní krevetky. Včera jsem u jedné objevila vajíčka.. Dnes ráno však měla jen jedno.. Je možné že jakoby potratí vajíčka? Nemyslím, že by se už narodily. Přece bych je 14 dní neprehlizela. Čumím tam pořád. Děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.03.2019 14:49 Žena Miruš [15] Re: silviebaris
Moc děkuju, tak to se jim asi daří holkám potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   15.03.2019 14:42 Silviebaris Re: Miruš
svlečka... ;-) Hlavně ji tam nechej,krevetky ji zbaští... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2019 14:41 Žena Miruš [15] – Mrtvolka
Fotka k příspěvku Ahoj, je toto svlečka nebo mrtvá krevetka? Děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2019 19:50 Muž paulo [58] Re: Smetany
Aktivní uhlí už je pryč a místo toho je rašelina ve filtru, voda jak v Amazonce a pH aktuálně teď 7,2. Ono těch šneků bylo dost ale abych ulitami zvedal takhle pH, nevím, aktivní substrát už je doma.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2019 16:35 Muž Smetany [1226] Re: paulo
pH také zvyšuje aktivní uhlí nevím proč ale je to tak. Ulity asi taky něco přidají ale s CO2 a všemi tvými výluhy mi to pořád moc nesedí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2019 12:16 Muž paulo [58] Re: Smetany
Seachem Matrix bez reakce v octu, stejně tak flexi obklady. Jediný co už mě napadá tak když jsem hubil ploštěnky no planarii tak šli do kytek i okružáci. Ti totiž zalezli do substrátu a tam zkoncili.takze nějaký vybírání ulit ze dna proběhlo jen na povrchu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2019 10:52 Muž Smetany [1226] Re: paulo
No v téhle velikosti nádrže mě napadlo že by to mohly ovlivňovat svlečky ale to by jich tam muselo být tak 100. Takže zase nic. Co ten substrát? Zkoušel si ho?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2019 09:15 Muž paulo [58] Re: Smetany
Cca 30, ale jaký by měly vliv na pH?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2019 07:51 Muž Smetany [1226] Re: paulo
Ještě mě napadlo kolik je tam krevet?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2019 07:23 Muž paulo [58] Re: Smetany
Pro jistotu jsem ještě udělal test octem, žádná reakce, koupání kamenu ve vodě z reverzní osmózy nepřineslo zvýšení pH ani zvýšení vodivosti vody. Objednal jsem aktivní substrát od Dennerle když už od nich používám vše pro krevetky ale netuším čím to je. Zkusím ještě Matrix v octu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2019 20:59 Muž paulo [58] Re: Smetany
Zkusím to hned zítra...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.03.2019 19:31 Muž Smetany [1226] Re: paulo
Udělal bych pokus do jedné sklenice s RO vodou bych dal kousek substrátu a do druhé ten Dragon stone( nějak mu nevěřím) a zkusil po pár dnech změřit pH třeba to něco ukáže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2019 19:06 Muž Planorbella [643] Re: Michal3015
Někde jsem četl, že bez substrátu se jim mohou deformovat končetiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2019 17:32 Muž paulo [58] Re: paulo
Jen aktualizuji, ale pořád nechápu proč se tak deje, ve filtru je aktivní rašelina, voda hnědá, v akváriu listy dubu, mandlovníku a trochu olsovych šišek a CO2 a těžko se dostávám s pH pod 7. Jako jedinou možnost už vidím výměnu substrátu třeba za ebi gold aby mi pomohl udržovat pH i on.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   03.03.2019 10:24 Muž Smetany [1226] Re: Králík
A máš je bez substrátu a bez možnosti se schovat? Malá kreveta po narození není o mnoho větší než buchanka a pokud se nemá kam schovat je i pro rybičku velikosti 1 cm vítanou potravou. Takže pokud to má být odchovna krevet za mě určitě bez ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.03.2019 09:56 Králík Re: Michal3015
Já bych je klidně dohromady dal. Já mám dvě akvária s malými živorodkami a krevetkami a bez problémů se krevetky množí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2019 09:39 Silviebaris Re: Michal3015
živorodky a krevetky dohromady určitě nedávej,živá potrava je výborná...Substrát bych jim tam nějakej dala,aspon trošičku.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2019 09:37 Muž Michal3015 [32] Re: Smetany
Já tam substrát klidně dám :) jen jsem se ptal, zda je to možné. Přemýšlel jsem ze si udělám odchovnicku pro mladé krevetky a zivorodky, takže tam bych substrát asi nedaval
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.03.2019 09:27 Muž Smetany [1226] Re: Michal3015
Možné to je ale má to spoustu nevýhod. Je nějaký důvod proč?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.03.2019 09:27 Muž AkvaBlázen [138] - RostlinyRe: Michal3015
Ano, určitě by to šlo. Ale proč nemůžeš substrát? Nebylo by to pro ně lepší?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2019 08:02 Muž Michal3015 [32]
Dobry den, chtel bych se zeptat, zda mohu chovat krevetky v akváriu bez substrátu. Mam pro ne 12l akvarium a chtel bych tam umístit jen nejaky větší trs christmas mechu. Je to možné? Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2019 17:59 Muž paulo [58]
No planarii jsem odboural jinym aktivním uhlím, tohle no planarii nazazilo a už ani nezazije, sajrajt jeden. A ohledně GH+ když namicham s RO tak se pH nemění, až v akváriu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.02.2019 17:43 Žena Pandice [22]
Ph uhlí zvyšuje ale nemám s tím zkušenosti. Vím že když se nechá v akvárku dlouho, tak spíše škodí než pomáhá. Maximálně nechat týden - 14 dní a ven. Předpokládám, že jsi ho tam nasadil pro odbourání přípravků proti hlísticím co jsi tam dával.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.02.2019 17:42 Muž Smetany [1226] Re: paulo
Uhlí pH zvyšuje ale při KH 4 to není nic radikálního. Dragon stone sem nikdy neměl tak nevím. Myslím že nejpravděpodobnější je že ti pH zvyšuje ta sůl kterou upravuješ vodu. Víš co to má dělat?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [10] ...... 111 112

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 88580x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2294-krevetkychov?od=451