Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky - chov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Krevetky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2021 19:53 Muž moreplavec [1] Re: ctibum
Zatím jsou tam jen Red cherry, ale pokud se bude dařit, přibudou další kousky.

Jde mi hlavně o to, zda dané krevetárium nemá zásadní vadu co aktuálně nedovidím a co případně rovnou koupit, zvážit nebo čeho se vyvarovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2021 19:15 R Muž ctibum [6866] Re: moreplavec
Asi bys měl doplnit, o jaké krevetky jde... ;-)
Na "obyčejné" ti, podle mě, stačí cokoli a vybíral bych spíš podle nároků rostlin (světlo)...
Mně se vesele množí mix Neocaridin v "61" bez filtru a se sporadickou údržbou, ale s prosperující zelení...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2021 19:03 Muž moreplavec [1] – Vhodné krevetárium pro start
Zdravím,

tak jsem si koupil 10 krevetek a už asi měsíc si vesele vegetí ve starém akvárku, cca 10l. Nemají topítko ani vzduchování, ale je tam spousta zeleně a soudě podle toho jak tloustnou a spokojeně plavou, jsou v pohodě. Nicméně bych rád něco většího. Koukal jsem po něčem vhodném pro "snadný start" a našel toto krevetárium:

akvaria.heureka.cz/…

Prosím, můžete mrknout, zda je to OK, případně zda nezvážit jiný kousek? Podklad bych volil nějaký tmavý, dohledám si co je zde doporučováno a jinak plánuji více-méně přesunout současné rostliny a obyvatele. Je něco co zvážit, nepokazit nebo rovnou přikoupit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2021 17:17 Muž beton [26] Re: Gabriela
Jestli máte mělo vodu z RO,tak koupit minerály Gh/kh+ a můžete začít z méně naročnými Neocaridina.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2021 13:12 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: KarásekLut & Gabriela
Tak japoniky "Amano" jsou velmi odolné, tam problémy nebývají. Barevné menší Caridiny jsou o dost citlivější, mně vždy přežily jen samičky, samci hned vychcípali. Ale dobré je, že v Neocaridinách je dnes již parádní výběr barevných variet na úrovni těch Caridin, tak že já bych začínal s nima :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2021 12:50 Muž KarásekLut [88] Re: Gabriela
Ja nevim jak ostatni, ale ja mam v AQ 6 kusu caridina japonika (vybornej rasozrout) a sou spokojeny. Mame doma tvrdou vodu kterou nijak nezmekcuju a krevetky vypadaji spokojene. Nechteji zdrhnout z akvarka a lezou po listech, filtru, korenu atd. Hlavne sou to "zlodejky". Mam vlockovy krmivo a pak i krmivo pro zivocichy zijici u dna a tohle krmivo si vzdycky odnesou nekam do bezpeci kde to sni smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2021 12:18 Žena Gabriela [1]
Dobry den. Potrebovala by som poradit. Chcela by som si kupit krevety ale neviem ake. Doma mame iba makku vodu z reverznej osmozy, ktora by mala byt mineralizovana. Viem ze caridiny su narocnejsie a vyzaduju makku vodu a neocaridiny zas tvrdu vodu a su menej narocne na chov. Na caridiny si este netrufam kedze som zaciatocnik ale zasa neviem ci sa bude neocaridinam darit v makkej vode. Vopred dakujem za opoved

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2021 07:54 Muž KarásekLut [88] Re: tramtra
Tak to asi zkusim ty vo psali Hopri nebo silviebaris :-) a hlavne taky uvidim co bude v nabidce ????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2021 07:08 Žena tramtra [3202] Re: KarásekLut
Jen poznámka, kdybys to v atlase přehlídl.. Krevetka mandarinková se ti v akváriu množit nebude.
rybicky.net/atlasostatnich/krevetka_mandarinkova
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.08.2021 20:42 Silviebaris Re: KarásekLut
A taky tyhle jsou krásně červený.. rybicky.net/atlasostatnich/krevetka_cervena ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2021 19:46 Muž KarásekLut [88] Re: Roger
Dekuji za informaci. Zkusim neco vymyslet :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.08.2021 19:26 Muž Roger [1873] Re: KarásekLut
V podstatě všechny Neocaridina se množí zpravidla bez problémů, nejsou náročný na chemismus vody apod.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2021 19:14 Muž KarásekLut [88] – Množení krevetek
Můžete mi prosím poradit jaké krevetky se normálně množí ve sladkovodním akvárku? Ideálně barevně červený, modrý, žlutý, mandarinkový nebo nějaký který to akvárko pěkně barevně oživí smich děkuji za odpověď

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2021 09:43 Muž Papik [617] Re: jakaf
Určitě, pokud ti nevadí, že flexi je písek obalený barevným plastem. Mně to sice trochu vadí, ale takhle černý přírodní písek neseženu, takže flexi používám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2021 08:42 Muž jakaf [92] - Xify a paví očkaRe: Papik
Fajn díky,zajdu do mojí oblíbený akvaristiky,snad ho budou mít.
Edit: Pokud by v akvaristice tmavej neměli,můžu vzít tenhle?

www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2021 08:35 Muž Papik [617] Re: jakaf
Pro neocaridiny bych na tvém místě použil úplně obyčejnej akvarijní písek frakce 1-2 mm. Na tmavším se krevetky lépe vybarví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2021 08:28 Muž jakaf [92] - Xify a paví očka – jaké dno
Nazdar,nemám naprosto žádnou zkušenost s krevetkáriem,tak se tu zeptám.Jakej substrát mám koupit do zakládaného krevetkária - ne něco předraženýho.Dnes budu mít pro mladý nový akvárko,co jsem potřeboval a nakonec tu míru sehnal na bazoši,tak chci z odchovny 30 litrů udělat čistě jen krevetkárium na širokej parapet u okna,kde bude zatím mých 5 red cherry + okružáci,egerie,růžkatec a jávskej mech.Jen nevím,co dát na dno.Voda bude odpuštěná z akvárií i s trochou kalu - na rychlé zajetí a žádná technika - vzduchování ani filtrace.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.07.2021 23:15 Muž MARTIN HORÁK [907] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy.Re: ctibum
Probůh co chceš zajíždět? Vezmu vodu, naleju do čehokoli, přidám třeba mech, já teda používám lomariopsis lineata a hodíš tak krevety. Hotovo, tečka. Žádný písek, filtrace apod. To samé s rybama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.07.2021 23:10 Silviebaris Re: ctibum
A k čemu..já když přehazovala beťaka,tak jsem to cely přehodila,teda vč.filtru,to co chybělo doplnila z kohoutku,nic jsem nezajížděla..
At si dělá každej jak uzná za vhodný..
ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2021 23:08 R Muž ctibum [6866] Re: Silviebaris
No evidentně ne, když tam nalil vodu z akvárka. Já bych tak blbej byl, založil bych to klasicky, nechal zajet a dal krevetky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2021 22:44 Silviebaris Re: ctibum
Tak snad neni tak blbej a nenalije tam vodu z kohoutku..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2021 22:39 R Muž ctibum [6866] Re: Silviebaris
Ale tady přece nejde o to, jak dlouho má krevetky, ale jak dlouho je založená ta zavařovačka, do které je chce dát...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2021 22:34 Silviebaris Re: ctibum
Já měla zato,že ty krevetky chce jen přehodit z toho akva,kde jsou teď,do tý zavařeninovky,to snad problém neni,uz je nějakej čas má..No mě je to taky buřt..počkej,až se vyjádří Jakaf..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.07.2021 22:24 R Muž ctibum [6866] Re: Silviebaris
To je celkem buřt. Lahev zalitá vodou z akvárka není, podle mě, "zaběhlá nádrž". I kdyby tam dal štěrk a bordel z jiné nádrže, nechal bych ji zajet...
Samozřejmě netvrdím, ze je tam dát hned chce...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2021 22:11 Silviebaris Re: ctibum
On už krevetky má,jen je chce přehodit do ty okurkovky..myslím si teda..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2021 21:41 R Muž ctibum [6866] Re: jakaf
S tím nasazením krevetek bych určitě nespěchal...
A ta voda z akvária... to se pořád držíš té myšlenky o bakteriích? Nebo jaký máš důvod? Přijde mi to jako větrat v místnosti bez oken otevřením dveří do jiné místnosti bez oken...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2021 17:34 Muž jakaf [92] - Xify a paví očkaRe: Silviebaris
Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.07.2021 17:33 Silviebaris Re: jakaf
Jo dej..těm je jedno v čem plavou,a maj něco na dně..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2021 17:29 Muž jakaf [92] - Xify a paví očkaRe: Silviebaris
Tak je tam můžu dát?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.07.2021 17:28 Silviebaris Re: jakaf
nepotřebují..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2021 17:26 Muž jakaf [92] - Xify a paví očka – Vzduchování
Zdravím,potřebujou krevetky nutně vzduchování,nebo jim budou stačit rostliny v nádobě?Plánuju osídlit jednu 5 litrů okurkovou lahev,na dně mám oblázky a ve vodě volně jávskej mech,růžkatec a egerii,dost plnou lahev.Okružáci v ní žijou už 2 týdny a i nakladly na stěnu lahve vajíčka.Měl jsem přebytečnou plevelnou zeleň tak jsem udělal na skříni okurkovej biotop.Vodu Jsem napustil z akvária a plánuju jen dolévat odpar vodou z akvárka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2021 16:58 Silviebaris Re: Venusa915
nemyslím si,že to bude teplotou já krevetky chovám s betama a teplota se tam stále pohybuje kolem 26-27 stupnů..
Shrimp.cz napsal..Ano, Flourish® lze bezpečně používat i v případě chovu krevet. Je pravda, že měď může být ve velkých množstvích pro vodní živočichy a bezobratlovce toxická​..
Jak to dávkuješ,v prezentaci máš tohle..Sechem flourish - komplexné hnojivo týždenne 0,5ml
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2021 16:38 Žena Venusa915 [8] Re: vlka
No nič,tak nákúpim nové a uvidíme či prežijú zase budúce leto, potom aspoň budem vedieť kde je chyba. Lebo nič iné mi nenapadá. Začali hynúť už aj rybky, veľmi pomaly. A zohnať lepšie chladenie do budúceho roka. Ak to bude potrebné - to zistím keď sa presťahujeme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2021 15:48 Muž vlka [3441] Re: Venusa915
Někde se uvádí, že při 28 stupních některé Krevetky hynou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2021 23:31 Žena Venusa915 [8] Re: vlka
Normálne mám termostat ohrievača na 24, teraz keď je teplo ohrievač nejde. Stojanovým ventilátorom chladím, ale teplota sa pohybuje tak 25-28. (V miestnosti mávame aj cez 30, sťahovaním do domu to snáď vyriešime ????)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2021 15:13 Muž vlka [3441] Re: Venusa915
A jakou máš teplotu v akváriu s Krevetkama ?...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2021 08:41 Žena Venusa915 [8] Re: Anthrax
Áno vysadila, ten už nedávam. Ale neviem ako mám zistiť, či majú čo žrať. Práveže som si myslela že majú, keď od samého začiatku čo mám prejavili zaujem o príkrm vždy len 2-3 kusy. Zadné sklo nečistím, takže pre slimáky by tiež malo byť dosť a keď robím údržbu aj ostatné 3 sklá bývajú dosť zanesené. Slimáky podľa mňa majú určite čo žrať a aj tak nepočistia všetko. Nájdu sa aj odumreté rastliny. Ale clithony veľkí nie sú, majú tak 1 - 1,5cm. Okružák je väčší než oni a mám len jedného. Najväčšia je neritina tak 2-2,5cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2021 01:15 R Muž Anthrax [4739] Re: Venusa915
Ahoj, a mají co žrát? Teď nemyslím vyloženě tebou dodávané krmivo ale různý „mikrobordel“ na površích v akvárku. Japoniky, okružáci a ti 3 velcí šneci jsou v tomhle celkem obstojná potravinová konkurence na 25 litrů vody.
Ten akvaregulátor jsi vysadila definitivně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2021 00:02 Žena Venusa915 [8] – Krevetky sa nemnožia a nerastú...
Zdravím Vás,

Krevetky chovám niečo cez 4 mesiace, v marci mali 2 samičky vajíčka, narodilo sa však len zopár mladých (najviac som videla naraz 10ks), ale myslela som si, že mlade krevetky možno ešte neudržia toľko vajíčok. Odvtedy však sa už krevetky nerozmnožili, práveže ich počet ubúda. Neviem koľko ich naozaj je, ale asi pred mesiacom (zbavovala som sa endleriek, vtedy krevetiek vyliezlo najviac) som videla tak 13-15 kusov menších aj väčších vonku. Teraz už od konca mája vidím sotva niekedy jednu (nerátam japonicy, tie vidno často). Nespozorovala som nejaký veľký úhyn, ale v jeden týždeň som našla dve uhynuté krevetky, každú v iný deň (jednu krevetku po úhyne zožral okružák ale druhá dostala zafarbenie také do modra a tú ani slimák nechcel). Základné parametre vody som vtedy merala a boli v poriadku. Asi pred týždňom som videla jednu krevetku ktorá nosila vajíčka, ale odvtedy ju už zase nevidno, niekde sa schováva, prípadne sk je to tá čo ju teraz často vidím tak o vajíčka prišla. Čím môže byť spôsobené že sú krevetky stale schované? Nereagujú ani na jedlo ako lízatko pre krevetky...A prečo sa prestali množiť, resp sa množia takto málo? Kde môže byť problém?

Kvôli úhynu som nachvíľu prestala hnojiť ale nič sa nezmenilo.

Japonicy sú pri tom úplne normálne aktívne, len cherrinám sa niečo asi nepáči.

Druhý problém je že od narodenia krevetiek ušli 3 mesiace (čo by mali dosiahnuť pohlavnú dospelosť) ale tie mladé krevetky su oveľa menšieho vzrastu než dospelé, akoby extrémne pomaly rástli...

Vie mi niekto poradiť čo by mohlo byť zle? V prezentácii vediem pomerne podrobný denník.
Ďakujem za pomoc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2021 10:17 Muž jakaf [92] - Xify a paví očkaRe: Silviebaris
Tak včera první a dnes druhá samice již bez vajíček - obě je ještě předevčírem nosily a skoro nevylézaly z trsu růžkatce a po svleku a ty tři samci se dnes můžou zase zbláznit,jak rejděj po akvárku a hledaj ty dvě samice co maj opět skvrnu na zádech.Jsem zvědavej jestli u již měsíc starejch asi 1 - 1,5 cm velkejch mladejch xif přežijou nějaký narozený krevetky.Zatím jsem žádné pouhým okem neviděl,ale můžou bejt v růžkatci.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2021 13:30 Silviebaris Re: jakaf
já je mixla s bloody mary,ty jsou červenější a sytější ale dokrmuji kápii nebo mrkví na barvu,někdo sype mletou papriku přímo na hladinu :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2021 13:12 Muž jakaf [92] - Xify a paví očkaRe: Silviebaris
Každopádně dle kolegy to jsou čistý red cherry,on jinou barvu prej nikdy v akvárku neměl a co jsem si vyčetl přes google tak samečci jsou vždy světlejší a menší,než samičky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2021 13:01 Silviebaris Re: jakaf
Něco vždy přežije,já je mám s dvouma samicemi betty a množej se,né tolik,jako když jsou samy,ale stále nový mladý vidím.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2021 12:55 Muž jakaf [92] - Xify a paví očkaRe: Silviebaris
Tak to za 30 dní už bude mít potěr 1 cm a víc a dá si larvy k snědku.Jinak by to měly dle kolegy bejt red cherry,on prej má jen tyhle a jak mě dával mech tak asi s ním ke mě doputovaly 4 krevetky,asi byly larvy v tom mechu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.06.2021 12:52 Silviebaris Re: jakaf
zdroj michalovikrevetky.cz Všechny barevné variety krevetek Neocaridiny se mohou mezi sebou křížit. Což má negativní dopad na barvu jejich potomstva, dochází ke ztrátě barevné kvality a krevetky narozené skřížením jiných barevných variet bývají bez pigmentu, nebo lehce do hněda.

Samička krevetek Neocaridina nosí obvykle kolem 30 vajíček a po 20 až 30 dnech se líhnou malé krevetky.

Samička Macrobrachium nosí i přes 100 vajíček a po 30 až 50 dnech se líhnou malé krevetky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2021 12:50 Muž jakaf [92] - Xify a paví očkaRe: Pavla28
Toho se bojím že asi jo,neb je mám u potěru xif,kterej za dobu než se něco vylíhne poporoste a larvy si pak dá k snědku.Potěr jsem docela zmlsal za těch 10 dní života,že dnes ráno odmítly sušený a před chvílí se naopak jak dravci vrhly na sekané patentky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2021 12:45 Žena Pavla28 [210] Re: jakaf
já mám v akva 150 krevetek (mix samci a samice) a z těch 30 nosících samiček se vylíhnou krevetky, třeba jen od dvou, ale však uvidíš, a ještě záleží, jestli ti ty mladé nepozobou rybky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2021 12:43 Muž jakaf [92] - Xify a paví očkaRe: Pavla28
Oplodněné asi budou,mám tam celkem 4 krevetky a 2 jsou samičky - větší a krásně červené a 2 samečci - jsou menší a světlejší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2021 12:41 Žena Pavla28 [210] Re: jakaf
trvá to 30-50 dní, podle podmínek v akva, taky ale nemusí být oplodněné, tak ať nemáš radost předčasně

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 111 112

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 88580x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2294-krevetkychov?od=201