Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vallisneria - problém

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Vallisneria - problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2014 00:51 Muž zanek [2] Re: Fuchs
chemii ne! dej tam rybu a čekej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.11.2014 16:36 R Muž romant [27987] Re: Fuchs
Chytni jí za pačesy a trošku povytáhni ze substrátu, aby to srdíčku z něhož vyrůstají nový listy bylo nad substrátem. Jednu můžeš vytáhnout úplně a když budou černý kořeny, jde to s ní z kopce, ale když budou normální světlý, má šanci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.11.2014 08:53 Muž rybka1 [178] Re: Fuchs
Nestrihaj,netrhaj.proste ju nechaj tak,nieco ti odhnije no ostatne sa rozbehne.(pozri moju prezentacku "roller")porovnaj si fotky.tiez mi nesla,kamos co mi ju dal povedal ze ju nemam babrat,vysledok je taky ze teraz raz tyzdene vyhodim cca 5rastlin,kedze idu tam kde nechcem.
Skus ju nahnojit do dna,bivoj od rataja,osmocote,sera tablety.alebo nieco na rozbehnutie novo zasadenych rastlin.
Tiez som z vlastnej skusenosti zystil ze ma radsej strajsie dno ako nove.a jemnesi substrat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2014 07:12 Muž Fuchs [169] Re: vaaclav
No mám testy výsledky:
8 dGH
7,0 Ph
0,01 - 0,1 NO2
25 mg/l NO3
Mám si ještě koupit nějaké testy? Používám testy od aquel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2014 22:56 R Muž vaclav [14747] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Fuchs
To bych zatím nezkoušel, ale něco o vodě kterou používáš je dobré něco vědět. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2014 22:15 Muž Fuchs [169] Re: vaaclav
ok děkuji a asi přihnojovat nemám? Ani železo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2014 22:11 R Muž vaclav [14747] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Fuchs
Rozhodně ji nevytrhávej pokud není úplně pryč. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2014 22:05 Muž Fuchs [169] Re: vaaclav
A ty mi radíš vytrhat nebo jim tam mám nechat a čekat jestli se vzpamatuje? Všem Vám děkuji za pomoc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2014 22:04 Muž Fuchs [169] Re: rybka1
A mám ji nechat nebo ostříhat nějak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2014 21:51 Muž rybka1 [178] Re: Fuchs
Vallisnerke trocha trva kym sa rozbehne,mne to vraveli tiez a dockal som sa.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.11.2014 21:47 R Muž vaclav [14747] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Fuchs
Ne všechny rostliny ti od začátku porostou. Zaměř se na ty co rostou dobře a ostatní neřeš. Můžeš se k nim po čase vrátit a zkusit to znova. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2014 19:19 Muž Fuchs [169] – uhnívání
Fotka k příspěvku Dobrý den, mám dotaz pžed týdnem jsem založil akvárium viz moje prezentace a vallisneria spiralis mi uhnívá, do toho mám v akva mléřný zákal to jsem už řešil na jiném fůru prý je to nálevník. Zavedl jsem vzduchování a vyčkávám. Je zvláštní že na pravé straně akva ta vallisnéria odhnívá více. Poradíte mi co s tím? Děkuji.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2014 13:53 Žena niky [13]
Fotka k příspěvku zdravím, vallisnerky mi ne a ne pořádně růst. Odnožují, ale mladé rostlinky nejsou zelené (viz foto) AQ jede 2 měsíce, můžu už přidat nejaké hnojivo??? Mám prblémek s rozsivkami, ale to je u nových nádrží běžné.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2014 11:33 Muž IringPalo [3] - Raci, krabi, krevetky – Valisneria natans
Je valisneria natans - ak je to naozaj ona, nejako specialne narocna? Nie je ze by hnila, ale stagnuje uz asi 4 mesiace, ak vyhana tak do boku, ale cakal som ze bude hustejsia a listy dlhsie.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 21:03 Muž Lucky005 [197] Re: Lucky005
nesetkal se nekdo s necim podobnym?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 17:10 Muž Lucky005 [197] Re: romant
ted jsem to zkusil pomerit testem ph od rataje, ikdyz nemam extra cit pro barvu a svetlo nebylo taky optimalni, videl bycht to na odstin, ktery odpovida 7,2 mozna i vice. Ty by ses priklanel ke kteremu chybjicimu prvku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 17:03 Žena vendy [27] - CichlidyRe: bulawaio
pokud jsou listy stále zelené, neodhnívají nebo nesklovatí zatím bych to neřešila, párkrát mi taky takové lístky vylezou a až vylezla nahoru tak se za tu dobu srovnala...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 16:55 R Muž romant [27987] Re: Lucky005
Nepodceňoval bych ani to Ph, jak jsem měl pod 7, už to nebylo ono.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.01.2014 16:49 Muž Lucky005 [197] Re: romant
muze to byt vice prvku, ale nejak me to svadi k Ca, protoze kdyz se ji darilo mel jsem "nevhodne bile dno", ktere pri styku s kyselinou sumelo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 16:43 R Muž romant [27987] Re: Lucky005
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 16:41 Muž Lucky005 [197]
Fotka k příspěvku zdravim, nesmejte se obrazku, ale kdysi to byvala vallisneria Gigantea, ktera mi prerustala akva viz prezentace. Postupem casu ji ubyvalo a zmensovala se, nevite nekdo co muze byt pricinou, nebo co by ji pripadne pomohlo pomoct?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 15:14 Muž bulawaio [92] Re: vendy
Fotka k příspěvku mno možný by to bylo, ale nemam nějaký těžký podklad foto přikáldám, snad to z něho půjde dobře poznat
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 13:18 Žena vendy [27] - CichlidyRe: bulawaio
některé listy mám taky hodně široké, nejsou zvlněné třeba ty malé? že byly třeba zmáčknuté jak lezly z kamínků. možná by bylo fajn kdyby jsi měla fotku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 12:51 Muž bulawaio [92] – vlnění listů
ahoj, nevíte čím může být způsobeno vlnění nových listů u Valisnerky, co teď u sebe pozoruju? nové listy jsou širší a vytvářejí vlnky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 10:50 Žena vendy [27] - CichlidyRe: Urtman
Fotka k příspěvku dnešní ráno.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2014 22:07 Žena vendy [27] - CichlidyRe: Urtman
voda nijak nsmrdí, mraženým jsem dlouho nekrmila, ryby se neošívají a pancíci jsou taky v klidu. Před filtrem byla voda krásná, spíš jsem uspěchala výměnu filtrů...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2014 22:05 JoKa Re: vendy
To bude voda obarvená tím torbenem a asi blbé světlo při focení... Aspoň doufám...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2014 22:02 Žena vendy [27] - CichlidyRe: Urtman
To řeším poslední dobou, přidávám torben, prý to může být i špatně nafocený, když čistím vodu a je tam méně vody není to tak zelené. Také se dával nový vnější filtr, je možné že jsem narušila mikrofloru. Jukni i do jiných fotek...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2014 21:54 JoKa Re: vendy
Promiň, ale mě se nelíbí ta barva vody... Něco přidáváš, nebo "to samo"?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2014 21:49 Žena vendy [27] - Cichlidy – rostlinky pod vallisnerií giganteou
Fotka k příspěvku Ahoj, jaké rostlinky se udrží ve stínu pod touto rostlinkou? Zatím tam mám prázdno, můžu tam dát kameny s přivázanými anubiasy, rostla by tam u skla i ludwigia palustrir?nebo levunka nádherná? Tu mám uprostřed v akva, vypouští kořeny, ale listy spíš opadají ... Fotka je při čištění.takže trochu kalné ahoj
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2013 19:04 Pajik77 – :-)
Jo co akva to jiný kousek přírody. U mě rostou rychleji i ty anubiasy a bahnička :-) Tak y jsem tady všude četl jak jsou otíci aktivní v noci a u mě je to spíš obráceně :-) Kdo ví co mi to prodali :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2013 18:21 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: JosefVavra
jak říkám, plevel :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2013 18:16 JosefVavra Re: grunda
dneska zrovna mě paní Hořánková doporučovala pro jednoho zákazníka Valisnerie neotropicalis , protože tam bude málo světla a oni to prej lehce zvládnou a navíc se v akváriu nebude topit a budou v něm plavat kapři
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2013 18:11 Muž grunda [1781] - Cichlidy
valisnerka je nehorázný plevel, je třeba pohnojit - roste hodně rychle a potřebuje hodně živin, světlo stačí i slabší (většinou je to lepší než silné), měkká voda taky nevadí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2013 18:08 Pajik77 Re: Myssinka
Mě zdechala vallisneria torta když jsem měl slabé světlo, nebo měkkou vodu. Po výměně zářivky sice zatyk za 15W (ale větší světelný tok) a říznutí vody tvrdší, tak se holka trochu snažila. Co se teď trochu přistínila (douška rostě jak blázen a stínil jí jávský mech) tak je na ní znát, že jí to neprospělo. Ale očekávám že po odstranění zastínění a po víkendu již bude zase zelenější a svěžejší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2013 16:41 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Myssinka
Já jsem po založení přidal ke kořenům Vallisnerie jílové kuličky a postupně se rozrostla. Přidal jsem Bivoj kuličky od Rataje, ale možná někdo poradí lepší alternativu. Přidání takového hnojení obyčejně nezachrání už poškozené listy, ale nové by už měli vyrůst silnější a zdravější.

Ty kryptokoryny by taky využily jílové kuličky ke kořenům. U nich se ale docela často stává (navzdory dostatku vhodných živin), že při jakékoliv změně (například po založení nádrže) jim listy opadají, ale pak zase vyrostou nové.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.11.2013 15:07 JoKa Re: Myssinka
V tuto chvíli máš v podstatě "holé dno", prosté jakýchkoli živin, proto ti kytky zdechaj... V novém akva používám Plantastart a přípravky tomu podobné... Zkusil bych nějaké základní hnojivo, ale neporadím ti jaké, sám kromě toho zmiňovaného nehnojím vůbec...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2013 14:56 cartimandua Re: Myssinka
Ahoj, já mám v podstatě ten samý problém. Ale teď je to skoro měsíc od jakoby znovu založení a je to trochu lepší. Takže tomu dej asi ještě čas. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2013 14:27 Myssinka
Ahoj poradíte mi prosím někdo? Mám problémy s Vallisnerii. Před 14 dny jsem založila nové akva a zasadila tam Vallisnerii, Anubias a Cryptocoryny. Problém je, že teď Vallisnerie mají sem tam průhledné listy, takové slabé a navíc jakoby trochu reznou napovrchu listu. Vím, že se musí pořádně vzpamatovat ze zasazení, ale trochu mi příjde, že se to objevuje i na Cryptocorynách. :-( Momentálně je akvarko v záběhu, takže tam rybky nejsou. Filtruji nepřetržitě, vzduchování také poštím občasně, používám hnojivo na podporu růstu a svítím 12 hodin denně 15W zářivkou na 60 litrové akvarium. Co mám tedy dělat? Čekat, více hnojit nebo dodávat do vody něco speciálního. V "akvaristické" chemii se moc nevyznám a vůbec nemám tušení! hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2013 16:26 kotrlak – Vallisneria je bez chlorofylu
Zdravim, mam problem s valisneriemi. Sice pousti odnoze, ale moc se jim nedari, maji bile listy, temer bez chlorofylu. Ma nekdo zkusenost s timhle jevem? Svitim dvema usporkami dohromady asi 45W, takze prepocteno adekvatne pres 100W, akvarium ma 100 l.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   29.10.2013 20:18 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: vendy
Jednoznačne je to svetlom.Mám ich vo viacerých akvárkach a všade to isté-čim bližšie k svetlu tým červenejšie až hnedšie.najviac hnedé sú listy ležiace na hladine na priamom svetle
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2013 09:08 Muž bulawaio [92] Re: vendy
co se týče tropiky, tak ta má více variet, tzn. že můžete mít každá jinou varietu, červenající rostliny značí silnější osvětlení, takže je možné, že má jinačí nádech, ale u vallisnerií se to moc neděje, nebo alespon o tom nevím. Hnědnutí by spíše značilo, že s rostlinkou není vše v pořádku :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2013 21:23 Žena vendy [27] - Cichlidy – Vallisneria gigantea
Ahoj chci se zeptat je to spíš všeobecně ale máme s mamkou stejné rostlinky např. gigantea a každá je jinak zbarvená moje je zelená a mamky chytá hnědý až červený nádech. Je to osvětlením? Nebo vodou? jsme od sebe 5 km a voda nebude asi o moc jiná. Nebo je více variací? Ale např jsme kupovaly kryptokor. tropika a já jí mám zase naopak do červena a mamce strácí barvu. Jaké změny na ně působí??? ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2013 19:15 Muž Voky [23] - Cichlidy
copak mi chybi v akvarku ?
sviti 4x30W na 250l - zarivky jsou sice 2 roky stare / planuji nove led osvetleni/ ale driv mi to nedelalo.

rybicky.net/k/osobni/14354.jpg

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2013 16:48 Muž omnihash [95] - RostlinyRe: Designer
Je to ona. I když mě o tom přesvědčovalo víc lidí, tak mi rostliny jdou a zarůstaj akvárko poměrně pěkně a pravidelně, takže je musím co dva měsíce probírat. Rozhodně mi nic nehnije, jenom valisnerky maj pravidelný hnědožlutý tečky na sobě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2013 20:17 Muž Poweres [59] - Živorodky
Ahoj,..ja mam v mem akva 80*40*40 osvetleni 1 krat 18 w.Mam tam valisnerii spiralis a spiralis TIGER. Rostlinky krasne rostou a vyhazuji odnoze ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2013 18:09 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: omnihash
V prezentaci mas archivovanou nadrz. Pokud je to ona, pak na rozmer 80x50x50cm dve 20W zarivky nestaci ani nahodou, mozna nejaky anubias to prezije, ale to je asi tak vsechno.

Valisnerie umi pri nedostatku svetla zacit uhnivat, upadavaji jim listy nad koreny a z akvaria tahas zelene listy, dole uplne uhnile. Alespon tohle delaji rybicky.net/atlasrostlin/vallisneria_americana_var_biwaensis , kdyz se presadi do malo svetla a nebo se na delsi dobu vyrazne snizi osvetleni. Mam s tim vlastni zkusenost, kdy par rostlin na tmavsim miste nadrze tohle delalo, jine na svetlejsim miste rostly a zacaly i odnozovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2013 17:12 Muž omnihash [95] - Rostliny
img7.imageshack.us/…
Asi se to tu už řešilo, ale nenašel jsem. Zákrutichy mi od začátku takhle podivně hnědnou, je to nedostatek něčeho, neobo jenom zvláštní zabarvení?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2012 10:29 antena11 – Vallisneria - upadávání listů
Dobrý den, poradí někdo kde je problém s růstem Valisnerií?
Měl jsem v akváriu Vallisnerii giganteu. Ta rostla jako divá a za chvíli byla dominantní rostlinou v akváriu (nejdelší listy měly délku cca 2m) :) .Protože stínila , vyměnil jsem ji za menší Vallisnerie , které mají deklarovanou růstovou délku do cca 1m. Tyto však po zasazení mají tendenci rychle růst a množit se (objevují se nové rostlinky), ale vždy to skončí žloutnutím lístků u kořene a následným upadnutím zelených lístků zejména nových rostlinek. Mateřské rostliny vydrží o něco déle. Tento cyklus výsadba - růst - úhyn trvá cca 1 rok (již jsem absolvoval dva cykly) . Tento jev se neděje u Vall. Gigantei. Kde se stala chyba? Ostatní rostlinky rostou bez problémů a neměnil jsem je, stejně jako ryby.
Předem děkuji za jakýkoliv námět na řešení.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2012 14:54 R Muž romant [27987] Re: majka93
Tak pokud jako první odchází pistia, tak to by mohlo ukazovat na méně dusičnanů. maniakva.sweb.cz/…
Nějaké zásobní hnojivo pod kořeny by mohlo věc řešit. Zjitil bych od dodavatele vody, jak je na tom voda s obsahem dusičnanů a třeba tomu uspůsobil režim výměn, možností je jistě více. To že je to těma dusičnanama je moje doměnka podle toho jak to popisuješ, akvárko nějak detajlně neznám.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 7

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 8819x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2248-vallisneria-problem?od=19