Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky - chov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 90 Přejít na další stránku   1  
Krevetky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2009 08:07 Muž Chem [837]
Bexi napsal: ty krevety i z letmého popisu určuji na nějaké macrobrachia ;-) Jasne, asi to budou Macrobrachia, ale Atrax neni uplne blabol a dovedu si predstavit, ze Atrax sezere vse zive ve svem okoli.. A je dokonce nebezpecny i pro lidi. Smrtelna davka jedu je cca. 0,2 mg/kg. Ze ale zije i pod vodou a zere rybicky, to je pro mne prekvapenim ;-) Neslo by to odfotit? Sklipkana cihajiciho na ryby na kryptokoryne, nebo echinodoru jsem jeste nevidel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2009 07:35 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Bak
My ty krytky nemáme barevný, ale průhledný. Drobka krmím většinou já.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2009 22:35 Bexi
atrax JE obchodnickej blábol....když obchodníci neví co to je tak tam to tam někdy dají...jinak ty krevety i z letmého popisu určuji na nějaké macrobrachia ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2009 21:57 kreveta – Re: Bexi
No nevim, me dve mrchy vyrostly s klepítky cca do 12cm a rozhodně teda přátelský nebyly. Bylo nutno je odlovit, na ryby byly jako draci. Jiný druh s klepítky neznám a rozhodně to blábol není:-). Aspoň ten čichavec, co si ho dvě daly napůl, by to asi netvrdil tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2009 21:35 S Muž invalida [3881] – já to zkusím uhádnout
Já bych řek palmata teda u mě v akvu to ještě byla. Ale Bak ji překřtil na čokoládovou hvězdičku :) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2009 21:28 Bexi
atrax je obchodnický blábol
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2009 21:20 kreveta – Re: ApacheBa
Hola, hele, já nejsem nijak zvláštně dobrý znalec krevet, ale z podobné se mi vyklubala Atrax a spásla mi půl akva rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2009 20:49 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: Semtex
Co přesně to je, to poznáš až budeš míchat mléko pro malou :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2009 19:59 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Bak
i ty jedna kecko, kbelík to není, nevěřtěmu, je to náprstek smich

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2009 17:20 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: Marri
Výborně, nebyla právě ve svém prostředí, ale palmatka to je hezká když se prohání po nádrži. Nedalo mi abych se nepochlubil.
Málem jsem ji pak nevyndal z kbelíku :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2009 09:28 Marri – Re: Bak
Když původně chovanka Invalidy, tak že by palmata? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2009 22:46 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: Semtex
Vidíš, sám Venca se ptal jak to že mi zmutovala a vyplnila celý kýbl. Tož když je velká jak necky, tak netřeba, ledaže bych si pořídil větší čočku :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2009 21:17 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Bak
a lepší fota by nebyla?
i když vím co to je, rád bych jí viděl v plný kráse... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2009 19:58 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Copak je to za krevetku ?
Fotka k příspěvku Aby si všichni nemysleli že zde existují jenom krevetky Red Cherry, dávám hádanku co je to za fešáckou čokoládovu paničku v plastovém žejdlíčku ? Původně chovanka Vency / "Invalida", právě spustila vajíčka a šla si nechat udělat foto k narození mladých :)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2009 16:14 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: bali
Mohu dodat stejné obrázky, Bali to nafotil hezky. Ale proč ? Samička x sameček ? Nosilo to šedé někdy vejce ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2009 15:50 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetky – Re: Bexi
jedna uz tak byla a dalsi dve se zacinaji vybarvovat podobne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2009 12:19 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Bexi
já ne, a myslím že ani Bak, prostě z ničeho nic přijdou o barvu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2009 12:18 Bexi
jj dík za info :-) to jsi takové už koupil?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2009 11:45 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Bexi
ne není, je takova z přírody....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2009 10:55 Bexi
jestly jsou stejně velké a mají stejný tvar těla tak by to mohly být ony....není c.prpinqua šlechtěná?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2009 10:44 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetky – Re: Semtex
Fotka k příspěvku a jeste porovnani s normalni orange
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2009 10:43 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetky – Re: Semtex
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2009 07:57 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: Semtex
Takhle opravdu vypadá, ne některé ale polovinu jich mám krásně oranžovou, polovinu takhle divně zabarvenou. Už jsem si myslel že mám jiný druh krevetek, jsem rád když to potvrdí ještě někdo jiný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2009 07:36 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: bali
Mohla by to být C. p. Nekteré mohou ztratit tu pěknou oranžovou barvu. Chtělo by to lepší fotku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2009 00:47 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetky – jaky druh??
Fotka k příspěvku take potrebuju poradit, zakoupili sme orange krevetky (caridina propinqua) a je mezi nima i jedna uplne jinak zbarvena, nevi nekdo co je to zac? ostatni jsou pekne oranzovy
dik
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2009 22:05 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Bak
Když se díváš na fotky z jejich přirozeného prostředí, tak ten mech tam není nikde vidět. Ani těch rostli tam moc není. Zato různých skrýšek mezi kameny a napadanými stromy je tam víc než dost. Ono se pak není čemu divit, když dám do nádržky kokosové ořech a najednou se tam všechny krevetky začnou stěhovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2009 19:28 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: Semtex
Hm, taky začínám nahrazovat jávský mech něčím jiným, jedna vana s mechem je jakoby vypálená, nevím jestli je vypasená od intenzivního chovu a pobíhání krevetek nebo šneci...najednou se začal ztrácet, šel do takové tmavé barvy a pomalu kráčí pryč :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2009 19:25 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: navik
Dík.
Bak: no super. U mě to vypadá, že je tam ještě minimálně 5 samiček co by mohli být v očekávání.
Ale blbě se to pozoruje, ono AQ je pěkně zarostlé Řečánkou a něteré kousky nevidím dokud se nepohne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2009 11:37 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: hop
super, dík za nabídku....
Dcerka se dnes narodila v 6:31

Z5 ke žlutým, i u těch jsem dnes zaznamenal další 2 nosnice. hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2009 22:18 Muž hop [26] - Rostliny – Re: Semtex
Fotka k příspěvku sulawesi je nádherné, ale strašně veliké, projeli jsme ho od jihu přes oblast toraja na sever k jezeru poso, a nahoře u manada jsme se 14dní jen potápěli. držím palce hlavně at jsou všichni v pořádku a hodně zdraví potomkovi i vám, az poporoste tak klidně pojed s námi, couráme tam každý rok bud filipíny, indonésie nebo malaysie tak na 3-4 týdny, dnes to vyjde skoro levněji než egypt ahoj
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2009 14:22 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: hop
Já osobně nemám žádné skušennosti s onemocněním krevetek..... zatím se u mne nevyskytlo ale jistě že existují. viz.: www.crustakrankheiten.de

jinak tiše závidím ten výlet, rád bych někdy na Sulawesi zajel. Z fotek to vypadá nádherně, horská jezera, a příroda vůbec.

Kdyby to šlo, tak podniknu nějakou expedici alespoň na měsíc.... Ale bohužel, každým dnem čekáme potomka.... Tak snad až povyroste.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2009 10:53 Muž hop [26] - Rostliny – Re: Semtex
díky, no asi budu muset oslovit nějakéhou chovatele, protože většinou nic takového v akvaristikách nemají, natož aby měli výběr, jak jsou náchylné na nemoci? jedu zítra na měsíc do indonésie (alor,flores,komodo) kouknu se co tam plave v jezerech....naposledy jsem se hrozně pobavil na filipínách u el-nida je tam na ostrově jezero a to je doslova plné krevetek jsou jich tam miliardy ale nebyly tak krásně barevné, když se člověk koupal a chvilku se nehýbal tak na nas naskákaly a čistily nás, bylo to super potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2009 00:31 Muž ApacheBa [0]
Fotka k příspěvku a este jedna
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2009 00:30 Muž ApacheBa [0]
Fotka k příspěvku konecne sa mi podarilo ju odfotit
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2009 23:30 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: hop
určitě můžeš většinu běžně chovaných krevetek..... tyhle ryby je nevyhledávají jako kořist... může se stát, že je omylem nasaje a nebo některé nedopatřením ublíží, ale krevetky se celkem dobře množí (Red Cherry, Yellow, palmata, babaulti). Nebo můžeš koupit velké krevetky filtrující (10 cm dorůstá) nebo Japonice (asi kolem 5cm delka).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2009 23:06 Muž hop [26] - Rostliny – Re: Bak
jen se chci zeptat, vidím že krevetky se začínají objevovat, lze je mít i ve velkém akváriu cca 500l? popř jaké a kolik, budoucí osazení jsou dnové (ancistrus, sterbai,thoracata) ryby a cca 400-600 neonek
začínám po dlouhé době znovu ahoj díky dan
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2009 21:39 Muž ApacheBa [0] – Re: GP
samo ze to nie je jediny znak, podla coho som usudil ze to je macrob. ale aj ich velkost cca 4cm/dnes sa mi zdaju onieco vecsie/,mam dva kusy, co su fakt velke, a dokonca som si vsimol na jednej krevetke, ze nosi zelenkave vajicka, vcera som ich trosku pozoroval, a videl som len 6 z 8mich, tak asi bola zalezena :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2009 13:25 Marri – Re: ApacheBa
Takže 100% Macrobrachium
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2009 12:30 Bexi
je to to macrobrachium i když to trochu vypadá i jako caridina simoni ;-) případně nějaký vzácnější necaridinae druh krevetky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2009 08:42 GP – Re: ApacheBa
nostrum nebojaksetomenuje je sice jeden z rozpoznavacich prvku, ale jen to ze tam je a je pilovite, jiste neni nic co by nemely i ostatni krevetky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2009 22:02 Muž ApacheBa [0]
Fotka k příspěvku tu je jdna fotka, kde zretelne vidno onen zmienovany pilovity pancier na hlave
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2009 15:46 Marri – Re: ApacheBa
Taky se přikláním k Macrobrachium, podle fotek tak vypadá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2009 14:20 Muž ApacheBa [0]
vecer dodam detailne foto, diki moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2009 12:29 Bexi
je to prsotě nějaké Macrobrachium a hotovo žádné caridiny či neocaridiny.Klepítka může mít malé protože je ještě mladá-klepeta jim ale rostou podle druhu docela hodně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2009 12:26 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
Na těch fotkách těch detailu moc vidět není.
Teda, nepříjde mi že by ty klepítka byli nějak delší. Chtělo by to podobnou fotku jako tu:
www.interaquaristik.de/…

Něco o krevetkách se dozvíš zde: www.krevetky.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2009 10:40 Muž ApacheBa [0]
vdaka za reakcie, ale asi to uz mam potvrdene, pri skumani detailov na mojich fotkach som si vsimol taky isty pilovity pancier na hlave, ako maju Macrobrachium lanchesteri, zatial si rybiek nevsimaju, ale uvidime, skor by ma zaujimalo, ci ma niekto skusenosti s chovom tychto kreviet, a ake linky ba som mal navstivit, diki
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2009 10:30 Muž vejvar [26] - Raci, krabi, krevetky
jako glas shrimp oznacuji prodejci macrobrachia
nejsem si jisty, ale podle mě to je Macrobrachium lanchesteri
dorusta az 7cm a pak bude nejsis schopne ulovit mensu rybky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2009 09:43 Muž ApacheBa [0]
na blocku z predajne /Hornbuch/ je uvedene caridina sp.glass shrimp, co mi ale moc nesedi, kedze co som vycital z webu ,ze dorastaju len do 3 cm, a moje su ovela vetsietak do 4 cm,
co sa tyka potravy, zeru asi vsetko, od vykalov ryb,krmiva pre ryby,tabletky,ako aj mrtve ryby,takze asi vsetko,maju dlhe tykadla,a priesvitne telicka,tak neviem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2009 08:54 david56
Podle tech klepitek bych si tipnul na nejaky Macrobrachium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2009 08:00 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
Bude to některá z Neocaridin, podle toho jak píšeš by to mohla být palmata, podle prvního fota, ale taky heteropoda podle těch druhých fotek. Ale je možné, že jsou to kříženci těchto dvou.
Ale chtělo by to víc informací. Třeba jako jestli jsi měl od nich mladé, jaké barvy, čím krmíš, a odkud je máš.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [90] ...... 111 112

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 88583x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2294-krevetkychov?od=4451