Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky - chov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 46 Přejít na další stránku   1  
Krevetky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2012 10:50 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: malyLibor
Ano, PMDD jsem se rozhodla vysadit - uvidíme, stejně jsem ho nedávala pravidelně... Nechám jen krmení a možná ten NanoVitol... Kdyby to byl skutečně problém se svlékáním, mohl by jim snad trošku pomoci. Pokud se to během nějaké doby nezlepší, asi se pokusím nějak opatrně okyselit tu vodu. Dneska zkusím přepočítat větší krevetky, jestli jsme stále na devíti a pohledám nějaká prťata, ale mám obavy, že nebudou. Taky mám v plánu nabrat pár vzorků vody a hledat nějakou tu Vorticelu a podobnou havěť, jinak vážně nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2012 22:40 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: danio
Já ti nevím. Ať dumám jak dumám, nic mne nenapadá. A 5 mm krevetky už jsou slušně velké krevetky, ty už by jen tak neměly umírat - ale možná že to byl zas ten samý problém se svlékáním. Parametry vody jsu pro red cherry ještě v normě, i když by jim nižší pH určitě udělalo radost. Ale problém by to být neměl. Co obsahuje to PMDD? Nešlo by to na nějaký čas vysadit? Já bych zkusil vynechat úplně všechnu chemii, jen bych měnil pravidelně vodu a trochu krmil krmením pro krevetky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2012 20:08 Muž Chem [837] Re: Demo (atlet)
Je třeba pořídit populaci, která žije delší dobu v požadované salinitě. Pokud má jít do sladké vody, tak populaci, která je na sladkou vodu zvyklá. Je to klasickej požírač všeho, čistí dno, vypadá a chová se velmi podobně, jako drobnější druhy Macrobrachií. K drobným rybám a krevetám bych je nedával - jsou to takový malí predátoři. Chov má podobná specifika jako Atyephyry - hodně kyslíku, voda tak do 24 stupňů. Odchov - larvy, slaná voda. Můj dotaz - pokud to není tajné, kde jsi k nim přišel? Je to opravdu tento druh? Nemůže jít o Macrobrachia?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2012 16:50 Muž demoatlet [14] - Labyrintky
nemáte někdo zkušenosti s krevetkama Palaemonetes varians ? nšjaké rady?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2012 22:27 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: prasan
Mrknu na to, díky!

Edit: nic takového jsem pod mikroskopem neviděla, ale budu to sledovat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2012 20:56 - Re: david15
red cherry :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2012 20:54 david15 – Jakou krevetku?
Jakou mám dát do 10 l akvária, když chci krevetku asi takhle velikou - 1 až 4 cm. Přál bych si nějakou barevnou (ne takovou průhlednou)a ne moc drahou tak do té 100vky a hlavně nenáročnou. Díky za radu.... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2012 19:13 -
Vorticella alebo Epystilis,nie je to ono.Vo veľkom nebezpečné i pre dospelé.Pre maličké i v malom množstve.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2012 18:02 Žena danio [587] - Miniakvária – Úhyn malých kreveťátek
Ahoj, tak jsem tu zase s dotazem. Konečně se mi snad normálně začaly svlékat krevetky a dneska ráno jsem zajásala, že zase vidím v akvárku malá kreveťata (velikost do 5 mm). Věděla jsem minulý týden o třech, dnes ráno jich bylo vidět pět. Moje radost však netrvala dlouho - během dopoledne jsem viděla na stejných místech několik bílých krevetích tělíček, tak jsem se nejdřív utěšovala, že to budou maličké svlečky, ale omyl - mikroskop mě utvrdil v nepříjemné pravdě - minimálně dva ty "pozůstatky" byla uhynulá kreveťata. Větší krevetky se tváří normálně, schovávají se pod mechem a sem tam si nějaká vyleze ven něco zobnout, takže se zdá, že jsou ok. (Že se spíš schovávají jsem docela zvyklá.) Během odpoledne jsem pozorovala další dvě nebo tři kreveťata, dvě teď nevidím a třetí to podle mě taky balí :-(

Vodu jsem měnila ve středu a včera po 1 litru z kanystru, kde mám zásobu odstáté vody jen pro krevetkárium. Ve středu jsem přidala podle návodu trošku NanoVitolu od JBL (vitální látky dělané pro krevetky) a když si vzpomenu a jsem v práci, sem tam dám trošičku PMDD (0,1 ml ráno a večer). Jinak žádnou chemii. Dnešní (a i dlouhodobé) parametry vody: pH 7,4, KH 5, GH cca 8,4, NO2 0, NO3 cca 10. Teplota lehce kolísá 23 - 24 stupňů. Napadá někoho něco, co by nevadilo starším krevetkám, ale zabíjelo mi to prťata? Pod mikroskopem jsem na mrtvolkách našla akorát nějakého (podle mě neškodného) nálevníka - fotka v deníku Louže. Už nevím, co mám dělat, jako "přirozený úbytek" mi to nepřipadá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   30.11.2012 15:23 Muž Chem [837] Re: slavko
slavko napsal:
Nerozumiem čomu nerozumiete - keďže ich ignorovali boli tam zbytočné...


Malylibor to vysvětlil dostatečně, každopádně i tak si neodpustím podpultovou poznámku... Pokud živočichové nějakou věc ignorují (nevšímají si toho), neznamená to v žádném případě, že je ta věc v akváriu zbytečná :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   30.11.2012 15:08 - Re: slavko
Len pokojne,asi si mal pernejší deň.Na SK aj CZ fóre si všetci tykáme.Pri osobnom kontakte je to iné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2012 23:50 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: malyLibor
Neviem, kde beriete istotu pre svoje tvrdenia, ale zrejme máte zarodenú kryštáľovú guľu. Vo svojej nádrži mám iný zdroj trieslovín a humíniových kyselín, kvôli tomu tam listy pridávať iemusím. Nepotrebujem ani ich vplyv na pH, či pomocou nich vytvárať skrýše, pretože je nádrž dosť členitá. No a v neposlednom rade, listy som nesparoval ani inak tepelne neupravoval. Jednoducho mi manželka doniesla z teplých krajín pár opadaných listov a tieto som tam vložil kvôli tomu, aby som videl, čo to urobí s krevetkami. A jasne, ešte som ich najprv opláchol - aby ste mi to nemuseli písať.

A že som si dovolil nenapísať príspevok na X riadkov s detailnými informáciami? Jednoducho - reagoval som na príspevok o (ne)konzumovaní listov a nepovažoval som za potrebné popisovať všetky podrobnosti...

Apropó, kedy sme si potykali?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 19   29.11.2012 21:36 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: slavko
Přesně tak. Listy se nedávají jako potrava. A obzvlášť, pokud jsi všechnu potravu pro krevetky na listech třeba ještě zničil spařením. Teprve po několika dnech či týdnech se naruší celulóza, aby ji krevetky byly schopny pozřít. Do té doby seškrabují z listů na nich usazené kolonie bakterií a plísní či řasy. Ale listy mají význam právě v tom, že při svém rozkladu uvolňují do vody důležité látky. Proto je pro mne divné, že jsi je vyhodil dřív než začaly plnit svou funkci. Asi jsi o tom nic nečetl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   29.11.2012 21:32 Muž Burik [727] - AquascapingRe: slavko
ale listy se tam nedávají primárně jako potrava
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   29.11.2012 21:27 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: malyLibor
malyLibor napsal: Nerozumím. Proč jsi vyhazoval listy z akva?
Nerozumiem čomu nerozumiete - keďže ich ignorovali boli tam zbytočné...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.11.2012 21:18 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: slavko
Nerozumím. Proč jsi vyhazoval listy z akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2012 21:02 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: karek
karek napsal: moje crs a blue pearl berou kopřivu jako nouzovku a tolik vychvalované dubové listí je nezajímá vůbec.
Síce to používanie anglických skratiek nemusím, ale čo sa týka dubových listov, tak tie moje prvú dávku totálne odignorovali a po pár dňoch som ich vyhodil skoro nedotknuté. Druhú dávku už obžierali, ale len niektoré. Takže ľahko môže ísť jednoducho o (ne)zvyk na istý druh potravy. Momentálne čakám na ďalšiu dodávku z južných krajín ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2012 18:52 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: ivaha
Jo, svlečená je určitě samička, ta je dost velká, takže to sedlo je jak vyšitý ano Ale buď snad bude sameček někdo z těch dorostenců nebo pokud žijou ty tři nedávný prťata, někdo z nich. Uvidíme. V nejhorším se pokusím někde sehnat samečka a nechám ho projít pooooořádnou aklimatizací :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   29.11.2012 18:26 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: danio
A ta svlečená je určitě samička? ;-) Třeba se svlíkl kluk. Nebo máš hošíky ještě mlaďoučký a teprve to na ně přijde, až dorostou. Jinak i s pouhým jedním samcem jde rozmnožit stádečko do solidního počtu, vlastní zkušenost :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2012 18:20 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: Burik
Tak tos' mě trochu uklidnil, ale stejně pořád nevím, jestli samce mám nebo ne, na samce mi všechny krevety přijdou dost červené, samec by snad měl být bledší, co jsem tak četla... A to že u těch menších krevet nevidím sedlo může znamenat i to, že jsem slepá :o)) No uvidíme, když během nějaké doby neuvidím žádnou novou těhuli, bude to asi celkem jasný...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2012 18:17 Muž Burik [727] - AquascapingRe: danio
Klid..já nikdy nepozoroval lítání po akva..a už mám svou druhou těhulku:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.11.2012 18:12 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: malyLibor + ivaha
Tak já sem tam dám trošku granulek nebo tabletku pro ryby dna - ta jim chutná moc. Pár krevetek se ještě pořád pase na SAKu :-) Olšovou šištičku, dubové listí i kopřivu naprosto míjejí :-D

Teď jsem našla další svlečku, jedna krevetka sedí na rotale a pohyb je vidět jen na hlavičce, tak doufám, že je to čerstvě svlečená holka a tvrdne (to si teda vybrala místo...) a ne že se chystá umřít :o)) Ale mám dojem, že tam nejspíš nemám samce, protože jsem nezahlídla po akvárku nikoho lítat a ty menší krevetky nějak nedokážu spolehlivě identifikovat. Jestli tam samce fakt nemám, tak mě asi trefí šlak :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.11.2012 18:12 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: danio
To je fajn, aspoň víš, že nějaká svlek zvládla, další určitě budou následovat palec

Ad kopřiva - sakury od petulinyk na kopřivu očividně byly zvyklý, šly po ní jak slepice po flusu. Ale palmaty ne, docela jim to trvalo, než se na ní naučily - ty "starý" teda, odchovy už jí baští pěkně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.11.2012 18:06 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlí – Re: Burik
Tak mě jedí všechno..:-D ale granule první, pak kopřiva a pak okurka a mrkev...:-D ty sem tam zkoušel dát abych nalákal piskořky :-D které mi na to ale uplně kašlou, zato krevetky si dávají do nosu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   29.11.2012 17:53 Muž Burik [727] - Aquascaping
o kopřivu ani okurku mi také nejeví zájem..ale aspon jsem dnes s okurkou vytáhl asi 15 levatek:-)
Olšové šišky celkem ozobávají a z dubových listů mají aspoň fajn bunkr:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2012 17:32 Muž karek [65] - Raci, krabi, krevetkyRe: malyLibor
moje crs a blue pearl berou kopřivu jako nouzovku a tolik vychvalované dubové listí je nezajímá vůbec.Zato po špenátu jsou jak nepříčetné a ketapang mají taky rády
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.11.2012 17:05 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: malyLibor
:-D Tomu říkám ironie, já je krmím upe hodně, a pak se mi navzájem požírají :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2012 16:56 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: danio + predator3313
Ahaaa... tak jestli to nebude tím, že já do krevetárek zas tak moc nekrmím :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.11.2012 16:29 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: malyLibor
Tak u mě taky dávají přednost granulím, a kopřiva až potom :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2012 16:28 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: malyLibor
Tak já ji tam mám od včera a totální ignorace, raději si šly trošku zobnout granulek od SAKu smich

Edit: Teď jsem byla kouknout - 2 krevetky s chutí obírají SAK Color 0, další dvě seškrabují povlak z písku a na kopřivě ani noha, jen kružník :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.11.2012 16:20 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: danio
Red cherry co dlabou na kopřivu??? Tak to valím oči. Mně se red cherry na kopřivy vrhají ihned po vhození do akvárka. Ostatní krevetky jsou mírnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2012 16:13 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: malyLibor
No, oni tam složení nepíšou (jako v podstatě skoro nikde), ale má to být koktejl nějakých vitamínů, snad i minerálů a vitálních látek pro krevetky a jiné obyvatele nanoakvárií. A když mi to doporučil jeden akvarista ve zverimexu (jasně, je to sice prodavač, ale přijde mi docela upřímný a fakt na svém místě, navíc má s krevetama podstatně víc zkušeností než já), že prý se jim s tím líp aklimatizují i náročné druhy krevet (mají od té doby nižší ztráty), tak jsem si řekla, proč to tedy nezkusit. Pokud se to vše teď v začátku podaří zvládnout, byť s kapkama a sypkým minerálem a začnou se mi množit, zkusím to pak vysadit ;-) Předpokládám, že Dennerle ani JBL by pro krevetky neprodávali nic, co by je mělo zabít :-) Je fakt, že včera jsem vyměnila jen asi litřík vody (dneska vyměním další, raději to teď budu brát postupně) a nakapala ty kapky a pár krevet začalo skotačit po akva jako už pár dní ne, tak to možná nějaký efekt fakt mít bude. Uvidíme. (Jóóó a na doporučovanou kopřivu mi naprosto dlabou :-D)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2012 15:59 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: danio
:-D Tak když mi se pustí to nějake mrtve..tak nepřestanou dokud tam nic nezbyde...s tou co sem našel dopoledne budou tak za 2 hodky hotové
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2012 15:57 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: malyLibor
:-D Nemám, jako v neděli sem z burzy donesl mražené dafnie a podobne potvurky...:-D a ted sem jim 2 dny daval jen granule, snad jim nechybí už maso...:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2012 15:55 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: danio
Svlíkla by se i tak, ale snad ten sajrajtík neublíží.. jak jsem měl čas tě poznat, určitě máš pečlivě nastudováno složení, účinky i dávkování, takže jsem klidný palec Mám radost, že ten nejhorší pech už je za tebou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.11.2012 15:53 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: malyLibor
Tak to mně zřejmě ostatní cherry "ožraly" jednu mrtvou - prostě jsem našla bílou mrtvolku bez krunýřku, i když dle telefonátu den před tím tam ležela klasicky zářivě červená mrtvá krevetka a krunýř nikde poblíž nebyl. Asi se mi zase jedna snažila svlíknout a nic. Jinak snad můžu říct, že z nejhoršího jsme venku, dneska jsem kooonečně našla jednu svlečku :-) (To jen tak mimochodem, když o tom byla ve vedlejším vlákně delší diskuze. Teď jen nevím, jestli tomu pomohl ten NanoVitol, co jsem tam kápla nebo by se svlíkla i tak.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2012 15:52 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: predator3313
A nemáš to Macrobrachia, člověče? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2012 15:50 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: malyLibor
Ja za poslední asi 3 mesice sem videl jak se pustili do 2 mrtvých, s toho jednu sem omylem přimáčkl na sklo já...
Ale dneska sem měl fakt šok když sem videl jak asi 3 krevetky stojí kolem jedné a ojídají ji, a ona pak najednou se začne trhat a upalovat pryč, což ji ale moc nešlo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2012 15:46 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: predator3313
Taky mne to dost překvapuje... nikdy jsem nic takového neviděl. Dokonce jsem ani neviděl, že by se pustily do mrtvé krevetky, zabité ploštěnkama... ale je fakt, že já mrtvolky vyhazuju, když na ně přijdu, a čerstvě mrtvá je pro ně asi moc tvrdá, nemají jak ji rozporcovat, aby ji mohly sežrat. Ale dokonce jsem o podobném chování ani nečetl, a že toho mám o krevetkách načteného opravdu hodně. Zkusíme se zeptat Chema, jestli o něčem podobném někdy neslyšel či zda to dokonce sám nepozoroval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2012 15:39 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: souky
Taky jim ještě zdrhala a oni valily za ní? tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2012 15:37 jake98 Re: predator3313
to je zajímavé nic jsem o tom neslyšel :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2012 14:39 Muž souky [592] - RostlinyRe: predator3313
mě šeriny dorazili dodělávající rybu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2012 11:55 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: lhajek
:) Mě spíš zajímalo jestli se to stalo i někomu jinemu, protože sem pravě o tom taky nikde nečetl X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2012 11:48 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: predator3313
Sice jsem to nikdy neviděl, ani snad o tom přímo u "akvarijních" krevetek nečetl, ale to je hold příroda, takže zbytečné smutnit ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2012 11:15 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlí
Zdravím,
chtěl jsem se zeptat jestli se vám taky stává, že se krevetky pustí do své zraněné kolegyně. Že zlikvidují nějakou mrtvou je jasný ale dneska sem sledoval jak jedna měla zraněné končetiny a tak nemohla moc plavat, a ostatní se do ní pustili i když se jim snažila utéct. :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.11.2012 20:12 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: malyLibor
Ok, dobře, zítra se podívám do místního houští :o))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2012 20:09 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: danio
Já bych se nebál ani kopřiv z města. Jen je třeba je před spařením opláchnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2012 20:07 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: petulinakk
A ty ty stonky vyndáváš? Já tam nechám i stonek, ony ho taky zlikvidují, i když jim to někdy chvilku trvá... a tam, kde jsou šneci, tak tam zmizí s stonek za chvilku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2012 20:02 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: malyLibor
Jasně, sušenou mám právě teďka na zimu, navíc ve městě se mi kopřivy fakt trhat nechce, mám je z chaty, kde je lepší ovzduší ;-) V sezóně jim budu vozit čerstvé ano

Tabletku sice krevetky v půlce opustily, na těch 11 je přeci jenom asi velká, ale nakakáno je kolem teda řádně :-D Nicméně teď se tam vrhly dvě levatky, takže moc toho asi do rána nezbyde :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.11.2012 19:59 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: danio
Určitě se nemusíš bát, ony tu tabletku neopustí, dokud tam bude aspoň kousíček, a pak jejich střívka taky uvidíš :-D A kopřivu doporučuji taky čerstvou. Pár lístků, zalít trochou vařící vody a nechat pár minut luhovat. Spařené listy krevetkám - cherry je milují snad ze všech krevetek nejvíce - a kopřivový výluh vypít - je to výborný a zdravý kopřivový čaj palec

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [46] ...... 111 112

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 88582x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2294-krevetkychov?od=2251