Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky - chov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 82 Přejít na další stránku   1  
Krevetky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2010 17:31 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: Bak
Jinak pro sumečky bydlící u dna se sůl jak jsem slyšel přidává, ale jestli to přidávat krevetkám máte někdo z nějaké knížky či webu, zkuste prosím dát odkaz, zajímavé by bylo porovnávat také cizí výsledky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   31.01.2010 17:13 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: Sid
:) To je pak jen násobně méně :) Stejně ale každý druh se množí rád v něčem jiném. Dobrý je pozorovat co jim vyhovuje a od postupů které krevetkám vadí upustit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2010 17:10 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Bak
...cca 20 g soli je na 250 l...
Invalida: " ...dávám lžíci soli na 850 litrů na 250 lžičku..."
Nevím, jak velké jsou lžičky, které používáte vy nebo Invalida, ale mně vrchovatá lžička nenabere víc než 8g... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2010 17:04 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: invalida
No to je ono, cca 20 g soli je na 250 l 60 mg chloridů na litr, nehledě k tomu že o sodíku jsem slyšel že kytkám způsobuje uhnívání koříků.. věřím že ty rychlerostoucí najasy, růžkatce nebudou mít problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2010 17:03 čichavec27 – Re: Semtex
Díky moc za radu.
Moc je nekrmím spíše jen občas trochu takže nadbytek žrádla tam není,ale pár šneků tam mám :-|
Mám i molitanový filtr na kterém si krevetky rády sbírají jídlo.
Mám ještě jeden dotaz nyní mám zakalení opravdu minimální,takže třeba jestli se do 3týdnů nezakalí až moc nemusím vůbec čistit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2010 15:48 S Muž invalida [3881] – Re: invalida
No dávám lžíci soli na 850 litrů na 250 lžičku a měním tak že nechám 10-20 cm vody a zbytek dopustím teplota na ruku.. všichni vědátoři se asi teď držej za hlavu ale mě to funguje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2010 14:38 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: čichavec27
Novorozené krevetky se dají objevit hned po vylíhnutí, ale chce to mít ostříží zrak, trpělivost a hlavně štěstí. Většinou se povede krevetku objevit, když se pohne.
Rozeznat je od malích bojovniček jde velmi snadno. Krevetky po vylíhnutí jsou asi 2mm velké, o týden později můžou mít jednou tolik. a za 14 dní mají tak 6-8 mm.
Bojovnice taky rostou ze začátku rychle, hlavně při podávání artemie a později (asi po 14-ti dnech Grindalem). Ale ty rozdíli mezi těma dvěma tvorečky jsou jasné od začátku.

Pokud je v nádržce molitanovej filtr, není se čeho bát, že by se voda nějak moc rychle zkazila. Pokud ovšem se nepřekrmuje a krevetky nestíhají uklízet. Určitě by se tam neměl vyskytovat žádný šnek, max. kružníčci, ale jen pár.
Vodu je možný měnit, ale třeba tím způsobem, že se strčí hadička do výtoku filtru a odsaje se tak 1/3 vody z nádrže.
Pozor při doplnění vody z5, měla by být stejně teplá a pokud možno s minimální změnou chemismu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2010 14:23 MK – Re: čichavec27
Pokud je voda v poradku,tak nevidim duvod,proc za kazdou cenu cistit. Ja v me stovce menim cca 30l jednou za dva az tri tydny a nezda se mi,ze by to necemu vadilo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2010 14:14 čichavec27 – mládý krevety
Včera mě krevety začala někam dávat vajíčka,dnes jich má ještě pár v sobě.
Kolik asi potrvá než uvidím malinký krevetky?Mám tam i vylíhnutý potěr bojovnic,takže nebudu mít problém ze začátku z rozeznáním co je bojovnice a co kreveta?
A taky jelikož tam mám všechny tyhle malinký tak nemůžu čistit akvárium(má 25L) a už uplynul týden od čištění myslíte že bude vadit když ještě jeden týden nebudu čisti?(abych náhou nějaký malý neodčistil do záchodu)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2010 12:58 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: invalida
Špetka jistě neublíží, pokud to nebude ŠPETKA... :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2010 12:47 S Muž invalida [3881] – solení
Já už přes 30 let při každé výměně špetku soli přidám..Pěstuju jen zelí který mi jde a chemii nerozumím :) Asi to nemá vliv na nic jde o špetku.-...jako klukovi řekli dezinfekce :) Václav
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2010 12:41 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Bak
...Množství chloridů jsem zaregistroval tak maximálně do 50 mg...
Nic proti, ale rostliny potřebují chloridů poměrně málo, proto jsem k "neúměrnému" :-) zvyšování jejich koncentrace docela kritický. (Ono v případě NaCl nejde totiž jen o Cl, ale také o Na...)
S těmi sírany souhlas. Pro mě často "dilema", jestli v případě potřeby přidat K ve formě NO3, SO4 nebo Cl... :-) Obvykle to řeším ruku v ruce s permeátem... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2010 09:06 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: Sid
Čeho je ve vodách různých chovatelů hodně, je množství síranů (od 50 do 150 mg x více než v normální vodě ), zdá se že tvrdost je v týhle vodě zásadně v podobě síranu vápenatého. Množství chloridů jsem zaregistroval tak maximálně do 50 mg.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2010 21:49 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Bak
...nevím jestli pomůže samotný NaCl růstu kytek...
Některé rostliny jsou k NaCl tolerantní, ale pro většinu z nich bych se přimlouval za nepřisolování - voda má obvykle chloridů dostatek. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2010 21:31 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: Sid
Díky Sidovi a jeho osvětě jsem pochopil co je to biologická rovnováha v akvárku, sice nemám u Neocaridin výtěžky 30-50 mladých z vrhu, ale určitě mám z chovanců radost, nevím jestli pomůže samotný NaCl růstu kytek a tím pádem i rovnováze v akvárku... To se nebavím o Caridinách, který jsou pro mně prostě nepochopitelná stvoření..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2010 20:58 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Bak
Jenom aby teď všichni nezačli panikařit a cpát do akva sůl... hmm :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2010 20:54 čichavec27 – Re: PavelSiKra
když mám krevetky v pořádku a množí se musím dávat do akvárka sul?mám 25L tak kdyžtak napište kolik tam mám dát soli
předem díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2010 12:37 Žena Linduš [166] – karanténa
zdárek zkušení, opět se ptám ahoj
krevetky musí taky do karantény? mají, či přenášejí choroby?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2010 11:17 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: PavelSiKra
Zase to s tou salinitou nepřehánějte, při 60 mg chloridů mi už moc cheryny neprosperovaly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2010 09:59 Muž PavelSiKra [3] - Raci, krabi, krevetky – Re: invalida
kolik soli dávate na litr, přibližně ?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2010 22:58 čichavec27 – Re: Semtex
ok díky:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2010 22:41 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: čichavec27
Určitě je nemá v bříšku smich
a určitě bych nic neměnil. Jen vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2010 22:21 čichavec27 – mládata krevet
dobrý den dneska sem přijel z prázdnin a zjistil jsem že jedna smích samiček palmata green má v bříšku vajíčka.
Potřeba se o ní v tuto dobu nějak extra starat nebo nechat vše tak jak bylo doted?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2010 22:01 S Muž invalida [3881] – solením
Já solím a pohoda...mám palmaty a cherry...........Václav
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2010 19:05 misfa14
Moc díky za odkaz, počtu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2010 18:56 misfa14
Z důvodu předcházení různým bakteriím přisoluji vodu a chci si pořídit krevetky, je to problém? Díky za odpověď. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2010 18:55 Žena Lola [28] – Re: misfa14
Dost odpovědí zde:
www.krevety.wz.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2010 18:52 misfa14
Ahoj, jsem úplný začátečník co se týče krevetek, potřebuji nějaké informace. Vidím, že spousta z Vás je má a jsou moc pěkné. Můhou být ve společném akváriu? Čím se živý? Je třeba nějak upravovat vodu? Musí být dodržována teplota vody? A nakonec kde se dají pořídít nejlépe v ústeckém kraji. Děkuji všem co mi odpoví na tyto základní dotazy. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2010 16:00 Muž hop [26] - Rostliny
Fotka k příspěvku doufám že se tam s někým z čech potkáme potlesk
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2010 08:50 Muž Chem [837] – Re: technik
Fotka k příspěvku No, tak na vlaknitou rasu krevetky moc nejsou. Kdyz nejaka, tak Caridina multidentata, ale aby pohnula s rozrostlou rasou, to by jich muselo byt hodne. Mel jsem jedno akvarium, kde zilo nekolik desitek krevet pouze s vlaknitou rasou (chomac cca 15cm v prumeru) a rasa se rozrustala, mlade krevetky se v ni schovavaly a celkove to spolecenstvo pusobilo dojmem, jako ze si vzajemne vyhovuji. Chovani celeho akvaria bylo podobne, jako kdyz tam byl javsky mech - viz hnusna fotografie, kterou prikladam. Na ni jsou sice videt prevazne Atyopsisy, ale i dalsi mene vyrazne zbarvene rasozrave krevetky.

Pokud si poridis nejaky bezne chovany druh řasožrave krevetky, tak Ti nebude spasat ani rybicky ani rostliny. Spis budou rybicky spasat krevetky..
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2010 19:50 Muž technik [3] – Sladkovodní kreveta do akvaria
Pan Rataj doporučuje na vláknitou řasu(mám "žabí vlas") krevetku viz:

Sladkovodní kreveta
Drobný korýš, který je vynikající hlavně na "spásání "vláknitých zelených řas.
www.rataj-spk.cz/…

Nebude mi v akvariu ohlodávat i rostliny nebo rybičky? Je to forma raka s klepety nebo bez?
A jaký druh by jste mi případně doporučili přímo pro mé obyvatelstvo v akvariu?

Díky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2010 14:50 S Muž invalida [3881] – Re: Linduš
No já myslím že ničím extra a že druhá generace se vybarví líp můžeš dát kousek spařenýho file papriku brambor okurku prostě pestrost a hodně dělá tmavý dno a prostor když jich budeš mít ve stovce 300 tak blednou..stres ano Václav
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2010 14:44 jose – Re: zaciatocnik
mrkvou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2010 14:38 Muž zaciatocnik [2]
čmi krmiť aby boli moje krevetky červenejšie?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2010 11:41 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetky – Re: Linduš
jako kterekoli jine
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2010 10:47 Žena Linduš [166]
zdárek zkušení ahoj
už zase mám otázku stydim
jak dlouho se musí zajíždět akva, než tam můžou krevetky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2010 14:17 petulevrtule – Re: Lola
Já s tebou souhlasím s tím, že raci jsou konfliktní, při krmení, jelikož jsou malí a snaží se urvat potravu...Já je měla s pancíkama (dlouhovousáči a ještti druzí, jak se taky dorůstají větších rozměrů) a s nimi bojovali o jídlo celkem často, ale nikdy nedošlo k žádnému poranění. Proto jsme potom začali potravu házet na dvě strany akvária - na jednu se nahrnuly ryby a na druhé, kde byl jávský mech se hrnuly krevety a raci.
Co se týká soužití CPO a ryb, nemám dobré zkušenosti - týká se to hlavně ryb, které se pohybují po dně. Jsou z nich nervozní a hynou - jak ze stresu, tak z nedostatku potravy. Proto jsme chov po posledním úhynu raků pozastavili a chystáme se si pořídit ještě jedno akvárko a to bude jen pro ráčky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2010 00:44 jose – Re: Chem
asi som to neformuloval spravne, myslim si ze mi japniky likviduju malych rakov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2010 21:52 Muž Chem [837] – Re: jose
Videl jste jak racek pozira predtim zivou krevetku? V jake velikosti davate japoniky do sladke vody? Nejsou japoniky oslabeny tim, ze je davate do sladke vody predtim nez se stihnou dovivinout z larev? Je spousta dalsich duvodu, ktere mohou snizovat populaci mladych krevet a rak v tom vubec nemusi mit prsty..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2010 21:46 jose – Re: Chem
ja mam cambarellus raky s japonikami a tiez mam dojem ze mi likviduju potomstvo pokial su este malicke ale prisaham ze ked ich nachytam tak pojdu kade lahsie rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2010 19:56 Žena Lola [28] – Re: Chem
Souhlas. Netvrdím, že to nejde dohromady. Já jen neměla tu odvahu :) to zkoušet. Mám ráda klid a pohodu :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2010 19:50 Muž Chem [837] – Re: Lola
S tim, ze jsou samci racku mezi sebou agresivni naprosto souhlasim. Jen jsem oponoval tomuto: CPO bych teda ke krevetkám nedala. Ja myslim, ze nepatrim mezi velke vyjimky a s krevetkama i rybkama typu poeciliopsis ci micropoecilia je mam a nic si navzajem nedelaji a produkce potomstva je pomerne normalni z obou stran.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2010 19:37 Žena Lola [28] – Re: petulevrtule, Chem
Já CPO s krevetkama nemám. Právě proto, jak se k sobě chovali a jak jdou i po rybách (hlavně právě při krmení) jsem neměla tu odvahu to zkoušet :-) Ale nikdy nedošlo k nějaké velké újmě na rybách, přece jen CPO mají malá klepeta, i tak se ryby dost rychle naučily si držet dostatečný odstup od ráčků. Mezi sebou, přesně jak píše petulevrtule, jsou samci konfliktní, což jsem bohužel zaznamenala, když mi samec druhého zabil ve 120-l akváriu tone sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2010 19:16 petulevrtule – Re: Lola
I já sem měla raky celou dobu v akvárku s krevetkama a vůbec si jich nevšímali. Jsou mírumilovní, co se týká jiných obyvatel. Co jsem se dočetla na NJ webu, pokud jsou dostatečně krmeni, požírají pouze uhynule kusy rybek, krevet apod. živých si nevšímají. Jinak dále psali, že samci jsou mezi sebou velice komfliktní.Což tedy dost často byli bez klepítek, jsou velice teritoriální. Doporučují na 2 samice, jednoho samce. A dost velký prostor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2010 19:07 Muž Chem [837] – Re: Lola
Tak toto je zajimavy nazor, dovolim si oponovat. Chovam racky Cambarellus patzcuarensis ruzneho zbarveni s krevetkami N. heteropoda var. red, N. palmata a N. zhangjiajiensis a konflikt ani ubytek jedincu v nadrzi jsem zatim nezaznamenal. Spise pozoruji, ze cim vice je v nadrzi krevet, tim mene raciho potomstva prezije do dospelosti v nadrzi. Ze by racci omezovali krevety, to jsem ale nepozoroval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2010 17:22 Žena Lola [28] – Re: zaciatocnik
CPO bych teda ke krevetkám nedala. Mám CPO a jsou to pěkní rváči, mezi sebou a ani od ryb si nenechají nic líbit. Krevetky by asi dost trpěly třeba při boji o kus žvance :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2010 16:47 Žena petastastna [0]
mno, mě je dal táta k svátku a spůspbil tim pohromu v podobě několika pokousaných rybiček...přestěhovali sme je jinam ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2010 15:20 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Bexi
Krevetky co chováme ani český název nemájí....
S ráčky CPO nevím, asi bych je společně nechoval.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2010 15:11 Bexi
českéí a anglické názvy jsou často velmi zavádějící a mnohdy si je vymyslí i sami obchodníci,takže je lepší se držet latiny ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2010 14:51 Muž zaciatocnik [2]
a ešte či ich možem chovať podla vas s Cambarellus patzcuarensis

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [82] ...... 111 112

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 88582x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2294-krevetkychov?od=4051