Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Akvárium AquaEl Pearl 80

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Akvárium AquaEl Pearl 80
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2008 16:08 verca – ...
Muzu se zeptat jak poznam jesli mam ten stary tip a nebo to obnovene ?? ...a jeste sem se chtela zeptat tech co akvarko maji jesi je doopravdy tak spatne jak se o nem vsude pise ...kdyztak napiste na mail dekuji :-)
Edit. no ted sem zjistila ze svetlo je tam 2 krat 24W (2krat 18 W je prelepene ) takze to asi nejspis bude to nove ...ale stejnak kdyztak napiste :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2008 09:03 Muž Bammaboy [0] Re: Venca
aha no tak mi to napsali na foru je tam i velky cenovy rozdil meze IP64 a IP67 az nejakych 300Sk takze asi koupim ty IP64 ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2008 07:31 Muž Venca [25] Re: petrys
TO:Bammaboy
patice (IP64) plně vodotěsné v žádném případě nejsou jak už píšeš :proti prachu a stříkající vodě(ale ,že by se tam srážela voda nepozoruji-- zatím bez problémů funguje),ale tenkrát s jiným krytím jsem nesehnal s (IP67) nebylo skladem a čekal jsem měsíc tak jsem vzal toto a v pohodě.
TO:petrys
Ano ty jsi tam šoupla už s krytím (IP67),ale dřív byly k dostání i s krytím (IP64).Dneska už je jen k dostání s (IP67).
Zde jsou odkazy jaký je rozdíl:
(IP64) www.arcadia-uk.info/…
(IP67) www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2008 21:37 Žena petrys [107] Re: Venca
taky sem tam šoupla patice od arcadie, jsou vodotěsné, ale je to ip67 a ne 64
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2008 18:32 Muž Bammaboy [0] Re: Venca
Venca chtěl bych se tě zeptat na ty petice od Arcadie (IP64) zda jsou vodotesné, prtože IP64 je ochrana proti prachu a stříkajíci vode tak se chci zeptat zda to nestkratuje kyž se na to dostane voda?:-|
Dík za odpověd.
Bammaboy ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2008 13:06 Muž Paul Ramon [17] Re: Venca
Přidat jdou, takže je to dobré ;-) No zatím je to ok. Až to případně klekne, tak holt zakoupím ještě jeden předřadník a bude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2008 11:14 Muž Venca [25] Re: Paul Ramon
Sorry pochopil jsi to dobře(dobrá připomínka),ala já jsem zapomněl na délku trubice takže jedině jak píšeš www.akvarista.cz/… .Trubice 25W už mají 75cm!! a to se tam nenarve tone chybí tak 5cm .Co se týče toho vypálení kabeláže no nechci určitě strašit,ale drát mezi paticema je tažený pod sklem vedle reflektoru tak nevím nevím v tom teple .Snad to nějakou dobu výdrží.Jinak u tebe je vidět ,že se tam dá přidat 2X18W (celkem 4X18W)No problem palec .Tak držím palce v životnosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2008 10:48 Muž Paul Ramon [17] Re: Venca
Možná jsem tě špatně pochopil, ale dávej pozor na to, že do krytu nenacpeš delší trubici než 18W. Proto je podle mě předřadná jednotka 25-30W zbytečná. Já tam namontoval tuhle www.akvarista.cz/… a jsem spokojenej.

No hlavně mě nestraš :-) Doufám, že se mi to nevypálí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2008 09:51 Muž bunda [28] Re: Venca
Já to vyřešil nerezovou krabicí se sklem a je to super. Mám to nafocené ve své prezentaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2008 08:10 Muž Venca [25]
Fotka k příspěvku Nemá někdo zkušenosti s osazením jiného světelného panelu do tohoto typu akvária???
Též mám Pearl 80 .To jsem si naběh sad už nikdy set!!Mám ho cca. 1 rok a hned jsem vyměnil filtraci a přidal jednu trubici osvětlení.Co se týče těch původních zářivek tak už jsou instalované ve skleněných trubicích a o moc se to nezlepšilo.Jedno sklo už mám prasklé od okraje(jak to tam bylo vše nafest - užší trubice na jednom konci) tone .Stalo se to při výměně zářivek za ty původní (6XX).Veškerá kabeláž je v tom skle ze zářivkou tak je jen otázka času kdy se to vypálí.Plánuji též dát nové osvětlení za to staré 2X18W nebo něco takového,ale zatím to svítí.Tu novou zářivku jsem přidal po koupení předřadné jednotky arcadia 1X18W bohužel s paticema jen(IP64) v té době nebyly skladem(IP67)+ reflktor.Tak přemýšlím o koupi předřadné jednotky arcadie 2 X 25-30W (IP67) www.akvarista.cz/… .Je dražší než si to udělat sám (nejsem elektrikář) ,ale takto přimontuji jen držáky patic a je to.A tady je foto přidělané té jedné trubice
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2008 21:02 Zdeněk
Pouzdro u zářivek mi také popraskalo. Chci se zeptat, kde by se dalo sehnat náhradní, pokud možno trvanlivější. Celý kryt se mi měnit nechce. Děkuju moc.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2008 10:54 rolandmynar Re: TomášB
Když to tady pořádně prohledáš, někdo tu popisoval, jak se to vyndat dá. Nevím ale kde to bylo. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2008 10:47 Muž TomášB [12]
rybicky.net/nadrz.php… já mám taky pearl 80 tak vím co stím pözadím zažívám. plavou za něj rybky a ani nejd vyndat abych si koupil polistyrenoví

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2007 11:35 Žena petrys [107] Re: katunka
já jsem u tohoto setu také vyměnila filtr a přidala zářivku, s pozadím nemám problém, neboť dole je ke sklu přitlačeno štěrkem a nahoře je z obou stran přidržováno nerez drátkem zahnutým do U, moc bordelu se za ním nedělá a maximálně mi zaplul potěr mečovek, který jsem pak jen vylovila do menšího akva, můžete kouknout na mou prezentaci, tam tento set mám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2007 11:27 Žena katunka [158] Re: Paul Ramon
Filtr jsem také vyměnila, krásně se tím prosvětlila i zadní část nádrže, navíc filtr zabíral celkem dost místa a vzhledem k jeho umístění u hladiny jej ani nebylo možno zamaskovat. Co se týče světla...je sice pravda, že podle běžných měřítek počtu W/l je slabé..nicméně já vyměnila původní zářivky za 8** a s rostlinami problém nemám. Ovšem červené jsem radši ani nezkoušela ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2007 10:54 Paul Ramon Re: digi
Také mám tento set a pozadí jsem taktéž vyndal. Vplouvaly mi za něj stále rybky a i kdyby ne, tak by se za ním tvořil pěknej humus. Světla je málo a umístění filtru, který ve středu nádrže dosti stíní, to není chytře vymyšleno. Nehledě na to, že pěkně hučí...
Osobně už mám vymyšleno přidání dvou zářivek a výměnu filtru...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2007 10:41 Radka Re: digi
Ještě jedna malá rada.Protože má tenhle set slaboučké osvětlení,dejte si tam rostlinky nenáročné na světlo,nebo ještě lépe ,pokuste se přidat ještě jednu zářivku.Tyhle sety mají obvykle nedostatečné osvětlení a nevhodné filtry.Je mi totiž líto těch, kteří si je nic netušící pořídí a pak mají velké problémy(nerostoucí kytky,řasy,hučící filtry se silným výtokem..) :-O ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2007 06:27 Žena katunka [158] Re: digi
Jak psal bunda. Jde vytáhnout...i když je to trošku náročnější hmm . Musíte ho uprostřed celkem dost ohnout a pak postupně vytahovat mezi těma dvěma šprušlema, který drží filtr. My jsme to tahali asi půl hodiny...po milimetrech, ale nakonec se povedlo i bez poškození pozadí. Jinak opravdu nejlepší je vyndat. I když ho po napuštění voda trochu přimáčkla k zadní stěně, stejně tam zůstavala dost velká mezera způsobená tím, že je pozadí plastické i ze zadní strany...párkrát nám tam dokonce uvízla rybka a navíc pozadí zabralo skoro 6 litrů vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2007 23:25 marsz Re: digi
Mmm, to bych ze stejných důvodů taky vytáhl. Ta představa, že mi tam hnije rybka. Ble. Bez toho pozadí tam budou mít aspoň o dva litry víc vody, hádám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2007 22:49 digi Re: bunda
Procházela jsem fórum a raději to opravdu zkusíme vytáhnout. A buď umístíme zezadu (zatím nevím jak) nebo nalepíme nějakou tmavší tapetu (trošku mě zamrzilo při představě, že mi tam vklouznou zbloudilé rybky) a nakonec i kvůli údržbě.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2007 21:18 JARDA111 Re: bunda
Prave ze ne-proto sem psal ze se to bezne dela tak jak sem napsal....jak je to tam poreseno?clovek se porad uci ano koukal jsem ted na nej na netu a moudrej z toho nejsem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2007 21:13 Muž bunda [28] Re: JARDA111
tViděl jsi někdy ten set ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2007 21:09 JARDA111 Re: digi
Zalezi co je to za pozadi ,ale bezne se lepi zevnitr silikonem-tim co se lepi akvaria,nalepit po celem obvodu a je to ok.jinak ten kryt by mel jit samozrejme sundat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2007 21:08 Muž bunda [28] Re: digi
Já jsem ho vytáh. Musí se opatrně ohnout a půjde to. Není to takový problém. Dal jsem ho zvenku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2007 21:06 digi – Pearl 80
Dostali jsme akvárium - set Pearl 80, ve kterém je přiloženo i reliéfní černé pozadí. Jestli jsem dobře pochopila, mělo by se jen přiložit zevnitř na stěnu akvária??? (nedá se odtud totiž ani vytáhnout, nástavec je na akváriu přilepený). A nebude se odklápět, nemělo by se nějak přichytit? Předpokládám, že se mezi pozadím a stěnou akvária budou usazovat nečistoty a řasy, jak to pak čistit? Máte s tím nějaké zkušenosti? Nebo mám to pozadí raději nějakým způsobem z akvária vytáhnout (snad asi jedině rozřezáním či zlomením) a nalepit klasickou tapetu z vnější strany? Moc dík - to víte začátečníci...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2007 19:56 Žena petrys [107] Re: Paul Ramon
já ho mám od července 2006, zatím vše funguje tak jak má, nejprve jsme si koupili ten s plexisklovým pouzdrem, ale šli jsme jej vyreklamovat, že chcem ten co měli vystavenej-to byl ten se skleněnýma trubicema, předpokládám, že i kdyby se izolace kablíků rozpadla, tak v tomto případě jde nahradit novým kablíkem, jen doufám, že sklo vydrží tu teplotu od zářivek, nejsem odborník, ale tak sklo vydrží leccos
navíc zezadu je na krytu značka GS a TÜV, což jsou německé značky kvality a bezpečnosti(doufám, že se to vztahuje i na osvětlení, ale mělo by)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2007 10:18 Muž Paul Ramon [17] Re: petrys
Opravdu? Uff, tak jestli jo, tak mi spadl kámen ze srdce - pomalu jsem se začínal smiřovat s tím, že se mi set po nějaké době porouchá :-) Mám zářivky ve skleněných trubicích, měnil jsem i zářivky a připadalo mi to bytelný....tak doufám, že je to ten upgradovanej....
Jaký zkušenosti máte i vy ostatní, co máte tento set?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2007 19:52 Žena petrys [107]
a ty zářivky máte v jednom plexisklovým obalu nebo každou zvlášť ve skleněných trubicích?
aquael, totiž po řadě takovýhle neúspěchů začal vyrábět novou sérii, kde je osvětlení řešeno o něco lépe
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2007 15:50 Bob B
Ahoj ja jsem spokojeny .. udrzba , cistota atd.. vsechno zatim ok , topitko se mi sepne jen kdyz cistim vodu jinak filtr cerpadlo i zarivky jsem nechal puvodni jen jsem vymenil filtry a pridal vzduchovaci dvoumolitan

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2007 17:18 Havel-st Re: Anonym
Já to mám taky a navíc se rozpadá izolace na vodičích v té rouře.
Asi začnu "zgruntu" od patic, koupím předřadník a pod.
Filtr už jsem vyměnil, doufám, že aspoň to sklo vydrží.
... a topítko - poslední dvě věci setu. :-|
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2007 06:43 Muž Ray [1] Re: Anonym
Mne sa kryt tiez rozpadol, vecer skusim urobit foto a dam ho sem, ako som to vyriesil. Dokonca som si doplnil dalsie dve ziarivky, predsa len, na 112 litrove akva je 2 x 18 W velmi malo. Teraz mi tam svieti 2 x 18 W a 2 x 13 W a som spokojny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2007 21:22 Muž [] – Akvárium Aqua Pearl 80
Při výměně zářivkových trubic u nádrže typu Aqua Pearl 80 (polská výroba) se mi průhledný obal rozpadl, stejně tak uchycení zářivek. Nemá někdo zkušenosti s osazením jiného světelného panelu do tohoto typu akvária???

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 2651x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2180