Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Úspěchy a pády našich dětí a vnoučat

NápovědaFórum » Pokec  

Úspěchy a pády našich dětí a vnoučat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   03.10.2017 13:47 Muž @ motýlek [254] – Judo
... letos motokáry nestíháme - rozumej nejsou peníze, tak aspoň judo ... Turnaj v Uh.Brodu v sobotu - druhé misto ... scontent.fprg3-1.fna.fbcdn.net/… ... Niky ...

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   25.07.2017 19:19 Muž @ motýlek [254] Re: JirkaŠčobák
jo - to se dá v pohodě ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   25.07.2017 15:35 Muž @ JirkaŠčobák [920] - Sbírám akvarijní rostliny. Low-tech akva.Re: motýlek
Je na psychologii a vypadá to, že by to mohla dát. Už teď se k tomu staví, že není hlavní vystudovat, ale uživit se pak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   24.07.2017 17:22 Muž @ motýlek [254] Re: JirkaŠčobák
Copak to, ale až si budete zapisovat termíny zkoušek - budeš pomáhat od compu, aby nějaký termín dostala ... vlastní zkušenost s dcerou na medicíně ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   24.07.2017 15:33 Muž @ JirkaŠčobák [920] - Sbírám akvarijní rostliny. Low-tech akva. – Dcera ...
... si aktuálně poprvé v životě zapisuje předměty na vysokou :).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   24.07.2017 13:59 Muž @ motýlek [254] – pád i úspěch v jednom ;-)
Fotka k příspěvku vnuk Niky skáče z pětimetrovky ... osm let ...

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   30.06.2017 18:24 Muž @ motýlek [254] Re: lenkalor
děkujeme - tedy i za prarodiče .... dnes Niky druhá třída - samé jedničky - i když část školy se fláká po závodech ;-) ... on je prostě "sveřepý" ;-) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   30.06.2017 10:38 Žena @ lenkalor [93] Re: motýlek
Nikymu přeju, ať mu ten zápal vydrží, k tomu pevné zdraví a taky štěstí, protože i to je důležité :-) A rodičům ješte nějakého sponzora :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   30.06.2017 09:16 Muž @ motýlek [254] – Niky
tak aby bylo jasno - Niky od pěti let závodí - nikdo jej nenutil, jeho mladší brácha si v šesti letech pořád jen hraje ... Niky si v pěti letech postavil plán cvičení a denně poctivě cvičí, posiluje a s tátou trénuje na okruzích - když už to všichni zabalili a jedou domů, tak Niky pořád ještě jezdí ... NIKDO jej nenutí - je to jeho volba ... stejně tak byla loni jeho volba jet závod ... on dokonce ani jet nemusel, protože měl tolik bodů v celkovém pořadí, že by nebyl předstižen - ale ON CHTĚL - ne rodiče ...
občas se při závodě pustí do předjíždění i tehdy, kdy nemusí vyhrát - ale ON CHCE vyhrát ... takových kluků je v ČR asi deset ... letos mu to třeba moc nejezdí - nemá dobrý motor ... ale bojuje a byl třikrát ze čtyř závodů třetí - což bohužel on hodnotí jako neúspěch!!!
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   29.06.2017 21:20 Muž @ Pepan [4187] - RostlinyRe: lenkalor
Spíše ne. I když je tam smějící smajlík, spíše ty ženské lituji, protože kvůli pochybnému image si ničí nohy. Ale otočme list na pitomky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   29.06.2017 21:12 Žena @ lenkalor [93] Re: Pepan
Nepatří tohle do vtipárny ? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   29.06.2017 21:12 Žena @ Eillen [46] Re: Pepan
Jednou, jen jednou jsem musela mít o číslo menší boty a to pouze na cca deset minut. NIKDY VÍC! Nohy jsem si dávala dohromady skoro půl roku... Au... Už jen z té vzpomínky mi zase bolí nožičky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   29.06.2017 21:08 Muž @ Pepan [4187] - RostlinyRe: lenkalor
A jako ženská určitě víš svoje o bolesti, protože celá řada žen nosí o číslo menší boty. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   29.06.2017 21:06 Žena @ lenkalor [93]
Já ty tatínky a dědečky chápu, ale dítě a zvlášť kluk se jimi nechá hodně ovlivnit a tu bolest přemůže. Ale má to svoje meze. Vidím okolo sebe docela dost bývalých sportovců, hlavně tedy fotbalistů, kteří mají zničená kolena a nedělali to ani vrcholově.
Mimochodem,já jsem jezdila na koních a pár jsem jich obsedala, takže o překonávání bolesti a podepisování reverzu něco vím. Ale byla jsem už dospělá a zodpovědná sama za sebe. :-)
Je dobře, když v dnešní době jsou děti, které se věnují s nadšením sportu a umí pro to něco obětovat. Ale je na dospělých, aby to usměrňovali, aby to mohli dělat co nejdéle.
Ale myslím, že jízda s nedoléčeného zlomeninou byla u Nikiho naprostá vyjímka a pravidelně to neprovozuje. :-) Ať se mu daří. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   29.06.2017 20:27 Muž @ Pepan [4187] - RostlinyRe: drvi
Kdybys je znala, jak jsou líní, tak by ses tak naivně neptala. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   29.06.2017 20:26 Žena @ drvi [1366] - RostlinyRe: Pepan
Pepan napsal:
Sice jsem rodič, ale toho rozumu jsem moc nepobral. :-(

To jako ze bys nechal potomka mrzacit ve jmenu vrcholoveho sportu? coze - tak to totiz bylo mysleno ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   29.06.2017 20:04 Muž @ Pepan [4187] - RostlinyRe: drvi
drvi napsala: To ma Lenka pravdu, kdo jiny by mel mit rozum, kdyz ne rodice (nebo prarodice) ano .
Sice jsem rodič, ale toho rozumu jsem moc nepobral. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   29.06.2017 19:57 Žena @ drvi [1366] - RostlinyRe: lenkalor
To ma Lenka pravdu, kdo jiny by mel mit rozum, kdyz ne rodice (nebo prarodice) ano .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   29.06.2017 18:11 Muž @ motýlek [254] Re: Tomason
Fotka k příspěvku no - jsme cyklistická rodina - cyklista po pádu sedne na picykl a jede do cíle ... teprve tam se podívá, jestli nemá něco zlomené ;-) ... Niky jen změnil stroj a ztrojnásobil rychlost ... ten úraz se mu stal na trampolíně, a už jako jednoroční měl zlomenou nohu - prostě divoch ;-) ...

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   29.06.2017 17:59 Žena @ lenkalor [93]
A tady musejí zasáhnout maminky :) Sama mám syna, který dělá judo od pěti let a pokud byly nějaké zlomeniny nebo otřesy mozku, vždy jsem trvala na úplném doléčení, ať si trenér říká co chce. A myslím, že se to vyplatilo, předloni byl na mistrovství ČR v mladších žácích ve své váhové kategorii druhý a letos se nominoval na MČR v Jičíně také.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   29.06.2017 12:04 Muž @ Tomason [37] Re: motýlek
Šikulka, jen nevím co bude říkat později, až ho bude vše bolet vzhledem k nedoléčeným zlomeninám. Ale přeji hodně úspěchů na moto-káře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   27.06.2017 18:08 Muž @ motýlek [254] Re: Sid
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku jak je s těmi berlemi - tak to mu ve středu sundali sádru z nohy a v pátek už se jezdí tréninky a v neděli závodí - první jízdu doje se slzami v očích - přetížení 3G na nedoléčenou zlomeninu palce bylo kruté - ale vůbec neuvažoval, že další dvě jízdy nepojede ;-) ...
na bednu jej pořadatelé vysadili ;-) ...

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   27.06.2017 17:48 Muž @ Sid [5823] - RostlinyRe: motýlek
Šikovný kluk! palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   26.06.2017 08:20 Muž @ motýlek [254] – i judo
když už jsem tedy začal ředitelovat toto vlákno - tak ten náš Niky dělá ještě doplňkově judo - tady tři zápasy z Hulína, kde celkově zvítězil:
www.youtube.com/…
www.youtube.com/…
www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   26.06.2017 08:18 Muž @ motýlek [254] Re: lenkalor
aha? - tak na začátku se jedou "zahřívací kola" - tam se tuším jela dvě - startuje se "letmý start" - v rychlosti okolo 70 km/hod - to se předtím musí všichni seřadit podle pořadí v měřeném treninku, který se jezdí den před závodem ... jinak při závodě se jezdí v zásadě dvě stopy - aktivní (když mám náskok a nebo dojíždím soupeře před sebou) a pasívní - když to soupeřovi jede lépe a nějak mu chci znemožnit, aby mě předjel - což je někdy na hranici s pravidly a rozhodčí to mohou vyhodnotit jako porušení pravidel - výjimečně se to při příliš okatém způsobu dává najevo modrou vlajkou (nech předjet rychlejšího) ... on tam Adam hlavně vydělal na tom, že taloši se rvali o druhé místo a tím se zdržovali (tou pasivní - pomalejší stopou) ... nakonec Pepa Knop dojel sice pátý, ale diskvalifikací dvou talošů byl pak třetí ... jen si to neužil na bedně :-( ... ty káry jedou na rychlých tratích (u nás Vysoké Mýto) hodně přes sto a průměr dělají přes 85 km/hod - na trati s patnácti zatáčkami na kilometru!!!
jinak aby to bylo jasné - někdy je i pro zasvěceného problém odhadnout, jesti se ještě závodí nebo už jedou do depa - oni totiž sníží rychlost tak o pět km ;-) ...
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   25.06.2017 20:30 Žena @ lenkalor [93] Re: motýlek
Já se v pravidlech nevyznám, ale docela mě překvapilo, jak ten malý Ital, který vedl, pořád kvedlal volantem. Ze začátku jsem si myslela, že má poruchu, ale dělal to úmyslně aby ho nemohli předjet. Brzdil tak celé pole a zdálo se mi to dost nesportovní.
Když ho pak Adam předjel, tak se to celé pěkně zrychlilo a roztáhlo. Bylo vidět, že nemusí taktizovat, protože jede výborně. Můj naprosto laický pohled. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   25.06.2017 09:08 Muž @ motýlek [254] Re: lenkalor
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku jj - Michel Jandová je docela špička ... ve vyšší kategorii Tereza Bábičková byla třetí ... někteří naši kluci a holky závodí v Itálii pravidelně - tam je to v podstatě národní sport a často TV vysílá přímé přenosy!!! u nás se zatím dokáže finančně vyčerpat pár jedinců - sezona sedmiletého vnuka nás přišla na půl milionu - žádný sponzor ... letos dostal aspoň novou káru za 100.000 CZK ...
náš Niky vloni vyhrál Moravský pohár a v MČR byl druhý - a to jezdil kategorii jako prvoročák!!!

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   25.06.2017 08:28 Žena @ lenkalor [93] Re: motýlek
Napínavý závod palec A jsou tam i holky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   25.06.2017 07:22 Muž @ motýlek [254] Re: lenkalor
to je celý motor s karburátorem - to se pak zase složí a jede se dál močálem temným kolem bílých skal - ale skládali to až doma ;-) ... maminka promáčela několik kapesníčků ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   25.06.2017 07:15 Muž @ motýlek [254] Re: DavFM
tak proti Adamovi dělali co mohli - ale první místo bylo zcela jasné a nic nenašli - a toještě hodinu před stratem mu přinesli novou zadní osu - že si ji musí instalovat - což je práce asi na celou hodinu - stihli a vyhráli ... další náš byli 3. a ještě další tři do dvacítky!!! - prostě jsme aktuálně nejlepší ... Adam 174 ...
tady celý závod: www.youtube.com/… ...
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   24.06.2017 20:56 Muž @ DavFM [524] - Corydoras&ApistogrammaRe: motýlek
To znám, pak se od zeleného stolu udělá rozhodnutí a je po bodech. Známého syn takhle v motokárách přišel o titul, měl o 1cm vzadu širší osu.

My jsme s klukem kdysi jezdili motorky,Evropa 70 byla ta třída, taky jsem motor uměl složit skoro poslepu za cca půl hodinky. Tenhle motor z motokáry aspoň nemá převodovku a je to vzducháč, takže to žádná trága na složení nebude.

Zpět na obsah sekce Pokec Přidat příspěvek • Zobrazeno 419x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/19581-uspechy-a-pady-nasich-deti-a-vnoucat