Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky - chov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 89 Přejít na další stránku   1  
Krevetky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2009 15:15 Žena darka [520]
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2009 15:09 Muž snickers [0] - Tetry – Re: Semtex
Děkuji za info.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.10.2009 15:04 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: snickers
Fotka k příspěvku Ve Vivariu mají pravdu, je třeba je třídit, a chovat spolu jen ty podobně zbarvené jedince...
ale pokud chceš začít chovat lepší kousky, tak je lepší zainvestovat a už je koupit. Nedávno jsem viděl, že třeba tuším Kalaba nabízel Hinomaru za 400,-
Jinak než dospěješ k podobný třídě, bude ti to trvat věčně a možná se k ní ani nedostaneš.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2009 14:57 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: GP
co to tu píšeš za nesmysli??
Red Bee tady: www.pets-paradise.at/…
je to stejný co CRS!!!
tak tu nešiř fámu...

Red bee, CRS apod. jsou jen obchodní názvy pro jeden a ten stejnej druh krevetky, ta stejná je i Blue Tiger atd.
Jasný!!?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2009 14:30 Muž snickers [0] - Tetry – Re: GP
ja myslel že je to jenom vyšlechtěná Crystalka, postupným oddělováním bělejších jedinců...chtěl bych je rozmnožit, protože je o ně velký zájem. Ve vivariu mají zkušenosti, že mají velmi málo malejch a eště se musí přebírat podle toho jak hodně jsou bílé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.10.2009 14:25 GP – Re: Semtex
je sice podobna, ale je to jiny druh
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2009 13:06 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: snickers
zkušennosti s CRS je plno - mám teď na myslí plný internet....

třeba tady: www.crystalred.de/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2009 13:04 Muž snickers [0] - Tetry – Red BEE
Ahoj, mate někdo zkušenosti s odchovem Red bee (tim myslím bělejší, hezčí Red crystal). Mam je ve společnosti s tetrami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2009 11:21 Muž ApacheBa [0]
z mojich skusenosti su samice bojovnic tie najlepsiie a najzakernejsie lovkyne potravy, ake som mal, a videl, tieto dokazu nepohnute visiet vo vode dlhe chvile, az sa okolo mihne nic netusiaca rybicka a ... a dokazu sa predierat aj hustou spletou rastlin, a tie akrobaticke cisla, co pri tom struhaju ... uzasne divadlo :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2009 10:00 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: hf
prirozenej vyber... treba vyslechtish krevetky, ktere budou prizpusobene bettam a pri ohrozeni se budou stavet mrtve, misto uteku.....

doporucuju cherryny nebo prirodni formu tehoz druhu (prirodni jsou udajne odolnejsi) jen pozor na kvalitu vody.. hlavne med (Cu) a dusik
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2009 09:46 Muž hf [54] – Re: Semtex
Jo, mě je bettyny vyžírají i v hustě zarostlém 200l akva. V 50l dohromady s bettynama imho bez šance...

Jinak zajímavý efekt. Když bettyna začne očumovat krevetku a ta se nehýbá jen ji šťouchá tykadlama tak to bettyna po chvilce vzdá, jakmile ale začne kreveta skákat tak má většinou smůlu, protože na to vystartují bojovnice i z druhé strany akva. No a krevetě se při těch skocích zřídka podaří skočit tak aby ji betta ztratila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2009 22:33 Bexi
s bojovnicemi né,lepší je je mít samotné,pak se snadno a rychle množí,přebytky můžeš mít v akvárku s rybama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2009 22:32 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: makky
no nejběžnější a nejsnažší chov je s těmihle: rybicky.net/atlasostatnich/krevetka_neocaridina_denticulata_var_red_cherry

ale chce to si napřed o nich něco přečíst...

některé bojovnice je můžou mít jako svačinku....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2009 22:29 makky
Mě se líbí jak vypadají a že mají nějakou užitečnou funkci je dělá ještě lepší.Takže mají samé plusy?a jaký druh byste doporučily?Nemám s nimi žadnou zkušenost,aq 54l,betty a neonky.Takže nějaký nenáročný,aby se zžily s mými rybkami a když budou barevné tím lépe.A kolik ks.A taky snadno k sehnání.dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2009 22:26 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
já třeba některé krevetky mám na práci, u potěru bojovnic.... je to úklidová četa.....

ale většinou si člověk pořídí krevetky na okrasu, pokochání se jejich chováním, protože se mu líbí a tak....
Nekoupím staádo krevetek kde jedna přijde na 10€ jen proto, že mají nějaký význam... Na ta stačí kus po 50¢
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2009 21:17 Žena Kristýna [72] - Raci, krabi, krevetky – Re: Bexi
Neříkám odpadkožrout. Ale co si budeme povídat, pancéřníčci opravdu zbytky krmiva pojídají, i když jsou dobře živení. Krevetky také. Prostě je pro ně přirozené hrabat se ve dně :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2009 21:12 Bexi
Krevetky jsou super,žerou i řasu ale dle mého je rozdělení živočichů typu ,,zbytkař.....,, zcela na p***
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2009 20:36 Žena Kristýna [72] - Raci, krabi, krevetky
No požírají zbytky, ale pancíci jsou určitě lepší, poněvač dno i kypří. Krevetky jsou dobré na koukání a odklízení zbytků, které pancíci třeba nechtějí, nebo se k nim nedostanou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2009 20:25 Bexi
význam?já mám krevetky,šneky SAE protože se mi líbí...

maniakva.sweb.cz/… zde jsou 4 dobré články o krevetách ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2009 20:01 makky – krevetky
Ahoj.Chtěla bych si pořídit krevetky.Mají stejný význam v akváriu jako pancéřníčči?
Prosím o nějaké základní informace.Děkuji moc
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2009 15:32 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Bexi
no ještě to pro ostatní víc upřesním, mezinárodně jde o Caridina cantonensis sp. Tiger 'Orange Eye' ....
potomek "Modrého tygra" co se nevybarvil, ale barva může být i namodralá až šedá.
Ale název "blond" to nezavádějte, to vážně vede ke zmatkům. Třeba jako tady v místním Atlase a to nejen u krevetek, ale i u ryb a rostlin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2009 15:23 Bexi Re: Semtex
nebo by se jim dalo říkat odpad z chovu blue tygrů :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2009 08:26 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Mrakoplash
Se vší úctou k panu Dvořákovi, jistě je úspěšný chovatel, ale i tak by se měl držet zavedených názvů.
Potom vznikají paskvili, plno uživatelů je pak zblblích a neví co vlastně mají. Potom když se na něco optají, tak jen sklidí v lepším případě posměch.
Takže ještě jednou. Tahle krevetka je Caridina cantonensis sp. Tiger
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2009 06:14 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetkyRe: Semtex
Blonďatá Cheryna smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2009 06:05 Mrakoplash Re: Semtex
Zrovinka o panu Dvořákovi, bych si nedovolil něco takového prohlásit. Vzhledem k popisu krevet a údajům na jeho webu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2009 22:08 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: navik
jo vážně je v odkaze blond, no pan Dvořák v tom má menší hokej, blond je jen Tygr.... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2009 21:04 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetkyRe: navik
Chov bude lehký při dobré výměně vody, odkráčeli mi až když teploty šly k 28 v posledních týdnech srpna. Teď mi tam běhají nějaký mladý který jediní přežili a mají stejné nároky jako Cheryny, beru to optimisticky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2009 19:06 Muž navik [908] - SumciRe: Semtex
Vycházel jsem z informace v odkazu zde: www.akvakrevetky.wz.cz/… ,
z hlediska nároků tedy "blond tiger" = blue tiger (o označení "blond tiger" prosím nepolemizuji, z mé hlavy není... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2009 18:30 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: PUMA 88
Blond určitě není....
je buď klasika tygr, pak modrý tygr, červený tygr a sem tam se ukáže i žlutý tygr, popř. nějaká směska tygr x krystalka..... a to je pak jak šašek barevný ..

co se týče náročnosti tygrů, tak zrovna snadné to není.... hodně záleží na kvalitě vody a podmínkách kde se chová....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2009 15:44 Muž navik [908] - SumciRe: PUMA 88
Pokud jste nenalezl údaje k varietě blond tiger, najděte si je k blue tiger a máte jasno... ;-)
(ve zkratce dle literatury relativně méně náročná - vlastní zkušenost nemám...)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2009 15:03 PUMA 88
Je kreveta blond tiger náročná?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2009 16:54 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: FranzFritz
To chce fotku, aby byla pořádná představa :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2009 10:59 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: FranzFritz
Možností jak udat krevetky je plno, od darování, prodeje až po krevetí koktail :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2009 10:43 Muž FranzFritz [207] - Tetry
Kupované cherry jsem měl taky vždy bledé a trvalo docela dlouh než se vybarvily. Ty, které mám z vlasní produkce ze společenské nádrže, jsou krásně vybarvené od pár milimetrů velikosti. Myslím si, že na barvu má největší vliv, kromě obsahu látek ve vodě, především stres. Kupované v Hornbachu se rodily a vyrostly v chovných stanicích mezi stovkami či tisíci jedinci, ve sterilních nádržích bez dna a rostlin.
Teď jich v akvárku mám taky stovky, ale krásně vybarvených. Jen nevím, co s nimi. Myslel jsem, že většina z nich padne za oběť rybám. Trochu jsem se zmýlil. Pramenička se ukázala jako dokonalý úkryt :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2009 20:36 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: rogosak
Je to otázka snažit se naplnit ta tři přikázání z toho odkazu, nízké dusičnany, selsexe a tvrdost vody :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2009 19:39 rogosak
tak proto ta cherry byla taková bledá...mám je také z Hornbachu (v Brně) tak nevím jestli nemám ten stejný problém. :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2009 19:02 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: Semtex
Před časem se v této diskusi řešila barva Cheryn, našel jsem něco na fóru, tohle by snad mělo vnést trošku světla :)

www.shrimpnow.com/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.09.2009 23:37 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: petulevrtule
nosí asi 4 nosnice...
další jsem zatim v tom houští neviděl
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2009 20:13 petulevrtule – Re: Semtex
Ano, od zelených :-) 2 nám nosí a další dvě to mají na spadnutí. Víc sem jich zatím nezahlédla,ale myslím, že tu brzy bude pěkně zeleno X-)
Na obsahu NO2 a NO3 ve vodě něco bude, ale nemyslím si, že je to poze jediný faktor. Každopádně Krevetám se daří, všem 3 druhům co tu máme. Šnekáči rostou taky obdivuhodnou rychlostí. Jen ty CPO nás zlobí :-O
Myslíme, že Yellow krevety se u nás budou skvěle vyjímat a těšíme se, až si je dovezeme:) A co u Tebe Yellow? Kolik samiček nosí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2009 23:07 Bexi
a já se vždy divil co mi tak palmatky povyrostly jen co jsem vyměnil vodu...


P.S už se nevlezou do bazénu :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2009 21:30 Muž navik [908] - Sumci
Semtex napsal: ...rychlost růstu je hodně závislá od množství NOx ve vodě. (vlastní zkušennost)...
palec ...což platí obecně i pro odchov ryb, nejen pro krevetky... :-) není nad častou výměnu vody, nejlépe průtok
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2009 21:13 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: Semtex
Čistější voda ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2009 20:41 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Bak
Řekl bych, že rychlost růstu je hodně závislá od množství NOx ve vodě. (vlastní zkušennost).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2009 20:39 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: petulevrtule
to budeš mít ty mladé od "zelených"?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2009 17:52 petulevrtule – Re: Bak
Tak toho se nebojím :-) Black crystaly mám během měsíce skoro stejně velké jako cherrynky smich sami se tomu divíme, ale rostou jak diví X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2009 17:43 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: petulevrtule
Caridina roste hodně pomaleji než Neocaridina, viděl bych to až po Vánocích.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2009 16:52 petulevrtule – Re: Eliška
Já mám babaultiho krevetky a brzy očekáváme mladé palec První vrh nechávám doma, ale další samičky brzy budou nosit :) Takže pak budu určitě nabízet. Tipuju to časově tak na 2 měsíce...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2009 17:22 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: invalida
Tož ty palmatky dobře krmím, no to je vše :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2009 08:23 S Muž invalida [3881] – bacha
Já dal Bakovi palmaty. Byl sem překvapenej jak se mu líbí a furt se kochá ale že z nich udělá brontosaura bějhem týdne............ Kam se hrabe Dikobraz (myšlen časopis) Václav
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2009 08:09 Marri – Re: kreveta
Nebyl to spíš rak?? Hnědý a docela velký, likviduje rybky... to bude beztak rak

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [89] ...... 111 112

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 88583x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2294-krevetkychov?od=4401