Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Hemianthus micranthemoides - pěstování

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Druhy rostlin - pěstování 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Hemianthus micranthemoides - pěstování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2013 14:38 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: michalt
nech ji hlouběji, ona vyleze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2013 23:10 Muž michalt [737] - Miniakvária – Šneci
Ahoj, koupil jsem si tuto rostlinku před deseti dny na burze v košíčku. Po zasazení mám problém s tím, že piskořky rostlinku pořád vyhrabávají. Nemáte náhodou nějaký trik, co s tím?

Obsah košíčku jsem rozřezal na asi pět částí (trsů) a zcela z nich odstranil minerální vatu. Trsy jsem zasadil tak, aby hnědá část byla v písku, zelená část nad ním. Teď však každý den musím zasahovat pinzetou a zasunout to hlouběji, protože všichni šneci bez rozdílu si na tom pochutnávají a piskořky to vysouvají z písku výš. Dno mám z flexiobkladů (1-2 mm).

Dva trsy jsem po několika vyhrabáních šneky zasadil tak hluboko, že i většina listů je pod pískem a jen několik stonků zůstalo nad ním. Myslíte, že je to v pořádku a že se to rozroste a nebo to mám radši vyndat, aby to ve dně neuhnívalo?

Každý den taky najdu několik malých vláken s listy na hladině vody. Mám pocit, že to taky mají na svědomí šneci. Jinak mám pocit, že ta rostlinka začíná pomalu růst.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2013 13:14 Hubas Re: bali
Jojo, spletl jsem si téma, měl jsem tu toho otevřenýho nějak moc a napsal to jinam. Měl jsem na mysli HC
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2013 13:13 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetkyRe: vaclav
hubas asi myslel HC cuba ze?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2013 12:47 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Hubas
Je to stonková rostlina a jen při silném světle se drží u dna. Řekl bych že budou stačit 4 košíčky. Pokud moc nepospícháš tak klidně i jeden a zbytek namnožit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2013 11:18 Hubas
Zdravím,
kolik doporučujete košíku na plochu přibližně 30x15?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   19.01.2013 12:33 host Re: meleri
Něco jiného - nůžky. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2013 12:12 meleri
ahoj, co delat, aby se tato kytka rozrostla do stran? mam dva stonky, jsou hezky zelene, rostou rychle do vysky, ale netvori zadne oddenky, nic co by vytvorilo trochu hustsi porost, svetla mam dost, tak nevim, pomuze treba zelezo, nebo draslik? nebo neco jineho?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2012 02:46 Muž exit [116] - Rostliny
No abych řekl mně HC rostlo při osvětlení 108Wattů a dařilo se mu dobře.Pak jsem snížil na 56Wattů a vůbec mu to neuškodilo.Mám akva cca 270litrů hrubý objem a dno to zarostlo uplně hustě a bez zastřihávání asi do výšky 3-4cm.A HM tvoří pěkně husté křoví,které musím zastřihovat:( Takže můj závěr je že nejsou to zas tak náročné rostliny na osvětlení jak se píše.Jinak Alternanthera mi při sycením ceočka rostla taky krásně do sytě červené,ale nad hladinu se mi nedrala.Rostla pěkně hustě pod hladinou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2012 00:26 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: dravec
Alternantera,pokud Ti dobře roste,potřebuje hodně světla a hnojení,až ti doroste kam potřebuješ,tak vrcholek zaštípnout.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2012 23:08 Muž dravec [72] - RostlinyRe: Nympheas
ok ta asi tam bola chyba, mne narastla aj do 20 cm az potom som zastrihol. Ale co potom Alternanthera? mam s nou ten isty problem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2012 22:47 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: dravec
Udržovat jí nízko a často zastříhávat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2012 21:03 Muž dravec [72] - RostlinyRe: Sid
Myslite zastrihavat tie korene? alebo udrziavat rastlinu v určitej vyške?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2012 15:21 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: dravec
... moj HM vyhana adventivne korene, nevyzera to moc dobre. Viete poradit co s tym?
Průběžně (a včas) ji zastřihujte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2012 11:34 Muž dravec [72] - Rostliny
Zdravím chcel by som sa opytat, moj HM vyhana adventivne korene, nevyzera to moc dobre. Viete poradit co s tym? Je to normalne? Chyba nejaky prvok? Podobne mam aj s Althernanterou. Ale inak je rast rastliniek dobry. Nadrz ma netto 150 litr., hnojim Tropica plant nutrition, Easy carbo + davkujem CO2, osvetlenie cca 0,55W/litr.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2011 22:36 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetkyRe: Sid
Vidím že budu muset víc číst, ale metr pod hladinou už hodně z toho dopadajícího světla ubude
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2011 22:24 Muž j0hny [86]
1000w na meter stvorcovy... ale coho ? Jaka cast je z toho svetlo potrebne pre fotosyntezu :-D Infracervene ziarenie (teplo) ani ultrafialove nam bezne osvetlenie do akvaria nevyzaruje. Tak ci tak, pri akva 100*100*100cm je to stale 1 stvorcovy meter plochy a pri 1kw to vychadza na 1w/l. Ale bez dostatku ostatnych zivin je to prehnane.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2011 21:57 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Bak
Tak nějak... :-) Uvádí se, že v létě v našich podmínkách dopadá na m2 a nějakých 1000W...
Osobně bych na H.c. "Cuba" nejspíš svítil tak, jak jsem zvyklý, t.j. "hodně"; otázkou je, jestli je to nutné. :)
Některé zdroje uvádějí, že tahle rostlinka tráví část roku ponořená pod hladinou vody, a to v hloubce i více než 1m...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2011 21:38 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetkyRe: Sid
no přece jen jeden Si, ten v joulech za sekundu na metr čtvereční. Když naši velcí producenti skleníkového Hemianthu pěstují na letním sluníčku, myslím si že musí notně stínit ne ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2011 21:28 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Bak
Ještě byste měl upřesnit, které Watty máte na mysli. :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2011 19:27 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetkyRe: Kusma
1500 w na metr je sluneční svit při plné palbě pokud se nemýlím ne ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2011 13:13 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: PAVEL311
jen pozor na to někdo tu mluví o rybicky.net/atlasrostlin/micranthemum_callitrichoides_cuba a někdo o rybicky.net/atlasrostlin/micranthemum_micranthemoides docela se to tu zamotalo.
Micranthemum micranthemoides je dle mého mnohem méně náročná a jednodušeji se sází.
(micranthemum a hemianthus je jiné označení stejných rostlin)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2011 12:17 PAVEL311 Re: Kusma
dakujem vsetkym za prispevky...velmi ste mi pomohli...
v knihe je sice o rastlinach popisane mnoho...ale osobna skusenost je predsa len o niecom inom
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2011 08:22 Muž Kusma [411] - RostlinyRe: Bak
Tento způsob sázení HC je nejlepší - začne se to díky tomu dobře rozlízat.
A co se týče toho osvětlení - může být jedno jestli bys ten HC měl rozřezaný nebo v kuse, při slabém osvětlení ti stejně neporoste :) a 1500W? jak si na to přišel? Jestli do akvárek svítíš 10W a doufáš, že ti tam něco začne růst, tak to se nedivím :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2011 22:38 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetkyRe: kaqpo
ten pán co tam čaruje s tou žiletkou to má těžký, myslím že se mu to povede jen tehdy když bude dost osvitu. Málo naplat, 1500 w na metr doma nedosáhneme...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2011 18:30 Muž kaqpo [7] – Návod
Ja som to rozoberal podľa tohoto videa a išlo to celkom v pohode :-D

www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2011 20:08 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Kusma
aha, tak to jsem se špatně podívala ;-)
Tak to je docela nenáročná rostlinka, když jí nic neokusuje. I tak se mi líp sazí pinzetou do jemnějšího písku (i když to asi nebude nutnost). CO2 nutně nepotřebuje přidávat, a ani tolik světla nepotřebuje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   25.05.2011 20:05 Muž Kusma [411] - RostlinyRe: katterinecka
To mě teď přišlo k zamyšlení co myslí Pavel tím co má...
Ty si nejspíš myslela rybicky.net/atlasrostlin/micranthemum_callitrichoides_cuba

Ale on nejspíš (i podle tématu)
rybicky.net/atlasrostlin/micranthemum_micranthemoides

Jestli se jedná o druhou zmíněnou, tak bych neměl strach ji vytáhnout z košíku o "poškození kořínků" se myslím nemusíš bát stačí odstranit spodní lístky a v klidu zasadit do štěrku (kořínky se utvoří nové).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2011 19:39 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: PAVEL311
Hemianhus se normálně sází i s vatou, rozstříhá se na čtverečky a díky té vatě líp drží ve dně. Na takový drobný kytky se hodí pinzeta. Co já mám zkušenosti tak hodně světla a jemný písek, CO2 jsem taky přidávala, ale nevím jestli je to nutnost.
Hodně dobře mi roste za oknem, mám ho asi v 1cm vodě, bez přidaného světla, ani přímé slunce na nej nesvítí. Mám ho tak asi rok, nemusím se o něj vůbec starat jen dolívám vodu, aspoň ho mám do zásoby i když roste pomalu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2011 19:31 PAVEL311 Re: zbojnik
vdaka.tak snad. lebo do toho substratu v kelinku boli tak vrastene, ze by som ich z toho dostal len vyraznym poskodenim korienkov co by asi nebolo najlepsie.
este by som mal otazku ohladom co2. ake mate vy osobne s tym skusenosti pri tejto rastlinke. je to nevyhmnutne?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2011 19:04 zbojnik Re: PAVEL311
urcite jej to vadit nebude ( mne dokonca jej korene vrastli aj do molitanu na bublifuku). otazka skor je ci ti ta ( asi mineralna vata ) nebude robit bordel v akvariu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2011 15:19 PAVEL311
mozem tuto rastlinz zasadit do substratu spolu s kosikom.(vyska posika a substratu je rovnaka), pretoze mam uz dost velke botie a radi skumaju vsetko nove v AQ a ci jej to pripadne nebude vadit pri raste
dakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2011 18:41 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Sanka
tak to ti těžko někdo poradí, když řekneš že už si všechny rady vyzskoušel a že akvárko vypadá úplně jinak než v prezentaci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2011 18:39 Muž Sanka [10] Re: katterinecka
Změna je určitě.. :) Nemám čím vyfotit,bohužel,ale oproti fotce v prezentaci je to jiné akvárko.. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2011 16:23 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Sanka
co tak dodat nějakou novou fotku do prezentace, jestli je nějaká změna ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2011 16:21 Muž Sanka [10] – M. micranthemoides
Ahoj,nevěděl jsem pořádně kam to téma zařadit,to jen tak pro začátek.. :) Mám v akváriu tuto rostlinku a co mě trápí?Začala se na ní dělat ruducha,asi to bude tím,že jsem nijak pečlivě okolo této rostliny neodkaloval a tak tam bylo hodně výkalu a všeho..Musel jsem jí nyní protrhat a prostříhat a z krásného trávníčku mi zbyl jen oškubaný kus trávy.. :) Mám jednu parmičku,která by měla ruduchu redukovat,ale zatím se jí to moc nedaří..Celkově mám malý počet ryb a odkaluju pravidělně..Nevíte jak zamezit dalšímu šíření,nebo spíš úplnému odstranění?Četl jsem toho o ruduše spoustu a všechno co se má v boji s ní dělat dodržuji,je to jedinná řasa,kterou v akváriu mám,ale nevím co s ní,vždycky se někde objeví..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 08:01 Muž Michal1987 [21] Re: Diego
Tak riasu (nejaká zalená, vláknitá na kameňoch) , tú mám, ale len v menšom rozsahu, pretože ratliniek nemám veľa. Riasa má dobré podmienky na rast (dostatočné osvetlenie, málo rastlín, hnojivo zatiaľ nepoužívam). Preto plánujem prestavbu (výmenu dna a kúpu ďalších rastliniek), aby sa už v budúcnosti vyskytla v čo najmenšom rozsahu a akva ako tak vyzeralo. Na to hnojivo si dám pozor, skôr nejaké to železo by som chcel pre ten Hemiamanthus, napríklad by som skúsil Brutus alebo ColorFe (neviem, ako sa to presne píše), to však má ešte čas. Ďakujem za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2009 22:00 Muž Diego [72] Re: Michal1987
Takže by to mělo být v pořádku když máte Ph 6,8,dostatečné osvětlení a nějaké to hnojení (doporučuju opatrně),at si nezaděláte na řasách....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2009 20:30 Muž Michal1987 [21] Re: Diego
Tak Ph v akva by malo byť okolo 6,8 . Je to pre ňu dobré ? Avšak akvárium čaká radikálna prestavba, potom sa uvidí, ako to dopadne, či sa rastlinke bude dariť, alebo nie. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2009 20:02 Muž Diego [72] Re: Michal1987
Podle mě poroste,ale ted mě napadlo,jaké máte Ph vody,kdyby bylo 7 a mín,tak je to ,,sranda´´,když více,tak už to bude horší,ale i já mám Ph 8 a celkem to ujde. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2009 18:30 Muž Michal1987 [21] Re: Diego
Chcel som len vedieť, či sa to dá, a či to pri dostatočnom osvetlení, pridávaní nejakého hnojiva, teda železa , rastlinka "prežije" :-) ďakujem za odpoveď ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2009 17:35 Muž Diego [72] Re: Michal1987
Určitě to i bez Co2 půjde,ale samozřejmě ne tak dobře. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2009 15:58 Muž Michal1987 [21] – Hemianthus micranthemoides
Zdravím všetkých, chcel by som sa opýtať, či sa dá pestovať Hemianthus micranthemoides aj bez aplikácie CO2, alebo je to nevyhnutnou podmienkou pestovania tejto rastlinky, vopred ďakujem za odpoveď.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2008 13:53 R Muž Silent [5949] Re: Vocko88
Tak jim nabídni něco lepšího. Kvalitní zelené krmivo. Jestli je na to nenachytáš tak máš holt pech. To víš, čerstvý je čerstvý. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2008 13:35 Vocko88
Jak přesvědčit black molly, aby neohlodávaly můj hemianthus? Teď jsem si ho koupil, měl z něj radost a ony se do toho pustily-žerou ho a vytahávaj ze štěrku... tone tone

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2008 18:48 budulinecek Re: Eff
Přesně tak ....... ty "uhnívající" lístky mají kulatý tvar, což tvar lístků rostoucích nad hladinou.
Na vrcholcích jsou už vidět lístky s podlouhlým tvarem, které rostou právě pod hladinou.

Pokud byla rostlinka nedávno zakoupená tak musí udělat výměnu olistění. V pěstírnách jsou totiž rostli pěstovány na "suchu" neponořeně a když takovou rostlinku ponoříme, tak se musí přizpůsobit novému způsobu života.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2008 17:58 Muž Eff [417] - RostlinyRe: Kadlosek
Jak píše mrak, je to nejspíš emerzní kvítko. Zatím počkej a pokud se nevzpamatuje a nezačne tvořit nové listy a rozrůstat se, nechal bych ji třeba 14 dní plavat na hladině.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2008 17:28 Kadlosek Re: Mrakoplash
Takze co mam s ni udelat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2008 17:10 R Muž Mrakoplash [1776] Re: Kadlosek
Nereknu ti to teda jiste. Jen moje domnenky.
To dno je dost hrube. Myslim ze by byla radsi v jemnejsim.
Zda se mi ze je to emerzni kvitko (ale to se muzu plest).

Kdyz sem ji poprve ostrihal tak to vypadalo ze uz neporoste, odstrihane vrcholky sem nahazel do 1,5 l koule co mam na parapetu a tam se chytla hezky. rybicky.net/k/osobni/3026.jpg
Ted uz to vypada zase jinak, koule je plna. :-D Fotku dam nekdy casem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2008 17:00 Kadlosek – Hemianthus micranthemoides
Fotka k příspěvku Chtel jsem se zeptat, jestli nahodou nekdo nevite proc mi zacala tato rostlinka od korinku uhnivat? :-( dekuji za rady
 

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 2688x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2062-hemianthus-micranthemoides-pestovani-sazeni-problem