Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Beaufortia leveretti - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Beaufortia leveretti - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2012 16:48 Muž LiborSprysl [9015] Re: malyLibor
Je ještě otázka, zda kvalita personálu zajišťuje schopnost rozlišení obou ryb. smich Při tom jak se tu hodnotí prodavači téměř jako celek o tom lze i pochybovat... no

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2012 13:50 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: jamajcan
Přiznám se bez mučení, že s těmito rybkami zatím nemám zkušenosti. Sevelie jsem obdivoval u Rataje, ale jsem rád, že jsem je nekoupil.
Ale je fakt, že v tom obchodě mají jak balitoru, tak sevelii, tak by to teoreticky mohlo být dobře určeno :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   15.06.2012 12:55 jamajcan Re: malyLibor
No,pokud prodávají to,co je na obrázku,tak by to měla být skutečně Beaufortia leveretti.Sewellia lineolata má jinou kresbu tmavých znaků,která tvoří vodorovné pruhy na boku.Od toho i její český i latinský název.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2012 12:38 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: jamajcan
Moc děkuji. Vypadá to hezky. Jediný problém je v tom, zda je to opravdu Beaufortia leveretti, nebo Sewellia lineolata. Tyhle rybky jsou si velice podobné. Většinou se u nás pod oběma názvy prodává právě sevelie, která je zřejmě méně náročná(???). Rybky se dají prostým okem od sebe poznat celkem tažko, pokud člověk není zkušený chovatel obou druhů, a dají se podle mne spolehlivě odlišit jen způsoběm života a hlavně krmením. Balitora většinou leze někde na listech rostlin či na skle, kde požírá řasy. Sevelie je buď někde přisátá, nebo leze po dně, kde požírá cokoliv - různé červy, patentky, hovězí srdce, ale i salát, okurku a podobně a řasami se nezabývá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.06.2012 08:13 jamajcan Re: malyLibor
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2012 19:59 Muž malyLibor [5371] - Asie
Nevíte někdo, jestli se tato zajímavá rybka dá někde v Česku koupit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2007 10:08 Martin Re: wayn
Mame ji ve spolecenske nadrzi naprosto bez problemu. Vetsinu casu travi "prilepena" zespodu na vnitrnim filtru, takze ji asi dela dobre trochu proudici voda. Vyleza hlavne pri zhasnutem svetle, kdy jezdi po skle a smejdi po dne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2007 22:22 Muž wayn [79] Re: el_barto
Co jsem zatím zjistil, tak to jsou tři různé rody: Beaufortia, Sewellia a Gastromyzon. Vzhledově se liší jen málo, co do nároků zatím moc nevím.
Máte je v běžné společenské nádrži nebo mají nějaké specifické požadavky? Jak je to s jejich požadavky na proudění vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2007 16:45 el_Barto Re: wayn
ja ho kupoval pod jmenem Gastrohmyzon, a i kdyz je to docela draha rybka, tak je moc pekna a zajimava, prevazne je na skle, ozira z nej rasy, a dost se schovava, takze moc parady nenadela, lae tak snad casem bude vic vylezat....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2007 16:06 Martin Re: wayn
Mame doma Sevellia Lineolata, coz je temer to samy. Naprosto pohodova, klidna a moc pekna rybka, nenarocna, akorat celkem placha . Potravu sbira ze dna.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2007 13:21 Muž wayn [79] – Beaufortia leveretti
Máte někdo zkušenosti s touto rybou?
www.aquaristik-live.de/…

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 1022x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1958-beaufortia-leveretti--chov