Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky - chov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 69 Přejít na další stránku   1  
Krevetky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2011 08:01 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: zARM
Nazdar Jirko,
Bojovnice tě už neberou a jdeš do krevet jo? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2011 22:37 zARM – ..
Díky, tak se bude čekat, ono stejně bude kdoví jak dlouho trvat než je seženu.. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.04.2011 19:42 Muž hop [26] - RostlinyRe: gaume
já čekám někdy i 3 měsíce než tam dám krevety palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2011 19:38 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetkyRe: zARM
urcite pockat (viz fugee)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.04.2011 14:43 Fugee
Krevetky jsou citlivé na NO2 a NO3, a vzhledem k tomu, že jsi vyměnil filtr, dno, i většinu vody, tak to bude podle mě trvat déle, než týden. (když se zakládá nová nádrž, trvá to i měsíc, než ty látky vyprchají)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2011 09:22 Žena gaume [26] - ŽivorodkyRe: zARM
3 tydny bych necekala, za tyden bych tam klidne krevetky dala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2011 08:56 zARM – Záběh akva
Zdarec, mám dotaz. Včera sem v akva vyměnil asi 3/4 vody, dosypal dno, dosadil nový rostliny a dal tam novej filtr. Zůstalo tam původní dno, kořeny a pár kytek.. Může to urychlit záběh filtru, nebo mám radši čekat ty 3 tejdny? Dál by mě zajímalo jaký testy pořídit a co měřit před nasazením CBS, zatím sem vždycky měřil jen PH? Díky..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2011 19:29 Žena rennie [5] Re: bluemonster
Ešte dodatok k tým kameňom na fotkách ("lochgestein", tie biele pórovité) - zvyšujú tvrdosť vody len do pH 6,8 (cca)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2011 12:17 JagerMaister
Fotka k příspěvku moje kamene
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2011 12:13 JagerMaister Re: rennie
diky moc ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2011 11:31 Žena rennie [5] Re: bluemonster
Fotka k příspěvku Tie na obrázku veľmi zvyšujú tvrdosť vody, len neviem ako sa volajú (nemecky "lochgestein") a ja tam mám tiež hodenú klasickú sivú bridlicu (po tom stále pekne behajú).
A toto www.planetinverts.com/… si preštuduj tiež palec
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2011 09:51 JagerMaister
ahojte má dotaz , chcel by som začat s chovom krevetky cardinal no a viem že tieto krevetky majú radšej tvrdšiu vodu ;-) a ako dekorácie chcem použit kamene , ktoré obsahujú vápenec. Viem že stvrdšujú vodu tak preto ;-) ale nemalo by to zlé účinky na krevetky ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2011 20:32 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: lucie96
utíkaj jen když se jim tam nelíbí, mě žádný nezdrhaj i když se k nim nechovám zrovna předpisovně. Ale někdy je kryt lepší, protože se neodpařuje tolik vody a taky je větší šance že se na hladině bude dělat povlak než když je akvárko zakryté. Taký bývají náchylné na kovy, takže je lepší při případném hnojení dávat menší dávku, ale red cherry mi příjdou dost odolné. Ani nepotřebují moc vysokou teplotu, klidně kolem 20ti stupňů, většinou ani není potřeba topítko
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2011 20:22 lucie96 – Další rady?
Dobře díky.Asi vyberu ty red cherry:)jinak porost tam určitě dám.Díky.A nějaké další speciální rady?Třeba jestli musí mít kryt,když budou bez ryb atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2011 20:10 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: lucie96
radši si vyber nějaké méně náročné druhy, ale to neznamená že by nevypadaly pěkně. Z těch barevně zajímavých třeba red cherry, yellow, palmata green, white pearl, blue pearl (vyber si jeden druh). Pak už je to skoro jak s rybami, ale hlavně dost zarostlou nádrž, ideální jsou pro ně mechy ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2011 20:04 lucie96 Re: romant
:) opět děkuji :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.03.2011 19:15 R Muž romant [27981] Re: lucie96
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2011 19:11 lucie96 – Chov
Ahoj.Mám moc malé akvárium,takže se chystám chovat krevetky.Ale vůbec newím jak na to.Nemám žádné zdroje.Poradí nějaký chovatel začátky nebo nějakou stránku díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2011 17:25 JagerMaister
och to je fakt obsiahlejšia , diiky ešte raz .... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2011 17:11 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: bluemonster
a tady taková obsáhlejší tabulka www.blue-tiger-shrimp.com/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2011 16:53 JagerMaister Re: seic
diky moc , pomohlo to :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2011 16:26 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: bluemonster
tabulka krizeni ;-)

www.shrimps.ic.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2011 15:41 JagerMaister
dobre skúsim niečo pohľadať ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2011 15:17 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: LA Ink
na netu se jinak dají najít různé tabulky, kde je napsané jaké druhy konkrétně se mezi sebou kříží a jaké ne ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2011 15:16 JagerMaister
vďaka konečne v tom mám jasno :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2011 15:15 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: LA Ink
mohou, je to jiný rod, caridiny a neocaridiny, ty se křížit mezi sebou nemůžou. Kdežto u jiných druhů např Neocaridin už je to trošku složitější ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2011 15:12 JagerMaister
aj ja sa spýtam môžu byt spolu crystal red a blue /white pearl ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2011 15:11 jasanek29 Re: katterinecka
děkuji
palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2011 15:09 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: jasanek29
nevím co je na tom pravdy a čím je to průsobené, ale kamarádka mi říkala že v akvárku kde má red cherry a palmaty red cherry ubývají (určitě si ale nic navzájem neudělají)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2011 15:07 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: jasanek29
u red cherry a palmat neni jisté jestli se nekříží, ale já je mám společně (vím i o více chovatelích) a nekříží se
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2011 15:02 jasanek29
Ahoj,mohli by být spolu krevetky red scherry,red crystal a palmata green?? Děkuji za reakce,Pavel

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2011 19:09 Muž DrBolíto [254] - RostlinyRe: Kajka99
Aha tak to bylo něco špatně špatná voda, úhyn šneka ryby, vypnutý filtr atd. Mě takhle v noci vypnuli elektřinu a seklo se mě čerpadlo a ráno jsem jen koukal jak krevetky sedí na okraji akva a dole bylo boží dopuštění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2011 18:53 Žena Kajka99 [229] Re: Kajka99
Díky všem za reakce, uklidnili jste mě. Otázkou ale zůstává, proč tam vylezla ta molucka (atyopsis moluccensis jsou filtrující krevety). Teď když jsem se vrátila ze školy, už je po ní, nerozdýchala to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2011 15:19 Aneta
Ahoj začínam s chovem krevetek a chtela bych se zeptat kde se da ve zlinskem kraji sehnat jávský mech nebo něco co jim chudma a mají to rádi.dekuji :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2011 14:16 Muž DrBolíto [254] - Rostliny
Buď v klidu je to naprosto normální, ty potvory jsou schopný snad i vylézt a sníst ti večeři. :) smich
Ožírají tam řasu která se tam asi tvoří díky blízkosti světla a podvodní tvory vířníky atd.

EDIT: krycí sklo není potřeba pokud jsou spokojené neutíkají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2011 14:15 Muž petr85 [25] - Raci, krabi, krevetkyRe: Kajka99
Moje cherryny to dělají na riccii taky. A vrchol všeho byl v jednom akvárku, kde se chodily pást na povlak na hladině, takže jsem přemýšlel jestli jsou to krevetky nebo netopýři, když jich tam tak viselo vzhůru nohama 5 nebo 6...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2011 13:19 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Kajka99
na krevetarko dej krici sklo a bud v klidu... proste tam roste neco co jim chuti... me tahle krevetky lezou do bublifuku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2011 11:37 Žena Kajka99 [229] – Za jídlem i na vzduch
Fotka k příspěvku Všechny krevetkáře zdravím. Chtěla bych se s vámi podělit o své zážitky se svými krevetami. Na fotce je kreveta dobrovolně vylezlá nad hladinou (nesnaží se zdrhnout, celou dobu žere a pak zase sleze!)

Mám v krevetárku plovoucí riccii. Nejdřív ji obsadily malé krevetky které se proplétaly stélkami a potom i odrostlejší jedinci. Nevím, co jim na tom tak chutná, ale neustále riccii oždibují. Nakonec se na riccii usadily i moje molucky, kde se vždy zavěsí a filtrují. Jak se ty kopečky riccie rozrůstaly, uprostřed na vrchní straně začaly stélky hnědnout, ale jenom mírně. No a potom začaly krevety migrovat zespod bochánku až nahoru, a dokonce přímo doprostřed, nad hladinu. Dřív jsem si toho nevšímala, protože jsem si myslela že když žádná nevyskočila, tak že jim to asi tak chutná, že jim to holt stojí za to, ale asi před pěti minutami jsem si všimla, že je na tom bochánku vylezlá i moje molucka. Setřepla jsem ji a teď už zase filtruje a vypadá že je v pohodě, ale proč by to proboha dělala?

Své krevetky krmím, a nedostatek kyslíku si myslím že nemají, protože většina krevet je na dně nebo na dekoracích a normálně se chovají i žerou.

Máte někdo nějaký nápad? Každopádně tu riccii asi oddělám, než půjdu dnes do školy.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   09.03.2011 14:40 radecekkk – Re: Chem
dekuji za odpoved palec ano :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.03.2011 22:36 Muž Chem [837] – Re: radecekkk
Na toto je velice jednoducha odpoved - pokud v kouli (nebo v jakemkoli akvariu) udrzis stabilni ekosystem, mohou byt krevetky i v kouli. Sam mam zkusenosti s dvoulitrovou kouli a neni problem - pul roku v tom Neocaridiny vydrzely bez uhony.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2011 20:51 Muž petr85 [25] - Raci, krabi, krevetky – Re: radecekkk
Je to málo, nepůjde tam udržet stabilní prostředí, takže bych doporučoval co nejdříve alespoň to nejmenší hranaté akvárko - ve sklorexu je to například 12 litrů a stojí pár korun. Samozřejmě čím více tím lépe. Co se koule týče, tak tam by mne štvalo už jen to, že se na tebe ostatní akvaristi budou dívat skrz prsty...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2011 19:24 radecekkk – Re: katterinecka
moc dekuji.snad tem mim 2ks nebude 4litrovka vadit :-O ano :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2011 18:04 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: radecekkk
kdyby byla dost velká, minimálně tak 10 litrů a hodně zarostlá, nejlíp mechy, tak by jim to zas tak vadit nemuselo. Ale nesmíš zapomínat na pravidelnou výměnu vody, nejlíp jednou týdně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2011 16:48 radecekkk – poradte prosim a co nejdriv
dobrý den jsem tu nový a chtel bych se zeptat jestli se red cherry muzou chovat v kouli deekuji za odpoved :-) ano stydim

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2011 23:54 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetky – Re: Bára
samec sakury vypada asi jako samice red cherry (strakate), kdezto samice sakury by mela mit cervene uplne cele telo (nepruhledne)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2011 21:16 Žena Bára [2]
Dobrý den. Chtěla bych se zeptat jak se pozná sameček sakury od samičky? Kromě velikosti...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2011 20:03 Muž Gunguy [2]
ahoj, uz dlouho mam v akvariu krevetky, red cherry a palmaty. mam je se sumecky a zivorodkami, ale ted je nejak nemohu najit. nevsiml jsem si, ze by umrely a ani ze by je neco lovilo. nevite kde by mohly byt schovane?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2011 10:55 Muž petr85 [25] - Raci, krabi, krevetky
Předpokládám, že u velké nádrže bude důležité, aby byla hustě osázená a aby těch rybek bylo větší množství. Já dal do 90 litrů 10 brigitek a co jsem pozoroval, tak spokojeně rejdí mezi kytkama. Do otevřeného prostoru se vrhají v případě, že tam poletuje něco, co by se dalo sníst. Kupoval jsem ja jako biolikvidátor na vodní blechy a podobný neřád, ale docela se mi zalíbily. V 40 litrech jich mám taky 10 za stejným účelem a až bude toto akvárko vyčištěné, tak je přelovím do 90ky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2011 10:43 Žena Linduš [166] – Re: Kajka99
moje razborky právě taky. dokonce jsou ty plašanky vidět i když se něco kolem akvárka hýbe.
naopak čím menší nádrž, tím vylekanější, schovanější, prostě vystresované, vůbec jim to nesvědčilo. věřím, že v opravdu malé nádržce by se utrápily
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2011 10:21 Žena Kajka99 [229] – Re: Linduš
nevím, jestli o tom vím víc, to asi ne, ale moje razborky se v 84l rozprskly všemy směry, stejně tak pancéřníčci, takže si myslím, že se spíš cítí bezpečně, a nemají důvod držet se v hejnu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [69] ...... 111 112

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 88580x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2294-krevetkychov?od=3401