Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky - chov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Krevetky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.01.2020 02:38 R Muž Anthrax [4751] Re: Luky13
Ahoj, zkušenost na tím nemám. Ale otázkou je, co si od toho slibuješ a jak tvé akva vypadá. Máš filtr a rostliny? Pokud ano a je tvým cílem prostě přidat kyslík, tak jsou to vyhozené peníze. Velmi pravděpodobně nic takového nepotřebuješ a zcela jistě je to neekonomické. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2020 00:09 Muž Luky13 [60]
Ahoj, chtěl bych se zeptat, má někdo zkušenost s tímto? 'Söchting Mini Oxydator' Má to v krevetárku nějaký smysl? Nebo je to jen další fičura na nic?
Budu rád za postřehy, zkušenosti s tímto produktem. Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   12.11.2019 17:58 Silviebaris Re: LilaLola
já bych rozhodně nějakou část vody měnila,vhodila pár šneků a občas i přikrmila.... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2019 17:52 Králík Re: LilaLola
Klidně to nech stát a týden před koupí krevetek vyměn 1/5 vody. Když tam už potom budeš mít krevetky a budeš vyměňovat vodu, tak ji nech alespoň den odstát, aby z ní vyprchal chlór.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.11.2019 17:38 LilaLola Re: Králík
a mám tu vodu 2 měsíce nechat stát nebo týdně měnit nějakou část?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2019 17:32 Králík Re: LilaLola
Akvárium nech zaběhnout minimálně 2 měsíce. Krevetky moc bordelu nedělají, stačí když jednou za dva týdny vyměníš 1/5 vody a jednou třeba za 2 měsíce odkalíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2019 17:11 LilaLola – rada ke krevetkám
ahoj, přemýšlím že svou 54 litrovku přenechám jen krevetkám, jak moc krevetky kadí ?
platí týdně 1/3 nádrže odkalit a vyměnit vodu? jak dlouho nechat akvárko zaběhnout ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2019 19:41 strejc Re: JirkaŠčobák
Akva je 5 měsíců staré,právě proto že mi moc neprosperují kobercovky,bych chtěl vyměnit dno,vodu mám 6,5-6,8Ph,Ct-4 a Ut-5.Krevetkám se jinak daří,rozmnožují se,jsou celkem v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.08.2019 18:13 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Strejc
takováto výměna dna bude znamenat "nové zajíždění", tedy až dvouměsíční možnost houpání amonia a dusitanů... dá se to zvládnout "dobrou " zdrojovou vodou s výměnami .
Navrhuji nové akva stejných rozměrů, zajet měsíc dva, a pak přelovit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2019 18:01 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Strejc
Jak je to staré?
Nevidím smysl měnit dno. Očekával bych, že si poničím kobercovky.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2019 17:57 Králík Re: Strejc
Tak to se krevetkám snad nic nestane, jen musíte dávat pozor, abyste nějakou nezasypal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2019 17:20 Strejc Re: Králík
Akva o rozměrech 40×40×30cm,zásobní substrát staré dno,vrchní Rataj profi soil.Světlo doma delane led pásky 5630..36wa 3600lumenu,svitim polovičním výkonem 8h dene bez pauzy.Obyvatelé akva jen krevetky Red cheri cca 30 kusů.Rostliny kobercoky..cuba a mote carlo,bacopa karolina,microsorum,mechy.Filtrace zavesny filtr 500l/h,filtracni media biomolitan plus porezni válečky.Hnojeni PMDD 2ml dene +jednou týdně 2ml fosforu,drasliku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2019 16:47 Králík Re: Strejc
Bez údajů o akváriu je těžké radit. Můžeš je ohrozit i nemusíš. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2019 14:37 Strejc – Krevetky
Zdravim,chtěl bych vyměnit cele dno u krevet za substrat pro krevetky a rostliny,ale nevim jestli s tim neohrozim krevetky,když to celé rozbagruju.Poradite...vaše názory...Dekuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.08.2019 13:58 Muž Smetany [1226] Re: Petr
Škodlivé nejsou. A pochybují že by sis je donesl s krmivem spíš s krevetkami, řasokoulí, nebo s vodovodní vodou. Všechny tyto způsoby jsou pravděpodobnější než to žrádlo. To druhé může být klidně taky buchanka jen bez vajíček. A nebo cokoliv jiného ale pravděpodobně taktéž neškodného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2019 13:13 Petr Re: afc1886
Bohuzel to je tak male, ze to nemam sanci vyfotit.
Ty buchanky sedi a co me prekvapilo, z internetu: jejich vajíčka se výjimečně mohou vyskytnout v sušeném krmivu... zeby se tam takhle dostali? to me ale pekne nastvalo...drahe krmivo pro krevety a jeste si nim zanesu buchanky...
no a ty druhe...ne nevyfotim to bohuzel :-( nemam na to techniku pro tak maleho zivocicha
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2019 13:11 R Muž afc1886 [14681] Re: Petr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2019 13:08 Petr Re: Smetany
Jsou skodlive pro krevetky? Myslim ze popis odpovida. Nevim ale, jak se do akvarka dostali, nic jsem nemenil. Zeby dorazili spolu s krevetami od chovatele?
A co ty "spermie" 1mm, muzou to byt krevetky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2019 09:30 Muž Smetany [1226] Re: Petr
Fotka by byla fajn. Ale podle popisu tipuji buchanky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2019 09:22 Petr – zahadny organizmus v akvariu s krevetami
Ahoj, v akvarium chovam asi 6 krevet (neocaridina) - nic jineho tam neni, zatim se jim dari. Jedna krevetka dokonce nesla vajicka, ted jich uz nema. Ale, zacali mi po akvariu behat neco podobneho jak spermie :-) s hlavickou, tykadlami a bycikem. Maji asi 1mm, muzou to byt nove narozene krevety?
Pak dalsi dotaz, najednou se mi v akvariu objevili i jine organizmy, napr. ma to dohromady asi 1,5 mm, vepredu tykadla, pak brisko a v zadu jakoby ploutev ale pozustava ze dvou casti velkych jak brisko (muzou to byt klanonozci?- ale odkud? Skodi?). Co to muze byt? Vajicek krevety bylo asi 5 ks. Kdyz sectu vsechno, co je nove v tom akvariu, tak je toho vic.
V akvarku pouze rasokoule, koupene musle a pisek. Filtr není, ale vzduchovani ano. Menim pouze vodu, nevim odkud by nove organizmy mohli dorazit. Krevety jsem kupoval asi pred 3 tydny u chovatele krevet.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.08.2019 11:22 Ann Re: Anthrax
Mí favoriti jsou Yellow shrimp, Red cherry a crystal red. Ale asi to vidím i tak že která se mi bude líbit nejvíc až je uvidím naživo :) , a podle toho bych zařídila, to co potřebují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2019 11:12 R Muž Anthrax [4751] Re: Ann
Možná by to chtělo zmínit které krevetky myslíš. ;-)
Třeba red cherry nic takového v dobře fungující nádrži nepotřebují. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2019 11:07 Ann Re: zervajs
Ahá, děkuji za upřesnění … sama v tom nějak lítám … :-D
A myslíte že bych měla dát do akvária vzduhování? Nebo jsou schopné žít i bez toho? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.08.2019 08:55 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Ann
to není bublifuk ale čistě vzduchování,to modré je vzduch.motorek ;-)
toto je bublifuk :
m.aliexpress.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2019 01:04 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Ann
Bublifuk nepotřebují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2019 00:23 Ann – Bublifuk
DObrý den, ráda bych se zeptala na názor na tento bublifuk pro krevetky do 15L akvária (Uvažovala jsem, že bych na kámen dala ještě jemnější molitan)

www.aliexpress.com/…

Děkuji :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.07.2019 13:02 Muž Smetany [1226] Re: Anthrax
Obecně všechny caridiny jsou schopné se po souši pochybovat některé hůř jiné lépe. Ale utíkají jen když nemají podmínky. Občas se najde nějaký dobrodružný jedinec který opustí akvárium bez příčiny. Ale moc často se to nevidí. Je velký rozdíl jestli kreveta upadne nebo vyskočí a leží na zemi v té kapce vody která z ní steče a nebo vyšplhá ven dobrovolně.
Každopádně je pravda že u neocaridin jsem to nikdy neviděl ani nevím o nikom kdo by to pozoroval.
Tady je pár důkazů
youtu.be/…
youtu.be/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.07.2019 10:34 R Muž Anthrax [4751] Re: prog
prog napsal: Kdo viděl krevetku mimo vodu ví, že je téměř neschopna pohybu, může se maximálně škubavým pohybem přemístit o kousek dál, ale je to pro ni velmi vysilující.


Záleží na druhu. Třeba krevety japonské jsou pohybu na souši schopny celkem bez problému. Pravidelně mi přelézají do vlepeného komorového filtru. A to je kus cesty. Takže kyby chtěly, tak utečou i mimo akvárium. :-) A celkem rychle umí zdrhat i že síťky, když jsou nad hladinou.

U takových krevetek červených mi to taky nesedí, že by byly schopny cíleného pohybu po souši. I když je to v atlase. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.07.2019 10:23 Muž prog [45] Re: Franťáček
Osobně si myslím, že x-krát opakované varování, že krevetky mohou utéct třeba po hadičce z akvária, je mýtus. Kdo viděl krevetku mimo vodu ví, že je téměř neschopna pohybu, může se maximálně škubavým pohybem přemístit o kousek dál, ale je to pro ni velmi vysilující.
Reálné je pouze vyskočení z vody při leknutí např. při prudkém pohybu při údržbě u větších krevet jako jsou Macrobrachia a nebo extrémně lekavé "pinokia"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.07.2019 09:16 R Muž Anthrax [4751] Re: Franťáček
Kterých krevet a do jakého akvária? Mně třeba neutekla ani nevyskočila zatím žádná kreveta (japonica a red cherry). Ani z odkrytého akvária.
Musíš jim zařídit podmínky, pak neutíkají. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2019 09:12 Franťáček – Útěk
Dobrý den, mohu se zeptat jak zabránit útěku krevetek z akvária?

(krevetky nemám ale budu je mít)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.06.2019 09:06 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: jaro66
Toto není ideální akvárium pro krevetky. Nedávno založené, strašně málo rostlin. Je sice dost velké, ale to je jediný přínos. V zásadě se dá říci, že kdyby jsi měl podobné akvárium úplně prázdné, bez substrátu a bez rostlin, nebyl by to o moc velký rozdíl.

Důvod, proč jsou pod hladinou, může být, že jen na tom místě jsou trochu řasy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2019 08:23 S Muž invalida [3881]
Máš pohyb hladiny? Jednou sem u někoho viděl něco podobnýho. Šlo o malou nádrž bez techniky a kolem hladiny chutnej rantl bordelu. Objeť to houbičkou a zjistíš jestli budou mít důvod se znova seřadit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2019 07:01 Králík Re: jaro66
Na ty krevetky je to možná příliš vysoká teplota, zkus ji snížit o cca 1,5°C.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2019 22:59 jaro66 Re: Králík, silviebaris, Oldass
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Vodu som menil pred týždňom, CO2 je v norme, teplota vody 25,5 °C, ph 7,1, nadrž mam 180l.
Krevetky mám crystal red 10ks, crystal black 10 ks ,blue tiger 5ks a priesvitne 5ks. Spoločnosť im robia neonky červene 20 ks, krevetky sa asi pred týždňom rozmnožili a mlade sa maju k svetu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.06.2019 15:06 Silviebaris Re: Oldass
Krevetky po svleku,jsou vetšinou schovaný,jsou bez krunyře zranitelne... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2019 14:55 Králík Re: jaro66
Bez jakýchkoliv informací o nádrži se těžko radí, ale zkus zkontrolovat parametry vody a případně vyměnit část vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2019 14:53 Muž Oldass [806] Re: jaro66
Ty u hladiny, nejsou čerstvě po svleku? Mě to tak dělají. Jakmile shodí krunýř, vegetí u hladiny a po čase již zase lezou všude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2019 14:06 jaro66
Poraďte. Prečo sa mi krevetky zdržujú pod hladinou? Polovica funguje normálne a ta druhá vegetí pod hladinou.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2019 22:16 Muž ManuChavez [1035] - Teď už hlavně krevetyRe: Guppy
Takhle nějak si to představuju. :) palec
Super! potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2019 21:31 Žena tramtra [3202] Re: Guppy
:-D Jak jednoduché, že? palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   16.04.2019 21:21 R Muž Guppy [2277] - Rostliny, paví očka, malé cichlidyRe: ManuChavez
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku A co takhle? ;-)
Za 10 minut jsem vyfotil 4, aniž by se nějak vyrušily.
Samice se pohybují kolem 21 mm, samec (máznutá fotka) asi 18 mm.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2019 19:53 S Muž invalida [3881]
Takže hlavně bušit do klávesnice hmm Ale nepřekvapuje mě to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2019 15:52 Muž ManuChavez [1035] - Teď už hlavně krevetyRe: ZDRI
Super. palec

Já chci měřit krevetky všeobecně, ani ne tak ty malé, ale hlavně ty velké. :-)
(ne, nemám v plánu je nabízet do asijskýho bistra :-D )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2019 10:40 Maq Re: Guppy
Všeho s mírou, řekl bych. Odborné termíny jsou dobré, protože odpadají nejasnosti, co má pisatel na mysli. Zároveň je asi vhodné do závorky vložit "překlad" pro obecného čtenáře, aby se chytal i on.
Mám s tímto námětem jisté zkušenosti a ne vždy to trefím... :) stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.04.2019 08:43 R Muž Guppy [2277] - Rostliny, paví očka, malé cichlidyRe: invalida
Já se nechám rád poučit, díky. Otázkou je, zda na úrovni internetového diskusního fóra má smysl na tomto lpět. U rostlin můžeme používat apikální meristém místo vrcholu a cauloma místo stonku. Pak bude diskuze vskutku pro všechny. hmm
OT
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2019 07:58 S Muž invalida [3881]
Tak to tady pročítám a čtu o ocasní ploutvi, ocásku a podobně..co používat slovo telson. uropody,a na jiný části třeba karapax, rostrum atd. Když už poučovat tak na úrovni. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2019 23:12 Muž ZDRI [1415] Re: ZDRI
Tak Caridina caerulae nechtěly zůstat pozadu - jen jsem se vrátil k akvárku, začala rodit i jedna Modrá noha - viz další video. Její mláďata jsou viditelně větší (o cca 1/3), než Ensifery a rodí se mnohem rychleji. Pro představu, povedlo se mi vyfotit i pár sekund staré mládě, viz fotky.

Radši už jdu spát, děsím se, co se dnes v noci ještě stane (mám i 16-ti letou dceru).
A před pár dny se nám narodilo 5 Osmáků...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.04.2019 21:58 Muž ZDRI [1415] Re: Maq
Velká gratulace novopečenému otci!!!
Až je namnožíš a patřičně geneticky stabilizuješ, nech si uznat novou variantu - N.davidi var. DuraDura. Tyhle by se daly klidně celoročně chovat venku, proti Tvému ´Vodnu´ už to takový rozdíl nebude :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   15.04.2019 21:26 Maq
Já jsem tuhle debatu o krevetích miminách zahájil, tak se pochlubím: Jsem otcem - krevetkářem. :-D Dneska jsem ty prcky viděl s brýlema, jsou to fakt mnohonásobné zmenšeniny dospělých. Těžko se odhaduje velikost, ale snad 2.5 milimetru. A jako buchanky se pohybují tehdy, když se něčeho pustí, unáší je proud, a ony se chtějí mrsknout někam jinam.
Protože jsem začátečník, tak si medím, že krevetky mohou žít a množit se v mojí ne zrovna standardní vodě. X-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [8] ...... 111

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 88677x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2294-krevetkychov?od=351