Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky - chov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Krevetky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2022 19:51 Muž Papik [617] Re: Uzivatelkapetra
Substrát z japonské černozemě dělá co má, měl by snížit pH na 6,5, GH na 5 a KH skoro k nule. Papírkové testy jsou nepřesné, ovšem v tomto případě mohou ukazovat celkem správně. Jen se mi nezdá pH 7, to je nějak moc.

Nalít do akvária stabilan a skokově předchozí hodnoty zase zvýšit není dobrý nápad, živočichové dostanou šok a může dojít k dalším úhynům. Do vody bych dal zakoupené minerální kameny a přidával GlasGarten Mineral Junkie + GlasGarten Bacter AE. Bacter AE s nižším dávkováním než doporučuje výrobce. První týden osminu doporučené dávky, druhý týden čtvrtinu a následně polovinu doporučené dávky. 2 - 3x týdně a podle počtu krevetek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2022 19:05 Muž Pavel50 [30] Re: Uzivatelkapetra
Koupil bych ty eSHa nebo JBL, mám oboje a ukazují prakticky úplně stejně, liší se malinko jen pH, a tak se jim dá asi věřit.
Ony ty ostatní značky jsou asi tak trochu na pováženou, já jsem koupil laciný test na Fe (www.rostlinna-akvaria.cz/… ukazoval stále 0 (a byl čerstvý), koupil jsem JBL a ten bez problémů funguje...

www.rostlinna-akvaria.cz/…
www.rostlinna-akvaria.cz/…

Pochopitelně úplně něco jiného jsou kapkové testy, je to dražší, ale zase...

www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2022 18:55 Žena Uzivatelkapetra [112] Re: Pavel50
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2022 18:45 Žena Uzivatelkapetra [112] Re: jab63
Tak já nevím, stojí ty papírky za prd?
Po aplikaci toho stabilanu se TDS zvedlo alespoň na 120ppm, což je skoro optimální oproti předcházejícím 60ppm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2022 18:44 Muž Pavel50 [30] Re: Uzivatelkapetra
Koupili jste testy eSHa nebo JBL??? Ony nejsou ani tyto 100%, ale jiné bych nekupoval...
Už jen to, že jsou jen na pH, GH a KH je podivné, obvykle indikují i Cl2, NO2 a NO3, další velmi důležité hodnoty!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.03.2022 18:39 Muž jab63 [1440] - BorneoRe: Uzivatelkapetra
Měření KH, GH na nule působí podezřele.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2022 17:20 Žena Uzivatelkapetra [112] Re: Papik
Dnes chlap koupil papírkové testy na ph,gh,kh.
pH vychází kolem 7
KH a GH nula nula nic
Změřila jsem i vodu ve sklenici s vodou, kde jsme před pár dny dali ten minerální kámen a tam ta tvrdost není taky žádná.
Je možné, že ty úhyny jsou vinou tohoto? Že prostě po svlékání ten nový krunýř neztvrdne?
Koupil taky od rataje stabilan, zatím jsme aplikovali poloviční dávku a zachvíli změříme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2022 21:37 Muž Pavel50 [30] Re: Uzivatelkapetra
Třeba nějak pomůže, jaká je voda u mně. Krevetky se množí jako šílené, mám 8 ks Caridina japonica, to byly první obyvatelky akvária asi 10 dní po založení (společně s otíky a šneky), jsou už obrovské (samičky skoro 5 cm) a potom jsem koupil asi 8 nebo 10 ks (už nevím) krevetek Neocaridina Davidi Sakura Super Red. A ty se množí, jsou jich už desítky a včera jsem objevil další asi 2 mm mimina a minimálně tři samičky jsou zase plné vajíček. A ta voda: jak jsem již psal tak velmi sporadické hnojení (rostlinky nestačím stříhat), žádná chemie, žádné CO2, odkalování jen povrchové, žádné rýpání do dna, každý týden výměna 1/2 vody, do ní Easy-Life Aquamaker a Easy-Life EasyStart, dle kapkových testů JBL hodnoty vody (v závorkách hodnoty dle papírkových testů JBL):

Cl2 0 (0)
NO3 5 (25)
NO2 <0,05 (0)
GH 8 (>7)
KH 5 (3)
pH 7,2 (6,8)
NH4 <0,05
PO4 0,2
SiO2 0,8
Cu <0,05
Fe 0,1
CO2 cca 10 (odvozeno dle tabulky)
teplota 24 až 24,5 °C

a krevetky kam se podívám...

Ještě malý dodatek, akvárium mám mírně přerybené (nechtěl jsem, ale neodolal jsem, dle přepočtu asi na 140% kapacity), 60 litrů, 30 ryb, tři velcí šneci (Neritina), asi 12 malých šneků (Neritina a Clithon) a kvanta krevetek...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2022 20:55 Muž Papik [617] Re: Uzivatelkapetra
Substrát je tedy v pohodě, snižuje pH i KH, ideální pro crystalky. Ovšem z vaší zásadité vody se jeho schopnosti v rozmezí 6-12 měsíců vyčerpají. Hrozí pak šoková změna pH i tvrdosti vody, která by mohla být pro krevetky důvodem k masivním úhynům. Měřením vodivosti vyčerpání zjistíte. V ten moment by se měl vyměnit, což se rovná téměř znovuzaložení nádrže.

Měnil bych týdně max. 10% vody, tím se trochu životnost substrátu prodlouží a výměna nebude tak šoková jako při třetinové výměně. Kdyby v nádrži nebyly i živorodky, neměnil bych vodu vůbec nebo třeba jen 10% měsíčně. Ovšem s živorodkami by stoupalo NO3, takže výměny budou nutné.

TDS metr často neměří tak přesně jako konduktometr, někdy úplně mimo mísu, viz článek www.smuda.cz/…
Pro společný chov crystalek a neocaridin se doporučuje vodivost 160-200 us/cm, GH kolem 6, KH 1-2.

Zapomněl jsem se zeptat na teplotu vody. Pro crystalky 21-23 stupňů Celsia.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2022 13:00 Žena Uzivatelkapetra [112] Re: Papik
To CO teď nedáváme, substrát je japanes soil(zelenočerný sáček). Všude se o něm píše, že sám udržuje PH pod 7, neměřili jsme. Vstupní voda má 7,88 dle dostupných dat na internetu.
Vodivost se měří tds metrem? To máme 60-70ppm, což dle googlení je nízká hodnota.
Určitě se nebráním zakoupení dalších testů, ale nejsem si jistá, které parametry je pro mě důležité znát.
EDIT- A vodu mění manžel, cca jednou týdně třetinu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2022 20:04 Muž Papik [617] Re: Uzivatelkapetra
Kamenem to nebude, klidně ho můžeš vrátit zpátky. Tekuté CO2 rozhodně nepoužívat. Crystalky se společně s neocaridinami chovat dají, s vhodnými parametry vody. Nebudou ideální ani pro jeden druh, ale lze docílit množení obou.

Japonský substrát znamená jaký konkrétně? Voda má jaké parametry (vodivost, pH, GH, KH)? Jak často měníš vodu a kolik?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2022 19:03 Muž 4Sima [1888] Re: Uzivatelkapetra
Nejvíc zranitelné jsou po svleku. Jinak může zlobit chemie - chlór, měď nebo různé sprej a prostředky v domácnosti, ale to by spíš padaly ve větším množství naráz. Taky vstupní voda nemusí být vhodná, staré vedení. Je potřeba pozorovat po jakých změnách se co děje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2022 18:44 Žena Uzivatelkapetra [112] Re: Passenger77
Šiškami to nebude, ty jsme tam dali tento týden a žádný úhyn nebyl. Spíše podezřívám ty kameny shirakura stone. Každopádně ani před těmi kameny se nám nechtěly množit.
Ta nízká tvrdost vody je problém? Nebo neřešit?
Svleky se objevují poměrně často.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2022 17:32 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: Uzivatelkapetra
Ahoj, takhle podle aktuálních fotek to vypadá v pohodě, těžko říct. Neobjevil se uhýn krevet po přidání těch Olšových šišek? Mám s nima velmi špatné zkušenosti, protože dokážou velmi rychle a výrazně změnit chemizmus vody, pokud dobře neodhadneš jejich množství. Jednou mi to vyhubilo do té doby prosperující populaci Neocaridin...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2022 17:06 Žena Uzivatelkapetra [112] Re: Lojza007
Fotka k příspěvku Je to to první akva, v provozu od prosince.
Přikládám aktuální foto.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2022 17:01 Muž vlka [3443] Re: Uzivatelkapetra
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ono také trvá, než Krevetka vyroste do ,,normální vidtelnosti,, Po odkalení vyliji vodu z kýble do umývadla a fajfkou zachraňuji odsáté Krvetky. Jsou to někdy fakt prťata a věřím, že jsem jich desítky už vypustil pryč...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2022 15:59 Muž Lojza007 [1180] Re: Uzivatelkapetra
V prezentacích nejsou vidět žádné nové fotky. Pokud se jedná o to druhé, tak krevety se doporučuje vysadit až po dvou měsících, teď je to s těží měsíc chodu. Je to malé akvárium a pokud je tam málo rostlin (na těch starých fotkách rozhodně je), tak tam bude problém udržet stabilní prostředí. Osobně si nemyslím, že je problém v tvrdosti vody, ale problém bude v chemické nerovnováze způsobené nedostatkem rostlin a krátkým záběhem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2022 14:32 Žena Uzivatelkapetra [112]
Prosím o zhodnocení mého akvária.
Máme v něm modré neocaridiny a crystal redky a mám pocit, že je tam něco špatně. Vajíčka nosila jen jedna a z nich (nejspíše) nic není.je to už dobře dva týdny co je bez vajíček a mladou krevetu jsme nezahlédli. Semtam najdeme mrtvou krevetu. NO2 je na nule, voda podle tds metru velmi měkká (dali jsme minerální kámen, ale po úhynu třech krevet během pár dní jsme vytáhli). Silně zarostlé akva, semtam něčím přikrmíme, ale krevety nejeví velký zájem, nažrané jsou. Filtr jede samozřejmě nonstop.
Co ještě může být špatně?

Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2022 09:22 Muž Lojza007 [1180] Re: marvvin
Nezvyknou, jediný co, tak dospělý krevety pravděpodobně budou tak velký, že je tetry nechají na pokoji. Odchov budou žrat dál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2022 08:27 marvvin Re: Pavel50
tak to mas stesti, ja si koupil cca 30 krevetek bloody mary a tetram krvavym se to moc nelibilo, mizela jedna az dve denne, takze jsem rychle bezel pro malou kostku cca 30l abych alespon neco odlovil a mnozili se nekde bokem, kde je nic nesezere, az jich bude hodne, zkusim je tam znovu hodit, jestli si na sebe zvyknou ...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.03.2022 17:32 Muž Pavel50 [30]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Před časem jsem koupil asi osm krevetek Sakura Super Red a ony fakt jedou, kam se podívám, tak krevetka a to jsou další minimálně tři samičky plné vajíček...
Nejprve jsem se bál, když jsem viděl první malinkatá, asi ani ne 3 milimertová mimina, že po nich ryby půjdou, ale žádná si jich ani nevšimne, mám tam krunýřovce, pancéřníčky, razbory a dánia a vše v pohodě!
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2022 07:39 Žena Uzivatelkapetra [112] Re: Lojza007
Děkuji všem,
Objednala jsem ten shirakura stone, tak jsem zvědavá :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2022 07:14 Muž Marinkz [28] Re: Uzivatelkapetra
Ahoj osobně ti tento typ minerálního kamene muzu doporučit. Používám ho a jsem s nim maximálně spokojený. Velkém plus vidím to ze nějakých 100g je na 50l akvárium a vydrzi to tam cca půl roku. Takže mají krevety a popřípadě i sneci dobrý a neustálý přístup k minerálu. Pokud ti minerál zaroste třeba rasou jen ji z těch kamenů umyjes a muzes vrátit zpět do akvária. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2022 20:41 Muž Lojza007 [1180] Re: Uzivatelkapetra
Existuje nějaký drahý prášek do vody od Dennerle a nejspíš i od dalších značek, pak ty kuličky, jak radí Silviebaris nebo by to šlo i použitím nějakého vápence (seyru stone, mramorová drť a podobně). U toho vápence ale nevím, jak moc se bude uvolňovat samovolně, hodně bude záležet na pH vody nebo tomu pomoct přidáváním plynného CO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2022 12:37 Silviebaris Re: Uzivatelkapetra
Já použivala tohle..
www.akvakus.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2022 08:00 Žena Uzivatelkapetra [112] Re: Lojza007
Nevím teď přesnou hodnotu, ale když jsem se dívala,tak máme opravdu velmi měkkou vodu.
Bereme z nádrže Morávka.
Edit: teď jsem to našla, máme 0,39mmol/l, což je cca 2°dh, což se všude nazývá velmi měkkou vodou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.02.2022 21:35 Muž Lojza007 [1180] Re: Uzivatelkapetra
Kromě úplně měkké vody, která je jen na pár místech ČR, to není vůbec potřeba, minerálů v ní je dost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2022 18:47 Žena Uzivatelkapetra [112] – Minerální kameny
Používáte někdo minerální kameny do akvárií? Nebo doplňujete minerály jinými přípravky?
Někde jsem četla že aktivní substráty v kombinaci s velmi měkkou vodou právě potřebují doplnit minerální látky.
Konkrétně jsem našla shirakura mineral stone.
Děkuji :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2022 07:31 Muž Yirka [9118] Re: jirkaaa
Požadované informace pro většinu krevetek najdeš v atlasu.
rybicky.net/atlasostatnich/hledat/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2022 20:55 jirkaaa – Tabulka
Dobrý den ! nevite někdo kde bych sehnal tabulku s krevetkama a popis jakou vodu potřebují ( GH , KH , PH , TDS diky moc
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2022 21:04 Muž vlka [3443] Re: Milušešiška
Pomohla by fotka akvária nebo založená prezentace, třeba se jim něco nelíbí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2022 11:08 Milušešiška – Malé krevetky
Hezký den, chci se jen zeptat.
Mám akvárko plné tak 3 až 5 mm. Krevetek, buď jsem si toho nikdy nevšimla, nebo nevím, ale přijde mi že některé chvíli nepostojí na místě tak polovina jen sedí občas proplave či chodí po akva, ale druhá půlka neustále plave kolem stěny akva sem a tam. Nejsem na to zvyklá do nedávná jsem měla jen dospělé krevetky ty většinou někde sedí občas si proplavou, ale moje otázka zní jestli je ta nadměrná aktivita ok, nebo něco po mě ty malé mimina chtějí? Děkuji :-) :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2022 16:33 Muž ds [53] – Krevtky a jejich vliv na kvalitu vody
Zajímaly zkušenosti s tím, jak moc krevetky dokáží ovlivnit kvalitu vody. Vím o nich že jsou čističi, ale taky jsem si nemohl nevšimnout že to taky dost padá z nich samých. Nějaká rada na co si dát pozor?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2021 15:35 Laďka Re: Silviebaris
Aby změkly rozumím ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2021 15:25 Silviebaris Re: Laďka
Ale vždy je dobré listy spařit horkou vodou.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2021 15:23 Laďka Re: Silviebaris
Takže i zeleninu? :) to jsou jak králíci.. děkuji za tip
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.11.2021 15:01 Silviebaris Re: Anthrax
Máš pravdu,nechytne,larva je rychlejší..uteče.. ;-)
Já krevetkám dávám to co je doma-mrkev,kápii,kopřivy a různé jiné zelené,mám i nějaký lisovaný peletky..dýně,kopřivy,pampeliška,ale to jen tak občas hodím..zbytek si najdou..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2021 14:38 R Muž Anthrax [4739] Re: Passenger77
To je pravda, na grindal jsem zapomněl. :-)
Ten se jen bezmocně mrská na dně. Ale živou larvu komára neocaridina nechytne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.11.2021 14:27 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: Anthrax
Tak já bych toto netvrdil. Třeba červíky Grindalu chytají a požírají živé moje krevetky zcela bez problémů... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.11.2021 11:50 R Muž Anthrax [4739] Re: Laďka
Určitě zamrazit. Krevetka stejně nic živého nechytne. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2021 11:46 Laďka Re: Anthrax
Super děkuji pořídím s nimi i nějaký doplněk.. na zahradě lehce seženu larvy komárů, ale jak je skladovat na zimu? Usušit asi moc nepůjdou ne? Mrazit v kostičkách na led?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.11.2021 11:30 R Muž Anthrax [4739] Re: Laďka
Mističky potřeba nejsou. Stejně krevetky udělají postupně nepořádek i jinak. Ale ten písek bych si ještě rozmyslel. Tohle je hodně hrubé. Za sebe doporučuju 1 - 2 mm. 16 mm to není písek ale kamení. :-) Půjde to případně blbě odkalit a pro kořeny rostli to taky není nejlepší varianta.

Naštěstí si spoustu potravy najdou krevetky v dobře zajetém akváriu samy (různé houby, mikroorganismy, jiné uhynulé krevetky a další živočichy, svoje svlečky atd.). Takže s krmením to není třeba nějak přehánět. Já je krmím krom umělého taky spařenými kopřivami ale i trochou mraženého, např. artemií. Žerou skoro všechno.
Ostatně tady o tom je celé téma. rybicky.net/forum/88 Stačí si vyjet nejlépe hodnocené komentáře (ikona zdviženého palce vpravo nahoře).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2021 11:13 Laďka Re: MARTIN HORÁK
Děkuji uvidím až to složím dohromady, jak to bude vypadat.. krevetky pravděpodobně pořídím tady na fóru, tak si vyberu někoho i s rostlinami.. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2021 11:08 Laďka Re: Anthrax
A je potřeba mystička na ty granulky, nebo si to mezi kamínky vysbírají.. mám objednaný křemičitý písek 7 - 16 mm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2021 11:05 Muž MARTIN HORÁK [907] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy.Re: Laďka
Dobrý den. Těch možností je mnoho, ale základem jsou živé rostliny, hodně rostlin a světlo. Pro neocaridiny klidně bez filtrace i topení. Raka nedávat. Ať se daří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2021 10:59 Laďka Re: Anthrax
Pravda, že stálou pokojovou teplotu 25 stupňů neudělám.. tak jen ty krevetky no..pořídila bych jich třeba 6
Edit: A co ještě tedy krevetkám na krmení? Objednala jsem Tetra crusta menu..
Edit: A je potřeba mystička na ty granulky, nebo si to mezi kamínky vysbírají.. mám objednaný křemičitý písek 7 - 16 mm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2021 10:53 R Muž Anthrax [4739] Re: Laďka
Na kraby bych si do takto malé nádrže netroufl. Čistý objem bude sotva 5 l. Navíc bez topítka... Ani plocha dna toho akvárka není u koule nic moc.
Krevetky (např. red cherry) jsou podle mě pro tvé záměry jediná jakž takž vhodná volba. I ty jsou na hraně.
Takže doporučuju opatrnost. Budeš mít akva bez techniky, což je super ale bacha na nějaké větší zásahy do akvária. Např. při údržbě. Chce to trochu citu. Navíc máš malé akvárko = křehký „ekosystém“. Nevím, kolik máš zkušeností. Takže to třeba píšu zbytečně. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2021 10:36 Laďka Re: Anthrax
Ještě mi nedorazilo :-) na netu píšou:
- objem: 8,5 l
- průměr: 24 cm
- výška: 21 cm
Akvarko bude v prosvětlené místnosti, raka tedy ne... krab ani bez krevet? Samozřejmě pár, aby nebyl sám.. koukala jsem ,že jsem, i malí krabici. www.shrimp.cz/… u něj píší tedy od 10 litrů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2021 09:55 R Muž Anthrax [4739] Re: Laďka
Jaké jsou rozměry akva? Už pro ty krevety není 8 litrů žádná sláva. Ale jde to. Nic dalšího bych ale nepřidával. Ať je těch 8 litrů čistý nebo hrubý objem, tak je to na nějaké kombinování málo. Nehledě na jiná úskalí soužití krevet a například raka.

Akvárium bez filtrace je v případě krevetek ok. Je ale potřeba mít akvárko pořádně zarostlé (ne jen hladinu) a zajet.
Bez osvětlení to taky jde ale musí být jistota dostatku přirozeného osvětlení, kvůli rostlinám. Topení potreba také v normálních podmínkách není.

Granulované krmivo je fajn základ. Ale krmit jednostranně není dobré. rybicky.net/forum/88 :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2021 08:56 Laďka – Krevety a krabi
Ahoj, zakládám nové krevetkárium. Koupila jsem 8mi litrové kulaté akvárko, na dno křemičitý drť, jednu plovoucí rostlinku - Ceratophyllum demersum a dvě mechokoule. Akvárko bez filtrace topení a přisvětlení. Do něho bych si pořídila několik krevetek a ideálně i kraba. Může mi někdo poradit druhy? Především kraba, aby nepotřeboval souš a byl dost malý, aby se vešel? Krevetky jsou předpokládám především o barvě. Neb byl by lepší rak? A nezničí krevetky ty mechokoule? Dávala bych jim granulované krmivo..

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 111 112

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 88583x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2294-krevetkychov?od=151