Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vallisneria - problém

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Vallisneria - problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2012 14:48 Žena majka93 [79] - ŽivorodkyRe: romant
Právě, že byly jsem je takto sadila, že jim koukalo srdíčko i kousek kořenů pod ním. Ale pořád mi je vyhrabával pancéřníček :-O Asi 2-3 měsíce rostly bez problému. A pak to přišlo. Samozřejmě to začlo u pistie. Mohlo něco chybět? Jedna malinká odnož vallisnerie, co přežila se vzpamatovává a ze srdíčka raší nové lístky. Ale jsou takové trošku průhledné. (Je to myslím ta červená varianta zrovna) Mají takové být?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2012 14:40 R Muž romant [27987] Re: majka93
Je důležitý jak jsou zasazený. Prostě aby to srdíčko z něhož vyrůstají listy bylo každopádně nad substrátem. Rostlinu zasaď a potom jí trošku povytáhni za listy a docílíš toho, co popisuju. Samozřejmě nějakou výživovou chybku, nedostatek nelze vyloučit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2012 14:31 Žena majka93 [79] - Živorodky
Dobrý den, mně minule u vallisnerií uhnívaly kořeny. Může to být substrátem? Mám akvarijní drť o velmi rozsáhlé frakci od zrnek písku až po štěrk s průměrem 5mm. Samozřejmě písek je na dně a kamínky na povrchu. Ze začátku jsem je nestačila zaštipovat (giganteu jsem měla) i když kořínky uhnívaly. A pak začly všechny listy světlat a sklovatět. Myslela jsem, že by to mohlo být nedostatkem světla. Protože pokojovky to taky dělají, když rostou v nedostatku světla. Rostliny odešly, ale teď mám ještě jednu zářivku a chtěla bych vallisnerie znovu zkusit. Myslíte, že ten substrát vadí? Na fotkách v atlase jsou taky ve štěrku.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2012 11:27 Žena TatianaP [77] - ŽivorodkyRe: sivon
,,no ta gigantea rastie u otca naozaj velmi dobre,ale tiez len v jednom akva,v druhom mu prosperuje anubias a crinum natans,ale gigantea len v mensom akva spolocne so sagitariou kraluje...:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2012 11:17 Žena sivon [1716] - PlžiRe: tatianaZ
Mám stejný problém, Torta ne a ne růst. Ostatní kytky pleji každý týden. Jediná, které se dařilo, byla V. Rubra, což je vlastně gigantea. Zkus ji a uvidíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2012 11:14 Žena TatianaP [77] - Živorodky
,,uz viem aka to je kryptokoryna...mala som ju v 40l akva a riadne sa rozrastla...no,dobry napad.... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2012 11:10 Žena TatianaP [77] - ŽivorodkyRe: romant
,,mne prave ide o to,aby akva zatienila..ostatne rastliny su nizke,kvoli rasboram a halancikom chcem to zatienenie...pozriem na tu kryptokorynu v atlase...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2012 10:50 R Muž romant [27987] Re: tatianaZ
Mě se gigantea dařila jako jediná z valisnerek, ale jenom do tý doby než mě přestalo bavit každej tejden odstraňovat nespočet listů povalujících se na hladině a už dost stínících. Místo ní jsem si pořídil kryptokorynu kalatkolistou a je klid, neroste tak zběsile.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2012 10:36 Žena TatianaP [77] - ŽivorodkyRe: PaYoch
,,dam im cas,jedine,ze by uplne odhnili vsetky listy,vtedy sa pokusim vybrat korene...ta gigantea by bola idealna na zatienenie hladiny...fascinuju ma akvaria bujne zarastene touto rastlinou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2012 10:25 Muž PaYoch [134] Re: tatianaZ
Těžko říct, ze začátku mi stagnovala a žloutla, ze dvou košíků mi přežily asi dvě roslinky, zbytek jsem vyházel. A z těch dvou solitérů mám teď zelenou džungli :) Chce to čas a dostatek rostlin do začátku. Nevím, jestli ty dva kusy byly odolnější, nebo byly prostě na správném místě...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2012 09:15 Žena TatianaP [77] - Živorodky
,,chcem si od otca priniest valisneria gigantea,jemu to rastie doslova ako plevel,aj pri malej intenzite osvetlenia..je tato forma menej narocna,alebo si jednoducho zvykli??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2012 09:09 Žena TatianaP [77] - ŽivorodkyRe: romant
,,dakujem..ale to je u mna dlhotrvajuci problem..ani v novozalozenom,ani v zabehnutom mi nerastie..kryptokoryny,echinodorus,microsorium a anubias je ok,ale tie valisnerie..tak velmi ich chcem,a oni mi radost nerovia..:(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2012 09:05 R Muž romant [27987] Re: tatianaZ
Dal bych jí čas. Nikdy neroste všechno co se do akvária zasadí, to je normálka. když nepujde teď, tak se k ní za nějakej čas můžeš vrátit. V průběhu času se podmínky v akváriu pozmění a třeba se jí bude posléze dařit lépe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2012 09:02 Žena TatianaP [77] - Živorodky – nedari sa jej
,,do novozariadeneho akva som zasadila 20 korenov valisnerie "tortissima! a uplne im odhnivaju listy..cim to je,ze jedine Valisneria mi v akva nerastie??? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2012 21:52 R Muž vaclav [14747] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Dave27
To je starší poškozený list. Může se ti stát, že jich poměrně hodně pomalu ale jistě odejde, celé zežloutnou a budeš je muset odstranit. Pozor na to jak máš rostlinu zasazenou. Pokud to jde nemělo by být srdíčko pod substrátem ale trochu nad ním.
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2012 20:31 Muž Dave27 [0]
Fotka k příspěvku Četl jsem, že může trvat dýl, než si rostlinky zvyknout ale todle mi příjde kapánek "sebezničující" zvykávání... hmm
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2012 20:21 R Muž vaclav [14747] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Dave27
Máš jen dvě možnosti, buď se vzpamatuje nebo ne. Chce to jen trochu trpělivosti. Ne každá rostlina ti v akváriu poroste. Staré listy klidně můžou jít pryč, protože mohou být poškozené. Hlavní je aby ti za nějaký čas začaly růst nové. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2012 20:11 Muž Dave27 [0] – poraď te prosím
Ahoj všichni, chtěl by se vás prosím zeptat a požádat o radu. Mám novou rostlinku (Vallisnerii). První den byla naprosto v pořádku a druhý den k večeru začala slábnou a začaly se na ní objevovat žluté skvrnky. Další den byla rostlinka povadlá a žluté skvrny začaly tmavnout a černat. Během dne se na rostlince objevily ještě "dirky" (jakoby se rostlinka rozpadala).
Máte někdo podobné zkušenosti? Nevíte čím to může být? Jsem začátečník, tak nevím jestli to je normální u nově koupených rostlin (nejsou ještě přizpůsobené) a nebo dělám já něco špatně... svítím denně cca 12-14 hodin a teplotu vody držím kolem 25 stupňů.
Vodu jsem netestoval (nerozumím tomu, neumím to).
Mockrát děkuju za všechny rady a připomínky :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2012 10:08 Žena geminika [39] - ŽivorodkyRe: Michal J.
Pre Giganteu je asi 112 litrov malé akvarko. A zase nechcem, aby mi to veľmi tienilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2012 10:08 Žena geminika [39] - ŽivorodkyRe: Michal J.
Pre Giganteu je asi 112 litrov malé akvarko. A zase nechcem, aby mi to veľmi tienilo.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2012 10:05 Žena geminika [39] - Živorodky
No asi ju naozaj tá Egeria hubí. Ale na druhej strane, keď som dala Vallis. do iného akvária, menšieho, kde nemám ani Egeriu, tak aj tam uhnívala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2012 08:59 Muž kortezhugo [983]
Este poradim...komu neidu Vallisnerie? -moze vyskusat Helanthium bolivianum 'Angustifolius' :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2012 08:55 Muž kortezhugo [983] Re: scorpion075
scorpion075 napsal: Egerie densa odčerpává z vody vápník, což opět mění složení vody.
To iste robi aj Vallisneria -len Egeria je rychlejsia. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2012 18:37 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: Filip980
treba pri vypustení poplazu a jemného zakorenenia novej rastlinky prestrihnut poplaz a rastlinku vybrať..aspoň ja to tak robím..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2012 18:36 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: Michal J.
Něco podobného řeším taky. Heteranthera zosterifolia mi například roste jako kdyby byla hrozný plevel, ale růžkatec mi uhnívá.
Jinak co se týče vallisnerií tak ze 112ky jsem se jí musel zbavit, tam se to s takovou rostlinou nedalo vydržet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2012 18:34 Muž Michal J. [37] - Rostliny
Mojej zjavne nevyhovuje prerod nadrze do vyssieho levelu. Narocne rastlinky rastu, prosperuju, tie menej zial nie. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2012 18:26 Muž scorpion075 [254] - AfrikaRe: deCORF.OBRAEN
Mně jede taky jako divá. Protrhávám a zastřihávám skoro každý týden. Nedělat to tak s toho mám amazonskou džungli :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2012 18:21 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: scorpion075
no jo..po necelých 2 mesiacoch pustila cca 13 poplazy..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2012 18:16 Muž scorpion075 [254] - AfrikaRe: deCORF.OBRAEN
V tom druhém případě ses jí trefil do chuti :-D a tak se ti odměnila :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2012 18:09 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: scorpion075
mne v minulosti po zmene chemizmu vody pred očami začala uhnívať..no naposledy pri zmene vody v úplne inom akva čerstvo založenom po týždni začala vyháňať poplazy ako divá
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.01.2012 18:05 Muž scorpion075 [254] - AfrikaRe: Michal J.
Podle mého pozorování valisnerky moc nemusí chemickou změnu vody. Když jsem valisnerky zasadil do svého AQ, tedy do jiné vody než na jakou byly zvyklé, začaly uhnívat listy, hrozně prořídla a vůbec nerostla. Po nějaké době si zvykla a stal se z ní bujně rostoucí plevel. A toto samé se opakovalo, když jsem měnil parametry vody kvuli přechodu na malawi. Také jak píše Geminika, Egerie densa odčerpává z vody vápník, což opět mění složení vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2012 15:20 Muž venca21 [-1] - Cichlidy – světlo
Fotka k příspěvku Vallisnera gigantea právě moc toho světla nevyžaduje.Tato rostlina roste jako divá při menší intenzitě světla,protože se snaží z přítmí na světlo dostat tak rychle vyroste do výšky a také má tendenci se rozrůstat do odnoží.(moje pozorování)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2012 14:45 Muž Michal J. [37] - RostlinyRe: geminika
Ono je to zaujimave. Mne, kym som nemal CO2 a podobne Valisnerie rastli ako maju. Teda ako plevel. To bolo mozno 2 roky nazad. Odkedy aplikujem CO2 a drzim ho okolo 30mg/l, svietim 144W do 250L akvaria, hnojim ich rast sa spomalil. Ak ti teda nejde klasicka odroda Gigantea, su aj ine, ktorym podmienky v akva mozu vyhovovat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2012 14:26 Žena geminika [39] - Živorodky
Ja som mala tiež problém s Vallisneriou. Časom mi začali tiež presvitať a odhnívať listy až celkom odhnila a je z nej už len torzo. Začalo to asi tým, že som dokúpila viac Egerie densa, ktorej sa darí výborne, a vallis. pomaly ale iste skončí. Neviem, či sa tie dve rastlinky veľmi nemusia, no ani hnojivko ju neprebralo k rastu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2012 21:40 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: ola
držím palce..nech sa darí.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2012 21:38 Žena ola [31] Re: deCORF.OBRAEN
Zatím jsou skleněné a neodehnívají. Tak budu doufat, že to je jen dočasné a stav se zlepší. Díky tobě i katterinecce za radu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2012 21:29 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: mirlun
ak sa nemýlim tak by tato rastlina mala zniest aj teplotu cca 27-28 stupnov..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2012 21:27 Muž mirlun [48] - Rostliny – jaká teplota je možná?
jaké jsou vaše zkušenosti s teplotou vody pro udržení vallisnerie asiatica?(rozpětí). platí maximálně 25°C?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2012 21:26 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: ola
to iste som mal aj ja po nasadení ..ale časom to zmizlo.. listy su len sklenené alebo aj odhnivajú?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2012 20:49 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: ola
takový jakoby popraskaný jsou normálně, i já je takový mám a to už jsem na ně dlouho nesáhla. Jestli jsou trochu do průhledna tak se asi trochu rozpadají po přesazení, jestli má dobrý podmínky tak brzo vyrostou nový litsty a ty už budou v pohodě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2012 20:45 Žena ola [31] Re: deCORF.OBRAEN
Fotka k příspěvku Nevím, jestli to bude dobře vidět. :-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2012 20:35 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: ola
nejaká fotka by nebola?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2012 20:29 Žena ola [31] – Skleněné listy
Chci se zeptat, mám u poměrně čerstvě zasazené Vallisnerky v poměrně čerstvém akva :) divné listy... jak to napsat... jako když do zrcadla majznete kladívkem, jakoby popraskané a sklovaté. Nevím, jak to říct. Je to tím, že je čerstvě zasazená, zlepší se to? :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   30.12.2011 20:32 Muž Sid [6684] - RostlinyRe: Filip980
V atlase může být kde co, nic to nemění na tom, že kryptokorynám se listy nestříhají.
Jak se chcete nůžkami dostat do mohutného letitého trsu kryptokoryn, abyste ustřihl celý list?! :) Pohmatem se k paždí dostanete vždy. ;-)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2011 19:46 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: Sid
A ještě chci přidat, že termín stříhání listů u kryptokoryn je také v atlase rybicky.net/atlasrostlin/cryptocoryne_wendtii_tropica
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2011 18:08 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: Sid
Já to myslel tak, že se ustřihne celý, termín zastříhávání jsem nepoužil, napsal jsem střihání bez předpony za. A to je rozdíl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2011 22:23 R Muž romant [27987] Re: Sid
Já jsem tímto způsobem na začátku podzimu provedl dost brutální zásah na Kryptokoryně kalatkolistý, otrhal jsem 80% listů a s rostlinou to neudělalo vůbec nic, jenom jsem jí tím donutil(domnívám se podle reakce) k ještě většímu odnožování, takže už zase rozdávám. :) Takže pro ty méně znalé opakuji(toho není nikdy dost) nestříhat, ale trhat popsaným způsobem. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   29.12.2011 22:18 Muž Sid [6684] - RostlinyRe: Filip980
Vy opravdu znáte někoho, kdo by zastřihával odumírající listy kryptokoryn?! coze
Tak pro jistotu, (kdyby někdo nezkušený tuto debatu četl, ať nepřemýšlí nad blbostmi) - odumírající listy kryptokoryn se odstraňují odtrháváním v paždí listu - tedy celé! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2011 21:42 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: Sid
ne ale kdo stříhá odumírající staré listy, což pak vadí celé rostlině.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2011 21:40 Muž Sid [6684] - RostlinyRe: Filip980
Vy znáte někoho, kdo zastřihává kryptokoryny?!

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 7

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 8819x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2248-vallisneria-problem?od=69