Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Razbora barmská (Danio erythromicron) - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Razbora barmská (Danio erythromicron) - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.05.2019 16:07 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: A.K.
Choval jsem vířníka bez problémů cca půl roku, krmil jsem s ním Kardinálky vietnamské. Výhodou vířníka je, že je s ním málo práce a neklesá ke dnu jako například mikry.
V papírové krabici jsem měl pár litrových boxů od zmrzliny z Lidlu. Je hrozně důležité, aby se k vířníkovi nedostalo světlo, jinak přijdou řasy a sinice a podobně a vířník zmizí. Krmil jsem 2÷3x týdně vaječným žloutkem. Občas mi v nějakém boxu vymizel, ale když těch boxů je více, tak to není problém. Vodu jedině převařenou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2019 13:56 Žena A.K. [17] Re: NHKG
Nečekala jsem že z toho něco bude takže jsem se sháněním násady vířníku nespěchala, navíc jsem ještě nikdy nepotkala nikoho, komu by do měsíce neodešel. Ty s ním máš zkušenost? Je i něco co se dá sehnat rychleji a použít alespoň prozatímně? Žrali by třeba kvasnice a zelenou vodu, kterými se běžně krmí larvy Caridin Japonic?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2019 13:37 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: A.K.
Vířníci. Násadu seženeš a péče o ni je jednoduchá. Vířníci plavou ve vodním sloupci, přijdou mi ideální. Až potěr vyroste, tak artemie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2019 13:18 Žena A.K. [17] – Razborka barmská
Ahoj, má někdo zkušenost s krmenim potěru razborky barmské, případně jiné podobně mrňané rybky? Zatím zkousim nálevniky ze slupkobanánového nálevu. Nemáte jednodušší nápad?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2017 21:40 Muž erik1982 [23] - rastlinneRe: Jifi
Diky no problém je že neviem anglicky :-D iba nemecky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2017 21:02 Muž Jifi [675] Re: erik1982
Tady je i trochu popisu: www.seriouslyfish.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2017 20:58 Muž erik1982 [23] - rastlinneRe: Jifi
Práve mám v pláne tam dať vápenec alebo mušlu.Co sa týka rastlín je tam akurad java moss na vymretie a jeden anubias.Je to akvárium iba čisto na vytieračku :).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2017 20:55 Muž Jifi [675] Re: Kubaa
Pokud žije v domovině v krasovém jezeře, tak bych dal do akvárka vápenec. Ten upraví vodu. Ovšem je potřeba počítat s tím, že ne každá kytka v té vodě poroste.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2017 19:27 Muž erik1982 [23] - rastlinneRe: Kubaa
Práve som si myslel že či nebude treba trvdsiu vodu.Artemia by isto bola lepšia len to že sa mi s tym nechce babrať :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2017 18:04 Muž Kubaa [718] Re: erik1982
Inle, odkud pochází, je krasové jezero, takže bych zkusil tvrdší, lehce alkalickou vodu. Navíc bych zařadil do jídelníčku živé krmení, třeba artemii.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2017 12:16 Muž erik1982 [23] - rastlinne – Microrasbora erythromicron odchov
Ahoj snat som nezalozil zbitocne nove tema.Mam otazku ma niekto skusenosti s rozmnozovanim tejkto rybky?Mne sa zatial nepodarilo ich prinutit k treniu.Krmim 2-3x do dna,tetra vlocky,Hikari aj mrazeny plankton.Teplota 24.Mam makku vodu tak ci nahodov v tom nebude problem.Galaxy sa mi mnozili v pohode.
Vopred dik za odpoved.

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 201x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/19589-danio-erythromicron-razbora-barmska-rozmnozovani-odchov