Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky - chov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 86 Přejít na další stránku   1  
Krevetky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.12.2009 20:27 petulevrtule – Re: Semtex
JJ máte pravdu, není...snažím se lépe nafotit...ale neumím si nastavit foťák :-( makro to fotí prý velice dobře, ale nejde mi to pořádně nafotit...Mám panasonic dmc-fz30, kdyby někdo věděl, jak nastavit, abych to mohla vyfotit v lepší kvalitě, dejte vědět...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.12.2009 20:11 Muž Chem [837] – Re: Bak
Co se tyce tech zelenych krevetek co mam, tak krom C. babaulti mam jeste neco co jsem na jedne burze kupoval jako Neocaridina palmata var. green, v Polsku tomu rikaji N. heteropoda var. green, celkove to neni nijak zakoreneny vyrazny druh krevetky, ale cela populace je proste oproti obycejnym heteropodam ci palmatam nazelenala.

Fotka tech z polska je zde: www.novina.pl/…
Fotky me zelene palmaty i tech babaultek co mam jsou na www.krevetky.wbs.cz v sekci druhy.

Jinak co se tyce mych babaultek, tak taky nemaji nejake svetle ani cerne oci - proste neco mezi - takhle se to moc popsat neda..
Vic asi k te fotce co dala petulvrtule nereknu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.12.2009 20:09 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
Fotka k příspěvku C. babula to nebude, porovnejte to s touhle fotkou:
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.12.2009 20:04 Muž Chem [837] – Re: petulevrtule
Fotka k příspěvku No, Chem nepoda zadne presvedcive reseni.. Ta Tva fotka je docela rozostrena, takze se z toho tezko neco ziskava pro determinaci, ale jak uz jsem psal v prispevku v rijnu - pokud nema krevetka velky a pilovity rostrum, muzeme babaulti vyloucit. Jestli to co je u sipky, kterou jsem do Tveho obrazku pridal rostrum a ne nejaky velky sum ci neco za krevetkou, tak bych se i vzhledem k tem mensim vajickum priklanel k tomu, ze to babaulti je.. Preci jen Caridina babaulti ma uvnitr druhu mnoho barevnych variet.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.12.2009 19:33 petulevrtule – Re: Bak
Já ještě počkám, až se dovybarvěj a vyfotím je pak ještě jednou...A uvidíme, co řekne Chem :-) ale i tak by mě zajímalo, co je tvůj tip, k čemu se přikláníš víc...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.12.2009 19:29 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: petulevrtule
Myslím že ještě neřekl Chem svoje poslední slovo, měl prý nějaké zelené palmatky, heteropodky taky mají takové tečky po těle... možná kdyby tady byla fotka jeho palmiček, tak by to bylo jasnější... Jo a to žlutý babaulti fakt mají kolem oka jako my bělmo :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.12.2009 19:23 petulevrtule – Re: Bak
takže myslíš, že by to mohly být babaulti s černýma očima?? protože ty co sem měla, měly sice černý očka, ale kolem nich bylo prostě žlutý, určo víš, co myslím...že bych měla doma nějakou mutaci?? :-D smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.12.2009 19:15 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: petulevrtule
Však ta bloncka č. 2 je přesvícená bleskem a taky malý vajíčka... tožyá :-|
Jinak šlechtěný tygr je blonďák, sp. je černooký, už jsem měl cheryny který byly blond a jiný mají černá očka, oči budou buď krmení nebo selekce... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.12.2009 19:13 petulevrtule – Re: Bak
njn, ale babaultovka to není...mají černá očka...tak bačku, co na to říkáš...co to mám za potvory??? sad navíc sem je doma několik měsíců měla, než záhadně zmizeli, tak docela věřím, že bych je poznala :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.12.2009 19:06 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: petulevrtule
Má malý koule, vypadá to spíš na Caridinu :) Neošky heterošky mají větší mi připadne.
Náhodně přikládám odkaz, autor promine :)
www.flickr.com/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.12.2009 18:00 petulevrtule – Re: bluedream
Tak já vím, že je pustit nemusí, ale vzhledem ke stresu, který dnes prožila a taky viditelné ubývání vajíček, když se na ní jdu vždy podívat, je jasné, že je nedonosí.

Yellow to není, podle fotek, které jsem všude viděla, mají Neocar. velice podobná vajíčka. Tyhle mi připadají jako od Caridin´. Tipuju to buď na japoniky a nebo simoni simoni, ale nevím nevím...Ani jednu z těhle druhů sem na vlastní oči neviděla a fotky jsou velice podobné. Hlavně krevetky jsem fotila chvíli po vypuštění do nádrže, takže nebyly ještě pořádně vybarvené...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.12.2009 16:54 Žena bluedream [245] – Re: petulevrtule
Ty vajíčka pustit nemusí. Já taky občas stěhovala těhuli a v pohodě je donosila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.12.2009 16:43 Bexi
neocaridina heteropoda ,yellow,? to je jen hrubý odha, klidně se můžu mýlit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.12.2009 16:09 petulevrtule
Fotka k příspěvku Dnes jsme si domů donesli tyto krevetky - 3 ks, jedna z nich má vajíčka (je mi jasné, že je určitě pustí) ale jsou jiné než u cherryn a babaultovek. Můžete mi někdo říct, co to je za krevetku? Díky moc
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2009 13:59 Muž DrBolíto [254] - Rostliny – Re: TomikVyskov
www.aqua-daho.cz/…
Hemianthus callitrichoides 35kč košík.
Mám v baráku krám kam dováží rostliny, už jsem objednával 2x po telefonu a obě objednávky jako pozornost podniku a supr pohovor s majitelem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2009 12:44 švíco – Re: Semtex
To macrobrachium je velké cca jako dospělá japonica. Nechal jsem se unést a koupil ho společně s cherrynama. Měli ho ve stejné nádrži a prodavačka tvrdila, že je řasožravé. Pak jsem se kouknul na internetu na jeho charakteristiku a bylo mi jasné, že musí pryč. Jinak za ten cca týden, co ho mám jsem nespozoroval žádný útok na krevetku nebo rybku... ládovalo se svlečkami ostatních krevetek. Vylovím ho a dám známému. Jsem rád, že můžu přidat nějaké ty cherryny. Moc se mi líbí když je jich hodně a v houfu probírají dno ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2009 12:27 Muž vejvar [26] - Raci, krabi, krevetky
jo, mel sem na mysli brnenskou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2009 11:28 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: vejvar
Zřejmě chtěl napsat na Brněnské burze :-D no stane se....
je to pravda, já ji osobně kupoval asi v jednou tak velkém objemu za 30,-
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2009 11:20 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: pepik
předpokládám, že myslíš Red Cherry, nebo jim podobné. V podstatě je to u většiny krevetek podobné, samičky jsou o něco větší a robustnější. Pokud se jim vyvíjí vajíčka, tak za hlavou se jim tvoří takové, jakoby sedlo. Pokud se mrkneš na pár fotek tady v seznamu, tak to jistě sám poznáš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2009 11:14 Muž pepik [6]
Prosim vas jak se pozna jestli je to samec nebo samice dekuji
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2009 10:57 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: švíco
A to Macrobrachium ti neloví krevetky? Nemyslím teď jen Cherryny ale i japonice. Jak je velké?

Klidně si tam přidej krevetky jak píšeš, v podobném objemu mám asi 50 krevetek, namnožili se tak.... ničemu to nevadí.... jen se pak přestávají množit....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2009 10:56 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: švíco
Máš 16 w osvětlení, když je tam dáš, tak strádat asi nebudou, protože všechno z vody vycucají kytky, ale stejně jsem na to pak zvvědavý, poreportuj :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2009 10:28 švíco – Počet krevetek
Ahoj, chtěl bych se zeptat na názor ostatních.
Mám krásně fungující 22l akváriu (18-19l čistý objem). Hodně rostlin a kvalitní filtr (viz prezentace) a mám tam 5ks čtverzubce trpasličího, 7ks krevetek japonica, 3 Red Cherry. Jedno macrobrachium Lanchesteri, ale to půjde jinam. Moje otázka zní, zda si můžu dovolit vypustit do nádrže ještě nějakých cca 15-20ks krevetek Red Cherry? O přemnožení se nebojím, o mladé kousky se čtverzubci postarají. Připomínám, že krevetky nijak nepřikrmuji, živí se zbytky po rybách (čtverzubci mají mizerné spalování) a řasami... Díky za názory, švíco
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2009 10:23 Muž vejvar [26] - Raci, krabi, krevetky
tahle kytka byva celkem levne k sehnani na mrnenske burze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2009 14:27 Muž Honz [7] - Tetry
rybím krmivem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2009 08:25 Muž Chem [837] – Re: TomikVyskov
Naprosty souhlas s JuraSovym prispevkem. Rostlinka je to do miniakvarka s dobrym osvetlenim vhodna. Prodejce - krom toho co bylo psano ve vlaknu o aukru, doporucuji se podivat na webove stranky tohoto prodejce
http://www.krevetka.cz nebo http://www.akvakrevetky.unas.cz.

Zvlaste v sekci prodej se nachazi obrovske mnozstvi kopirovanych fotografii krevetek, rostlin a dalsich a to i od Chrise Lukhaupa a dalsich nejen krevetkarskych celebrit. O kopirovanych textech ze stranek Jendy Dvoraka nemluve.

Prodejce je nejen nespolehlivy, ale je i zlodej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2009 07:23 JuraS – Re: TomikVyskov
Rostlinu ano prodejce ne..viz. diskuze o aukru ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2009 06:21 Muž Příba [2] - Raci, krabi, krevetky – Re: Pavol
Z osobní zkušenosti neonky nedoporučuji,uspěšně mi likvidovaly malinké krevetky,občas vzaly i větší,která se rozhodla,že si zaplave. no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2009 00:12 Muž TomikVyskov [5]
Děkuji všem za názory já si tam asi nějakej minifiltr dám určitě ano
Jediné co mi eště chybí na založení miniakvárka je nějaká ta rostlinka mě se líbí tahle: ssl.aukro.cz/… doporučujete ji ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2009 20:46 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Pavol
Bez topítka chovat můžeš většinu krevetek pokud ti teplota nebude klesat pod 20 st. C. Optimum pro většinu krevetek je 22-24 st.
Filtr u krevetek je docela důležitý. Krevetky převážně žijí v pomalu tekoucích vodách.
Kde NO3 je na minimu a kyslíku dostatek.
S neonkami můžeš mít většinu krevetek ale ne dravé.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2009 18:33 Pavol
http://chcel by som sa opytat ake kraverky su vhodne do akvaria s neonkami?
popripade daju sa nejake chovat aj v akvariu bez ohrievaca, filtra alebo iba s molitanovym filtrom? myslim nejake male akvarium iba s malym osvetlenim//
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2009 18:52 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: Moucha
Upozorňuji že mi sežerou i šrot z pšenice. Naopak některá speciální krmiva s tukem, spirulinou ... ani ťuk.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2009 12:28 coopy
jo krevety se daj krmit hodně věcma viděl sem pro ně i speciální jídlo a já sví krevetky krmim
mraženejma rybkama :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2009 18:44 Muž Dreamdiver [258] - Miniakvária – Re: JuraS
Souhlas. Ja takhle mel pet krevetek, o zradlo jsem se jim nikdy nestaral a mnozily se a prosperovaly neskutecne :-) Stacila bezna udrzba akva - vymena vody, semtam odkaleni kdyz se detrit nekde vice nahromadil. Ted jsem dostal krmeni od Dennerle se spirulou, tak jim dam semtam tak 3-4 dvoumilimetrove granulky na prilepsenou, ale jinak je necham obirat rasu, at se nenudi:) Jinak o ty granulky mezi sebou dokazi zapasit dlouhe minuty, je to docela zabava. Semtam nejaka pribehne, popadne ji a vlaci do bezpeci pod koren nebo se s jinymi pretahuje. Dokazou zahnat i otika (mam neocaridiny sherry).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2009 17:33 GERRY
ja ich krmím krmivom pre ryby ,SAK cardinia,komárymy larvami ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2009 15:56 Muž TomikVyskov [5]
Moucha napsal: predne jake krevetky budesh chtit chovat?
ty nejbeznejsi rasozrave jsou v pohode... vzdicky si v akvarku neco najdou (zbytky papani pro ryby, rasy, ruzne houhy atd.), nepohrdnou ani syrovou bramborou, ci patentkama, nitenkama proste co najdou...
pak samozrejme existuji specialni krmiva pro krevetky vetsinou se spirulou
ale pak jsou i filtrujici krevetky ... s tema je to asi nejhorsi, potrebujou plakton
a na zaver tu mame drave krevetky.... ti ti mohou zacit likvidovat rybicky....

Ja budu chovat krevetky Red cherry a mám na to specialní 16l akvárko ke kterému jsem si vyrobil kryt s osvětlením a rybičky tam nechci chovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2009 14:26 JuraS
Krevetky čím krmit ? Pokud to není čistá vymytá zavařovačka tak si v akva najdou kdykoliv něco k žrádlu...nach na akva svítit sluníčko nebo přidej pmdd a budeš mít pro ně tolik žrádla-řasy, že se ti budou množit jak na běžícím páse...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2009 09:15 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Chem
diky za vyvedeni z omylu... ja mam jen rasozrave krevetky....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2009 09:12 Muž Chem [837] – Re: Moucha
Dovolim si upozornit, ze s filtrujicimi krevetkami to neni nejhorsi a plankton potrebuji bud vsechny, nebo zadne. Ony ty vejirky na klepitkach maji i ty rasozrave krevetky.. Vejirky neznaci, ze by krevetky chtely plankton. Rozhodne svoje Atyopsisy nekrmim necim specialne jinym, nez ostatni krevetky. I kdyz samozrejme drobni prvoci apod. jsou hodnotna strava, neni pro zadny druh bezne chovanych krevetek nutne jej do akvaria nejak zvlast pridavat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2009 08:21 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: bluedream
predne jake krevetky budesh chtit chovat?
ty nejbeznejsi rasozrave jsou v pohode... vzdicky si v akvarku neco najdou (zbytky papani pro ryby, rasy, ruzne houhy atd.), nepohrdnou ani syrovou bramborou, ci patentkama, nitenkama proste co najdou...
pak samozrejme existuji specialni krmiva pro krevetky vetsinou se spirulou
ale pak jsou i filtrujici krevetky ... s tema je to asi nejhorsi, potrebujou plakton
a na zaver tu mame drave krevetky.... ti ti mohou zacit likvidovat rybicky....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2009 22:43 Žena bluedream [245]
Tabletami pro ancíky, spařenou kopřivou, ... je toho spousta a spousta je toho taky už napsána tady na fóru. Stačí trošku hledat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2009 22:28 Tereza
vším, co je pro ryby
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2009 22:11 Muž TomikVyskov [5] – Čím krmit krevetky ?
Chtěl bych si pořídít krevetky a chtěl bych se vás zeptat čím vším se dají krmit ? Děkuji za příspěvky :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2009 15:52 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: dada
Krevetky se líhnou postupně, někdy je to v rozmezí několika hodin a někdy to může být i několik dnů.

Další vajíčka může začít nosit až přibližně po měsíci. Všechno se to odvíjí od teploty vody, kvality vody, stravě, věku krevetky atd. atd.

Barva jak už bylo psáno níže, různá vývojová stadia a nebo taky neoplozené vajíčka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2009 12:26 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: dada
krevetka klade vajicka kratce po svlekani, barva vajicek odpovida vyvojovymu stadiu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2009 11:31 dada – krevetky - mnozeni
ahoj, mam dotaz co sa tyka liahnutia kreviet z vajicok druhu neocaridina danticulata. zaujima ma, ci sa krevety vyliahnu vsetky naraz alebo sa liahnu v urcitom casovom odstupe. Vsetky moje samice nosia sustavne vajicka, ale zaroven som v akva objavila aj male krevetky cca 2 mm velke. Tiez ma zaujima ked kreveta pusti uz vsetky vajicka co mala, za aku dobu ich zacne znovu nosit. Posledna vec je, preco niektore krevety maju modre vajicka, ine zase hnede... ziju v tom istom akva, ta ista potrava. Mozno sa moje dotazy budu zdat niekomu hlupe, ale jednoducho ma to zaujima X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2009 12:24 GERRY
len tak tone stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2009 22:43 Muž vejvar [26] - Raci, krabi, krevetky – Re: GERRY
tak proc se teda ptas kdyz ti to doslo? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2009 19:25 GERRY
to mi doslo rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2009 16:30 Muž vejvar [26] - Raci, krabi, krevetky – Re: GERRY
a co kdyby sis o nich neco zistil?tone
a treba dokonce este pred tim nez je koupis?tone

sou stajne velke a oboje sou řasořravé, takze je zrat nebudou tone

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [86] ...... 111 112

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 88583x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2294-krevetkychov?od=4251